hamileyim ve aşırı derecede kabızım çözüm?

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
2.051
11
ya normalde de kabızdım ama şimdi çok kötü oldum bbişe bişey olcak diye korktum kayısı yiyordum iş halloluyordu ama şimdi kayısı yiyemiyorum midem bulanıyor.doğal acil hızlı yanıt veren bir yönteminiz var mı?doktora da gitmiştim ama unuttum demeyi.üfffffffffffffff.:teselli: teşekkürler...a.s.

valla canım aynı dert bende de var...kayısı yiyemiyorsan sabahları zeytinyağı içmeyi ya da ekmekle yemeği dene ..bir de yatarken kuşburnu çayı da bağırsaklaru yumuşatıyormuş....yalnız bildiğim en iyi çözüm dr. vereceği bir şurup...bizim en az gün aşırı tuvalete çıkmamız gerekiyormuş :çok üzgünüm:

kizlar hamile degilim ama bu dert icin mandila ben de cok cok ise yariyor, gece uc dort tane mandilina yemeyi deneyin isterseniz. yalniz cevabi ertesi sabah alabilirsiniz belki size daha acil bir cozum gerekiyordur.

doktor bana magnesie calcinie ilacını vermişti.
ben hamileliğimden önce de gerektiğinde kullanırdım.
çok faydalı,güzel bir ilaç...
tabi doktor bunu doğal yolları deneyip sanuç alamazsan veriyor.
sabahalrı ılık su,kayısı hoşafı vs tarzı yöntemlerden sonra yani...

kramplar için verdiği magnezyum sanırım bağırsaklarada iyi geliyor.
ben onu içmeye başladığımdan beri bir rahatladım ki anlatamam..:eek:

gün içinde aç karinla kuru kayisi tüketin ve kepekli ekmek gibi pozali gidalar yemelisiniz..
Kabizligin NEdenİ bağisaktaki aşiri su emilimidir bundan dolayi dişki katilaşir.pozali besinler su tutar ve dişkiyi yumuşatir..
Elma-salatalik-domates bunlar hep kabukla yenmeli bol bol su tüketin

demir ilaçlarıda kabızlıga neden olabiliyor

http://www.kolonrektum.com/kabizlik.html detaylı bilgi alınabilir

ilk 3 ay ilaç ne olursa olsun hamilelikte kullanmayın.bebek ilk 3 ayda annenin kullandıgı bütün ilaçları bünyesine alır.
tiroid-kabızlık mecbur kalmadıkça ve dr önermedikçe ama oda çok iyi bir hekim olmalı ilaç kullanmayın

arkadaşla 6,5 aylık hamilemtek çözümü yazıyorum sizlere.şaşırmayın ve hemen deneyinn..........Tek çözüm MUZ yemek.Lİflerini çıkarmadan yiyin.

arkadaşlar bunun için öncelikle lif tüketimini artırmanız lazım.bol bol slsata yiyin kepekli ekmek yiyin.
sizde işe yarar mı bilmiyorum ama bana kivi çok iyi geliyordu hemde bol c vitamini var tavsiye ederim.
birde hep aynı şeyi tüketmeyin mesela sabah aç karnına kuru kaysı , elma, armut yiyin ama her hafta meyveyi değiştirin çünkü bünye alışınca işe yaramıyor.

Kızlar günde 8-10 bardak su için. Bende de kabızlık var. Bol sıvı alıyorum. Çorba içip, bol bol sebze ve meyve yemeye çalışıyorum. Gene de kabızlık geçmiyor ama azalıyor.

banada dr um duphalac diye bir şurup vermişti kesinlikle işe yarıyor
vede kana kesinlikle karışmadığı için bebeğe herhangi bir zararı yok
sadece bağırsaklarda kalıyor

Merhaba bayanlar, formu uzun zamandır takip ediyorum. Çok güzel paylaşımlarınız var gerçekten, teşekküler. Ben geçen ocak ayında bir düşük yaptım. Baya kanamalı oldu. Şimdi 12 haftalık hamileyim, ama çok korkuyorum. Ben yurt dışındayım. Bütün o kötü günleri tek başıma atlattım, bu yüzden biraz duygusal travma yaşıyorum. Şimdi ise kabızlık sorunum var, ilçlarım var baya faydasını görüyorum. Tabi sorun çektikçe alıyorum. Ama bazen afedersiniz ıkındığımda kan geliyor vajinamdan. Doktor normal dedi ama ben çok korkuyorum, bugün yine oldu. Burda doktorlar hastayla fazla paylaşımda bulunmuyorlar maalesef. Endişelerim dinmedi yani.Merak ediyorum aynı şey sizinde başınıza geliyormu. Bu arada yediğim herşey sulu ve lifli, beslenme alışkanlıımız tatmamiyle değişti, haftada bir iki kez yüzüp günlük yürüyüş yapmaya çalışıyorum ama fayda etmiyor.

