Sorun bende mi?

Vallahi aslında doğru söylüyor. Gerçekten günde 1/2 saat yeterli bence de. Eğer o 1/2 saatte güzel sohbet muhabbet ediyorsanız tamam. Yani uyduruk konulardan ya da kavgayla 4/5 saat konuşacağıma güzel bir 1/2 saat sohbet benim için okey
Normal vakitlerde yarım saat sohbet muhabbet okey ama arkadaşına günün en verimli saatinde 40 dakika ayırıp, hayatının anlamı olması gerekn sevgiline uykudan bayilmadan önce olduğu kadar vakit ayırmak da okey değildir yani.süre kadar iletişimin zamanı ve şekli de sıkıntılı.

Normal vakitlerde yarım saat sohbet muhabbet okey ama arkadaşına günün en verimli saatinde 40 dakika ayırıp, hayatının anlamı olması gerekn sevgiline uykudan bayilmadan önce olduğu kadar vakit ayırmak da okey değildir yani.süre kadar iletişimin zamanı ve şekli de sıkıntılı.
E bunu her gün yapmıyor ki adam. Bayram tatilimde gittiği memleketinde uzun süredir görüşmediği arkadaşlarıyla görüşüyor. İki gün sonra dönünce yine normal saatlerde döner. İnsan sevdiğine iki gün tölerans tanıyamaz mı ?

Şöyle bir şey de var aslında ben meşgul de olsam mesela temizlik yapıyor da olsam o ararsa hemen işi bırakıp açıyorum saatlerce konuşuyorum onunla ya da uykum varsa bile uykusuz kalıyorum daha fazla konuşalım diye beyfendi kendinden hiç ödün vermiyor ama uykusu gelirse şak diye söylüyor uyuyor.Beni sinir eden de bu hiç fedakarlık yapmıyor.Çözüm onun gibi olmak mı yani taktik mi kovalayacağız hep.
Çözüm sana değer vermeyen biriyle devam etmemek tabi ki.ama yok ben sevgilisiz daha kötü olurum, göze alamam diyorsan da kabulleneceksin.olduğu kadar o yeterince sevmese de olur ben seviyorum deyip devam edeceksin.

E bunu her gün yapmıyor ki adam. Bayram tatilimde gittiği memleketinde uzun süredir görüşmediği arkadaşlarıyla görüşüyor. İki gün sonra dönünce yine normal saatlerde döner. İnsan sevdiğine iki gün tölerans tanıyamaz mı ?
Sürekli öyleymiş.onu örnek verdi.

Deme öyle anısı var…hahaha şey aklıma geldi ex kişisiyle de bu yüzden kavga ediyorduk konuşmuyoruz çok diye adam meğerse beni uyutup geceleri o tanışma sitelerinde karı kız kovalıyormuş onlarla sohbet ediyormuş ne konuşuyordunuz dedim psikolojik sorunlarımı anlatıyordum dedi burada kendiyle 5 dk fazla muhabbet etmek için kavga çıkaran ben…tanımadığı kızlara psikolojik sorunlarımı anlatan o koca yürekli adam…travmadır bende asla birine bu kötülüğü yapmam…
Şerefsiz.sanki orada ona buna laf atıp durunca eline bir halt geçiyor.bomboş muhabbet.ne işe yarıyor yani.burada kanlı canlı senin ağzına bakan bir kadın var.bu gerzekler 3,5 saçma salak, yüzeysel, sanal mesaj derdinde.gerçekten ne halta yarıyor ya.buluşayım desen buluşamazsın,ilişki yaşayayım desen yaşayamazsın.cidden ben bu erkeklerin zeka özürlü olduğunu düşünüyorum.

