Erkek ve Kadn arasndaki fark nedir??

DUYGUCIKMAZI

maskeli balo ve shte yüzü
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2008
9.240
20
Kadın ve erkek arasındaki en büyük fark nedir?
Bu sorunun cevabını düşünmeyen kadın yoktur herhalde.
Biz size şöyle özetleyebiliriz; siz ağlarken, o neden ağladığınıza anlam veremez...

Anlatmak istediğimiz biz duygularımızı ne kadar açık anlatırsak anlatalım erkekler bu duyguları anlamakta zorluk çekerler. Siz onun yüzünden karşısında hıçkırıklara boğulurken, o size "niye ağlıyorsun" diye sorar. Bu küçük bir örnek olsa da tüm kadınların yaşadığı bir örnektir.

Erkekler ilişkide daha birçok şeyi sizden farklı düşünür. Aşk hakkında sizden farklı düşünür? Mesela neleri mi farklı düşünür? Erkeklerin gözünden aşk şöyledir:

Özel günlerin hiçbir önemi yok!

Erkekler genelde aşkta küçük ayrıntılar üzerinde durmazlar. Örneğin yıl dönümlerinizi, doğum gününüzü unutabilirler. Ancak bu onlar için çok büyük bir sorun değildir. Hatta çoğu kez özel gün kavramının ne olduğunu bile hatırlamazlar. Çünkü bu gibi şeyler onlara göre küçük detaylardır. Kötü niyetle değil ama kendilerince hayatta önem verdikleri başka şeyler olduğundan çok da fazla tarihlere takılıp kalmazlar. Bu nedenle sevgiliniz sizin ile ilgili özel bir günü unuttuğunda hemen bozulup üzülmek yerine, kibarca uyarın ve asla bunu sizi sevmediği için yaptığını düşünmeyin.

Onu arayıp aramamanız çok da önemli değildir!

Kadınlar sevgilileri tarafından aranmayı ve ilgilenilmeyi çok sever. Oysa telefon etmek erkekler için çok de gerekli bir durum değildir. Sevgilisini gün içinde mutlaka araması gerektiğini düşünmez. Hatta eğer bu konuda ona biraz sitemli davranırsanız, neden böyle davrandığınızı ve bir telefon görüşmesine neden bu kadar önem verdiğinizi anlayamaz.

Biten bir ilişki arkasından ağlanmaz

Erkekler bazı durumları kadınlara göre daha kolay kabullenebilir. Ayrılık onlar için kabullenilmesi gereken bir gerçektir. Eğer ilişki bitmişse, ayrılmak gerekiyorsa yapılacak bir şey yoktur. Tabii bu tamamen onların üzülmediği anlamına gelmez. Çoğu zaman üzüntülerini dışa vurmamayı, duygularını karşısındakine aktarmamayı tercih ederler. Böyle zamanlarda mantıklı düşünceyi ön plana çıkarırlar. Onlar için bir ilişki bittiyse bitmiştir, üzülse bile bunun fayda sağlamayacağını düşünür.

alıntı..

pekı buraya yazılmamış..ama aklınıza gelen..
baska neler vardır...kadın ve erkek arasındakı farklar sızce nedır...????
tesekkurler....

Kadınlar doğuştan ince düşüncelidir;erkekleri eğitmek gerekir :nazar:
Kadınlar evliliği daha ciddiye alır,erkekler oyun sanarlar
Kadınlar hem cinslerini daha fazla kıskanır..
Kadın çirkin olsa dahi bunu bir şekilde kapatabilir
Ama erkek bunu yapamaz
E atalarımız bile yiğidin malı meydandadır demiş ne de olsa -tatlicadiarzu-

Ben tamamen farklı olduğunu düşünüyorum
Yani erkekler marstan kadınlar venüsten

Erkekler sadece kendi doğrularını kendi isteklerini önemserler onlara göre hep doğru olan kendileridir zaten:nazar: zeki kızları sevmezler çünkü oyunlarına alet edemezler onları :icecream: hayatlarında birinci sırada seks vardır keyiflerinin kaçtığı ortamları muhabbetleri sevmezler işlerine gelmeyen bir durum olduğunda tabana kuvvet kaçarlar:1closedeyes: ve kadınlar erkeklerin bu davranışlarının hepsini yüklenirler onları mutlu etmek için kendilerini verirler herşekilde :nazar:

Erkekler sadece kendi doğrularını kendi isteklerini önemserler onlara göre hep doğru olan kendileridir zaten:nazar: zeki kızları sevmezler çünkü oyunlarına alet edemezler onları :icecream: hayatlarında birinci sırada seks vardır keyiflerinin kaçtığı ortamları muhabbetleri sevmezler işlerine gelmeyen bir durum olduğunda tabana kuvvet kaçarlar:1closedeyes: ve kadınlar erkeklerin bu davranışlarının hepsini yüklenirler onları mutlu etmek için kendilerini verirler herşekilde :nazar:

haklısın zekı kızlardan hoşlanmazlar...
cunkı ..ne yapsalar..ellerıne yuzlerıne bulastırırlar..
bunuda zekı kıza yutturması hıcte kolay degıldır o yuzden hıııııııççç ugrasmazlar...
onlar..keyıf surerken bız bayanlar goz yası dokerız..

