Lütfen okuyun Allah rızası için kafayı yemek üzereyim

Yatw
yatalak degilim ama yaşim kucuk oldugu icin bu kiz yetisemeyebilir her işe hamile haliyle demeleri lazim diger gelinlerin evine temizlige giderlerdi yemegini yparlardi bi nasilsin diye araysn soran bile yok kocaman evi hamile halimle tek basima temizliorum ama bebek başina gelenler olcak bi supurge viledayla olmaz ki camlar dolaplar karnim sisik nasil sileyim
Bakın temizlik yapamıyor olabilirsiniz, bu kayınvalide ya da eltinizin problemi değil.Sizin sıkıntınız size yardımcı tutmayan, halinizden anlamayan eşiniz. Kv ve eltiden uzak olmak için onlara uzak bir ev almışsınız, araya mesafe koyacağınıza hala yardım diyorsunuz.

20 tl harçlık mı? Ben sanırım bu kısma takıldım. Hiç haberleri izlemiyor musunuz siz? Kadınlar güçlü olmak zorunda, ya ilerde eşinizle anlaşamayıp boşanırsanız. Kimse size yardımcı olmak zorunda değil hayat böyle bir şey değil. 29 yaş küçük mü. Bir an önce bebeğinizi doğurup kendi ayaklarımın üzerinde nasıl durup çocuğuma örnek bir anne olurum diye düşünmelisiniz. En önemli derdiniz bu olsun bırakın kayın valide görümce dertlerini.
19 yasindaykm yanlis yazmisim

Kv ve eltinizden memnun değilsiniz uzak olmak için ev almışsıniz hala onlardan beklenti içindesiniz. Beklentiniz olmasın.
Biz esimle 1 yıl kv ve kendi annemden uzaktaydik. Her işimizi kendimiz hallettik.öyle yapin

Sizin istekleriniz aile tarzınız başka eşinizinki başka. Orta yolu bulacaksınız. Eşiniz ya yardımcı tutacak ya da ev temizliğini birlikte yapacaksıniz. Sizin esinizle sağlıklı iletişim kurmaya ihtiyacınız var. Ortak karar alıp diğerlerini kapinin dışında bırakacaksınız.
Yoksa isiniz zor. Esinizle yaş farkı yaşam tarzı farkı var. Basit şeyler bile sorun oluyor bu yüzden

Valla kimse kusura bakmasın öyle taşa-gül falan yok. Herkesin hatrı bi yere kadar. Sizde biraz fazla iyi niyetli ve sabırlısınız. Sessiz kaldınız diye böyleler. Valla benim kv şu anlattıklarınız çeyreğinizi yapsa be evine giderin ne arar sorarım. Kocamda bişey derse anasının yanına yollarım. Ev temizliğine gelince yapmayın. Allah aşkına biraz uyanık olun. Ağrım var diyip yatın 1 hafta bakın bakalım dayanabiliyor mu pisliğe. Ayrıca anasını yengesini bilen adam nasıl hanile karısına bu eziyeti yapıyo anlamıyorum.

Uzağa gittiğiniz için sevindim . Çok iyi niyetlisiniz Allah versin mükafatınızı. Onların gözüne görünecek var doğmamış birşeye şeytani demek ne demek. Bence bebeğiniz doğduktan sonra onu bahane edip ayağınızı kesin. Bebek uyumuyor vs gibi. Lütfen ezdirmeyin kendinizi. Siz alttan aldıkça daha da üstünüze çıkmışlar. Eşinizle de sakince konuşmaya çalışın temizlikçi konusunu gücüm yok lütfen bu konuda yardımcı ol bi kadın tutalım gibi. Allah yardımcınız olsun , herşey gönlünüzce olsun 🙏🏻
Kayinvalidemler laf yaptigi icin inat icin kadin tutmuyor eşim ypmadigimin farkinda ypamadimmi kıziyo ev daginik filan diyor dogru duzgun yemek yiyemioruz artik diyor Allah nasip ederse sag sal8m dogsun cocugum sevdirmicem onu bunu bahane edip kendimi gercekten ezdirdim susarak yaşim kucuk oldugu ve ses çikarmadigim için eziliyorum bundan memnun degilim eşimin zoruyla kaynanamlara gidiorum güler yüz gosteriorum ama yoruldum eşime şikayet ettikce kavga edioruz

Ail
Azimle sonuna kadar okudum

Eşin öküzün teki yaşını yanlış yazdığını anladım herhalde 19 yaşındasın

Yavrum onlar seni bildiğin kullanıyorlar çocuk görüyorlar (zaten çocuksun) ama bide hamile kalmışsın keşke çocuğu erteleyebildiğin kadar erteleseydin

