mutfak dolaplarındaki yağ lekeleri

balpetegim

küçük prensin annesi
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2007
6.256
18
kızlar benim derdim mutfak dolaplarıma yapışan ve bir türlü çıkmayan yağ lekelerisengözlerimebaksanab...
ne yaptıysam geçiremiyorum...tv deki,reklemlarda,dizilerdeki evlere bakıyorum ne güzel tertemiz duruyor:dilcikar:...ben yemek yaptıktan sonra dolap kapaklarını silerim,orda pek sorun yok ama ocağımın tam üstündeki dolap,ocağın yanındaki duvar ve özellikle o dolabın altı(yani ocağın üstü)berbat durumda...çok canımı sıkıyorÇok üzgünüm çoook
dolabın altını benden başka kimse görmüyor ama ben görüyorum ya yetiyor -tatlicadiarzu-
amway in sıvı bir yağ sökücü sıvısı var onu aldım,sprey gibi sıkıyorum bana mısın demiyor...piyasadaki çeşitli yağ sökücüleri de denedim sonuç alamadım...siz neler yapıyorsunuz,var mı bu işin de bir püf noktası?:uhm:
yardımlarınızı bekliyorum a.s.

bende takıntılıyımdır evdekilere en sonunda bi çare buldum bayağı işe yaradı eskisinden daha iyi şimdi
kosla vanish kattığım az bir su ile bezi ıslatıp siliyorum bekletmeden başka bir bezle kuruluyorum
tam çözmesede eskiye oranla daha iyi oluyor

berhayal teşekkür ederim meslektaşım...
anlamadığım neden hiç kimse cevap yazmıyor,herkes bir iki fikir yazsa iyi olurdu,belki bilmediğimiz şeyler çıkar...
ben evimde genelde ajax yeşil spreyi kullanıyorum ve çok memnunum,her yerde işe yarıyor ama bu bahsettiğim yağları çözmüyor...yağçöz de kullandım,o da işe yaramadı....bir de dolabın alt yüzeyinde olduğu için sürdüğüm deterjan aşağı akıyor,durmuyor,bu da sorun oluyor tabii...diğer dolaplar gibi rahat silemiyorsun yani...

benimde takıntımdır o lekeler..
ben arap sabununu sulandırmadan beze alıp lekeleri bi güzel siliyorum ardından duruluyorum ıslak bezle. bide bir ürün var mobilya cilası onunla parlatıyorum(emsal)

Canım bende senin gibi ocağın üstündeki dolabın yağlarıyla bir türlü başa çıkamıyordum ama şimdi çok şükür rahatladım. Ben de amwayin ürünüyle çözdüm ama o sıvılaştırılan değil özel bir ürünü var bu kalıplaşmış yağlar için dışında fırçası var fırçayla sürüyorsun ismide oven cleaner.. Ben çok memnun kaldım fırçayla sürüp 5 dk bekliyorum sonra nemli bezle siliyorum yağlar çözülüyor harika bi şey tavsiye ederim...

Canım bende senin gibi ocağın üstündeki dolabın yağlarıyla bir türlü başa çıkamıyordum ama şimdi çok şükür rahatladım. Ben de amwayin ürünüyle çözdüm ama o sıvılaştırılan değil özel bir ürünü var bu kalıplaşmış yağlar için dışında fırçası var fırçayla sürüyorsun ismide oven cleaner.. Ben çok memnun kaldım fırçayla sürüp 5 dk bekliyorum sonra nemli bezle siliyorum yağlar çözülüyor harika bi şey tavsiye ederim...

sağol canım ben amway den ürünü alırken çok kararsız kaldım,senin dediğinden almayı düşündüm ama bunu tavsiye ettiler keşke onu alsaymışım çünkü spreyin çok faydasını göremiyorum

sağol canım ben amway den ürünü alırken çok kararsız kaldım,senin dediğinden almayı düşündüm ama bunu tavsiye ettiler keşke onu alsaymışım çünkü spreyin çok faydasını göremiyorum

