İlköğretim Yorum ve Soruları 1. sınıf öğretmeniyim.ev etkinlikleri konusundaki sıkıntı ve sorularınız

dileke01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2008
26
0
40
buradan yardımcı olmaya çalışacağım.kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
ya çok sevindim sağol ya benim sorunum oğlum hareketli ve çok yaramaz ayrıca çok başarılı sınıfta herkes birbirini vuruyormuş benim oğlumda tabi ben çok aşılıyorum sorunlarımızı şiddetle halletmeyelim diye ama öğretmen şiddete karşı değil birbirleiyle kavga ede ede anlaşacaklar diyor ama şiddet ayuka çıktı evdede bir şeye hayır desem yumrukla cevap veriyor konuşarak hallemesini istiyorum ordai çoçuklara bakarak iyce coştu öğretmene bir şey demedim öğretmen çok zeki önemli olan benim için bu dedi .... çalışmadan okuma yazmayı söktü kendiliğinden....benmi hasasım yoksa bu sınıftaki şiddete dur mu diyeyim..bu arada öğretmen yapamayan çoçukları dövüyormuş benimki zeki olduğundan böyle olaya raslamadım...

merhaba şunu söyleyeyim.istanbulda öğretmen değilim.çocuğu okula gönderirken okulun bulunduğu çevreye dikkat edin.o okula giden çocukların aile yapısı terbiyesi çocuğunuz açısından çok önemli.ayrıca öğretmen de önemli bir faktör ancak çocuğu asla kapasitesinin altına indirmez bi öğretmen..eğitimde en büyük rol anne ve babaya aittir sakın unutmayın.

ya çok sevindim sağol ya benim sorunum oğlum hareketli ve çok yaramaz ayrıca çok başarılı sınıfta herkes birbirini vuruyormuş benim oğlumda tabi ben çok aşılıyorum sorunlarımızı şiddetle halletmeyelim diye ama öğretmen şiddete karşı değil birbirleiyle kavga ede ede anlaşacaklar diyor ama şiddet ayuka çıktı evdede bir şeye hayır desem yumrukla cevap veriyor konuşarak hallemesini istiyorum ordai çoçuklara bakarak iyce coştu öğretmene bir şey demedim öğretmen çok zeki önemli olan benim için bu dedi .... çalışmadan okuma yazmayı söktü kendiliğinden....benmi hasasım yoksa bu sınıftaki şiddete dur mu diyeyim..bu arada öğretmen yapamayan çoçukları dövüyormuş benimki zeki olduğundan böyle olaya raslamadım...

ben ve velilerim de sınıfta aynı problemleri yaşadık.ne demek kavga ederek anlaşmak..biz velilerimle her konuda : çocukların ev yaşantısı ,bslenmesi ,dersleri ,evdeki çalışmaları vs. vs. çocukla ilgili olan her konuda konuşuruz ve olumsuzlukları genellikle konuşarak halletmeye çalışırız.bu güne kadar hiç başarısız olmadık.çocuğun zeki olması herşeyi mükemmeldir denmemeli asla..hackerler de dünyanın en zeki insanları ama zekalarını dolandırıcılıktan yana kullanıyorlar..zekanın yanında toplum içinde sergilenecek davranışlar çok önemli,nerede ne yapacağını ,iyiyi,sdoğruyu,saygı ve sevgiyi bilen topluma yakışan insanlar yetiştirmek zorundayız.
uzun lafın kısası çocuk bu şekilde devam ederse bu davranış yerleşir ,evde okulda ,heryerde kullanmaya başlar ve terkedilmez.o nedenle çocuğunuzun iyiliği için evdeki durumunuzu diyaloğunuzu çocuktaki olumsuz gelişmeleri mutlaka öğretmeniyle paylaşın.ve bundan asla çekinmeyin.
inanın teneffüslerde bile bıkmadan usanmadan velileri dinliyorum .çünkü çok işime yarıyor.sizde bunu öğremeninize kibarca hissettirmelisiniz.
okumaya zamanından önce geçmiş.tebrikler.ona küçük bir hediye vermeyi unutmayın(en sevdiği pastayı yapmak olabilir)

