Ailemle görüşmeyi keseceğim

Dinen de doğru değil farkındayım evet ama nasıl bu kadar şey yapmalarını hazmedeceğim onu düşünüyorum. Konuştuğumda yarın öbür gün o bizim ayağımıza geldi triplerine girecekler. Çocuk gibiler beyin olarak ama o çocuk saflığı yok maalesef
Ah ah bu ebeveynler insanı duvar sanıyor
İnşallah yokluğunuzla kıymetinizi anlarlar. Kendinize de iyi bi yuva kurup mutlu olursunuz dilerim.
Ben bu mübarek günde iyiliğin, verilen emeğin, dürüstlüğün kıymetini bilmeyen herkesin iyi niyetli insanlardan mahrum yaşamasını diliyorum Allah'tan. Sesini bile duyamayacak kadar uzakta, kendi bataklıklarında kalıp kimseye bulaşamasınlar.

sadece yedirdim giydirdim büyüttüm den ibaret ya hersey sizi çok iyi anlıyorum ama şimdiden bunun planını yapmayın hayatınızı zindan etmeyin bu düşüncelerle bende ayni univ mezunuyum çalışayım iş kadını olayım istediler ben evlendim tesettüre girdim diye beni hala içten içte ezik görüyorlar ama Allah için görüşüyorum Allah rızası için yoksa asla nefsim kalbim istemiyor kalben sogudum eşim zorluyor hayır ne olursa olsun iletişimi kesemezsin diye onun sayesinde yoksa bende kestim attım gibi yabancı gibiyim ama mecbur bunlar imtihan hayatımızda böyle ınsnalar malesef olucak ve bu ınsnalar aile içinden olunca mecbur görüşüyorsun hani başka bisi olsa görüşme derim ama size zararı olur manen buda sizin imtihanınız bu herseylerine ne tamam okey olur diyiceginis anlamija gelmiyor bir iki kapris yaparlar siz gönül almaya çalışmayın çabalamayın benm ailemde çok kaprisli çekemiyorum eskisi gibi bende gamsız davranıyorum bazen salağa yatıyorum anlamamış gibi bırakın değişmez kimse mesafeli olun yeter

Babam evde 3 pislik besliyorum diyordu evde hergun küfür kavga evlenmek istedim küçük gördüler izin vermediler paran yok neyine senin evlenmek diye kaçtım evlendim herseyimizi eşim yaptı buna rağmen hala kendilerini haklı görüyorlar hıcbırsey olmamis gibi görüşüyoruz hala anneler günü babalar günü bisisi bekliyorlar çok kaprisliler hala degismiyotlar sırf çekmeyeceğim için içimden gelmes3de idare ediyorum yoksa 3sime bulasiyorlar ben yaptım ama buna rağmen görüşüyorum buda imtihan kendime haksızlık saygısızlık etmişim gibi hissediyorum zor günler. Yaşadım hemde zor ama halen bunlar yok sayılıyor bırakın insanlar değişmez nankördur olmadı gerektiği kadar hersey

Babam evde 3 pislik besliyorum diyordu evde hergun küfür kavga evlenmek istedim küçük gördüler izin vermediler paran yok neyine senin evlenmek diye kaçtım evlendim herseyimizi eşim yaptı buna rağmen hala kendilerini haklı görüyorlar hıcbırsey olmamis gibi görüşüyoruz hala anneler günü babalar günü bisisi bekliyorlar çok kaprisliler hala degismiyotlar sırf çekmeyeceğim için içimden gelmes3de idare ediyorum yoksa 3sime bulasiyorlar ben yaptım ama buna rağmen görüşüyorum buda imtihan kendime haksızlık saygısızlık etmişim gibi hissediyorum zor günler. Yaşadım hemde zor ama halen bunlar yok sayılıyor bırakın insanlar değişmez nankördur olmadı gerektiği kadar hersey
Ama yarın öldüğüm zaman benm vicdanım rahat kalpleri kırmadım Allah biliyor