Merhaba buraya bunları konuşup güvenenileceğim objektif kimsem olmadığı için yazma kararı aldım .Ben sevgilimin bana çok fazla vakit ayırmamasından çok şikayetçiyim son zamanlarda ve artık sık sık bu konu yüzünden kavga etmeye başladık.Şöyle ki Erkek arkadaşım da ben de 25 yaşındayız ikimiz de çalışıyoruz o mesai olarak çalışıyor ben nöbet tutuyorum.Aramızda 2-3 saatlik bir mesafe var ayda bir kez görüşebiliyoruz.Ben nöbet usulu çalıştığım için bir gün çalışıyorum sonraki 3-4 günüm boş oluyor.Çok küçük bir ilçede yaşıyorum o boş günlerimi dolduracak kimsem yok o yüzden heyecanla sevgilimin işten çıkış saatini bekliyorum.Onunla dertleşmek konuşmak gülmek saatlerce muhabbet etmek istiyorum o ise işten yorgun argın dönüyor döner dönmez bana 40dksını ayırıyor.Sonra gidip uyuyor ya da spora gidiyor gece yarısı oluyor zaten sonra tekrar uyuması gerekiyor.Çalıştığı günler benimle toplasan 1-2 saat falan konuşuyor.O zaman haftasonunu bekliyim diyorum haftasonu uyumak istiyorum diyor akşama kadar uyuyor kendine vakit ayırıyor arkadaşlarını arıyor bilgisayar vs oynuyor o zaman da toplasan 1-2 saat konuşuyoruz.Kendisi oyun oynarken görüntülü arıyor beni onu beraber vakit geçirmek sayıyor ben onu izliyorum o bilgisayara dalıyor konuştuğum şeyi duymuyor bile.Neyse dedim kavga dövüş onu da kabullendim şimdi resmi tatile girdi memleketine gitti bu sefer belki vakit ayırır sohbet ederiz dedim şimdi de ailemin yanındayım arkadaşlarımı uzun zaman sonra gördüm dinlenmek istiyorum diyip çalıştığı günlerden daha az vakit ayırmaya başladı.Mesela beni araya sıkıştırıyor arkadaşlarıyla geceye kadar buluşuyor uyumadan yarım saat öncesini bana ayırıyor uykulu uykulu ne kadar konuşabilirsek işte.Ya da markete gitmeden falan arıyor yolda giderken.Dün de Ben onu beklerken o gitmiş önce arkadaşını aramış 40dk sohbet etmiş saat olmuş gece 1 beni arıyor yarım saat sonra uykusu gelecek biliyorum uykulu uykulu benimle konuşuyor .Artık kendimi çok yalnız hissediyorum bazen de konuşurken başka şeylerle ilgileniyor telefona bakıyor hissediyorum dalgın dalgın konuşuyor ama inkar ediyor tabi ki.Öyle bir savunuyor ki kendini ben mi abartıyorum acaba yeterli mi konuşuyoruz diyorum.Bir de şuna gıcık oluyorum ben konuşkan biri değilim ama onun yanında buluşunca hep konuşasım geliyor arabada yanında bir şeyler anlatırken beni hiç dinlemiyor sürekli başka şeylere gidiyor aklı uzun uzun bir şey anlatırken birden duruyorum eee sonra demesi lazım demiyor beni dinlemiyor dakikalarca susuyorum niye sustun demiyor.Kaç kez konuştuk dikkatimi yola verdiğim için dedi ama mekanlarda otururken de bir şey anlatmaya başlarsam dinliyor gibi duruyor ama birden konuyu değiştirip bambaşka bir şey söylüyor söylediklerimle alakasız.ya da birden telefona bakıyor benim anlattığım şey yarım kalıyor o arkadaşlarıyla mesajlaşıyor.Şimdi yine kavga ettik o horlayarak uyurken ben kime danışsam bilemedim burası aklıma geldi.Sizce abartıyor muyum ya da bana gerçekten ilgisi yok mu?Bence insan sevdiği insanı can kulağıyla dinler o dünyanın en saçma şeyini bile anlatsa dikkatle dinleyip yorum yapıyorum sorular soruyorum ,iletişimle ilgili problemi mi var karakteri mi böyle üretim hatası mı var bu çocukta yoksa ben mi kafama takıyorum acaba
Neden kavga yada ısrar ediyorsunuz ki onun aramasını niye bekliyorsunuz mesela sizinle olmak isteyen olur konuşmak isteyen zaman bulur arar böyle zorlama ilgisiz tavırları olmaz bırakın ipini gitsin zaten adam bedenen sizle olsa da kafası değil belliki niye böyle zorluyor ilgi diye yalvarıyorsunuz bu şekilde davranan kimse ilgi görmez

Sevmiyor, cepte tutuyor.

Zaten farklı şehirlerdesiniz başkasını bulup yerini sağlamlaştırdığı an sizi terk edecek.

Sizinle aynı şehre yerleşme düşüncesi dahi yok geleceğe dair.

Her hafta sonu görüşebilirdiniz normalde, ama görüşmek istemediği ve özlemediği için ayda 1 bile zar zor görüşebilmişsiniz üstelik bayramda bile gelmiyor siz düşünün.

Üzgünüm ama gerçek bu.

Nasıl emin olabilirim ki hissi olmadığından sadece bunlara bakılarak ayrılık kararı verilebilir mi
verilir tabiki sana vakit ayırmayan bir insan seni sevmiyordur. iletişim desen kendi kendine konuşuyorsun adam fikrini söylemiyor bile onu da bırak dinlemiyor bile seni. sen bu kadar değersiz misin? daha iyi birine layıksın bu adam seni sevmiyor.

