Ev kurmak ne kadara mal olur sizce ?

güzel bir soru sormuşun cnm tşkler
evet bunu bende merak ediyorum
evlenenlerden yeni ev kuranlardan cvp bekliyoruz
ne kadara mal oldu ?

süper soru! ben de çok merak ediyorum, ona göre para biriktiricez de sefgilimle :uhm:

Çokta ne kadarrrr :roflol:

ılla mıktar ıstıyonuz demı:mymeka: ı tamam sızı engın bılgılerımlen aydınlatım:1closedeyes:

beyaz esyların tumu en az 8000
kızn ceyısı en az 15000(bazıları pasaklılar hıc yapmaz 1000ytl bıle olan var)
erkek düğün ıcın 25000
yanı 50,000 kafı aman karstrman haa bu ORTA hallı bı ev:roflol:

yok bız hemen evlencez dersenız kacın derım 2000bıle tutmaz en karlısı bu

Bu konu oldukça göreceli cnm yani kişinin bakış açısına göre değişir.Birde tarzına göre tabi.
NASIL EŞYALAR İSTİYORSUN-HALIN-PERDEN-BEYAZ EŞYAN NE MARKA OLACAK?
Yani şunu demeye çalışıyorum 20.000 ytl ye mal edelibilen evlerde var-50.000 ytl yede!

Örn:Koltuk alırsın İpek mobilya dan Bellona dan 2000 ytl dir-Casa dan Lazzoni den alırsın 5000 ytl ye..
Beyaz eşya alırsın Aristondan hepsi tutar 8000 ytl -Siemenstan alırsın tutar 15.000 ytl...vs
Neticede önemli olan biriktirdiğiniz paranın karşılığında eşyalar alacak olmanız ve ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız gerektiğidir.
STARTTTTTTTT.........Başlayın uzun bir yolunuz var gibi......Kolay gelsin...:)Sevgilerr

düğün dernek gelinlik altın vs de dersek heralde bi 100 bin tutuyo düğün? anaaam nası birikir onca para...:1shok:

Bu konu oldukça göreceli cnm yani kişinin bakış açısına göre değişir.Birde tarzına göre tabi.
NASIL EŞYALAR İSTİYORSUN-HALIN-PERDEN-BEYAZ EŞYAN NE MARKA OLACAK?
Yani şunu demeye çalışıyorum 20.000 ytl ye mal edelibilen evlerde var-50.000 ytl yede!

Örn:Koltuk alırsın İpek mobilya dan Bellona dan 2000 ytl dir-Casa dan Lazzoni den alırsın 5000 ytl ye..
Beyaz eşya alırsın Aristondan hepsi tutar 8000 ytl -Siemenstan alırsın tutar 15.000 ytl...vs
Neticede önemli olan biriktirdiğiniz paranın karşılığında eşyalar alacak olmanız ve ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız gerektiğidir.
STARTTTTTTTT.........Başlayın uzun bir yolunuz var gibi......Kolay gelsin...:)Sevgilerr

Haklısın canım zaten biz kiracıyız öyle çok lükse kaçamaya gerek yok bence çokk çalışmamız lazım çookk

walla allah kolaylık wersin yuwa kuracak olanlara..
düğünü 2.000 e de yapabilirsiniz,100.000 e de..
eşyaları 15.000 e de alırsınız,çok çok daha fazlasına da..
bu biraz markalarla alakalı,biraz tercihlerle..
dilerim herkes gönlündeki gibi bir ew kurabilir..
zor bir süreç..
parasız olunca malesef biraz sancılı bir süreç..
destek olmalı eşler birbirine we de aileler..
asıl olan mutluluk tabi ama parasız mutluluk da olacağına ben hiç inanmam..

kendimden örnek verim..i 1 ay önce evlendim..

beyaz eşyalar profilo = buzdolabı + ç.makinası+b.makinası (mini fırın hediye geldi) 2000 ytl

mutfak eşyaları = yemek takımı + bardaklar +kaşık çatallar + tencereler+vs ortalama = 2000 ytl

mobilyalar (maskodan uygun fiyatlı bir mağazadan) = o.odası+yatak odası+misafir odası = 6000 ytl

perdeler = 1000 ytl halılar 1000 ytl

uyku seti+yatak örtüsü nevresimler vs = 1500 ytl

düğün salonu+gelinlik+damatlık+takılar = 8000 ytl
biz eve komple tadilat yaptırdık = 15000 ytl

bunlardan istediğini seç beğen hesapla -tatlicadiarzu-

ilona arkadaşıma katılıyorum 30.000 ytl ye malolur orta halli bir ev.
1.5 sene önce evlendim örneklerimi veriim;
beyaz eşyalar: 5.000
oturma odası: 3.000
salon: 4.000
yatak odası:3.000
halılar perdeler:2.000
çeyizlik alışverişler:3.000
banyo:1.000
ayakkabılık:1.000
avizeler: 1.000
ıvır zıvır:1.000
düğün salonu: 1.500
gelinlik:1.500
nişanlık: 500
nişan alışverişleri:1.500
damatlık:500

offfffffffff daha varmı yaaa :s yani 30 bin rahat gider daha fazlasını bilemem

walla allah kolaylık wersin yuwa kuracak olanlara..
düğünü 2.000 e de yapabilirsiniz,100.000 e de..
eşyaları 15.000 e de alırsınız,çok çok daha fazlasına da..
bu biraz markalarla alakalı,biraz tercihlerle..
dilerim herkes gönlündeki gibi bir ew kurabilir..
zor bir süreç..
parasız olunca malesef biraz sancılı bir süreç..
destek olmalı eşler birbirine we de aileler..
asıl olan mutluluk tabi ama parasız mutluluk da olacağına ben hiç inanmam..

Gerçekten haklısın parasız mutluluk olmaz her iki tarafta fedakarlar yapmalı a.s

kendimden örnek verim..i 1 ay önce evlendim..

beyaz eşyalar profilo = buzdolabı + ç.makinası+b.makinası (mini fırın hediye geldi) 2000 ytl

mutfak eşyaları = yemek takımı + bardaklar +kaşık çatallar + tencereler+vs ortalama = 2000 ytl

mobilyalar (maskodan uygun fiyatlı bir mağazadan) = o.odası+yatak odası+misafir odası = 6000 ytl

perdeler = 1000 ytl halılar 1000 ytl

uyku seti+yatak örtüsü nevresimler vs = 1500 ytl

düğün salonu+gelinlik+damatlık+takılar = 8000 ytl
biz eve komple tadilat yaptırdık = 15000 ytl

bunlardan istediğini seç beğen hesapla -tatlicadiarzu-

Valla iyi harcamışsın canım ya inşallah korktuğum gibi olmazda altından kalkarız çok lükse kaçmak istemiyoruz bizde yerimseniben

ben 2005 de evlendım allaha bın sükür borçsuz evlendık ama baya hırpalandık....beyaz esyalar 12 bın yatak odamız 5 bın salonumuz 2 bın yemek odamız 3 bın mısafır odamız 2 bın .....bıde evı komple tadıl ettık oda 20 bın..ama değdı canım toplamda uğur böcüğüyle aynı rakam....yanı bosferın evlenmeyınn....o parayla hayır işleyın napcenız evlenıpteeee:KK70:

gaf nan bu konuyu actın için kararcak dıyım ben sanakaydirigubbakcemile3 evlensen bı deert evlenmesen bı dert -tatlicadiarzu-

X