Ah ah bu ebeveynler insanı duvar sanıyor

sadece yedirdim giydirdim büyüttüm den ibaret ya hersey sizi çok iyi anlıyorum ama şimdiden bunun planını yapmayın hayatınızı zindan etmeyin bu düşüncelerle bende ayni univ mezunuyum çalışayım iş kadını olayım istediler ben evlendim tesettüre girdim diye beni hala içten içte ezik görüyorlar ama Allah için görüşüyorum Allah rızası için yoksa asla nefsim kalbim istemiyor kalben sogudum eşim zorluyor hayır ne olursa olsun iletişimi kesemezsin diye onun sayesinde yoksa bende kestim attım gibi yabancı gibiyim ama mecbur bunlar imtihan hayatımızda böyle ınsnalar malesef olucak ve bu ınsnalar aile içinden olunca mecbur görüşüyorsun hani başka bisi olsa görüşme derim ama size zararı olur manen buda sizin imtihanınız bu herseylerine ne tamam okey olur diyiceginis anlamija gelmiyor bir iki kapris yaparlar siz gönül almaya çalışmayın çabalamayın benm ailemde çok kaprisli çekemiyorum eskisi gibi bende gamsız davranıyorum bazen salağa yatıyorum anlamamış gibi bırakın değişmez kimse mesafeli olun yeter
O kadar haklısınız ki. Babam para vermekle sadece baba olunabileceğini sanıyor. Nefret ettikçe de neyinizi eksik ettim felsefesi. Sizinle aynı şeyleri tersinden yaşamışız gibi bende okuduğum için zıt düştüm. Annem sürekli kendiyle kıyasladı sınav sonuçlarıma üzüldüğümde o da derneğinde girdiği sınavları anlatıyordu. Hiçbir zaman teselli vs etmedi. Hep bir yarış vardı içinde bana karşı. Kocaya gidenler en iyisini yapıyor sen hala oku derdi. Okudum asla da pişman değilim. Evleneceğim de şimdi, her şey insanın kendi isteğine bağlı isteyen okur isteyen okumaz. Sizinde aileniz sizi belli kalıba koymaya çalışmış bunların işte o kalıbına uymayınca zorlanıyorlar. Çok haklısınız kaprislerini çekmiyorum zaten o koyuyor onlara istiyorlar ki uşak gibi ne derlerse o olsun. Doğurdun diye bizim bir kişiliğimiz yok mu? Fikir birliğine varamayınca herkesi kafaya aldı uzaklaştırdı benden. Kardeşim mesela o da koca için yapmadığını bırakmadı. İnsan ablası evleniyor diye evlenir mi ya. Kalbimde biliyorum bir gün pişman olacaklar ama iş işten geçecek işte. Bir deTamamen kesip atmak hem dinen doğru değil belirttiğiniz gibi hem de düşünüyorum, benim ailem onlar değil ki sadece, dedemler var teyzemler var hiçbiriyle görüşmeyecek miyim? Onlarla kesip atsam bu sefer soracaklar hep konuş vs diye zorlayacaklar. En iyisi dediğiniz gibi mesafeli olmak. Sadece aynı evin içinde mesafeyi sağlamak zor oluyor çıkayım allahın izniyle halledeceğim.

Ama yarın öldüğüm zaman benm vicdanım rahat kalpleri kırmadım Allah biliyor
Benimde içim çok rahat vallahi kalpleri olmadığı için bir şey kırdığımı düşünmüyorum. Bana nasıl davrandılarsa aynı şekilde karşılık verdim bende aşırıya kaçmadım allah biliyor. Hatta eminim onlar bana daha çok yapmıştır. Kaçmadım da. Sabrettim ama kaçırmak için çok uğraştılar. Çeyizimi emek emek yaptım bırakıp gidemezdim. Şimdi kaçsaydım daha mı iyi olurdu siz yazınca bilemedim en azından sebebim olurdu konuşmamaya 😂 bu arada yapabiliyorsanız ne mutlu sevindim sizin adınıza ben çok sinirliyim hemen ağlıyorum umarım sabredip bende öyle davranabilirim, yoksa çok zor. Hem eşime sararlar hem bana. Kayınvalideme kadar giden. Babam nişanlımın babası yok diye dayısına şikayet etmek istemişti beni kimi kime şikayet ediyor bunlar onu da anlamıyorum ya 😂