Nasıl emin olabilirim ki hissi olmadığından sadece bunlara bakılarak ayrılık kararı verilebilir mi
Emin olmak derken? Her sey ortada degil mi? Insan sevdigine bir seyleri anlatmak icin onunla konusmak icin her seyi yapar. Bakin siz oyle yapiyorsunuz mesela. Sevmeyen insanin da her zaman bahanesi vardir.
Arkadaslarina vakit ayirabiliyor ama size neden ayiramiyor, bi dusunun.
Hislerinizde guvenin. Onlar size her zaman doguruyu soyler. Tabi ki bu adam size evet ben sana bilerek vakit ayirmiyorum demeyecek. Bu adam sizi sevmiyor, onunuze bakin. Su guzelim yaslarinizi boyle bir odunla heba etmeyin. Sizi seven biri cikar karsiniza. Ama bu adamdan ayrilirsaniz.

Bir ilişkide ihmal edildiğinizi hissediyorsaniz ve özellikle bana zaman ayır diye kavga etmek zorunda kalırsanız o ilişkiyi sürdürmeyin. Adamın hayatında hiçbir önceliğiniz yok çok yazık. Günde bir iki saat konuşmak yeter denmis de bunun bir standardı yok ki. Sizi görev icabı "arıza çıkarmayın" diye uyku öncesi arıyor o kadar belli ki. Bir süre geri çekin hesap sormayın bakın ne yapacak. Merak mı edecek yoksa rahatlayıp boslayacak mı. Bu süre içinde siz aramayın, ne yaptığını sormayın izleyin sadece. Sonrasına bakarsınız. Ama yine söylüyorum daha iyisini hak ediyorsunuz. Kimse ilgi göster, bana zaman ayır diye kavga edeceği bir ilişkide olmamalı. Partner dediğin zaman ayırmaz beraber vakit geçirmek için zaman oluşturur. Önemser, bunu imkanları çerçevesinde hissettirir.

Deme öyle anısı var…hahaha şey aklıma geldi ex kişisiyle de bu yüzden kavga ediyorduk konuşmuyoruz çok diye adam meğerse beni uyutup geceleri o tanışma sitelerinde karı kız kovalıyormuş onlarla sohbet ediyormuş ne konuşuyordunuz dedim psikolojik sorunlarımı anlatıyordum dedi burada kendiyle 5 dk fazla muhabbet etmek için kavga çıkaran ben…tanımadığı kızlara psikolojik sorunlarımı anlatan o koca yürekli adam…travmadır bende asla birine bu kötülüğü yapmam…
Yapana yapcan şuanki sevgilinin yapmadığını ne bileceksin 😀

Ben en başta karakter açısından uyumsuz buldum ikinizi. Siz konuşmayı seviyorsunuz o pek de sevmiyor gibi. Dinlemeyi de sevmiyor. Ama erkeklerinin çoğunun az konuştuğunu düşünürsek sizin hayatınızda muhakkak bol bol sohbet edebileceğiniz bir veya daha fazla arkadaşınız olmalı. Veya o çok nadir konuşkan erkeklerden bulmalısınız. Ablam konuşmaya bayılır mesela, ben olmasam eniştem kaçabilirdi 😁 Bunu kendinizin farkında olmanız için söyledim genel bir durum olarak. Özelde bu meseleye gelirsek bence bu adamın size olan ilgisi epey azalmış, sıkılmış gibi duruyor. Siz ayrılmazsanız o ayrılacak gibi. Yerinizde olsam ayrılır, bir müddet kendime odaklanırdım. Arkadaş ortamı, kişisel gelişim, yeni hobi, spor vs edinirdim. Yoksa kişiden bağımsız böyle olaylar yaşayacak gibi duruyorsunuz.

Sevmiyor, cepte tutuyor.

Zaten farklı şehirlerdesiniz başkasını bulup yerini sağlamlaştırdığı an sizi terk edecek.

Sizinle aynı şehre yerleşme düşüncesi dahi yok geleceğe dair.

Her hafta sonu görüşebilirdiniz normalde, ama görüşmek istemediği ve özlemediği için ayda 1 bile zar zor görüşebilmişsiniz üstelik bayramda bile gelmiyor siz düşünün.

Üzgünüm ama gerçek bu.
Sevgilim var desinler sevgilisi.

Evet abartıyorsunuz, sizi bu kadar önemsemeyen bir insana değer vererek abartıyorsun, hayatının orasına burasına sizi sıkıştıran adama başrol vererek abartıyorsun. Adama ben artık yokum desen 2 gün sonra arayıp nerde kalmıştık diycek o kadar yani siz hala abartıyormuyum?
Bence nerede kalmıştık demez.yine iyi niyetlisin.

