Doğum önü izni ???

zuzu83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2008
115
0
Kızlar ben öğretmenim ve şu an gebelik sitelerine hamilelik haftamı hesaplattığımda 28+2 günlük hamile diye çıkıyor. Ben doğum öncesi 5 haftamı doğum sonrasına aktarmak için ne zamn dr a gidip yazı almam gerekiyor. Lütfen bana yardım edin SAT: 12.05.2008 acaba 32. haftam hangi haftaya denk geliyor anlamadım yaa. Eşim diyor senin 32. haftan 16 aralık haftasına denk geliyor ama otomatik hesaplıyıcılarda 31+2 günlük diyor. 23 aralık ise hesaplayıcıda 32+2 gün görünüyor. Acaba izin almak için hangi tarih için randevu almalıyım? Eşime göre 31+2 nin açılımı 31 doldu 32 den gün aldın. 32+2 ise 32 doldu bitti ve izin alımı için geç kalırız anlamı ifade ediyor diyor. Aklım çok karıştı yaaaaafisfisfis

slm canım eşin haklı 32+2 ise 32 biter 33 haftada olur izin alımı için geç kalırsınız.
31+0 ve 31+6 tarihleri arası 32 hafta oluyor. bu tarihler arasında doktordan rapor alman gerekiyor.
bende öyle yapacağım...

Kızlar ben öğretmenim ve şu an gebelik sitelerine hamilelik haftamı hesaplattığımda 28+2 günlük hamile diye çıkıyor. Ben doğum öncesi 5 haftamı doğum sonrasına aktarmak için ne zamn dr a gidip yazı almam gerekiyor. Lütfen bana yardım edin SAT: 12.05.2008 acaba 32. haftam hangi haftaya denk geliyor anlamadım yaa. Eşim diyor senin 32. haftan 16 aralık haftasına denk geliyor ama otomatik hesaplıyıcılarda 31+2 günlük diyor. 23 aralık ise hesaplayıcıda 32+2 gün görünüyor. Acaba izin almak için hangi tarih için randevu almalıyım? Eşime göre 31+2 nin açılımı 31 doldu 32 den gün aldın. 32+2 ise 32 doldu bitti ve izin alımı için geç kalırız anlamı ifade ediyor diyor. Aklım çok karıştı yaaaaafisfisfis

Canım bende öğretmenim benim sat 23 mayıs doğum öncesi 5 haftayı sonraya aktarırsan doktorum un sölediğine göre 27 ocak ta izne çıkmam gerekiyor senin benden 11 gün önce olduğuna göre 16 ocak ta izne çıkmalısın

kızlar bu konu ile ilgili ben daha önce yazmıştım, bir siteden bulmuştum bilgiyi ve aktarmıştım, eğer yine bulursam yazıyı size de göndereyim, diyor ki bu yazıda her canlı yaşını tamamlamadan bir önceki yaşı gerçek yaşı kabul edilir, bu sebeple 31+6 bile olsan 32. haftanda değil, 31. haftanda kabul ediliyorsun, izin alman gereken gün 32+0 olan gün, ancak bu kadar katı olunmadığını düşünüyorum, doktorunla paylaşırsan, senin haftan geçmiş bile olsa 32. hafta diye gösterip çalışma süreni uzatabilir, benim denk geliyor o güne randevu alacağım ama şubat tatiline geliyor 37. haftamın bittiği gün, bus ebeple tatilde doğum iznine ayrılmak çok saçma olacağından, bu konuyu doktoruma açacağım ve beni bir hafta geriden göstermesini isteyeceğim,

diğer bir karışıklıkta sendeki, sanırım son adet tarihine göre tam hangi haftanda olduğunu kestirememen, bu da problem değil, çünkü doktor senin son adet tarihini baz alacak izin işlemleri için, son adet tarihini de biraz geç bir tarih girerse doğum haftan de geriden görünecek, çaktın köfteyi??

32+0 haftasında izne ayrılınıyor onu biliyorum benim sat 17 mayıs son üç haftaya kadar çalışmayı düşünüyorum ancak aybükecim senin dediğin gibi benim de yarıyıl tatiline denk geliyor aslında doktorla konuşmak lazım öne çekmek için ya da ekders ücretimiz kesilmesin mi diye de düşünmüyor değilim varsın tatile gelsin diyorum kafam karıştı ne yapsak acaba

Arkadaşlar 32+0 da doğum iznine ayrılabilirsin yada bu haftada gidip 37. haftaya kadar çalışabilir yazısı alabilirseniz doktorunuzdan doğum iznine 37. haftada ayrılır kalan 5 haftanızı doğum sonrası izninize ekletebilirsiniz.Yanlız atladığınız birşey var siz böyle ince hesap yapıyorsunuz ama aslında okadar önemli değil bu öyle 32+4 dede gitseniz doğum izninize ayrılırsınız problem çıkartmaz bu ama ne kadar ince hesap yaparsanız yapın ssk nedense 40 .haftada doğum yapacak şekilde düşünmüş hep anne adaylarını ee hepimizinde 40. haftada doğum yapmamız olası olmadığına göre 38. haftada doğum yapanın mesela 2 hafta doğum izni güme gitmiş oluyor yani ne kadar ayarlamaya çalışırsak çalışalım eğer 40. haftayı doldurmazsak zaten doğum öncesi izninden birazı boşa harcanmış olacak ben 38. haftada doğum yapdım kalan 2 haftayı doğum sonrasına aktarayım gibi bir şansımızda yok.

