Lütfen okuyun Allah rızası için kafayı yemek üzereyim

Eski mesajlarınızı okudum eşin tam bir öküzmüş be annem nerden buldun bunu ? Küçücük yaşında bi de çocuk yapmışsın bu adamdan. Konularında ailenden hiç bahsetmiyorsun, neden ?
Ailemde bi halt olmicak cinsten psikolojik sorunlari var sinir hastasi ve dahada bna şunu aldir bunu yptir diyerek surekli evlilihimi kotu etkiliyorlar annem evime geldiginde eksik gedik arayan biri hava atmayi seven biri öz kizina bile hava atiyor şu bnde var sen daha alamadin sende yok diye bna destekci olsalar bi kere nasilsin derdin varmi diye sorarlardi ysnlarina gittigimde 10tl bile olsa harclik verirlerdi

canim her bunye farkli ama hic bir gebeligimde kimseye muhtac olmadan yaptim herseyimi allah razi olsun benimkiler yapar edr hata gizli gizli yapiyordum ki bana kzzmasinlar diyeno ayri ama inan gebelik hamillik hastalik degil kimseye muhtac degilsin doguma giderken bile evi mi barkimi temizleyip yemeklwrimi yapip.dogum hane yoluna giderdim Kaynana na eltine gelince onlarin utanmasi icin baslarina kotu bir sey gelmesi lazim yerinde olsam bnde gamsiz olur hic takmazdim onlar brni arasin sorsun gerci gerek yok uzak dur bagzen yildizlarimz tutmuyor herkes herkesi sevmek zorunda degil sizde ona gore davranin
Bnde gamsiz olup mesafeli durmak istiorum eşim izin vermiyor onlar kotuyse sen oyle olma diyor haftada bir mutlaka gidioruz giderken annemle konus elini öp diyo kaynanam yaşlansin hastslansin o cok övdigu sevdigi eltim baksin bnde evimin temizligini ypmaya calisiorum ama ev cok buyuk yetidilmiyo bi supurge viledayla olcak is degil camlar dolaplar silinecek yetisemiyorum egilince karnim aciyor 100kilo olmusum evimin merdivenini bile cikinca nefes nefese kaliyorum

Ailemde bi halt olmicak cinsten psikolojik sorunlari var sinir hastasi ve dahada bna şunu aldir bunu yptir diyerek surekli evlilihimi kotu etkiliyorlar annem evime geldiginde eksik gedik arayan biri hava atmayi seven biri öz kizina bile hava atiyor şu bnde var sen daha alamadin sende yok diye bna destekci olsalar bi kere nasilsin derdin varmi diye sorarlardi ysnlarina gittigimde 10tl bile olsa harclik verirlerdi

İsmini bilmiyorum ama senden yaşça epey büyük biri olarak (19 olduğunu düşünüyorum) şunu nacizane önerebilirim; bu hayatta huzurla yastığa gitmenin tek bir yolu vardır. Kimseden Bir Şey BEKLEMEMEK. Beklentilerini gerçekleştirecek olanakları KENDİNE KENDİN VERMELİYDİN..

Hamilesin, içini karartmayalım, bırak 3üncü kişileri. Bir şekilde bebeğin ve eşinle (ki en çok rol onun bu olanlarda) kapını kapatıp bir dünya kur kendine.

Kimse sana ilgi göstermek, yardımda bulunmak, evini temizlemek, sana bir tas çorba vermek zorunda değil. Ha keşke yapsalar, ama yapmadılar diye hayıflanırsan, sadece kendi canını yakarsın. Ayaklarının üzerinde dur, bize bunca yazdığın satırı, anlayacağı bir şekilde eşine izah edip, ondan bazı şeyleri değişmesini rica et.

Allah yardımcın olsun.

Yatw
Vay anam vay . Ne kadar abartmışsınız bu hamileliği yahu. Hasta değilsiniz hamilesiniz. Şikayet edip oflayıp puflayana kadar bu güzel 9 ayın tadını çıkarın. Yatalakmısınız insanlar size çorba getirsin. Allah aşkına bi kendinize gelin.
yatalak degilim ama yaşim kucuk oldugu icin bu kiz yetisemeyebilir her işe hamile haliyle demeleri lazim diger gelinlerin evine temizlige giderlerdi yemegini yparlardi bi nasilsin diye araysn soran bile yok kocaman evi hamile halimle tek basima temizliorum ama bebek başina gelenler olcak bi supurge viledayla olmaz ki camlar dolaplar karnim sisik nasil sileyim

İsmini bilmiyorum ama senden yaşça epey büyük biri olarak (19 olduğunu düşünüyorum) şunu nacizane önerebilirim; bu hayatta huzurla yastığa gitmenin tek bir yolu vardır. Kimseden Bir Şey BEKLEMEMEK. Beklentilerini gerçekleştirecek olanakları KENDİNE KENDİN VERMELİYDİN..

Hamilesin, içini karartmayalım, bırak 3üncü kişileri. Bir şekilde bebeğin ve eşinle (ki en çok rol onun bu olanlarda) kapını kapatıp bir dünya kur kendine.

Kimse sana ilgi göstermek, yardımda bulunmak, evini temizlemek, sana bir tas çorba vermek zorunda değil. Ha keşke yapsalar, ama yapmadılar diye hayıflanırsan, sadece kendi canını yakarsın. Ayaklarının üzerinde dur, bize bunca yazdığın satırı, anlayacağı bir şekilde eşine izah edip, ondan bazı şeyleri değişmesini rica et.

