Evimize güneş doğdu

E

EU3

Ziyaretçi
Gecikmeli olarak doğum hikayemi paylaşmak istiyorum arkadaşlar

beklediğimiz doğum tarihinden tam 10 gün önce son günlerde geçirdiğim en rahat uykunun ardından 14 kasım sabahı saat 10.50 suyumun gelmesiyle uyandım, ben hep önce sancımın geleceğini düşündüğüm için çok şaşırdım:) ve heyecanlandım çok hazırlıksız hissettim kendimi nedense, elim ayağım titredi. hem biran önce olsun istediğim hemde olmasından çok korktuğum şey birdenbire olmuştu, eşimi uyandırmadan önce biraz sankinleşmeye çalıştım, sonra eşimi uyandırdım (tahmin ettiğimden daha sakin davrandı:) bir taraftanda su sızdırıyorum ama resmen şakır şakır, ben duşa girdim o sırada eşim doktorumuzu aradı hemen gelin demiş, eşimin duş almasının ardından doğru hastaneye, saat 12 de hastanedeydik o bir saatte nasıl o kadar şey yapabildiğimize inanamadım ( duş aldık evi toparladık,saçımı kuruttum makyaj bile yaptım:)) normalde bir saatte saçımı ancak kurutabilirdim.

macerada burada başlıyor, doktorun odasına gittik hemen doğumhaneye aldı beni, önce muayene etti 1 cm açıklık var suni sancı vericez dedi, lavman yapıldı (korkulacak birşey yokmuş) saat 2 gibi açılmam iki cm oldu ve suni sancıya başlandı, sancı gelince nefes alamıyorum eşim yanımda espiri yapmaya çalışıyor rahatlatmak için, ama yaptığı esprilerden çok yanımda olup elimi tutması güzeldi her anımda yanımdaydı aşkım:asigim:. saat 5 e kadar açıklık 4 cm oldu ve epidural anestezi yapıldı ondan sonra rahatladım sancı hatırası fotoğraflar falan çektik:) allahtan doğum odası tek kişilikti ve eşim doğuma kadar yanımda kalabildi.
epiduralden sonra hissetmediğim için sancının dozu arttırıldı açılma hızlansın diye ama yaklaşık iki saatte 1 cm daha açıldı, ben sabaha kadar bekleyeceğimizi düşünmeye başlamıştımki açıklık 5 cmden birdenbire 8 cm ye çıktı bu sırada bebeğimin kalp atışlarında azalma oldu, doğum başlıyordu, her ihtimale karşın ameliyathanenin hazırlanması istendi (çok korktummm) bebek hemşiresi çağrıldı, doktorum açılmanın tam olduğunu sancı geldiğinde ıkınmamı söyledi sancıyı hissedince ıkınmaya çalışıyorum ama epiduralden dolayı beceremiyorum, hemşire koluyla karnıma bastırıyor canım acıdığı için ıkınmayı bırakıyorum, sekiz on kadar deneme yaptık o kadar çok yorulmuştumki artık doğuramayacağımı düşünmeye başlamıştım allahtan bebeğin kalp azalma olmadığı için devam edebildik, sonunda gelen güçlü bir sancıyla oğlumun kafası çıktı gerisi zaten hemen geldi(normal doğum isteyen arkadaşlar korkmasınlar zor olmasından çünkü bebeğimin boynunda kordon vardı ve rahimde bulunan iki adet miyom nedeniyle zor olmuş benimki ),
bebeğimi ilk olarak doktorun elinde tepetaklak gördüm:emir_bebek: o sırada doktorumuzu çişiyle ödüllendirdikaydirigubbakcemile3 doktordan bebeği alan bebek hemşireside ödülden nasibini aldı tabi, bebeğimi dışarı aldılar ilk bakımı için babası dışarıda ağlayarak onu bekliyormuş zaten ( doktor bana ıkın ıkın dedikçe aşkım dışarda hep ağlamış) ilk bakımından sonra bebeğimi öpmem için yanıma getirdi hemşire ablası, daha sonra babasıyla birlikte bebek odasına çıkmışlar banyosu yapılırken aşıları yapılırken hep camdan izlemiş onu, benim doğumhanedeki işim 1 saat kadar daha sürdü plesentanın ayrılması dikişler vs, sonra odamıza çıkardılar ve oğluşumu getirdiler ve üç kişilik bir aile olarak ilk gecemizi hastanede geçirdik. hem hamilelik sürecim hemde zorda olsa doğum sürecim harikaydı:)) kendimi düğün günümdeki kadar özel hissettim allah isteyen herkese nasip etsin

bu arada lokumum 14 kasım cuma günü 19.54 te 2790 gr doğdu:emir_bebek:

p1012817od2.jpg

p1012852pb4.jpg

p1012859tl9.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
gözün aydin canim....
allah anali babali büyütsün...
onu size, sizi ona bagislasin....

