Hamilikte burun eti büyümesi, nefes alamama yardım edin

Gebelik öncesi ameliyat olup halletmek lazımdı heralde bu burun işini ama ben hala akıllanmadım 🙄 hala ilaçlarla sürünüyorum
Alerjik bünyeniz varsa yine nüksediyor. Benim şu anda hafif şişik. Burun spreyimi kullanmam lazım.
Lazerle yakınca garantiymiş sanırım ama onda da burun içi doğal olarak nemlenemediği için bu sefer kuruluk başlıyormuş.

Otrivin 5 gün kullanılabiliyor. Bana hiç 3 gün denmedi. 🤷‍♀️

Hamilelerde hormon etkisiyle şişme oluyor diye biliyorum. Tıkandığı için başka hastalıkları da tetikliyor olabilir.

İlaca yönlendirmek gibi olmasın ama valla iki çocugum da da sorun olmadı şükür sağlıklı ikisi de🙏☺ Rabbim kolaylıklar versin size de sağlıkla gelsin bebişiniz
Yok anladım canım. Sen yönlendirme yapmıyorsun olanı yaşadıklarını anlattın. Eşek ederim zaten zor durumda kaldıgım için elinden bişey gelmiyorAllahım bağışlasın bende kızıma kavuşurum inşallah sizin gibi saglıkla inşallah. 🫶🫶

Alerjik bünyeniz varsa yine nüksediyor. Benim şu anda hafif şişik. Burun spreyimi kullanmam lazım.
Lazerle yakınca garantiymiş sanırım ama onda da burun içi doğal olarak nemlenemediği için bu sefer kuruluk başlıyormuş.

Otrivin 5 gün kullanılabiliyor. Bana hiç 3 gün denmedi. 🤷‍♀️

Hamilelerde hormon etkisiyle şişme oluyor diye biliyorum. Tıkandığı için başka hastalıkları da tetikliyor olabilir.

Benim tek problemim et değil o yüzden ameliyat beni rahatlatırdı. 15 yıl önce deviasyon oldum ve o günden bugüne burun kemiğim düştü. 🙄 bu sebeple ameliyattan çok korkuyorum tekrar ama uykularım bile çok kalitesiz artık. Doğru düzgün işinin ehli birini bulmam lazım. Kimse ikinci ameliyata yanaşmıyor..
Et zaten çıkıyor yeniden.
Oğlum 11 aylıktı orta kulak iltihabı başladı. Ard arda 6 kutu antibiyotik kullanmış olabiliriz. Doktorlar geniz etini alalım dedi alerji doktoru izin vermedi. Tekrar çıkacak diye. Şimdi alerji doktorunun verdiği diyetlerle küçülttük onu.

Benim tek problemim et değil o yüzden ameliyat beni rahatlatırdı. 15 yıl önce deviasyon oldum ve o günden bugüne burun kemiğim düştü. 🙄 bu sebeple ameliyattan çok korkuyorum tekrar ama uykularım bile çok kalitesiz artık. Doğru düzgün işinin ehli birini bulmam lazım. Kimse ikinci ameliyata yanaşmıyor..
Benzer durum bende de var. Nefes almakta zorlanırsan gel dedi ama bu sefer açık ameliyat olur dedi. Burnumun alttan görünüşü düzgün. Gidip bozarlar diye yanaşmadım 🤣 ileride farklı yöntemler çıkar 🥴 Bende fibröz yapı oluştu gibi bir şey ama sizin yerinizde olsaydım ameliyat olurdum eğer ki ilaçlar etki etmiyorsa.

İyi bir doktora denk gelesiniz inşallah. Doktor çok önemli 😬

Son düzenleme:
Günlük yaşamımı okadar etkilediki benim sıfıra düşüyorum bazen. Peki bunu her akşam yatmadan takıyorsunuz değilmi. Doğum sonrası düzeldi mi sizde normal yaşantınıza döndünüzmü
evet her akşam yatmadan takıyordum. doğum sonrası düzeldi.

İlaca yönlendirmek gibi olmasın ama valla iki çocugum da da sorun olmadı şükür sağlıklı ikisi de🙏☺ Rabbim kolaylıklar versin size de sağlıkla gelsin bebişiniz
Peki sadece hamilikte mi bu durumu yaşadınız? Doğumdan sonra geçiyor mu? Çok soru sordum kusura bakmayın. 1 aydır uyumuyorum hayat kalitem bitti.Bu ilaçların uzun vadede burna da bir hasarı var mı?
Gerçi onu düşünecek durumda da değilim ama sanki iliadin bile bir süre sonra etki etmemeye başladı. Halbuki daha 1 ay oldu ve sadece geceleri kullanıyorum. Ona rağmen etkisi yok gibi. Otrivine mentollü daha ağır bir ilaç sanırım. Etkisi uzun vadede bitiyor mu? Ya da burna bir zararı oluyor mu ki?

