öksürük

aysem_ayse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2007
238
3
39
arkadaslar kızım dun geceden berı kuru kuru oksurmeye basladı ıyıce artmadan ne yapmam lazımdr daha 2 gun once gıttık tekrar qdemem bıldıgınız bebekler ıcın oksuruk surubu varmı ?senağlama

aayyy kıyamam ona :teselli:ayşemcim benim başıma gelmedi böyle bişey. sen bence bizlere değilde doktoruna sor. önce bebeğini muayene etsin sorun neden kaynaklanıyor ona göre ilaç verir. her bebeğin bünyesi ve doktorunun görüşü farklıdır biliyorsun. önemli bi konu çünkü...

Geçmiş olsun canım öncelikle benim kızda aynı oldu geçen hafta öksürük başladı önce sonra balgam oluştu ben doktora götürdüm ve soğuk almış dedi boğazları kızarmıştı biraz doktoruma sordum bizden mi kaynaklandı diye hayır mikrobik dedi.Bu mevsimde olabiliyormuş.
Peditus şurup verdi canım öksürük için günde 3 kez bir çay kaşığı.Eğer öksürük hırıltılıysa asist şurupta alın.doktorum Küçük oldkları için sadee bu ikisini kullanabilir dedi.Birde serum fizyolojiğe devam edin dedi.öksürüksüz haberlerini alırız umarım o miniğinn yerim onu ben:)

Geçmiş olsun canım öncelikle benim kızda aynı oldu geçen hafta öksürük başladı önce sonra balgam oluştu ben doktora götürdüm ve soğuk almış dedi boğazları kızarmıştı biraz doktoruma sordum bizden mi kaynaklandı diye hayır mikrobik dedi.Bu mevsimde olabiliyormuş.
Peditus şurup verdi canım öksürük için günde 3 kez bir çay kaşığı.Eğer öksürük hırıltılıysa asist şurupta alın.doktorum Küçük oldkları için sadee bu ikisini kullanabilir dedi.Birde serum fizyolojiğe devam edin dedi.öksürüksüz haberlerini alırız umarım o miniğinn yerim onu ben:)

Canım benim bence de doktora git ama bende yukarda yazan aynı şeyleri yaşadım ve sadece bu 2 şurup varmış bizlerin kullanabileceği küçük olduklarından dolayı eminim doktor da aynı şekilde davranacaktır .Bende peditus ve asist kullandım geçtiii

peditus ve ventolin şurup günde 3 kez bir çay kaşığı verdim 3 günde geçti. birde ıhlamur vermiştim boğazını yumuşatsın diye. ama doktoruna danışmadan ilaç verme bence. gidemiyosan telefon aç sor.

geçmiş olsun....

önceki gün yazmıştım ya ertuğda banyodan sonra öksürüyodiye 2 gün sabah akşam 1 er çay kaşığı verdim iyileşti kalmadı canım peditus çok güzel bir ilaçmış bizde farenjit oldunda vermişti.geçmiş olsun yavyuşa

Biz 15 gün önce yaşadık böyle bir durumu,gece kuru öksürük çoğalınca acile gittik.Dokor mikrobik dedi röntgen normal çıkınca hiç ilaç verme sadece burun damlası(okyanus suyu) ver dedi.Bende zaten kullanmıştım.3.ayın sonuna kadar ilaç vermeyin,bağışıklık kazansın dedi.Kızım 2-3 günde normale döndü damla ile.Buarada günde 30 ml.den 2 defa ılık rezene çayı ve papatya çayı verdim oda rahatlattı sanırım.Çok geçmiş olsun...

X