Doğal Saç Bakım Kürleri KOZMETİK VE DOĞAL SAÇ BAKIM MASKELERİ Tarifleri ve Tavsiyeleri

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
ben yaglardan bezdim uçlarını kupkuru yaptı benm ince telli dümdüz saclarımı

slm arkadaşlar ben dün akşam yumurta ve zeytinyağını saçıma uyguladım sabah kaktım evde bişey farketmedim dışarı çıktım pis bi koku annemde yanımda anneme diyorum anne pis bişey kokuyor diyorum tezek gibi diyorum snr hafif bi rüzgar ve ben boğulmak üzereyim kızlar ya size tavsiyem yumurta çok pis kokuyo sabahtan beri saçıma parfüm sıkmaktan bi hal oldum allahtan işyerinde tek çalışıyorum kalabalık bi ortam değil yoksa rezil olmuştum kokudan =((

arkadaslar sizde farkettiniz mi bilmem ama yada bana öyle geliyo . bu yag bakımı sactaki boyanın akmasını saglıyo. röfle uzerinı boyattım ama yag bakımları aktırdı boyamı röfleler cok cabuk cıktı. bana mı öyle geliyo size sorayım dedim

Biraz öyle oluyor şakkıdı
Ama fazla farkedilmiyor.

merhaba kıslar saç için klorane die bi sprey war elimde ama ne işe yaradığını nasıl kullanıldığını bilmiorum tam olarak .bide dün röfle yaptırdım kuaförüm saçlarıma bakım yapmamı söledi .sürdüm yağları sonracığıma yıkadım ama koku geçmio.keçe gibi olduu .nerden yaptırdım şu röflei yaaa

Saç rengimin tutmaması yüzünden 1 haftada 2 kere saçıma oriel uygulandı.İkincisinde kuaför bakım yapalım dedi çünkü acayip kurumuştu ve yıpranmıştı.Bu bakım 11 yıkamada çıkmıyormuş.saçım şuan yumuşacık 3 kerede yıkadım hem çok parlak ve canlı.Etkisi geçince tekrar yaptırıcam.20 ytlye yaptılar.Bence harika birşey.

arkadaşlar ben çok şey denedim ama memnun olduklarımı yazıyım..

1 yumurta + yarım şişe badem yağı + yoğurt

bu karışım saçlarımı pürüzsüzleştirdi.. canlandırdı..

ama bıraktım kullanmayı..

sonra tüm saç için olan yağların karışımını kullandım ..

ondanda memnun kaldım boya sonrası saçlarımın yarısı dökülmüştü baya toparladı ..

daha sonra sadece badem yağı kullandım ondanda memnun kaldım..

şimdide RAPUNZEL'in tavsiye ettiği turp+yumurta sarısı karışımını denicem bakalım nolcak :)

hemen hemen bütün yağları denemiş ve uçları kupkuru ve röfleli biri olarakk
susam yağını tavsiye ediyorum sürdüğüm diğer yağlar hep daha koyu kıvamlıydı ve şampuanlarken saçımı daha cok yıpratıyolardı kolay arınmıyolardı
ama susam yağı incecik hafif kıvamlı bi yağ (benimkinin markası defne&doğa) saçım daha kolay emdi ve
yıkarkende hiç zorlanmadım kolayca arındı
saçlarımın en uçlarında yanıklar bile olmasına ragmen şampuandan sonra krem sürmeden bile yumuşacık oldu bende şaşırdım.
hep kullanıcam artık susam yağını hiç bişeyle karıştırmadancokacimcoook

arkadaşlar aktardan badem yağı susamyağı, hint yağı ve gliserin yağı aldım karıştırarak saçıma sürdüm.biraz beklettim. banyodan çıktıktan sonra yüzüm kıpkırmızı kabarmıstı. dün kırmızıydı ama bugün kabarıklar hala geçmedi.yağlar bana alerji yapmış olabilirmi, pürüzsüz bi cildim vardı şimdi çok kaşınıyor. geçermi bu kabarmalar. acil cevap bekliyorum lütfen

böyle birşeyi ilk defa duyuyorum çok alerjik ve hassas bir bünyen var galiba ?

arkadaşlar aktardan badem yağı susamyağı, hint yağı ve gliserin yağı aldım karıştırarak saçıma sürdüm.biraz beklettim. banyodan çıktıktan sonra yüzüm kıpkırmızı kabarmıstı. dün kırmızıydı ama bugün kabarıklar hala geçmedi.yağlar bana alerji yapmış olabilirmi, pürüzsüz bi cildim vardı şimdi çok kaşınıyor. geçermi bu kabarmalar. acil cevap bekliyorum lütfen

kullandığın yağlardan bazıları direk olarak cilde bile sürülebilen yağlar aslında alerji yapması tuhaf ama çok hassas bir yapın varsa olabilir belki..aynı gün yaptığın yada yediğin başka birşeyden kaynaklanış olabilirmi?