bir soruda benden arkadaşım...
benim oğlum 4.5 yaşında seneye anasınıfına gidebiliyor.ama emin değiliz.gönderip göndermemek konusunda.bir öğretmen olarak ve gözlemlerin sonucunda bana ne gibi tavsiyelerde bulunursun..........teşekkür ederim

bir soruda benden arkadaşım...
benim oğlum 4.5 yaşında seneye anasınıfına gidebiliyor.ama emin değiliz.gönderip göndermemek konusunda.bir öğretmen olarak ve gözlemlerin sonucunda bana ne gibi tavsiyelerde bulunursun..........teşekkür ederim

yaşı uygunsa mutlaka gönderin derim.1. sınıfa çok güzel bir temeldir ana sınıfı..
o yaşın gerektirdiği tüm gelişimsel özelliklerinin farkına varır ve bu özellikleri olumlu yönde kullanmayı öğrenir.sınıfımda anasınıfına giden ve gitmeyen öğrenciler arasında her yönden dağlar kadar fark var.
hem çocuk hem de öğretmen için büyük bir kolaylık sağlıyor anasınıfı. ve mutlaka her çocuk bu eğitimi almalı diye düşünüyorum.

merhaba....
proje ödevimiz var ama nasıl kızıma yardımcı olacağımı bilmiyorum.
ödevimiz okul ve çevresini güzelleştirmek ve temiz tutmak için fikirler üretip uygulamaya koyma.
pesim bulup yapıştırıcaz.öğrenci kendi fikirlerini yazıcak.bide internetten araştırıp ayrıca yazıcaz.
eğer bildiğiniz bi adres varsa özelden yazarsanız burda adres vermek yasak gailba çook sevinirim.
bekliyorum tşkk...

cangum bu ödev 1.sınıf için mi cidden?
eğer öyleyse renkli bir kartona çocuğunuzdan okulun resmini yapmasını isteyin artık ortaya nasıl bişey çıkarsa önemli olan onun emeği olmasıdır( yönlendirin yardım edin ama asla siz yapmayın)
daha sonra fikirler üretmesine yardımcı olun (ağaç çiçek vs. dikmek , çöp kutuları yerleştirmek belki birlikte yapılabilecek genel bir temizlik vs.)
fikirlerini basit cümlelerle kartonun köşelerine yazdırıp bunları yine resmetmesini isteyebilirsiniz
benim değerlendirmem için yeterli bir ödev olurdu böylesi
ancak çocuk daha üst sınıflarda ise bir maket çalışması hazırlayabilir
çevreyle ilgili kurum kuruluşlarla görüşmeler yapabilir
vs.vs.şıklar uzayıp gider
ama yukarda da belirttiğim gibi önemli olan çocuğunuzun kendi emeği olmasıdır...

merhaba, performan ödevi konusunda yardımcı olurmusunuz, örüntü oluşturmamız istenmiş, konu birileri bizi takip ediyor, ben zorlandım ogluşum nası yapacak bilemiyorum.

iyi akşamlar benim kızımda 1 sınıf oda heceleyerek okuyor hızlanması için zamana karşı okutuyorum yazısı hiç güzel degil karalayıp çıkıyo yazmak için yazıyo sınıfta harf vermiş ögretmenleri kelime türetin diye 1 sayfa yazmış sonraki sabah kalmış ödevi olmadıgı halde kendi kendine 3sayfa heceleyerek kelime yazmış aklına ne geliyosa rögretmenimiz dikkatlerini toplasınlar diye resim veriyo hiç boyamıyo sıkılıyo sınıftada oturtamıyorum diyor napcamı bilemiyoru evdede öyle ders yaparken ayakta yazıyor kızıyot-rum oturuyo oh demeden geri ayakta nasıl dikkatini toplayabilirim resim konusunda yazısını nasıl düzeltebiliriz yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

X