Şimdi benimde kafam karıştı.Kısmet olursa ben 35 haftalık olunca tatil başlayacak.37. haftada bitiyor.ben okul açılınca alsam raporu olmaz mı?Birde 32. haftada çalışabilir raporu almak şart mı?Almazsak olmaz mı?Bilenler cevaplarsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

32+0 haftasında izne ayrılınıyor onu biliyorum benim sat 17 mayıs son üç haftaya kadar çalışmayı düşünüyorum ancak aybükecim senin dediğin gibi benim de yarıyıl tatiline denk geliyor aslında doktorla konuşmak lazım öne çekmek için ya da ekders ücretimiz kesilmesin mi diye de düşünmüyor değilim varsın tatile gelsin diyorum kafam karıştı ne yapsak acaba

benim son adet tarihim 13 mayıs aramızda 4 gün var yakınız

benim de yarıyıl tatilinin 2. haftasına denk geliyor ayrılmam gereken zaman, ben öne çekmeyi değil de izin süresini 1 hafta uzatmayı planlıyorum, yani anlayacağın okul açıldığı gün başlasın iznim, onun hesabını yapıyorum, ama bu hesap beni çok yoruyor, olmazsa doğum iznimin bitiş süresi 1 hazirana denk geliyor, 20 gün daha dokotrumdan rapor alırım , geriye kalan 10 güne de seminer var zaten, seminer de öğlene kadar, olmazsa öğlene kadar okula gider gelirim,, ne yapayım artık

benim çalışm arkadaşım da benim gibi olmuşta, seminre bebeği ile igidip gelmiş:roflol:

Şimdi benimde kafam karıştı.Kısmet olursa ben 35 haftalık olunca tatil başlayacak.37. haftada bitiyor.ben okul açılınca alsam raporu olmaz mı?Birde 32. haftada çalışabilir raporu almak şart mı?Almazsak olmaz mı?Bilenler cevaplarsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

32. haftanda çalışabilir raporu almazsan bütün izin hakların yanıyormuş, aman dikkat et , ihmal etme, o raporu mutlaka al..

senin tam denk geliyor işte, anladığım kadarıyla 37. haftandayken okul açılıyor, o hafta gider raporunu alırsın, sende sıkıntı yok, bendeki sıkıntı benim 37. haftamın tatilin 2 haftası dolması ve dolayısı ile yasal iznimi tatilde almak zorunda olmam:çok üzgünüm:

anladın mı? yani yasal iznimin 1 haftası tatile gidiyor boş yere...zaten tatildeyim neden izin alıyorum kiiiÇok üzgünüm çoook

Slm arkadaşlar benimde son adet tarihim 22 mayıs 31+2 de gidip 32.haftasındadır 37.haftaya kadar çalışabilir diye rapor alacağım ama yarıyıl tatiline denk geldiği için 36.haftada ayrılmış olacağım.Doğum sonrasına 4 hafta aktarabiliyorum 8+4=12 hafta geri kalanıda iki kere 20 günlük rapor yada heyetle kapatırım inşallah.
32.haftadan sonrası yarıyıl tatiline denk gelenler çalışmış sayılmıyormuş maalesef yani otomatik olarak izin başlamış oluyormuş memurlar nette okumuştum.

kızlar doktor bana 30 haftalıkken yazabilirim dedi sezaryan olucağı için 30. haftada yazabilirim dedi

benimde 32. haftam bayram tatiline rastlıyor doktorumla konuştum önemli değil bayramdan sonra raporu veririz dedi.

arkadaşlar kafama takılan bi şey var...doğum iznimizde 40. haftada doğum yapacağımız farzediliyor.doğum gecikirse mesela 40 değilde 41. haftada gerçekleşirse 1 hafta doğumdan sonraki 8 haftalık izinden düşüyormu?doğumdan sonra 8 haftamı izinli sayılıyoruz yoksa doğum geciktiği için izin 7 haftaya mı düşüyor?