Canım ikinmamaya çalışben duphalac adlı şurubu bulabiliyosan onu kullan

o var kullanıyorum. Ama sorunum oldukça, ama bazn insan sorununun olduğunu farketmeye biliyo. Ne zormuş hamilelik. Günler geçmez oldu.

ya normalde de kabızdım ama şimdi çok kötü oldum bbişe bişey olcak diye korktum kayısı yiyordum iş halloluyordu ama şimdi kayısı yiyemiyorum midem bulanıyor.doğal acil hızlı yanıt veren bir yönteminiz var mı?doktora da gitmiştim ama unuttum demeyi.üfffffffffffffff.:teselli: teşekkürler...a.s.

bende 4-5. aylarda cok büyük kabizliklar yasadim.hastanelik olmustum bi gece. sabahlara kadar kivraniyordum. Bide insan bebek karninda afeders ikinamiyosun.Ikinma hissi geliyo cocuk firliycakmis gibi hissediyorsun cok iyi biliyorum bu hisleri canim. ben oturup agliyordum bagira bagira tuvalette duruyodum. Allah sana yardim etsin.

Bana yardim eden seyler: kabizlik vurdumu hemen cok miktar sivi aliyordum ( özellikle süt, su, hazir meyveli yogurtlar, hosaf) ve yürüyordum disarida olmazsa evde olta atiyordum hareketde önemli ve popoma masaj yapiyordum.Kuru erik, kayisi, incir filanda iyi geliyor. Zeytin yagi diyorlar ama onu asla icemem. Ben yemege yada zeytine bol zeytinyagi döküp öyle yemeye calisiyordum.

Ve arkadasim her sabah mutlaka hicbisey yemeden önce ilik su ic. ve gün icinde sivi yiyecekler corbalar filan bol tüket.

hamilelikde kız çocugu çok yaparmış kabızlık bendede ara ara oluyor bagırsakları çalıştırack yiyecekler yee arkadaşım zeytin yağını bolca tüket rahatlatıyo baya sağlıkla kalın....

kızlar aylardır çok rahattım çok şükür diyordum 8. ayımdayım bu hafta bendede var ve felaket bir kabızlık kendimi ıkınmaktan alıkoyamıyorum korkuyorumda bir taraftan. kuru kayısının çok işe yaradığını duydum deneyeceğim buarada sürekli ılık su tüketiyorum ama işe yaramıyor! yürüyüşünde faydası vardır diye düşünüyorum ben bu ay çok hantallaştım hiç hareket etmiyorum gücü olan bol bol yürüsün. sevgiler..

Benim için artık yemekler birer ilaç oldu diyebilirim. onu yemeli bunu yemeli derken şişiyorum.
Güne koca bir bardak ılık su ile başlıyorum. Üzerine portakal yada elma yiyorum, kuru kaysı bulamadım burda. Sonra bir saat bekliyorum ardından bir bardak süt ile kuru meyvalı müsli yiyorum. Bir iki saat sonra normal kahvatı gibi yumurta biraz peynir zeytin ve maydonoz yiyorum. Öğlen çorba içiyorum, sonra yine meyva akşama ise ya balık-salata yada sebze yemeği yiyorum. Pirinç pilavını bıraktık bulgur yiyoruz. Yemekleri etsiz yapıyorum. Kırmızı et de dokunuyormuş. Sebze yemeğimde genelde pirinçsiz pırasa, bamya, patlıcan, kabak oluyor. Akşamları kesin karpuz yiyoruz.Biraz keyifsiz bir menü ama bebeğim için herşey. Bu arada günde 3lt yakın su içiyorum. Valla daha da ne yapılır bilmorum, eşim cır cır oldu benle aynı yemekleri yediğinden ama bende tık yok. Bu ilaçları çok kullanmakta çare değil kızlar, zira bir süre sonra bağırsaklar onada alışıyo ve ilaç da fayda etmiyo. O yüzde sürekli değil ara vererek kullanmak lazım

X