lütfen yardm!!! bebeğin kesesi ne zaman görünür?

Slm kızlar.Ayın 15 inde adet görmem gerekiyordu fakat görmedim ogün test yaptım 2. çizgi soluk çıktı ertesi gün kan testi yaptırdım değer 50 çıktı.Doktor daha çok yeni dedi.Dün tekrar idrar testi yaptım bukez çizgi baya belirgin çıktı.Adet gecikmesinden 8 gün sonra yani bugün doktora gittim fakat ultrasonda kese görünmedi doktor 1 hafta daha bekleyelim dedi acaba normal mi bu endişelenmeye başladım açıkçası.
canım hayırlı ugurlu olsun.....drun dedıgı normal benım transferın 10.gunu kanda bellı oldu mesela ama kese gormek için 15 gun bekledık....senın 8 gun gecmıs 1 hafta sonra demesı normal yanı......ılk zamanlar alttan ultrasonla bakıp gorecek drun...sonraları karın ultrasonu baslayacak.Şeniz

Arkadaslar merhaba,

bende mart ayi hamilelerindenim veya subat. Subatta yumurtladim ve martta hamile oldugumu ogrendim.
adet gecikmemden 6 gun sonra doktora gittim kan degerim 689,49 idi. Ve bizde hem alttan hem karindan goremedik bebegi. Keseyi gorup gormedigini soylemedi gozukmuyor dedi sadece.
10 gun sonra yine gidecez bakalim ben umitliyim bebisim bu sefer gozukecek diye. Ins bu sefer guzel sonuclar alirim kizlar cok heycanliyim...
hihoyyyt :CüvCüv:

Son düzenleme:
arkadaşlar canınızı sıkmayın. değer 2000 üstünde olunca alttan görülebilir. 6000 üstü olunca da karından görülebilir. yumurtlama tarihi de önemli.

zeynep arkadasim cok sagol ins dedigin gibi olur. Benim ilk saglikli hamileligim oldugu icin daha tecrubesizim :)) heycanliyim :eek:

merhaba kızlar
aylarıdr okuyorum paylaştıklarınızı.paylaşmak bana da nasip oldu.bende 04.03.2009 da hamile olduğumu öğrendim hcg:87.30 du ..09.03.2009 da doktor kontrolüne gittiğimde alltan ultrasonla görülmedi kese hcg 300.1 çıktı. doktor hiç bir bilgi vermeden düşük yapabilirsin değer çok düşük dedi kestirip attı. 23 ne kontrol dedi. ne olacak şimdi yaaa. ben ümidimi kaybetmek istemiyorum.nolur yorumlarınızı bekliyorum çok ihtiyacım var.

merhaba kızlar
aylarıdr okuyorum paylaştıklarınızı.paylaşmak bana da nasip oldu.bende 04.03.2009 da hamile olduğumu öğrendim hcg:87.30 du ..09.03.2009 da doktor kontrolüne gittiğimde alltan ultrasonla görülmedi kese hcg 300.1 çıktı. doktor hiç bir bilgi vermeden düşük yapabilirsin değer çok düşük dedi kestirip attı. 23 ne kontrol dedi. ne olacak şimdi yaaa. ben ümidimi kaybetmek istemiyorum.nolur yorumlarınızı bekliyorum çok ihtiyacım var.

canım bak herşeyden önce hayırlısı ve sağlıklı olsun diyelim..

bak beta değeri çok düşük olup ama bir sorun yaşamayan hamilelerimiz var,senin son adet tarihin nedir ona göre gebelik tarihine bakalım ve kesenin ne zaman görülebileceğini söyleyebiliriz ...