Allah yardımcın olsun.
Zaten şuan tek basima baş etmeye çalisiyorum ama eşim izin vermiyor ailemde ailem dio cocugum dogsun tek basima banyo ettiririm bakarim cocugumuda dogunca uzak tutucam bi gram faydasi olmayanlardan . istedigim eşimi kendime cekmek onlardan uzaklastirmak ama yosmiyorum nasil ypicam onkar kotuyse onkara inat sevecen iyi olucaz diyor

Bnde gamsiz olup mesafeli durmak istiorum eşim izin vermiyor onlar kotuyse sen oyle olma diyor haftada bir mutlaka gidioruz giderken annemle konus elini öp diyo kaynanam yaşlansin hastslansin o cok övdigu sevdigi eltim baksin bnde evimin temizligini ypmaya calisiorum ama ev cok buyuk yetidilmiyo bi supurge viledayla olcak is degil camlar dolaplar silinecek yetisemiyorum egilince karnim aciyor 100kilo olmusum evimin merdivenini bile cikinca nefes nefese kaliyorum
yaoma kuzum sende dogumdan sonra yap bak insanlar etikklerinin bedelini oduyor belki bugun belki yarin belki biz goruruz belki gormeyiz herkes vicdaniyla yuzlesir ve o an derki bn ne yaptim kime ne yaptim ve Allah ona hatrlatr iste bu yuzden takma esinin hatri icin kalbi kirilmasin diye annesinr saygi duy sevip sevmemek sana kalmis eltiye gelin o dis kapinin dis mandali

Zaten şuan tek basima baş etmeye çalisiyorum ama eşim izin vermiyor ailemde ailem dio cocugum dogsun tek basima banyo ettiririm bakarim cocugumuda dogunca uzak tutucam bi gram faydasi olmayanlardan . istedigim eşimi kendime cekmek onlardan uzaklastirmak ama yosmiyorum nasil ypicam onkar kotuyse onkara inat sevecen iyi olucaz diyor
ya kuzum cocuk dogsun bak suraya yaziyorum sadece iki ay gelio gider ondan sonrasi tin olur evli evine koylu koyune

Ne bekliyordunuz ???
Ne umuyordunuz yaşıtlarınız gezer eğlenir üniversite için dershanelere giderken siz kaçarak 30 yaşında bir adamla evlendiğinizde gerçekten hayattan ne bekliyordunuz?
ve şimdide hamilesiniz hayalinizdeki cin lambadan çıkmadı değil mi.
Ne yazık ki bu daha yolun başı , zamanla bir şikayetiniz olmadığı size ilk okul çocuğu gibi haftada 20 tl harçlık veren eşiniz size neler yapacak ,neler söyleyecek aklınız almaz. Lütfen yaşınız kaç olursa olsun artık siz bir anne adayısınız ne kendinizi nede çocuğunuzu ezdirmeyin, sevmezlerse sevmesinler sorun değil ama ezdirmeyin ne demek gül at , gül at. Siz ilk başta eşinize dişinizi gösterin ki kv niz daha sonra. Sizin sorunuzu eşiniz. 18 yaşındaki kız ile 30 unda bir adam neden evlenir biliyor musunuz? Şu anda yaşadığınız olaylardan ötürü ... Hamile hamile misafir ağırlatmak , evinin temizliğini yaptırmak , annesine gül attırmak için . Aklınızı başınıza alın
Peki ne yapacsgim eşime sikayet etsem kavga cikiyor bosanma durumuna geliyo nasil eşimi kendi tarafima cekip oradan uzak tutacagim

Malesef param yok eşim gereksiz birseylrre harcamayayim tasaruflu olayim diye harçligimi kesti haftalik 100tl aliyordum önceden simdiyse 20tl

20 tl harçlık mı? Ben sanırım bu kısma takıldım. Hiç haberleri izlemiyor musunuz siz? Kadınlar güçlü olmak zorunda, ya ilerde eşinizle anlaşamayıp boşanırsanız. Kimse size yardımcı olmak zorunda değil hayat böyle bir şey değil. 29 yaş küçük mü. Bir an önce bebeğinizi doğurup kendi ayaklarımın üzerinde nasıl durup çocuğuma örnek bir anne olurum diye düşünmelisiniz. En önemli derdiniz bu olsun bırakın kayın valide görümce dertlerini.

Peki ne yapacsgim eşime sikayet etsem kavga cikiyor bosanma durumuna geliyo nasil eşimi kendi tarafima cekip oradan uzak tutacagim
kendi ayaklarınızın üzerinde durmanız gerek.
ilk başta kendinize saygı duymanız ve daha sonrada etrafınızdakilere ne yaparlarsa yapsınlar gül atmamanız şart. Gül atmak ne demek . Tabi bu sırada eşinizle hiç tartışmaya girmeyin. Hamilelik dönemlerini güzel bir şekilde geçirin.
Eşinizle kv niz hakkında yada başkaları hakkında iyi kötü hiç konuşmayın .Sohbet esnasında konu açılırsa konuyu kendi ekseniniz e çekmeye çalışın . Önceliğiniz kendiniz olsun kv elti gibi 3. şahıslara çok takılmayın. Ayrıca agzınızı sıkı tutun evinizi, aldıklarınızı, hatta yediginizi içtiginizi kimsenin gözüne sokmayın. Eşinizi ikna edin gerekirse iki üç gün evde hiç bir iş yapmayın kendinize bir yardımcı bayan ayarlayın ama ne yaparsanız yapın tatlı dille yapın.

100 kg mu. sen ne yaptın

Yasim kucuk 29 yasindayim esimle aramizda yas farki var oda 30 ilginc
Yaşını yanlış yazmış konu sahibi 19 yaşında. Eşi olacak adam da 30 yaşında. Eski konulara bakınca adamla 18 yaşından önce tanıştığı anlaşılıyor. Evlendiği zaman herhalde yeni reşit olmuştu. Teknik olarak adam sübyancı

X