Kızlar hamileliğimin 12.haftasında burun tıkanıklığı ile beraber grip geçirmeye başladım. Ama burun tıkanıklığım öyle böyle değil. Kafamı yatağa koyamadım nefes alamıyordum panik atak geçirdim. Gece kalp çarpıntısı ve kol uyuşması ile bile hastanaye gittim. Kendi doğum doktorum otrivine pediatrik yazdı sadece gece damlattm en azından uyurum diye 3-4 gün falan uyudum ama sonra sanki damla da etki etmemeye başladı. Bana yine geldiler. Şimdi 1 haftadır yine uyumuyorum sürekli panik nefes alamıyorum. Kbb burun eti. Büyümesi var dedi gribe bağlı sadece doğal şeyler yapabilirsin dedi ama yok onlar da bana mısın demedi. Hiç açmadı burnumu. En sonunda başka bir doktora gittim C Grubunda bir burun spreyi verdi burun eti küçültücü. Onu kullanıyorum iki gündür ama sanki etki etmiyor gibi. Paranoyak mı oldum bilmiyorum. Tabi bebeği düşünüyorum bir yandan. Ya burun spreyleri ona zarar verirse diye. Benim gibi bir şeyler yaşayan var mı? Bu burun spreyleri kullanıp çocuğunda sıkıntı olmayan. Ya da burun eti problemi yaşayan?

Merhaba. Bende aralık ayında covid oldum sinüslerim iltihaplandı 2 kutu antibiyotik içim iltihap kurusun diye haftalarca berbat şeyler yaşıyorum sizin gibi 5,6 gün hiç uyuyamadım şimdi ise aşırı kuruluktan dolayı uyuyamıyorum sürekli 10 dk uyanıyorum burnum kuru nefes alamıyorum gibi daralıyor uyanıyorum ayakta durunca iyi yatınca ölüyorum ne yaptınız buldunuz mu çözüm iyi misiniz şuan

Merhaba. Bende aralık ayında covid oldum sinüslerim iltihaplandı 2 kutu antibiyotik içim iltihap kurusun diye haftalarca berbat şeyler yaşıyorum sizin gibi 5,6 gün hiç uyuyamadım şimdi ise aşırı kuruluktan dolayı uyuyamıyorum sürekli 10 dk uyanıyorum burnum kuru nefes alamıyorum gibi daralıyor uyanıyorum ayakta durunca iyi yatınca ölüyorum ne yaptınız buldunuz mu çözüm iyi misiniz şuan
Merhaba, maalesef iki aydır çekiyorum. Hamilikte zaten burun tıkanıklığı tavan yaparmış. Onun da etkisiyle burun etim büyümüş. Doktorlar pek yanaşmasa da iyi bir doktor bulup burun etimi yaktırdım. Bebeğe hiçbir zararı yok 2.trimesterde yapılıyor. 1 ay önce yaptırmıştım. Burnum çok iyiydi maalesef iki gün önce tekrar girip oldum ve tıkandı eski haline geri döndü. Mecburen sprey tedavisine başladım. Gündüz sıkmıyorum ama geceleri aynı sizin gibiyim mecburen sıkıyorum. Burun spreyleri konusunda kanıtlanmış bir etki yok. Bu yüzden doktorlar çekinceli. Ama birkaç kulak burun boğazcı kana karışmadığını söyledi. Ona güvenerek devam ediyorum bakalım. Yoksa olacak gibi değil

Bugün inşallah bulursam alıcam uyuyamıyorum sıfır uyuku 10 dk uyanıyorum kuruluk ve tıkanmaktan rabbim size de şifa versin kaç haftalıksınız suan doğuma ne kadar kaldı

Bugün inşallah bulursam alıcam uyuyamıyorum sıfır uyuku 10 dk uyanıyorum kuruluk ve tıkanmaktan rabbim size de şifa versin kaç haftalıksınız suan doğuma ne kadar kaldı
Daha 22 haftalığım çok var daha, 12.haftamdan beri çekiyorum resmen hayatım karardı :KK43: sizin ne kadarlık oldu

Benim 34 oldu ama 2 aydır ölüp ölüp diriliyorum çok kötü rabbim size de ya Şafi ismi ile şifa verir inşallah bu kovitin yüzünden maalesef böyle şeyler yaşadığımızı düşünüyorum

Benim 34 oldu ama 2 aydır ölüp ölüp diriliyorum çok kötü rabbim size de ya Şafi ismi ile şifa verir inşallah bu kovitin yüzünden maalesef böyle şeyler yaşadığımızı düşünüyorum
Allah razı olsun cümlemize şifa versin. Sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin. Az kalmış sizin, evet covid de tetiklemiştir ama Hamilikte çok oluyormuş maalesef. Sürekli nemlendirin burnunuzu vazelin zeytinyağı bunlar iyi gelir.

