Grip bebeği etkilermi??

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.968
11
36
kızlar grip olmuşum bebeği etkilermi??? ne yapmalıyım geçmesi için yardımmm :çok üzgünüm:

kızlar grip olmuşum bebeği etkilermi??? ne yapmalıyım geçmesi için yardımmm :çok üzgünüm:

alıntı yapıyorum tatlım ;

Gribe yakalanmak bebeği etkiler mi?
Grip veya soğuk algınlığının belirtileri sizi rahatsız etse de genellikle bebeğe zarar vermez.

Gebelikteki bağışıklık (immün) sisteminizdeki değişiklikler nedeniyle gebelik sırasında soğuk algınlığı belirtileri daha uzun sürebilir.

Ailenizde veya yanınızda çalışan kişilerde soğuk algınlığı varsa, ellerinizi sık sık yıkayın ve onlardan uzak durun. Çünkü bu mikroplar kolaylıkla hasta kişiye temas etmeyle bulaşır.

Gebelikte soğuk algınlığı ve griple başetmenin en iyi yolu, ilaç almadan kendinize en iyi şekilde bakmaktır. Bol dinlenme ve fazla sıvı alma ile şikayetleri azaltabilirsiniz.

Ayrıca;
Odanızı devamlı nemlendirin, bunu bir miktar su kaynatıp buharının odanızda dağılmasını sağlayarak yapabilirsiniz.
Ateşinizin olması durumunda ise hafif ılık banyolar sizi rahatlatacaktır.
İştahınız soğuk algınlığından etkilenmiş olsa bile, yemenize dikkat edin. Özellikle az az ve de sık sık yiyin.
Sıvı tüketimini arttırın. Bazı bitkisel çayları (adaçayı, ıhlamur, papatya gibi) ılık olarak içilebilirsiniz.

ayrıca bi yerlerde okumuştum, her gebelikte bir kez gribe yakalanma söz konusu oluyormuş, bağışıklık sistemi değişkenlik gösterdiği için olsa gerek :) üzülme tatlım, bebeğin iyi, sen de iyi olacaksın. Hem moral bozukluğu, üzüntü gibi etkenler bebeğine sandığından daha fazla zarar verir unutma bunu olur mu :CüvCüv:

ayrıca bi yerlerde okumuştum, her gebelikte bir kez gribe yakalanma söz konusu oluyormuş, bağışıklık sistemi değişkenlik gösterdiği için olsa gerek :) üzülme tatlım, bebeğin iyi, sen de iyi olacaksın. Hem moral bozukluğu, üzüntü gibi etkenler bebeğine sandığından daha fazla zarar verir unutma bunu olur mu :CüvCüv:

ya müthiş bi moral verdin bana çok teşekkür ederimmmmm a.s. a.s.

ya müthiş bi moral verdin bana çok teşekkür ederimmmmm a.s. a.s.
rica ederim tatlım, bişey daha ekleyeyim hemen uygulayabilirsin istersen, kuzenime kaynanası -ikizlere hamileyken- yaptırmıştı işe yaramış yan etkisi de yok

bir su bardağı kadar limon suyuna ihtiyacın var, (taze sıkılacak!)
içine 1 tatlı kaşığı tuz ekleyip bir cezvede ısıtıyorsun. Dokunabileceğin kadar ısıt fazla ısıtma.
Sonra bunları ayaklarının tabanına masajla sür- ya da sürdür :) Bu çaktırmadan terletmeliymiş seni, aman ha terleyince çamaşırlarını değiştirmeyi de unutma :1hug:

ilginç teori ama mantığıma yattı akşam eşim qeldiğinde yaptırıyim çok tşkkler cnmm a.s.

Sevgili elif, geçmiş olsun.. benim de ne büyük korkum, o yüzden olabildiğince dikkat etmeye çalışıyorum.

Benim tavsiyem kivi ye, kivi de ki c vitamini çok çok yüksek.. olabildiğince yemeye bak, birde lütfen ıhlamur dan baka hiç bir bitki çayı ama hiç bir bitki çayı içme lütfen, diğerlerinin hepsi bebeğine zararlıdır. Bir de bol bol uyumaya bak.. vücudun ne kadar dinlenirse o kadar kolay atlatırsın, bol su tüket ki toksinlerini atasın. Ellerini çok sık yıka ve de grip olan insanlardan resmen kaç, asla yok kırılırlar, yok alınırlar diye öpmeye toklaşmaya falan kalkma derim ben..

Şimdiden geçmiş olsun.

evet canım stres bebeğini daha cok etkiler üzülmemeye gayret et:CüvCüv:

Sevgili elif, geçmiş olsun.. benim de ne büyük korkum, o yüzden olabildiğince dikkat etmeye çalışıyorum.

Benim tavsiyem kivi ye, kivi de ki c vitamini çok çok yüksek.. olabildiğince yemeye bak, birde lütfen ıhlamur dan baka hiç bir bitki çayı ama hiç bir bitki çayı içme lütfen, diğerlerinin hepsi bebeğine zararlıdır. Bir de bol bol uyumaya bak.. vücudun ne kadar dinlenirse o kadar kolay atlatırsın, bol su tüket ki toksinlerini atasın. Ellerini çok sık yıka ve de grip olan insanlardan resmen kaç, asla yok kırılırlar, yok alınırlar diye öpmeye toklaşmaya falan kalkma derim ben..

Şimdiden geçmiş olsun.

dediklerini uygulayacağım çok teşekkürler a.s.

X