Zaten sana değer vermiyorlar sen bide onlardan yardım beklemişsin artık hiç bişey bekleme temizliğide olduğu kadar yap kimseye yaranmaya çalışma

Eşin para da vermiyormuş çocuk olunca sanki daha zor günler bekliyor seni

Ailende destek yokmuş demekki evliliğini istemediler sana kızgınlar sence haklı değiller mi sana ders olsun diye yardım etmiyorlardır annenle derdini paylaş anne yüreği dayanamaz
senin yaşındaki çocuklar okulda sen elin kahrını çekiyorsun bide üstüne gül atıyorum diyorsun :olamaz:
eme anlatsam konuyu kavgalar büyucek eşimle bişanma durumuna denk gelecegiz eşim 20tl veriyor ama hic birseyim eksik drgil her zaman biseye ihtiyacin varmi diye soruyor aliyor sadece bn para konusunda tutumlu olayim gereksiz şey almiyim diye azaltti

Tabi ki hayat o kadar pahalı ki artik 20 lira haftalikla ped bile alamazsın. Kaldı ki tasarruf yapsın diye 100 den düşürmüş şaka gibi. Muhattap 19 yaşında genc bir kadın. Bugün bir kuaföre gidip ağda, kaş biyik manikür pedikür yaptirsa tekirdag koşulları ile konuşuyorum 200 lira tutar. Ve bunlar en az ay da iki kere yapılan seyler. Bu kadın deodoranttami kullanmıyor bir kozmetik ürünü de mi almıyor. 20 lira yani saka mi bu gerçekten. Disari da cani çekse iki top dondurma bir sise su alsa 10 lira gider zaten.

Makarnaya gelince fiş ekleniyorsa eklerim gerçekten. Fettucine makarna, tavuk, krem peynir, parmesan peynir, mantar ve yarim kg dondurma bu fiyat tuttu. Zeytin yağı ve tereyağı ev de oldugu için almadim alsaydim en az 200 tutacaktı. Bir makarna demiş şaşırmışsınız ama hayat artik aşırı pahalı.
Eşim bilerek az veriyor evden çikmiyorum gereksiz marketten abur cubur vs..harcama ypyorim diye azaltti ama normalde kisisel kozmetik vs.. ihtiyaclari eşim karşiliyor gezersek birlikte geziyoruz her gezdigimizdede bi kafeye restoranta gideriz eksiğim yok

yav sizin kendi iradeniz yok mu ki? siz gereksiz harcamayin diye azaltti?? siz de bunu normal mi buluyorsunuz? evet ben abur cubur almayayim diye savunuyorsunuz. evli hamile bi kadinsiniz abur cubur alamiyorsunuz. cunku esiniz gereksiz harcana olarak goruyor.

ya basiniza bi is gelse taksiye binecek paraniz yok cebinizde bi de hamilesiniz.

sizin ozelinizde degil ama ben 20lerden once cinsellik evlilik hamilelik konularini onaylayamiyorum. kendimi dusunuyorum el ele tutasmak bile heyecan verirdi lisedeyken.yani 18inden gun aldi diye cocukluktan cikiyor mu bi insan? bence siz de hala cocuksunuz. esinizin ailesi de kendisi de deneyimsizliginizden faydalaniyor.

yasitlariniz sokaklarda kafelerde bosbos gulup egleniyor madem esiniz genc es istedi bunun gereklerini yapmali. size hamile hamile ev temizlettirmemeli

Ben olsam altta kalmazdım sen kendine bi sahip çık değer ver ezdirme kendini ya sinirlendim bak bana böyle yapacaklar ortalığın anasını bellediydim heralde

Esin seni nasil davranacagina kadar zorluyor sana hic saygisi yok ki

Abur cubur alip almamana bile esin karar veriyor sen hala cok iyidir diyosun. Bizim kadinlar iki restorana gitmeyi gezmeyi hayat sanip cok iyidir diyor. Adam seni eziyor farkindamisin?

Eşim bilerek az veriyor evden çikmiyorum gereksiz marketten abur cubur vs..harcama ypyorim diye azaltti ama normalde kisisel kozmetik vs.. ihtiyaclari eşim karşiliyor gezersek birlikte geziyoruz her gezdigimizdede bi kafeye restoranta gideriz eksiğim yok
Niye sen esin olmadan gezemiyormusun, o da mi yasak?

X