allah analı babalı sağlıklı buyutmek nasıp etsin

allah analı babalı sağlıklı bir şekilde büyümeyi nasip etsin..
darısı başımıza..:))

gözünüz aydın allah analı babalı büyütsün................

gözün aydın canım Allah analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin
bende epidural normal doğum yaptım ve doğum hikayelerimizin çok benzediğini farkettim
Allah'ıma şükürler olsun bize bu muhteşem anı yaşattığı için darısı isteyen ve bekleyen herkesin başına

tebrik ederim canım. bir ömür sağlıkla beraber olmanız dileğiyle. Allah analı babalı büyütsün..

allah analı babalı büyütsün cnm tebriklerrra.s.

canım birkez daha gözün aydın
allah analı babalı büyütmeyi nasip etsi ve hayırlı evlat olsun inşallah

bu arada konuşamadık.. çocuk doktoru işini ne yaptınız?? nasıl geçti ilk muayeniz?

gözünüz aydın canım.allah analı babalı büyütsün..

canım hayırlı uğurlu olsun sağlıklı sıhhatlı büyüsün inşaallah :))

canım birkez daha gözün aydın
allah analı babalı büyütmeyi nasip etsi ve hayırlı evlat olsun inşallah

bu arada konuşamadık.. çocuk doktoru işini ne yaptınız?? nasıl geçti ilk muayeniz?

teşekkür ederim canım,
ilk muayenemiz iyi geçti faruk beyin değişik bir tarzı var ama ilgi olarak memnun kaldık en küçük ayrıntılara bile dikkat ediyor ve bilgi veriyor ve istediğim zaman arayabilme şansına sahip olmak içimi rahatlatıyor, şimdilik daha iyi bir doktor bulana kadar devam ederiz sanırım,

sen ne yaptın buldunmu yeni bir doktor, aslında öneri çok ama hepsine tek tek gitmek vs zor geliyor

allah analı babalı büyütsün inşallah
nazarlardan korusun:nazar:

darısı başımıza inşallah:Saruboceq:

Allah analı babalı büyütsün. yaşı uzun olsun.

Aynı gün doğum yaptığımızın hiç farkında değilim :eek:

teşekkür ederim canım,
ilk muayenemiz iyi geçti faruk beyin değişik bir tarzı var ama ilgi olarak memnun kaldık en küçük ayrıntılara bile dikkat ediyor ve bilgi veriyor ve istediğim zaman arayabilme şansına sahip olmak içimi rahatlatıyor, şimdilik daha iyi bir doktor bulana kadar devam ederiz sanırım,

sen ne yaptın buldunmu yeni bir doktor, aslında öneri çok ama hepsine tek tek gitmek vs zor geliyor

sen menun kaldıysan hiç problem yok.aslına bakarsan hemen hemen hepsi aynı şekilde eğitim alıoyorlar önemli olan dilimizin uyuşabildiği bizi tatmin eden doktor bulmak.
bir tane doktor buldum bakalım bu hafta içi için bir randevu ayarlamaya çalışıyorum.aslına bakarsan bu doktorda medipolden ayrılma .kudret bey belki ismini duymuşssundur. sana daha önce bahsettiğim arkadaşımın çocuklarınında doktoru o ve bi kaç arkadaşım çok önerdi
bakalım bir de ona bakıcaz.sonucu sana da bildiririm zaten :dance:

sen menun kaldıysan hiç problem yok.aslına bakarsan hemen hemen hepsi aynı şekilde eğitim alıoyorlar önemli olan dilimizin uyuşabildiği bizi tatmin eden doktor bulmak.
bir tane doktor buldum bakalım bu hafta içi için bir randevu ayarlamaya çalışıyorum.aslına bakarsan bu doktorda medipolden ayrılma .kudret bey belki ismini duymuşssundur. sana daha önce bahsettiğim arkadaşımın çocuklarınında doktoru o ve bi kaç arkadaşım çok önerdi
bakalım bir de ona bakıcaz.sonucu sana da bildiririm zaten :dance:
yok canım duymadım ismini
sevinirim canım, bir git bakalım ayrıntılı bilgi alırım senden

tebrikler Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin hayırlı evlatlar yetiştiririz inşallah

X