Canım bana onu önerdiler zoom diye bişey ama onun hiç faydası yok sadece hafif yağlarda işe yarıyor.. Ama bu adını verdiğim ürün çok etkili fırırnın üzerindeki dolap beni deli ediyordu ama şimdi pırıl pırıl fiyatı biraz pahalı ama 1 sene gider sanırım(15 ytl) bu fırın içindede kullandım pırıl pırıl oldu yorma kendini al kullan canım..kaydirigubbakcemile5

yalnız dediğiniz 'oven cleaner' isimli ürün fırınlar ve ocaklar içinfisfisfis ahşap dolaplara fln zarar vermez mi?:sm_confused: fırın ve ocağı süper temizliyo ona bişey diyemicem ama kaydirigubbakcemile2

evet ben de daha çok fırın temizliğinde kullanıldığını duymuştum,ama aspiratör için kullananlar da var,çok da memnunlar...benim denemediğim bir o kaldı,bir se onu deneyeceğim galiba

ben yagcozu sıkıp bekletıyorum 15 20 dakıda sonrada sılıp guzelce kuruluyorum tertemız oluyor canım

yağçözü denedim ama olmuyor...orası dolabın altı...yani sıktığım şey aşağı aktığı için zaten pek fayda göremiyorum

yalnız dediğiniz 'oven cleaner' isimli ürün fırınlar ve ocaklar içinfisfisfis ahşap dolaplara fln zarar vermez mi?:sm_confused: fırın ve ocağı süper temizliyo ona bişey diyemicem ama kaydirigubbakcemile2

sadece ocağın üstündeki dolabın altına sürüyorum başka yerlerine değil vede 3 aydır kullanıyorum hiç bir zarar vermedi....

yağ çözücüleri sürdükten ya da püskürttükten sonra biraz bekletin mutlaka(aksini belirten uyarı yoksa).
cif power cream(sprey) yağ sökücü şimdiye kadar en memnun kaldığım ürün.(şimdi baktım; ürün üzerinde,vernikli ahşap yüzeyde uzun süre bekletmeyin uyarısı var:) )

Ben de yıllarca her gördüğüm deterjanı denedim (oven cleaner hariç) istediğim sonucu alamamıştım.
Son zamanlarda ıslak süngere bolca krem cif döküyorum yağ lekelerinin üzerine sürüyorum biraz bekleyip ıslak bezle ovarak temizliyorum. Cifin de yağları yumuşatma etkisi var.

yağ lekeleri için kesin bir çıkarma yolum var benim ..enveyin yağ çözücü spreyi var ..onu kullanıyorum ..çok memnunum ..ocakta aspiratörde dolaplarda hiç yağ leke bırakmıyor..tezgahları ve temizlik için kullandığımız tezgah üstü bezlerini bile pırıl pırıl yapıyor..bitkisel olduğu içinde mutfakta daha güvenle kullanıyorum .hihoyyyt

arkadaşlar amway in fırın jelini kullanıyorum harika bişey denemenizi tavsiye ederim.kış temizliği yaparken haliyle yazın hep yağ olmuş sürüyorum bekliyorum biraz inanın o yağ kırmızı geliyor beze önceden çok uğraşıyordum ciflerle falan ama şuanda inanın temizliğe zaman ayırmıyorum harika.vede çok uzun süre kullanıyorsunuz hemen bitmiyor.komşumada vermiştim çok memnun kalmışlaar inanın.

bende levent firmasının yağ çözünü kullanırım hep camsil şişesine doldurdum püsürtüp bekliyorum çok güzel çıkarıyor.yalnız yaparken eldiven giyin ellerimi deliyor mazallah.anwayı denemedim onuda ben deneyeyim bari

yag cökücü spreyler var hep yemek yaptiptan sonra bekletmeden onu sikiyorum.dakkasinda söküp atiyor.bekletmemek lazim ne kadar zaman gecerse o kadar zor cikar yag lekesi

Bir çok yerde duydum ve annemde kullanıyor amwayin fırçayla sürülenini.Birşey yapmıyormuş dolaplara.bana da verdi annem bende denicem.yazarım buraya.annem gözümün önünde yaptı birşey olmadı ama dolaptan dolaba fark edermi bilmem.

X