Yolunuz açık olsun siz kendi yolunuza bakın kaçmayı. Tabikide hayat bu ne olcagı belli olmaz erkekler ilk zamanlar hissettirmesede arkada sahip cıkıcak kollayacak bir aile olmadığını düşünüp acımasızca davranabiliyorlar hiç gerek yok zaten şimdiki aklım olsa kacmazdim 1 sene bekledik esımle 2 sene daha bekleseydim keşke diyorum

Yolunuz açık olsun siz kendi yolunuza bakın kaçmayı. Tabikide hayat bu ne olcagı belli olmaz erkekler ilk zamanlar hissettirmesede arkada sahip cıkıcak kollayacak bir aile olmadığını düşünüp acımasızca davranabiliyorlar hiç gerek yok zaten şimdiki aklım olsa kacmazdim 1 sene bekledik esımle 2 sene daha bekleseydim keşke diyorum
Sizinde inşallah yolunuz açık olsun. Kaçmak hakkında öyle düşünmeyin ben kaçmayı asla yanlış bulmuyorum. İnat ettiğim için kaçmadım ben. Çünkü amaçları oydu bunların. Siz de üzülmeyin şartlar neyi gerektirdiyse onu yapmışsınız. Evet sonsuza kadar nişanlıma şu raddede güveniyorum diyemem kendisi iyi bir insan. Ama ailesi arkasında olup şiddet gören kaç kadın var. O yüzden sıkıntı yok yani. Eğer karşı taraf buradan vurmayı seçerse o onun yanlışı olur. Şu anlık öyle bir problemimiz de yok çok şükür bir kez bile yansıtmadı. İnşallah hiçte olmaz

Bende ayrımcılığı dibine kadar yaşadım
hatta anneme sen ablamı daha cok seviyorsun dediğimde asla hayır demedi
ben okudum ettim ablam zengin koca buldu onu dahada sevdiler
ben müşavir oldum sonunda ilahi adalet işte eşim de doktor
şimdi herşeyin rengi başka da ben aynı kişi değilim..
ama evlilik stresi ile alıngan olabilirsin inan eşine ce ailesine aileni kötüleme yeri gelir yüzüne vururlar ailen bile sevmiyor seni diye aman diyimmmm aman aman aman

Bence bir karar almak zorunda değilsiniz şu an. Evet yaşadıklarınız üzücü. Fakat evlendikten sonra zaten insanlar değişiyor. Akışa bırakın ve evlenince kendinizi geri çekersiniz. Belki uzaklık ve zaman bazı şeyleri hafifletir. Ya da belki aksine uzak olmak, kendi yuvanızı kurmak iyi gelir. Bırakın zaman göstersin. Belki ni ihtimal onlar da değişirler. Sanmıyorum ama hayat işte belli olmaz. Çocuklarınızı da şimdiden düşünmeyin, çocuklar mutlu anne baba istiyor en temelde. Her şeyin hayırlısı olsun. Çok güzel bi yuvanız olacak, bunun heyecanına girin. Ailenizi kendinizden ayırırın kafanızda, çünkü onların dertleri bitmez.

