Kaynanam niye bu kadar kötü kalpli...

shannon

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2007
1.587
843
merhaba su anda bir cıkmazdayım kaynanam cok kötü kalpli ve bir o kadarda kurnaz kötülük yaptıgını benden baska kimse anlamıyor esim en bastada .ne yapacam bilmiyorum ne olur fikirlerinize ihtiyacım var kısaca özetliyim durumu kaynanama cok yakın oturuyoruz kendi ailem ise baska sehirde simdi bir kızım var ve ben bir kac ay sonra işe baslıcam o bakacak .dün bıraktık bir iki saatliğine biz baska bir yere gittik alıssın diye döndüğümüzde agladımı diye sordum güya hiç aglamamıs hep oynamıslar falan ama eminimki agladı kızım bana cok düşkün bir de ne dese bagenirsiniz sadece memeyi aradı memeyi özledi simdi bu ne demek tabii bunu öyle bir dille söylüyorki eşime göre hiç abest bir sey yok rüyamda o kızımı ayırmaya calısıyoru benden ya kaynanam cok kurnaz mesela yemege cagırıyor herkese yemegi koyuyor bana soruyor iyimi yetermi yani gönlünden belkide koymamak geliyor bize durumumuz kötü dior devamlı ama her gittigimde kızına yeni bir sey aldıgını görüyorum esim iç farkında degil söyleyince ben kötü oluyorum ben fesat oluyorum kaynanam her seyi büyük bir urnazlıkla tatlı dille örtüyor ben ise dobrayım o yüzden ben kötü düşünüyor oluyorum nefret ediyorum nasıl mücadele edecem ben bu kadınla dayanamıyorum

kurnaz insandan nefret ederim :kızgın:
bence sizde kurnaza kunazca yaklasın
bi bakıcı tutun :uhm:

canım bence bıraz fazla abartmıssın gıbı geldı
mutlaka soyleyıs seklını sen daha ıyı bılırsın ama bukadarınada takılmamak gerekıyo sanırsam
bu konuda tecrubem yok ama burada daha kotulerını okudugum ıcın soyluyorm
bıseylerı bazen gormezden gelmek ve dıle getırmemek en ıyısı gıbı canım

Açıkçacı ben bu anlattıklarınızda çok kurnaz olan bişey göremedim...
bana göre abes olanda bişey yok gibi
he tabi o anı yaşayan szisiniz bilemem ama abartıyor olabilir misiniz?

kurnaz insanlardan nefret ediyorum benim k.validemle oyle mesala sofrada herkese corbayı koyar bana gelince al kendine koy demişti anlıyabiliyorum seni eşim anlamaz tabi senelerdir annesi bakışa konuşmasına alışmış ona batmaz konuşmaları cok fazla takmamaya calışın sevgiler

merhaba su anda bir cıkmazdayım kaynanam cok kötü kalpli ve bir o kadarda kurnaz kötülük yaptıgını benden baska kimse anlamıyor esim en bastada .ne yapacam bilmiyorum ne olur fikirlerinize ihtiyacım var kısaca özetliyim durumu kaynanama cok yakın oturuyoruz kendi ailem ise baska sehirde simdi bir kızım var ve ben bir kac ay sonra işe baslıcam o bakacak .dün bıraktık bir iki saatliğine biz baska bir yere gittik alıssın diye döndüğümüzde agladımı diye sordum güya hiç aglamamıs hep oynamıslar falan ama eminimki agladı kızım bana cok düşkün bir de ne dese bagenirsiniz sadece memeyi aradı memeyi özledi simdi bu ne demek tabii bunu öyle bir dille söylüyorki eşime göre hiç abest bir sey yok rüyamda o kızımı ayırmaya calısıyoru benden ya kaynanam cok kurnaz mesela yemege cagırıyor herkese yemegi koyuyor bana soruyor iyimi yetermi yani gönlünden belkide koymamak geliyor bize durumumuz kötü dior devamlı ama her gittigimde kızına yeni bir sey aldıgını görüyorum esim iç farkında degil söyleyince ben kötü oluyorum ben fesat oluyorum kaynanam her seyi büyük bir urnazlıkla tatlı dille örtüyor ben ise dobrayım o yüzden ben kötü düşünüyor oluyorum nefret ediyorum nasıl mücadele edecem ben bu kadınla dayanamıyorum

cnm ben kaynanamlarla oturuyorum bu yüzden yaşadıklarını anlayabiliyorum kendine fazla sorun etme onu benimkide aynı bize gelince yok kızlarına gelince akansular duruyor boşuna kendini hırpalama biz haklı bile olsak onlar bizden daha haklıdır hep sende onu umursama işe başlıycakmışsın ne güzel kızınıda bakıcıya verecek durumun yoksa bırak baksın kaynanan işten gelincede al evine git onunda torunu bakabilir sanırım söylediklerinede hiç aldırma böylesi daha iyi

Arkadasım ben anllattıklarında pek bi kötülük ve kurnazlık göremedim burda insanlar neler neler anlatıyor kayınvalıdesiyle ilgili.Ayrıca çocuğuna kayınvalıden bakacakmış bak ne güzel ağlamamış demiş belkıde seni üzmemek adına söylemiştir birde olayın bu tarafından düşün sonuçta evladına kayınvalıden bakacak sen böyle incir çekirdeğini doldurmuyacak şeylerden kafanı meşgul edersen kızına nasıl baktıracaksın biraz empati yapalım lütfen.Sevmediğin bir insana nasıl evladını emanet edipte gideceksin??

