Dersaneye gitmeli mi, ne zaman gitmeli ?

jitta

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2008
1.390
3
35
merhabalar.kızlar ben henüz 2. sınıftayım.dersaneye genelde 4de gidilir ama ben diyorumki 3. sınıfta gitsemde 4de yalnızca soru çözsem tekrar yapma şansım olsa ne diyorsunuz?? aslına bakarsanız hiç gitmemek daha çok aklıma yatıyor ama kararsızın açıkcası:sm_confused:

naçizene fikrimi beliteyim..
derseneye gidip gitmemek tamamen senin öğrenme tarzına bağlı..
eğer kendi kendine çalışarak öğrenebiliyorsan gitme..zaman kaybı olur..
ama birinin sana anlatmasına ihtiyaç duyuyorsan ya da dersane beni düzene soksun, gaza getirsin diyorsan o zaman dersaneye git.
ben geçen sene gitmiştim dersaneye, pek faydasını görmedim..
yalnız matematik eksiği olan arkadaşlar muhakkak kursa gitmeli ya da özel ders almalı çünkü kendi kendine öğrenmesi zor bi ders matematik..

işte benimde tereddütüm matematik:bbo: 3. sınıfta sadece matematik çalışmaya çalışsam diyorum kendi kendime.eğer başarabilirsem 4de dersaneye gitmem sonuçta diğer dersler için dersanenin pratik dışında bana katacağı çok bir şey olmaz.buarada bölüm eğitim.türkçe öğretmenliği. yorumun için teşekkürlera.s.

bence de iyi düşünmüşsün..bu sene öyle yap,eğer verim alamazsan seneye dersaneye gidersin..
ben de fen bilgisi öğretmeniyim, mat sorunu yok ama tarih, vatandaşlıktan eksiğim vardı.ilk girdiğimde 3ay kadar çalışabildim 81 aldım..
ikinci girişim bu seneydi,dersaneye gitmiştim ama pek faydası olmadı, bu sefer de 86 aldım.
inşallah şubata atanırım da kurtulurum bu stresten..
sen de zorlu bir maratona giriyorsun canım.. kolay gelsin.. bu seneden ders çalışmaya başlaman senin çok faydalı olur..başarılar dilerim..

ben dersaneye gideceğim.gitmenin nedeni ise hafta içi işteyim çalıyorum ve hafta sonları da ancak kursa gidersem yani beni zorlayan bir şey olursa çalışabilirim. aksi taktirde bütün hafta sonumu ev işleri ile geçiriyorum

ben dersaneye gideceğim.gitmenin nedeni ise hafta içi işteyim çalıyorum ve hafta sonları da ancak kursa gidersem yani beni zorlayan bir şey olursa çalışabilirim. aksi taktirde bütün hafta sonumu ev işleri ile geçiriyorum

haklısın canım, eğer çalışıyorsan ve bir de evliysen kesinlikle gitmelisin dersaneye..
ama evde olan birisi için dersaneye gerek yok, dersaneye verilecek paraya güzel kitaplar alınıp, evde çalışmak yeterli olur.
ama senin zamanın olmadığı için dersaneye gitmen çok mantıklı..başarılar dilerim canım.

evliyim ve 8 aylık bebeğim var ve dersaneye gidiyorum.dersaneye gitmek benim için şu anda zorunluluk ama durumu müsait olan gitmeli bence. mesela evde çalıştığım senelerde program geliştirmenin bu kadar önemli ve zor olduğunun farkına varmamıştım.ve yanlışlarımın çoğu burdan çıkıyordu.bu sene dersaneye gidiyorum ve düzenli olarak çalışmaya çalışıyorum.herkese kolay gelsinnn

kızlar karar verdim.3 ün ilk dönemi kendim yalnızca matematik çalışıyorum.ikinci dönem genel sıkıştırılmış kursa gidiyorum dersaneye.4te de kendim tekrar yaparak tamamlıyorum.innnnşşşaaaallllaaaahhh:Saruboceq:

canım haklısın ikisi bi arada zor olur haliyle.ama eğer bence hedefini koyduysan yani bir şekilde bu sınavı kazanman gerekiyorsa bi dönem çalışmamaya razı gelmelisin.ve bu zamanı çok iyi değerlendirmelisin.Allah yardımcın olsun inşallah..

bende ücretli çalışıyorum cnm ama ikinci döneme bırakıcam çünkü insan gerçekten yoruluyor haftasonu bile bakma imkanım olmuyor.bence sende gerçekten bu sınavı kazanman gerektiğine inanıyorsan nolursa olsun bırak..

X