Daha 22 haftalığım çok var daha, 12.haftamdan beri çekiyorum resmen hayatım karardı :KK43: sizin ne kadarlık oldu
Merhaba bende aynı sorunu yaşadım kızıma hamıleyken ilaç kullanmadım sonra iliadin keşfettim 2 yıl kullandım başka bırsey fayda etmedı. Amelıyat oldum 6 ay rahatladım sonra yıne aynı oldu. Sonra burun etlerını tekrar aldırdım 8 ay sonra yıne aynı oldu kızım 7 yasında ben bu 8 ay ve 6 ay dısında surekli iliadin kullandım. Kızıma kardeş bile yapamadım bu sorun yuzunden hep geçsin öyle diye dusundum. 6 yıldır kullanmasam 0 nefes alabılıyorum ilk zamanlar gunde 1 yetıyordu son zamanlarda artık şişeyıde sıksam burnuma fayda etmemeye başlamısdı. Doktor iliadini bırakacaksın deyınce bırakamam dedım açık acık oda bana dymıstayı verdı 1 hafta hem iliadin hem dymısta kullandım sonrakı hafta iliadine ihtiyacım bıle kalmadı. Ama sımdıde dymistaya bagımlı oldum. Bırde astım hastası gıbı hava vermıslerdı doktorlar bana nefes almakda gucluk cekyordum sureklı öksürğk halı vardı bu dymısta hepsıne çözüm oldu. Öyle rahatımki. Nefes alamıyorum dıye agladıgım sinir krızı geçirdigim. Gecelerı kalkıp esrar bagınlısı gıbı burun spreyı aradıgım gunlerı gerıde kaldılar. Ama sımdıde bunun arastırması ıcındeyım cunku hamılelıkde dymısta kullanmak cocukda gerılık yapabılır dıye okudum bı kac yerde benim hamılelık yıne hayal oldu…. Hamilelikte dymista kullananlar varsa bizide aydinlatirlarsa sevinirin

Merhaba bende aynı sorunu yaşadım kızıma hamıleyken ilaç kullanmadım sonra iliadin keşfettim 2 yıl kullandım başka bırsey fayda etmedı. Amelıyat oldum 6 ay rahatladım sonra yıne aynı oldu. Sonra burun etlerını tekrar aldırdım 8 ay sonra yıne aynı oldu kızım 7 yasında ben bu 8 ay ve 6 ay dısında surekli iliadin kullandım. Kızıma kardeş bile yapamadım bu sorun yuzunden hep geçsin öyle diye dusundum. 6 yıldır kullanmasam 0 nefes alabılıyorum ilk zamanlar gunde 1 yetıyordu son zamanlarda artık şişeyıde sıksam burnuma fayda etmemeye başlamısdı. Doktor iliadini bırakacaksın deyınce bırakamam dedım açık acık oda bana dymıstayı verdı 1 hafta hem iliadin hem dymısta kullandım sonrakı hafta iliadine ihtiyacım bıle kalmadı. Ama sımdıde dymistaya bagımlı oldum. Bırde astım hastası gıbı hava vermıslerdı doktorlar bana nefes almakda gucluk cekyordum sureklı öksürğk halı vardı bu dymısta hepsıne çözüm oldu. Öyle rahatımki. Nefes alamıyorum dıye agladıgım sinir krızı geçirdigim. Gecelerı kalkıp esrar bagınlısı gıbı burun spreyı aradıgım gunlerı gerıde kaldılar. Ama sımdıde bunun arastırması ıcındeyım cunku hamılelıkde dymısta kullanmak cocukda gerılık yapabılır dıye okudum bı kac yerde benim hamılelık yıne hayal oldu…. Hamilelikte dymista kullananlar varsa bizide aydinlatirlarsa sevinirin

Peki bu olay sizin başınıza ilk hamilelikte mi geldi? Burnunuzda kemik eğiriliği vs var mı?

X