önce kesesi görünmeyen beta değeri düşük olan arkadaşım vardı hatat doktoru kürtaj bile dedi..ama sonraki konrtollerde kesede göründü çok şükür şuan çok iyi...

bir örnek daha anlatayım..ben allahtan hep bebek isterken sağlıklı bebek derdim,çünkü sağlıklız bir bebek istemeyiz dimi...

ben adetim 5 gün gecikince beta değerim 497 çıktı,doktorum bu değer çok düşük dedi.. ve sonra düşük yaptım canım,kendimi hep şöyle telkin ettim;bu bebek sağlıklı olsaydı düşmezdi dedim ve allahım hep sağlıklı bebekler versin dedim..düşükten 5 ay sonra hamile kaldım ve şuan 2,5 aylığım.. çok şükür herşey yolunda..

yani demek istediğim belki bir sonrak kontrolünde kese görünür ve bir sorun olmaz...inşallah... aksi bir durumda düşük yaşarsan da (inşallah yaşamazsın) kendini üzmemeye çalış,hamile kalabiliyosun bak,kalamayanlarda var...herşeyin bir çözümü var unutma canım..

bence kendini üzme rahat ol bir sonraki kontrolünde neler olacak bir bak

ipekirem canim oncelikle gecmis olsun.. Uzanip dinlenmeye bak biraz ins dusuk yasamazsin canim ya biliyorum cunku cok aci verici cok zor bi donem oluyor. Allahim bebegini sana bagislasin, dinlen ve yatak istirahati yap bence, doktorum bana dusuk onleyici hap vermisti progestan adinda. ama senin degerin dusuk olunca bisey diyemiyorum canim ya.. allah yardimcin olsun:teselli:

ben ce erken canımm ıkı hafta sonra tam gorulur......telaş etme ..............kendıne ıyı bak

arkadaşlar slm.ltfn bana da yardım edin.bugün dr a gittim.üssten ve alttan ultrasonda bebek görünmedi.idrar tahlilimi adet gecikmemin 7.gününde yapmıştım pozitif çıktı.ama bebek görünmüyor çok endişeliyim. bide 2.5- 3 cm lik bi kist gördü dr... bu da beni çok endişelendirdi. bilginiz varsa paylaşır mısınız ltfn?

evet erken oldugu icin gozukmemistir. benimki 6 haftalikken gozuktu arkadasim, icini ferah tut..

canım eğer geç döllenme olduysa geç görülür yani geç döllnemeyse iki hafta kadar senin hesabndan küçüktür

Benim bebeğim 7 haftalıkken görüldü. Doktora ilk gittiğimizde göremedik boş gebelikten şüphelendik ama tam bir hafta sonra gittiğimizde 7 haftalık görüldü.:dance:

arkadaşlar bende adet düzensizliği vardı,2 ay öncesine kadar yumurtlama tedavisi yapılıyordu ve ilaçlarla 28 günde adet oluyordum,2 aydır mola verdik ve ilk ay 31 günde adet oldum,bu ay 31.günde test yaptığımda hamile olduğmu öğrendim ve değerim de 380 çıktı,dün doktorda kese görünmedi,doktor henüz erken olduğu için kesenin görülmemesi normal dedi ve haftaya tekrar kan testi istedi..daha önce bir düşük yaptığımdan bende sizler kadar tedirginim..şu an 28 günlük adet döngüsü kabul edildiğinde 4 hafta 3 günlük hamileyim,bu sürede kesenin görülmemesi normalmi?

arkadaşlar bende adet düzensizliği vardı,2 ay öncesine kadar yumurtlama tedavisi yapılıyordu ve ilaçlarla 28 günde adet oluyordum,2 aydır mola verdik ve ilk ay 31 günde adet oldum,bu ay 31.günde test yaptığımda hamile olduğmu öğrendim ve değerim de 380 çıktı,dün doktorda kese görünmedi,doktor henüz erken olduğu için kesenin görülmemesi normal dedi ve haftaya tekrar kan testi istedi..daha önce bir düşük yaptığımdan bende sizler kadar tedirginim..şu an 28 günlük adet döngüsü kabul edildiğinde 4 hafta 3 günlük hamileyim,bu sürede kesenin görülmemesi normalmi?