Siz 23 yasindasiniz, kardesiniz 21. Ne bu evlilik telasi anlamadim. Hele kardesiniz bir kac aylik iliskide nasil evlilik karari alabiliyor, aileniz nasil bir sey demiyor cok ilginc.
Bence olaylari akisina birakin, zamanla iciniz sogursa gorusursunuz sogumazsa gorusmezsiniz. Su anda kesin bir karar vermenize gerek yok.
Ilerde cocugunuza niye anneanne, kardes, dede gibi durumlari aciklamak zorunda kalasiniz onu da anlayamadim. Bunlar cok onemli degil bir insanin hayatinda, annesi babasi olsun yeter.
Benim de ailem baba tarafi ile gorusmuyor yillardir gram umrumda degil, hatta benden uzak allaha yakin olsunlar. Ayni sekilde anneanneme vb. de hicbir zaman sevgi hissetmedim. Bunlar olmadan da yasaniyor.
Sadece bir tavsiyem, ailenizle durumunuzu esinize cok yansitmayin. Sonra sizin sahipsiz oldugunuzu dusunmesin.

ama evlilik stresi ile alıngan olabilirsin inan eşine ce ailesine aileni kötüleme yeri gelir yüzüne vururlar ailen bile sevmiyor seni diye aman diyimmmm aman aman aman
Doğrudur benzer şeyler yaşamışız ayrım konusunda. Eşimin ailesine kendi ailem bile böyle yapıyorken yüzde yüz asla güvenmiyorum tabii ki. Sadece kayınvalidem konuşuyor musunuz vs diye sorduğunda olanı söylüyorum. Hayır diye yalan söyleyemiyorum o konuda.

Doğrudur benzer şeyler yaşamışız ayrım konusunda. Eşimin ailesine kendi ailem bile böyle yapıyorken yüzde yüz asla güvenmiyorum tabii ki. Sadece kayınvalidem konuşuyor musunuz vs diye sorduğunda olanı söylüyorum. Hayır diye yalan söyleyemiyorum o konuda
Siz 23 yasindasiniz, kardesiniz 21. Ne bu evlilik telasi anlamadim. Hele kardesiniz bir kac aylik iliskide nasil evlilik karari alabiliyor, aileniz nasil bir sey demiyor cok ilginc.
Bence olaylari akisina birakin, zamanla iciniz sogursa gorusursunuz sogumazsa gorusmezsiniz. Su anda kesin bir karar vermenize gerek yok.
Ilerde cocugunuza niye anneanne, kardes, dede gibi durumlari aciklamak zorunda kalasiniz onu da anlayamadim. Bunlar cok onemli degil bir insanin hayatinda, annesi babasi olsun yeter.
Benim de ailem baba tarafi ile gorusmuyor yillardir gram umrumda degil, hatta benden uzak allaha yakin olsunlar. Ayni sekilde anneanneme vb. de hicbir zaman sevgi hissetmedim. Bunlar olmadan da yasaniyor.
Sadece bir tavsiyem, ailenizle durumunuzu esinize cok yansitmayin. Sonra sizin sahipsiz oldugunuzu dusunmesin.

Bence bir karar almak zorunda değilsiniz şu an. Evet yaşadıklarınız üzücü. Fakat evlendikten sonra zaten insanlar değişiyor. Akışa bırakın ve evlenince kendinizi geri çekersiniz. Belki uzaklık ve zaman bazı şeyleri hafifletir. Ya da belki aksine uzak olmak, kendi yuvanızı kurmak iyi gelir. Bırakın zaman göstersin. Belki ni ihtimal onlar da değişirler. Sanmıyorum ama hayat işte belli olmaz. Çocuklarınızı da şimdiden düşünmeyin, çocuklar mutlu anne baba istiyor en temelde. Her şeyin hayırlısı olsun. Çok güzel bi yuvanız olacak, bunun heyecanına girin. Ailenizi kendinizden ayırırın kafanızda, çünkü onların dertleri bitmez.
Allah razı olsun, kimsiniz bilmiyorum ama ne güzel yazmışsınız. Birkaç gün sonra bakayım dedim içimi ferahlattınız bir nebze de olsa. Allahta dar zamanınızda sizin içinize su serpsin. Evet zaman lazım gerçekten sonra inanıyorum ki her şey daha farklı ve güzel olacak.

