Doğuma Hazırlık oğluşum olacak değişik hiç duyulmamış isim söyler misiniz?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
kayra güzelmiş evet

Bende Kayra ismini cok begenmistim ama internete "Kayra anlam" diye yazinca su yaziyi buldum ve cok kafam karisti:

Tanrının insana iyilik getirici, kurtarıcı ilişkisi için kullanılan, özellikle dinsel bir kavram.
Tanrının insanı koruyuculuğu ve esirgeyiciliği. Hıristiyanlığın temel kavramı: Tanrının insanı sevgi dolu düşünüşü için kullanılan kavram. //
Felsefe tarihinde Augustinus'tan beri kayra ve özgürlük arasındaki ilişki sorusu önem kazanmıştır. Skolastikte bu soru doğanın kayral yoluyla yetkinleşmesi öğretisiyle yanıtlandırılıyordu. Luther'de ise "Herşeye gücü yeten Tanrı" düşüncesiyle bu sorun sonuna değin götürüldü. Çağımızda, N. Hartmann'da ise bu soru tam ters doğrultuda yanıtlanıyor: "Bir sorumluluğun, bir özgürlüğün olabilmesi için Tanrı var olmamalıdır."

Kayra ismi hiristanliktanmi geliyormus yani? Anlamadim yaziyi bir türlü :KK25:

canım daha önce söylendimi bakmadım ama çağannnnnnn

Taylan eski ama unutulmuş bi isim; anlamı çok güzel. Bide gülben ergen "atlas" ismini çok iyi buldu:) ya da "ŞAFAK TAN DOĞAN GÜNEŞ":KK35::KK16:

benim beğendiğim erkek isimleride asil-tuna-aras-ata ama özellikle ASİL:)

Allah analı babalı kuzu etsin ama lütfen duyulmamış olsun diye tuhaf isimler koyma bebeğine,kayra güzelmiş

benim oğlumun adı "toygun". delikanlı anlamına geliyor.bizde çok araştırmıştık isim konulacağı zaman :)

benim de oğlum olacak isim arıyoruzzz:KK43: mirhan bulduk ama dha güzelini bulabiliriz diye araştırıyoruz. yardım edin kızlarr:26:

bu isim olayı çok karışık benimde kafam karışıyor.. ilk başlarda barış batıkan olarak düşündük,sonra burak,çağdaş,gökmen,poyraz,rüzgar bunlar hoşumuza gitmeye başladı. dün akşam da eşim son olarak ataberk olsun dedi bakalım birazda bununla gideriz sonrası ne olur :)

Arkadaslar benimde yardimlariniza ihtiyacim var..
Benimde allah nasip ederse bir oglum olacak. Simdi ben yurt disinda yasiyorum ve esimde yabanci turk degil.
Oglusumuzun ilk isimi o koydu adi Brandon ( okunusu Brenden) olacak. Ikinci ismini ben koyacam ve turk (islami) ismi olmasini istiyorum.
Sizce Brandonun yanina ne yakisir? Aklimda Kayra, Mirza, Talha ve Eymen var. Baska onerileriniz varmi?? Simdiden cok sag olun.

oglunuza, hristiyanlarin da onemsedikleri bir isim takmaniz etkileyici olur. mesela "isa" gibi..

ben de yurt disinda yasiyorum, oglumun ismi "imran" imranin anlamini sorduklarinda hz meryemin babasi diyorum, hoslarina gidiyor.
hatta biri bana sen katolik misin diye bile sormustu. muslumanim, bizim kitabimizda buyuk bir sure var hz isa ve hz meryemi, hz imran, hz zeyeriyyayi anlatiyor diye bahsettigimde etkileyici buluyorlar.

arkadaslar tuğradan vazgeçtik arkadasları yazı tura dalga geçerler diye:))şimdide kayra diyoruz sizce nasıl?

bnm canımın adı '' alper anıl ''

komşumuzun çocuğu tuluhan

babam karaca ismini önermiştii

abimin adı doruk tu

herkes moruk diyodu

bnce farklı isimler kızlara uyuyor erkekler için fazla fark alternatifi yok

X