arkadaşlar ben de kendi uyguladığım yöntemi söyleyeyim,
1) bakımın daha etkili olması için saçların kırıkları aldırılır
2) badem yağıyla saç diplerine ve uçlarına masaj yapılır, 15-20 dk bekletilir
3)saç şampuanla yıkandıktan ve durulandıktan sonra ( ılık suyla durulayın, çünkü çok sıcak su saça zarar verir) son kez elma sirkesiyle durulanır
4) saçı tararken tepeden başlamak yerine önce uçlardaki dolaşıklıklar açılır aksi takdirde yukardaki dolaşıklıklar aşağıdakilerle birleşince daha zor açılır, ve unutmayın ki saç ıslakken daha çok kırılır

şimdilik bunları yapmaya özen gösteriyorum, en kısa zamanda hızlı uzaması için turplu su kürüne başlayacağım

arkadaşlar meraba
opheliaaa yazdıgın yazıyı gördüm ve aynı seyi 2 3 yıl önce ben yaşamıştım.cildim cok hasas ve beyaz tenliyim muhtemelen sende öylesin cildime zeytinyağlı yumurtalı bi maske yapmıştım ve cildim inanılmaz derecede döküldü kızardı, kabardı ayrıca kaşınıyodu cilt yapısı olarak cok hassas bi cildimiz var sanırım.kendim özel bi hastanede çalısıyorum ve burdaki doktorum cilt tipiniz aneliz edilmeden kesinlikle bu şekilde maskeler kullanmayın dedi zeytinyağ gibi bu tür yağlar her cilde iyi geliyo diye bi kaide yokmuş.bepanten pomat diye bi krem var bu gibi durumlar olunca o kremi kullanıyorum ve cildimi yatıştırıyo en azından tavsiye edebilirim .normal günler dustan sonra gül suyuyla cildini temizleyip nemlendiricini sürebilirsin cok ii geliyo.saçlarım içinde çam telebentini kullanıyorum 2. günündeyim daha ama ilk yıkamada sanki yumusacık oldu.

badem yağına bepantene bimeks evingen ampulu kırıp haftada bir sürüp bekleyebildiğim kadar bekliyorum denemediğim saç rengi kalmadı açtırdımm da bi kaç kez ama bu bakımla hep sağlınğına kavuştu ve zamanla yeni saçlar da çıkarıyor :KK66: bu 3 kutu ampul ezcanelerde sadece 15 ylt civarında ve 4 yada 5 kez kullanabiliosnuz :KK70:

arkadaslar sizde farkettiniz mi bilmem ama yada bana öyle geliyo . bu yag bakımı sactaki boyanın akmasını saglıyo. röfle uzerinı boyattım ama yag bakımları aktırdı boyamı röfleler cok cabuk cıktı. bana mı öyle geliyo size sorayım dedim[a.smuhtamelen yağ boyanı çıkardı çünkü kızıl attırmıştım bi kez saçlarımın arasına kuaförüm bi süre yağla bakım yapma erken akar demişti..yağ ile bakım yapılması için saç renginin oturması gerekir:eek:

badem yağına bepantene bimeks evingen ampulu kırıp haftada bir sürüp bekleyebildiğim kadar bekliyorum denemediğim saç rengi kalmadı açtırdımm da bi kaç kez ama bu bakımla hep sağlınğına kavuştu ve zamanla yeni saçlar da çıkarıyor :KK66: bu 3 kutu ampul ezcanelerde sadece 15 ylt civarında ve 4 yada 5 kez kullanabiliosnuz :KK70:

bu saç bakımına bende başladım saçlarımdaki yanıklar düzelmeye başladı.:nazar: ben birde saf zeytinyağı da sürüyorum. bioblas ile yıkayıp biopan ile kremliyip bakım yapıyorum. ıslakkende avonun durulanmayan bakım kremini kullanıyorum. çok iyi geliyor hemde çok güzel kokuyor tavsiye ederim.

bende bu bakımı uyguluyorum saçlarıma ve çok memnunum.fakat ben ayda 1 uyguluyorum.diğer zamanlarda da avonun durulanan saç bakım maskesiyle bakım yapıyorum.

çok çok teşekkürler ...bir çuval para vereceğimize bunlardan yararlanıırız.. paylaşım için teşekkürler ...

Besleyici maske
1 yumurta sarısı, 1 çay bardağı demlenmiş çay, 1 çorba kaşığı badem yağı ve 2 damla limon suyunu bir kapta karıştırın. Saç diplerinize sürüp masaj yaparak iyice yedirin. 10-15 dakika bekleyip şampuanla yıkayın.

bunu yapıcam şimdi ben aslında parlatmak istiyodum ama evde bu malzemeler var, denemeye gidiyorum sonucu bildiririm size, paylaşımın için teşekkürler...

X