Ya evet bu izin meselesini ben hala anlayamadım. Benim SAT 17 Mayıs.32.haftada izne ayrılmayacağım.36 yı tamamlayabilirsem kalan 4 haftayı aktaracağım.Bunun için ne zaman doktordan rapor alacağım.Aldığım raporu işyerine mi vereceğim
Raporu illaki 32i hafta da mı almalıyız yani aktarım yapıldığına dair ki sonradan SGK için sorun teşkil etmesin.
Açıkçası prosedürü anlamış değilim.Detaylı bilen var mı?

Ya evet bu izin meselesini ben hala anlayamadım. Benim SAT 17 Mayıs.32.haftada izne ayrılmayacağım.36 yı tamamlayabilirsem kalan 4 haftayı aktaracağım.Bunun için ne zaman doktordan rapor alacağım.Aldığım raporu işyerine mi vereceğim
Raporu illaki 32i hafta da mı almalıyız yani aktarım yapıldığına dair ki sonradan SGK için sorun teşkil etmesin.
Açıkçası prosedürü anlamış değilim.Detaylı bilen var mı?

ben okula sordum mutlaka çalışabilir raporu istiyorlar.son 3 haftaya kadar çalışabilir yazacakmış raporda.yarın kısmetse dr a gideceğim birşey öğrenirsem yazarım.:emir_bebek:

arkadaşlar 31+1 'deyim bu gün doktoruma gittim 32 haftalık gebedir 37. hafataya çalışabilir raporumu aldım kurumuma verdim.Son 3 haftaya kadar çalışmak istiyorum dediğinizde zaten doktor sevke yazıyor bunları...

Slm arkadaşlar benimde son adet tarihim 22 mayıs 31+2 de gidip 32.haftasındadır 37.haftaya kadar çalışabilir diye rapor alacağım ama yarıyıl tatiline denk geldiği için 36.haftada ayrılmış olacağım.Doğum sonrasına 4 hafta aktarabiliyorum 8+4=12 hafta geri kalanıda iki kere 20 günlük rapor yada heyetle kapatırım inşallah.
32.haftadan sonrası yarıyıl tatiline denk gelenler çalışmış sayılmıyormuş maalesef yani otomatik olarak izin başlamış oluyormuş memurlar nette okumuştum.

ne diyorsun seeeennnCADIARZU

biraz daha açar mısın?? nasıl yani çalşımış sayılmıyormuş, benim 37. haftam tam yarı yıl tatilinde doluyor, ben ne yapacağım şimdi yani??

ya kızlar ben bugün bu meselyi doktorumla konuştum,

dedim ki, ben 5 hafta daha çalışabilir raporunu normalde 2 hafta sonra almam gerekiyor ancak, 2 hafta sonra alırsam bu raporu 37. haftam yarıyıl tatiinde bitiyor, bu sebeple yarıyıl tatilindeki 2 haftam boşu buşuna izne gidiyor dedim, bu sebeple

32. haftada almam gereken raporu ben 34. haftamda alsam da, siz de 32. haftamda almış gibi gösterseniz olur mu dedim, o da ben yaparım ama sen iyice ararştır sonra başını sıkıntıya sokma dedi

iyice araştırmam lazım, kızlar sizce bu yaptığım anlaşılır mı? yani 32. haftamda almam gerekn raporu 34. haftamda alacağım ama doktor bebeği 32. haftadaymış gibi gösterecek?? bu mümkün mü??

ya kızlar ben bugün bu meselyi doktorumla konuştum,

dedim ki, ben 5 hafta daha çalışabilir raporunu normalde 2 hafta sonra almam gerekiyor ancak, 2 hafta sonra alırsam bu raporu 37. haftam yarıyıl tatiinde bitiyor, bu sebeple yarıyıl tatilindeki 2 haftam boşu buşuna izne gidiyor dedim, bu sebeple

32. haftada almam gereken raporu ben 34. haftamda alsam da, siz de 32. haftamda almış gibi gösterseniz olur mu dedim, o da ben yaparım ama sen iyice ararştır sonra başını sıkıntıya sokma dedi

iyice araştırmam lazım, kızlar sizce bu yaptığım anlaşılır mı? yani 32. haftamda almam gerekn raporu 34. haftamda alacağım ama doktor bebeği 32. haftadaymış gibi gösterecek?? bu mümkün mü??

tam olarak bilemiyorum ama bence bir problem olmaz sonuçta seni kontrol eden doktor biliyor bebeğin haftasını başkası nasıl anlayabilirki sen 34. haftada 32 haftalık göztesrilip 5 hafta daha çalışıcaksın yanlış anlamadıysam ama şunuda düşün 37. haftada en geç ayrılabiliyoruz izne sen rapora göre 37 haftalııkken gerçekte 39 haftalık olucaksın ozamana kadar nasıl çalışırsın zaten doğum genelde 38.39 haftalarda oluyor tam 40. haftada doğuran nadirdir sanırım bana iraz riskli geldi açıkçası

X