Sürekli boğaz ağrısı

didemdemir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2007
104
1
Benim gibi hafta da bir devamlı boğazı ağrıyan varmı.Bademcik iltihabı dedikleri bu mu acaba.Yada faranjit mi bilmiyorum.Sürekli bir boğaz ağrısı ve kızarıklık.Had safhaya geldiğinde antibiyotik alıyorum.Çok şişiyor yutkunamayacak duruma geliyorum.

arkadaşım benimde 3 haftadır devam ediyor yanlız ben bogaz agrısı sanıyordum dilimin arkasında bogazıma dogru kabarcıklar oluşmuş bilgisi olan varsa banada cevap verirse sevinirim

heralde soguyan havalardan arkadaslar cünki esimde bende ve bir cok tanıdıgım aynı sikayeten yakınıyor

Bu tür şikayeti olanlar hemen bir boğaz kültürü yaptırmalılar. Hangi mikrobun bu enfeksiyona neden olduğunu öğrenir ve ona göre bir antibiyotik kullanırsanız tekrarını yaşamazsınız.
Geçmiş olsun.

peki bogaz kültürü nasıl yapılıyo bilen varmı

Doktor tavsiyesiyle bir laboratuvara gidiyorsun. Ucunda pamuk olan bir çubukla boğazından malzeme alıyorlar. Saniyelik bir iş. Bir tür smear yani. Eğer antibiyogram istersen, üreyen bakteriye göre antibiyotik seçeneğin de oluyor.

bendede 1 aydır aynı problem vardı.dilimin boğazıma yakın yerinde kabarcıklar oluştu.dr. gittim b12 vitaminin eksikliğinden kaynaklanmış dedi ve b12 vitamini verdi.umarım işe yarar.çünkü çok araştırdım ama bişey bulamadım.herkese geçmiş olsun

Kızlar benden size tavsiye ,Çok basit boğaz ağrısını geçirmenin yolu,Normal içtiğiniz çaya bir çay kaşığı karabiber atın için bakın sonra ağrı kalıyormu, ama sürekli için ok

Çok zaman geçtı ama 2 aydır bendede aynı şikeyetler var siz ıyı oldunuz mu geçtı mi lütfen Yardımcısı olun

X