Merhabalar, öncelikle sizlere birkaç sorum olacak özellikle benimle aynı ya da benzer durumu yaşayanlar lütfen cevap bıraksınlar. Yalnız olduğum düşüncesi daha da üzüyor beni çünkü.24 yaşındayım, nişanlıyım ve bu yaşıma kadar hep ailem arasında kalkan görevi gördüm. Babam anneme vuracağı zaman ben devreye girdim. Annemi ondan küçük bedenimle korumaya çalıştım. Annem dert kustu ben hep onu dinledim. 2 kardeşiz kardeşim genelde çekimser kalırdı. Ben saha atılgandım haklıyı ezdirmek istemezdim,annemi mağdur görüp onu korumak isterdim. Zaman geçtikçe gördüm ki annem de suçluymuş. Çünkü şu an bana yaptıklarını o zaman babama yapıyormuş. Şiddeti asla haklı görmüyorum ne olursa olsun onu da belirteyim. Misal babamı delirtir sonra ay bunun ağzına vurdu bi susmuyor diye daha da alevlendirirdi ortalığı. Biz de kardeşimle baktık annem babamdan boşanmıyor toksik evliliğiyle mutlu ve sürekli babamı bana kötülüyor. Artık bizimde midemiz bulandı ve ikimiz hep yanyanaydık anneme kızardık. Taa ki ilişkim olana kadar. Rabbim bozmasın iki yıldır güzel bir ilişkim var. Daha doğrusu nişanlım hayatıma girdikten sonra sağlıklı bir ilişki görünce annemin bu kötülemelerini dert yakınmalarını dinlemeyi kestim. Bu yüzden bana kurulmaya başladı bunda nişanlımın kabahati yok. Ben bıktım artık ne anlatırsa anlatsın bitmiyor ve ne babamdan vazgeçiyordu ne de anlatmaktan. Hem seviyor hem nefret ediyordu. Herkese babamın yaptığı kötü şeyleri anlatıyordu falan. Neyse gelelim günümüze annem odağını bana çevirdi. O kadar yıl onu koruyan ezdirmeyen büyük kızına. Yaptığım her şey boşaymış hissi yanında etliye sütlüye karışmayan kardeşimi de yanına aldı. Kardeşimle aramızda 1.5 yaş var ikimizde kızız. Her şeyimiz beraberdi onu canımdan çok severdim ama onunla olaylarımıda ben evleneceğim için alelacele önüne gelen ilk kişiyle hemen peşime nişanlandı değişik triplere girmesiyle başladı. Bahanesi ise abla sen gidersen ben evde bunlara katlanamam diyordu anne ve babam için. Şimdi sanki kardeşim öldü yerine başka biri geldi. Bana saygısızlığını görmediğim kız böyle bana yukarıdan bakmalar, yüzüme bakmamalar annemin gazıyla yapmadığı kalmadı onunda. Anlayacağınız nasıl oldu bilmiyorum, aslında biliyorumda anlam veremiyorum ufacık tefecik şeylerden bu denli büyümesine. Şimdi hepsi 3 ben tekim. O şikayet etmeye doymadıkları bizi kapıya koyan adamı da yanlarına almışlar.