bunlara katılmıyorum;
her ne kadar farklı olsak da sonuçta insan cinsiyiz
ve ortak canlılık özelliklerimiz var
onlarda ilgi bekler, ilgiden hoşlanır,beğenilmek ister.aranmak sorulmak ister
bu sana önem veriyorum. seni merak ediyorum mesajıdır
hangi insan evladının umurunda olmaz ki
hele biten bi ilişkinin ardından ağlamamak tamamen erkek gücünü kurtarmak için sarfedilmiş bişey
onlara öğretileni oynuyorlar ayrılık durumlarında
erkek adam olmaya çalışmanın gereklerini yapıyorlar
sadece rol kesmek onlarınki
yoksa acıdan geberirler bizim gibi
ek olarak
biz karmaşık tarafız. onlar sade, düz, basit...
misal;
onların hayır ı hayırdır
bizim hayır ımızın içinde; belki...olabilir... biraz daha ısrar edebilirsin... gibi seçenekler mevcuttur
ve bunuda anlamarını bekleriz
sorunda burdan çıkar işte
15-20cm lik farka gelince
gurbaa çok iyimser oranlar vermiş.o kadar bile değilyerimseniben

bunlara katılmıyorum;
her ne kadar farklı olsak da sonuçta insan cinsiyiz
ve ortak canlılık özelliklerimiz var
onlarda ilgi bekler, ilgiden hoşlanır,beğenilmek ister.aranmak sorulmak ister
bu sana önem veriyorum. seni merak ediyorum mesajıdır
hangi insan evladının umurunda olmaz ki
hele biten bi ilişkinin ardından ağlamamak tamamen erkek gücünü kurtarmak için sarfedilmiş bişey
onlara öğretileni oynuyorlar ayrılık durumlarında
erkek adam olmaya çalışmanın gereklerini yapıyorlar
sadece rol kesmek onlarınki
yoksa acıdan geberirler bizim gibi
ek olarak
biz karmaşık tarafız. onlar sade, düz, basit...
misal;
onların hayır ı hayırdır
bizim hayır ımızın içinde; belki...olabilir... biraz daha ısrar edebilirsin... gibi seçenekler mevcuttur
ve bunuda anlamarını bekleriz
sorunda burdan çıkar işte
15-20cm lik farka gelince
gurbaa çok iyimser oranlar vermiş.o kadar bile değilyerimseniben

aynen katılıyorum...
ozellıkle onların hayırı hayırdır bızın kısı olabılır..
galıba erkekler burunlarının dıkıne dos dogru gıder..
bız bayanlar bıraz karmasıgız sanırım

Özel günlerin hiçbir önemi yok!

valla bende buna ktılmıyorum sadece. çünkü benim ki unutmaz hepsini genelleme yapmayalım dicem ama galiba benim ki istisna, babamdan biliyorum çünkü.

gelelim diğerlerine erkekler çoğu şeyi üstünden görür yani şu taşı kaldrırayımda altında neler varmış deme gereğinde bulunmazlar sağolsunlar. bizde tam aksi incik pincik eder neden olmuş, nasıl olmuş diye düşünür duru hatta bazılarımız bunu düşünmekten hasta oluruz.

bide erkeklerin kadınlardan çok daha fazla sekse düşkün olduklarını düşünüyorum.
aklıma gelenler şimdilik bunlar gelirse yine yazarım duygucum öpüyorum seni.

lifeexplainedlt3.jpg

üstedeki fotoraf özetliyor valla...
benim icinde en büyük fark: erkekler herseye hatta hayata yüzeysel bakarlar ve öyle davranirlar her konuda... kadinlarsa ince düsünürler hayati, herseyi derinden yasarlar...
yani erkek bir sehrin kaleden görüntüsünün ne kadar güzel oldugunu düsünür bakinca, biz kadinlarsa acaba yakindan nasildir, o sehirde neler yasanmistir diye düsünürüz...

erkek ve kadın arasında çok bariz farklar olduğunu düşünmüyorum...
sadece erkeğe duygularını saklaması öğretilmiş hep, katı, sert, soğuk durması...
erkekler ağlamaz, erkektir yapar gibi saçma sapan yargılarla büyütülüyorlar...
çocukluklarında bilinçaltına öyle şeyler yerleşiyor ki duygularını yaşayamayan erkek bunun bedelini kadına ödetiyor işin gerçeği...

bence erkekler aşırı bencil duygulara sahip kişiler. kendilerini çok beğenirler. onlardan üstün yaratık yoktur. herşey onlar için yüzeyseldir. biz detaycıyız. kendimizden hiçbir zaman hoşnut değilizdir. bu yüzden zor mutlu oluruz.

X