ne beter kaynanalar var ama seninki bildiğimiz tam kaynana edasında boşver salla gitsin kızına yaptığını sen bekleme ki ilerde senden de bişey isteyemesin :nazar:

ben anlamadım kurnazlık nerde?
bence biraz fazla abartmışsınız kayınvalidenizi...:nazar:

abartiyosun gibime geldi,,,,,
iste bana soyle dedi,acaba sunumu ima etmeye,calisti dersen ,hic sevemezsin kaynanani,,

her lafi yanlis anlama,,,,
kendini yipratmaktan baska bisey kazandirmaz bu sanaa.s.

ahh ahh onunla baş edemezsin sen
hiç bir gelin hiç bir kaynanayla baş edemez çünkü bzilerin hayatta ugraşlarımız var işimiz eşimiz çocugumuz evimiz vs.
onlar artık herşeyi bitirmişler akılları hep fesatlıga kurnazlıga yoruyorlar
ben hakkımı helal etmedim
zaten görüşmüyoruz
siz mecbursunuz çocugunuza bakacak
oooooo daha nler yapacak çocuk bakıyorum diye ne nazlar yapacak sanki hiç çocuk bakamış gibi
valla şimdiden geçmiş olsun ne diyim

bak kardeşim ilk çocuklarda olağan şeyler bunlar ilk çocuk genelde paylaşılamaz belki çok ağladı dese sende bir daha bıramak istemezdin yada bu söylediği size şikayet gibi gelirdi

canım sen kötü kaynana görmemişsin.çocuğuna bakmaz,seni üzmek adına ağladı durmadı der,kızına kötü davranır ohoo..
hem kızına bişeyler almış almamamış ne olcak kızı tabiki alır.
masada yetermi diye sorması sana saygısından beğenmemenden korkmasından olabilir mi?
biraz farklı gömeyi denesen diyorum ben!

su hayatta,dobra olan deilde kurnaz olan karde yürüyüp izini belli etmeyen kazanyorlr..annemde derdi biraz politik ol be derdi yok yok buyuzden cok çektim send cekıırosn ne desem ki sende kurnaz mı ol desem:):):)yada görüşme kaynananla flnn az görüş mesafeli ol

valla sizin kaynananız en azından tatlı dilliymiş benimki beni tlf hayyatta sormaz bile eşimle konuşur kapatır sonrada annemlerle aynı yerdeler anneme başlarmı kızın benimle konuşmuyor demeye offf offf bende çok dertliyim bu konuda niye bizede anlayışlı bi kaynana denk gelmediki sanki

Ben kurnaz insanları severim, ama kötü niyetlilerden nefret ederim.
Şimdi gelelim anlattığın olaya, açıkcası anlattıklarında hiçbir abes yön, kötü laf veya kurnazlık sezemedim ben.
Kafanda kaynana olayını kendi kendine büyütmüşsün gibime geliyor. Bir de sanırım çocuğunu kaynanana bırakmak istemiyorsan anladığım kadarıyla. Onun için kadının basit bir lafı bile sana sinsice gelmiş.

yapman gereken kaynanandan ders alıp aynı şekilde davranmak cnm.hani şu melek görünüp şeytanca düşünmek varya işte ondan.ben her konuşmamızda otuziki dişimi gösteririm o an sinirimden kudursamda asla belli etmem.çünkü kimseyi sevindiremem.inanılmaz işe yarıyor.ben uyuz olacağıma başkaları oluyor.birde eşinden hakemlik bekleme asla annelerine toz kondurmazlar.bu konuda yalnızsın.kendi başına mücadele etme yolları bulacaksın.şikayetten vazgeç.sen kızının annesisin.bunu hiçbir kuvvet değiştiremez.önemli olan yavrunla ne kadar uzun zaman değil,nekadar kaliteli zaman geçirdiğin.onu şımartmadan gayet güzel yetiştirebilirsiniz.o iyi babanneyi oynamak için elinden geleni yapacak,hatta öyle şeyler söyleyecekki kızım eldenmi gidiyor diyeceksin.sakın bunlara fırsat verme.o sadece senin çocuğuna birsüreliğine eşlik edecek.o nine sen annesin.sıkma canınıa.s.

yorum yapan herkese cok tesekkür ederim içimi rahatlattınız kaynanam gercekten kurnazdır tanımayan bilmez tamam belki beter bir kaynana degil ama hile yapmayı cok sever yani karda yürür izini belli etmez özelliklede esim hiç anlamaz saftır o .neyse su anda içim daha rahat okuduklarım bana moral oldu bende biraz daha politik olacam ve bir arkadasın yazdıgı gibi en sinir oldugum zamanda bile 32 dişimi göstereceğim

memeyi özledi derken acıktığını kastetmiş olmasın
tabağında da yemek kalmasın diye sormuştur yeter mi diye
valla param yok diyenden korkacan
bence boşverin ..siz bişi demeyin..kendi konuşsun dusun..hiç umursamam valla..ne istiyorsam onu yapmaya devam ederim..o kendi çapında konuşsun

X