Beni sürekli yalnızlaştırıp kendi haklı çıkmaya çalışıyor annem. Annem diyorum ama zerre sevgim kalmadı kendisini gözümde bu kadar bitiren son hareketi arayıp beni kayınvalideme şikayeti oldu. Neyse ki o kadın akıllı çıktı ki. Evlat ele şikayet edilmez mottosuyla benim arkamda durdu. İnşallah böyle devam eder ama benim gücüm kalmadı inanın. Her gün her saat ağlıyorum. 2 ay sonra bir daha aynı yatağımda yatmayacağım gideceğim bu kadar mı değersizdim. Sinirlenince ağzıma geleni sayarım ama bana terbiye verenlerin terbiyesiyle büyüdüm. Kimse saygılı ortamda saygısızlık yapmaz emin olun. 2 ay sonra düğünüm var sorum ise ben evlendikten sonra bunlarla görüşmek istemiyorum ama bunu kendi kafamda nasıl aşarım? Yani çocuğum olacak soracak dedem nerede? Senin annen var mı? Kardeşin var mı? İleride çocuğuma ne diyeceğim. Konuşmayı dene diyenlere şunu diyeyim bir kez denedim nişanımda mecburen ben konuştuğumda adım atıp yakın olmak istediler ama ben soğuk davrandığım için yine olay çıktı. Soğuk davranma sebebim ise küslüğün çok uzun sürmesi oldu. Kardeşime sen nasıl dayandın bensiz o kadar ay nasıl yüzüme bakmadın ben şimdi sana nasıl ısınacağım dedim ağladım onunda gözleri doldu karşımda. Annem falan değil beni yıkan kızkardeşim oldu. Yani uzun lafın kısası onlar istese bile gönlüm eskisi gibi affetmiyor bir türlü. Ben odada sesli ağlarken kek yapıp babama pikniğe gidelim dedi kendi öz kardeşim. Çocuğum gibiydi (bensiz yalnız bunu da belirteyim) Böylelikle kalbim daha da soğudu. O ağlasaydı yemin ederim küs bile olsam saygımdan evden çıkmazdım nispet veriyo olmasın diye onlar nasıl yaptı demekten kendimi alıkoyamıyorum. Kısacası kin tutmaya başladım sanırım ve kalbim ısınmıyor. Neyse çok uzun oldu buraya kadar okuduysanız ben bu durumu nasıl aşacağım? Görüş deseniz gönlüm razı değil. Görüşme dense yine değil. Ailendir demeyin herkesin ailesi bir değil. Ben ne kızlar gördüm her hatasında kendini satsa bile sarıp sarmalanan. Ben hiç namusuma laf getirmediğim halde bi dilli bellendiğimden sevilmedim. Ki dilli arkadaşlarımda var aileleri asla böyle değil. Daha küçücüktüm sırf kardeşime vurdum diye annem kalbin kara demişti. Unutmuyorum çocuk aklımla nasıl yani herkesin kırmızı benimki siyah mı diye düşündüğümü ağrıma gidiyor. Bir anı daha 4-5 yaşlarında bir yabancı kadın beni dövmüş annemin yanında, ona laf çevrimişim diye. Kadın kendi çocuklarını da dayakla eğitirmiş neyse ananem anlatır. Annen sadece baktı diye nasıl durdun diye kızar anneme hala. Aklıma geliyor benimde bugünlerde hadi ben şimdi cevap veriyorum, saygısızım. O zamanlar günahsızken ne yaptımda aklım bile kesmezken kalbim kara oldum, el kadarken dayağı hakettim. Yani anneme neden diye sormaya başladığımda sinirden ağlıyorum. Tek istediğim ne olursa olsun beni saran bir anneydi o da bu dünyada bana nasip değilmiş. He kızkardeşime nasıl derseniz onu da küçüklükten itibaren sevdiği için koşulsuz olan sevgisi sadece ona var. Ona rağmen ben kardeşimi severdim onu ayırsa bile aklım kestikten sonra bir kez olsun kıskanmadım. Beni sevmedi onu sevsin bari derdim. Şu an bulunduğum konum çok acı. Siz olsanız ne yapardınız? Düşünmeyi kesemiyorum.
++ eklemek istiyorum bu kadar yıl biz üçümüz babama karşıydık. Şimdi nasıl bana döndü oklar inanın anlamıyorum. Sütten çıkma ak kaşık olduğumu iddia etmiyorum. Tek sorunum üslup kızınca gözüm görmüyor. Ama ne olursa olsun diyorum evladından bir anne vazgeçer mi? Anne olunca bile anlar mıyım? Kediler bile yavrusunu onu ısırsa atıp kenara kaçar mı? Yok yere hakaret edip bağırmadım misal beni küçümserdi işte sen mi evleneceksin iki gün sonra geri gelirsin diye bende seni bırakmayan beni de bırakmaz korkma derdim. Ya kısacası höt deyinca susan bir çocuk olmadım. Kardeşim susardı. Susmalı mıydım?
Görüşmeyin ben abimi sildim mesela çok çok memnunum bu kararımdan 5 yıl.falan oldu hep diyorum çok şükür kurtuldum. Çok kez görüsmek istedi çıkarı oldukça yani. Hepsini şiddetle geri püskürttüm. Kafam rahat size de tavsiye ederim