Aslında şu yüzden sorguluyorum durumu bundan önce uzun bir ilişkim olmuştu ve evet aynı sebeplerden çok kavga ederdik onunla da .çok fazla konuşmak isterdim saatlerce konuşurduk yine de yetmezdi bana ikisinde de aynı problemi yaşayınca diyorum ki acaba problem bende mi onları çok sevince hayatımın merkezine alıp her şeyden kendimi soyutluyor da olabilirim.Onun savunması şu şekilde sen günün çoğunluğunda boşsun ama zaman bana yetmiyor.Sen akşama kadar beni bekliyorsun kendine bir uğraş bulsan arkadaş edinsen daha az yalnız kalırsın dedi mesela.Biraz mantıklı geldi tabii.
Demek ki sende de sorun var o zaman.ilk konu metni insanı yanıltıyor.ama bayramlarda falan gelmemesi, ayda bir iki defa anca gelmesi yine de dediklerimizi doğruluyor uzak yerlerde değilsiniz ki.

O degil de siz konusmayi sevmediginize emin misiniz, bana bayaği seviyorsunuz gibi geldiniz neyse, uzak mesafe iliskisi sacmaligina inanmiyorum, seven 2-3 saatlik mesafe varken uzak durmazdi sadece telefonla konusmakla yetinmezdi.

O degil de siz konusmayi sevmediginize emin misiniz, bana bayaği seviyorsunuz gibi geldiniz neyse, uzak mesafe iliskisi sacmaligina inanmiyorum, seven 2-3 saatlik mesafe varken uzak durmazdi sadece telefonla konusmakla yetinmezdi.
Normalde diğer insanlarla o kadar saatlerce konuşmayı sevmiyorum hep daha sessiz kalırım ortamlarda ama onun yanında öyle olmuyorum hep daha çok muhabbet edelim istiyorum şimdiden böyleyse evlendiğimizde evin içinde iki kişilik yalnız bir kadına dönüşmek istemiyorum

Ben en başta karakter açısından uyumsuz buldum ikinizi. Siz konuşmayı seviyorsunuz o pek de sevmiyor gibi. Dinlemeyi de sevmiyor. Ama erkeklerinin çoğunun az konuştuğunu düşünürsek sizin hayatınızda muhakkak bol bol sohbet edebileceğiniz bir veya daha fazla arkadaşınız olmalı. Veya o çok nadir konuşkan erkeklerden bulmalısınız. Ablam konuşmaya bayılır mesela, ben olmasam eniştem kaçabilirdi 😁 Bunu kendinizin farkında olmanız için söyledim genel bir durum olarak. Özelde bu meseleye gelirsek bence bu adamın size olan ilgisi epey azalmış, sıkılmış gibi duruyor. Siz ayrılmazsanız o ayrılacak gibi. Yerinizde olsam ayrılır, bir müddet kendime odaklanırdım. Arkadaş ortamı, kişisel gelişim, yeni hobi, spor vs edinirdim. Yoksa kişiden bağımsız böyle olaylar yaşayacak gibi duruyorsunuz.
Ben ondan önce böyleydim zaten yalnızlığı o kadar seviyordum ki kimleri kimleri reddettim yalnızlığımı bırakmamak için bir şekilde girdi hayatımda ilk başta bambaşka biriydi artık eski heyecanı kalmadı galiba :KK43:

Emin olmak derken? Her sey ortada degil mi? Insan sevdigine bir seyleri anlatmak icin onunla konusmak icin her seyi yapar. Bakin siz oyle yapiyorsunuz mesela. Sevmeyen insanin da her zaman bahanesi vardir.
Arkadaslarina vakit ayirabiliyor ama size neden ayiramiyor, bi dusunun.
Hislerinizde guvenin. Onlar size her zaman doguruyu soyler. Tabi ki bu adam size evet ben sana bilerek vakit ayirmiyorum demeyecek. Bu adam sizi sevmiyor, onunuze bakin. Su guzelim yaslarinizi boyle bir odunla heba etmeyin. Sizi seven biri cikar karsiniza. Ama bu adamdan ayrilirsaniz.
Sadece konuşarak bu meseleyi çözmeye çalışıyoruz beni vakti olmadığına ikna ediyor evet gerçekten vakti yok ama istediğinde var olduğunu bu günlerde fark ettim yoksa bitmiş bir şeyi sırtlamaya da niyetim yok

Şerefsiz.sanki orada ona buna laf atıp durunca eline bir halt geçiyor.bomboş muhabbet.ne işe yarıyor yani.burada kanlı canlı senin ağzına bakan bir kadın var.bu gerzekler 3,5 saçma salak, yüzeysel, sanal mesaj derdinde.gerçekten ne halta yarıyor ya.buluşayım desen buluşamazsın,ilişki yaşayayım desen yaşayamazsın.cidden ben bu erkeklerin zeka özürlü olduğunu düşünüyorum.
Cidden hayatımda tanıdığım en iğrenç insandı sonra kendisi çok yalvardı 1 dk konuşmak için ama iş işten geçti artık akılları sonradan dank ediyor

X