tabi canım daha erken bence benimki 5+3 ken görüldü bak bir arkadaşınki 7 haftalıkken görülmüş..sıkma canını erkenden gözükmeyebiliyor normaldir.. allah sağlıcakla kucağına almayıda nasip etsin

arkadaşlar slm.ltfn bana da yardım edin.bugün dr a gittim.üssten ve alttan ultrasonda bebek görünmedi.idrar tahlilimi adet gecikmemin 7.gününde yapmıştım pozitif çıktı.ama bebek görünmüyor çok endişeliyim. bide 2.5- 3 cm lik bi kist gördü dr... bu da beni çok endişelendirdi. bilginiz varsa paylaşır mısınız ltfn?

kardelen senin durumunla ne kadar alakaldır bilmiyorum ama ben bebeğim 5 haftalıkken düşük tehlikesiyle bir hastaneye gittim doktor üstten muayenede keseyi gördü ama bebeğin yaşadığını kalp atışlarını alttan ultrasonda gördü..

aynı gün benimle hastaneye gelen bir arkadaşın ne alttan ne üstten kese içinde bebeği göremiyo.teşhis olarak dış gebelik diyo ...kızla aynı odada kaldık serum verdiler ameliyat önlüğünü giydirdiler.kızı ameliyata alacaklar son bi kez utrasona götürdüler.bu kez doktor görüyo bebeği ...ve kız boşu boşuna ameliyat olmaktan kurtuldu bebeğide alınmaktan..sanırım muayenede bebek daha keseye yerleşmemişti...
sana diyeceğim bebek görünmesede acele etme..biraz daha bekle ve kist genelde çoğu hamilede oluyo ama yinede sen doktorundan iyice bi öğren neden olduğunu....

arkadaşlar bende 6+1 hamileyim kesemi 5. haftada görebildik. 5 milimdi:) Adet döngülerim uzun olduğu için geç döllenme olmuş. ilk muayeneme 4. haftamda gitmiştim keseyi görememiştik. Çok telaş yapmıştım. yani geç döllenme olursa geç görülebiliyormuş doktorum bu şekilde dedi. ben 1 hafta geriden takip ediyormuşum. pazartesi kalp atışlarını duyacağız inşallah ilk kez. şimdide onun sitresi sardı. istemesemde rüyamda kötü şeyler görüyorum. bilinç altı olarak. ama burda okuduğuma göre hepimiz aynı duyguları hissediyoruz sanırım. Rahatladımmm bende:) Hepimiz inşallah sağlıklı sıhatli bebeklerimizi kucağımıza alırız...

merhaba arkadaşlar bende c.tesi doktora gittim.bu ikinci doktorum.ilk gittiğimde gebelik gözüktü dedi.ultosonda çekti çok kuçuk daha dedi.10 sonra belli ıolur dedi.bir tavsiye üzerine başka doktora gittik.muane sırasında rahım kesesi ama içi boş dedi gebelik yok dedi.o an dünya başıma yıkıldı.ama kan testi istitorum tekrar dedi.siz gidin 2 saat sonra sonuç çıkar beni arayın dedi.eşimle beraber dünyamız yıkıldı şoka girdik resmen.2 saat sonra aradık.ilk kan testiniz kaç çıkmışdı dedi 108 dedik.hastanede yaptırdığımız 5200 çıkmış yani yüksek çıkdı gebelik var.10 sonra gelin 5 dk bakalım ozaman gözükür dedi.o an dünya benim oldu.ama doktora çok kızdım.dedim madem gebelik var neden gözükmedi dediniz.gelişimi geç başlamış olabilir felan dedi.ne yapıcam bilmiyorum şimdi.aynı durum başına gelmiş arkadaşlar varsa lütfen yazsın.:1no2:

canım ben ilk 6 haftalıkken gittim kesede bebeğin kalp atışıda gözüktü inşallah herşey yolundadır

X