Öncelikle kendim bir evlilik telaşında değilim kendi adıma bunu söyleyebilirim. Kız kardeşim evet kendisi evlenme meraklısı. He ailem neden bir şey demiyor annem zaten biz 11-12 yaşındayken bile evlenip gideceksiniz kız evladın ne faydası var ki para harcamaktan başla derdi. Yani az çok şablon oluşmuştur kafanızda. Peki kendim neden kalktım ayağı. Normalde kardeşime ilk erken düşündüğü için karşı çıktım ama baktım işler saha da karmaşıklaştı aman evlen ne halin varsa gör dedim. Fakat baktım ki atamam da bu sene olacak ve o bu sene yaparsa denk gelme ihtimali var bende yapmaya kalkarsam diye mecbur ayağı kalktım. Yoksa bir-iki yıl sonra düşünüyordum kafamda. Nişanlımda biliyor hatta ona da demiştim benim elimde olsa bu sene istemiyordum diye. Kısacası iş ve aile durumundan kaynaklı. Ve diğer konu olmayan çocuğuma ne cevap vereceğimi düşünmem tamamen o an ki üzüntümle alakalıydı şu an üzerinden biraz geçtiği için inanın umrumda değil o konu da hak veriyorum size. Evet çekirdek daha önemli inşallah biz anne babası olarak mutlu yuvamızı çekirdekten inşa ederiz. Gerisi önemsiz. Nişanlıma yansıtmamaya çalıştım elimden geldiğince ama rabbim başınıza vermesin. Aileniz tarafından darbe yediğinizde bir şekilde ortaya çıkıyor. Mutsuz olmam bile yetiyor. Anlatmasam onunla alakalı sanıyor. Ne yapayım bende insanım sakla sakla bir yere kadar. Zaten annem nefretini kustuğu için pekte saklayacak bir şeyim kalmadı.

Görüşmeyin ben abimi sildim mesela çok çok memnunum bu kararımdan 5 yıl.falan oldu hep diyorum çok şükür kurtuldum. Çok kez görüsmek istedi çıkarı oldukça yani. Hepsini şiddetle geri püskürttüm. Kafam rahat size de tavsiye ederim
Ya bir şey diyeyim mi? Keşke karakterlerimiz aynı olsa. Sarıp sarmalanmak isterken buluyorum kendimi. İçimde kocaman boşluk var ne yapsam dolduramıyorum. Nişanlımla az bir tartışmamızda hep korkuyorum o da bana yanlış yapacak diye bilmiyorum. Keşke silebilsem bende ardıma bakmadan :KK43:

Ya bir şey diyeyim mi? Keşke karakterlerimiz aynı olsa. Sarıp sarmalanmak isterken buluyorum kendimi. İçimde kocaman boşluk var ne yapsam dolduramıyorum. Nişanlımla az bir tartışmamızda hep korkuyorum o da bana yanlış yapacak diye bilmiyorum. Keşke silebilsem bende ardıma bakmadan :KK43:
Kardeşiniz hatasını anlar bence. Onunla ilerde barışmaya evrilirsiniz muhtemelen. Anne babanızla da görüşmeyin cidden rahat edersiniz

Evlilik çocuk hayat insanı eviriyor. Kardeşinizle düzelirsiniz cidden . Şuan evet saçmalıyor ama ilerde anlayacaktır
İleride hatasını anlayacağına canı gönülden eminim ama ben giderken boynum bükük çıkacağım. Hasta olmalarını bilmesine rağmen anne babamın yanında duruyor kendi çıkarı için. Nasıl unutacağım bunları bilmiyorum. Yani ileride hatasını anlasa ne fayda diyorum. Ona şu an ihtiyacım vardı. Onunda bana. Yine zarar görsün istemiyorum. Beddua ederken bile mutsuz olsun istemiyorum onun için ama tek bedduam bana yaptıkları gibi birbirinden bulsun hepsi. Şu an belki de kurtuluş için evleniyorum. Gönlüm çok kırık ya keşke yazmayla olsa. Sizden de allah razı olsun valla iyi ki varsınız. İki çıt çıt mesajla yüzümü güldürüyorsunuz:)

İleride hatasını anlayacağına canı gönülden eminim ama ben giderken boynum bükük çıkacağım. Hasta olmalarını bilmesine rağmen anne babamın yanında duruyor kendi çıkarı için. Nasıl unutacağım bunları bilmiyorum. Yani ileride hatasını anlasa ne fayda diyorum. Ona şu an ihtiyacım vardı. Onunda bana. Yine zarar görsün istemiyorum. Beddua ederken bile mutsuz olsun istemiyorum onun için ama tek bedduam bana yaptıkları gibi birbirinden bulsun hepsi. Şu an belki de kurtuluş için evleniyorum. Gönlüm çok kırık ya keşke yazmayla olsa. Sizden de allah razı olsun valla iyi ki varsınız. İki çıt çıt mesajla yüzümü güldürüyorsunuz:)
Umarım.evliliğiniz güzel olur. Ama zaten karakteri güzel birisiniz belli işiniz de var diye tahmin ediyorum. Siz kendinizi sevin kendinize değer verin. En önemlisi bu..bahar dizisini izliyor musunuz konunuz benzemiyor ama sınırlarda net olmak adına kendi değerini bilmek adına izleyin derim. Gönlünüzce olsun herşey inş. Allah bazen insanlara iyilik de nasip etmiyor..mesela abim maaşı vardı falan ben okurken ama bana bir kuruşu geçmedi harclık vermezdi maddi sıkıntıda okudum hep. Şimdi diyorum rabbim iyiki nasip etmemiş parasını bana..yani vardır olanda hayır gelecek elimizde değil geleceği dert etmeyin geçmiş bitti gitti. Bugüne bakın..bugün de onlar silinmeyi hakediyor silin gitsin. İleri zamanı ilerde düşünürsünüz

Okurum teşekkür ederim öneri için evet o konuda benim gölgemde büyüdü ama kimseye ezdirmedim onu. Sonrasında zaten iki genç kız olduk, arkadaş olduk. Sonra 3 ayda evlenmeye kalktı benim hayatımdaki insan 1.5 yıldır vardı o aralar ben evlilik düşünüyordum. Kardeşimde kalkınca 3 ay oluyor saçmalama ben bile tanıdığımı düşünmüyorum sen nasıl tanıdın dedim. Olaylar ondan patladı onunla da. Onu kıskandığımı söyledi. Şu an diyorum keşke engel olmasaydım zaten değişmeyecekti. Vallahi de o an tek derdim onu korumaktı. Kafasına gireni de tahmin etmek zor değil, seni kıskanıyor vesvesesi ile annemmiş :) şaşırmadım
Annenin yaptiklari cok yanliş cnm ama şoyle düşün belki o da zor şeyler yaşadı ve bu diline yansidi sürekli şikayet etmeye başladi babandan benim annemde aynisini yapardi yaşarken.he diyeceksinki boşansaydi ama bazen hayat oyle olmuyor yaşam sartlari izin vermemiş olabilir ekonomik ozgürlugü yoktu belki herkes kendi annesini daha iyi tanır belki hayatini istedigi gibi yaşayamadi psikolojiso bozuk oldugi icin bunlari size yaşatmiş olabilir.doktora götürmeyi denedinmi mesela anneni benim annem babamin bir gün muhabet ettigini hatirlamiyorum sonra öldü ikiside annem önce vefat etti babam arkasindan hergun aglardi kanser oldu o da öldü.yani sana tavsiyem anneni dr a götür.belki beni kinayacaklar burda ama 44 yaşina geldim tecrübe edindim bu yaşa kadar anne baba ölümü cok zor

X