boş kese

kkeezzbbaann

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2008
197
0
41
merhaba 8 yıllık evliyim iki kere tüp bebek tedavisi gördüm ve ikiside boş gebelik oldu ne yapmam lazım tekralama riki çokmu nasıl testler yapmamız lazım bilgi verirseniz sevinirim:a015:

Merhaba Kezban,

Boş gebeliğin tekrarlama riski olabilir. Tedavinizin bütünsel bir bakış açısı ile ele alınması gerekiyor. Genetik ve bağışıklık sorunları olabilir. Bunların cevabını bulabilmek için bazı ileri testlerden yararlanmak gerekiyor. Ayrıca tüp bebek tedavisi sırasında embriyonun mutlaka PGD genetik testten geçirilmelidir. Bunlar ek yöntemler tedavinizin başarışansını artıracak uygulamalardır.

Sağlıklı günler diliyorum.

slm hocam ben 2 tüp bebk deneme var negatif sizce yapay rahim hakında ne düşünüyosunuz başarısı var mı IMSI işlemi hakında ne düşünüyosunuz

merhaba
bende de pko var geçen yıl adetin 2.günü tahlil yapıldı sanırım fshdir 40 civarındaydı yumurta oluşumu için doktor iğne verdi değerlerin 100e çıkması gerektiğini söyledi çıkmayınca dozu artırdı bu sefer yumurtalık çok çalıştı tedaviyi bir sonraki aya bıraktık ama ben hamile kaldım gelişim bozukluğu olduğu için kürtaj oldum yaklaşık 6 ay sonra tedaviye başladık bu sefer de kist oluştu diye bıraktık bir hap kullandım kistin tedavisi için adet görüldü sonrasında yumurtlamaya yakın zamanda bir sıvı geldiğini okumuştum yumurta akına benzeyen işte o sıvının geldiğini gördüm adetim hep düzensiz ama tedavi olmadan hamile kalmış olabilir miyim çünkü baş dönmesi mide bulantısı gibi belirtiler var her an adet olacak gibiyim ama 4 gün geçti olmuyorum hamile kalmak da beni tedirgin ediyor yine gelişim bozukluğu yaşanır mı

merhaba
bende de pko var geçen yıl adetin 2.günü tahlil yapıldı sanırım fshdir 40 civarındaydı yumurta oluşumu için doktor iğne verdi değerlerin 100e çıkması gerektiğini söyledi çıkmayınca dozu artırdı bu sefer yumurtalık çok çalıştı tedaviyi bir sonraki aya bıraktık ama ben hamile kaldım gelişim bozukluğu olduğu için kürtaj oldum yaklaşık 6 ay sonra tedaviye başladık bu sefer de kist oluştu diye bıraktık bir hap kullandım kistin tedavisi için adet görüldü sonrasında yumurtlamaya yakın zamanda bir sıvı geldiğini okumuştum yumurta akına benzeyen işte o sıvının geldiğini gördüm adetim hep düzensiz ama tedavi olmadan hamile kalmış olabilir miyim çünkü baş dönmesi mide bulantısı gibi belirtiler var her an adet olacak gibiyim ama 4 gün geçti olmuyorum hamile kalmak da beni tedirgin ediyor yine gelişim bozukluğu yaşanır mı

Merhaba Cemre,

Önce kanda gebelik testi yaptırmalısınız. Pozitifse ultrasona girersiniz, negatifse adet görmek için ilaç almalısınız. Gelişim bozukluğu her gebelikte tekrarlanmaz.

Saygılarımla,

slm hocam ben 2 tüp bebk deneme var negatif sizce yapay rahim hakında ne düşünüyosunuz başarısı var mı IMSI işlemi hakında ne düşünüyosunuz

Merhaba İNCİ 26,

Yapay rahim (Co-culture), anne adayının rahiminden alınan hücreleri yetiştirmek ve laboratuvarda oluşan döllenmiş yumurtalarınızı bu rahim hücreleri üzerine yerleştirip gelişimlerini sağlamaktır. Bu uygulamada embriyo gelişiminin anneden alınan rahim hücreleri ile birlikte olmasının iyi sonuçlar verdiği düşünülmektedir.

Bu yöntem, tekrarlayan tüp bebek tedavilerine rağmen gebe kalamayan, embriyoları yavaş ve kötü gelişim gösteren çiftlerde uygulanmaktadır. Günümüzde gelişme gösteren ve geleceği olan bir konudur.

IMSI ise sperm seçiminde faydalı olabilecek bir yöntem olarak görülmektedir. Sizin tedavinizde ikinci tüp bebek tedavi denemenizin başarısızlık nedenlerinin araştırılması, gerekirse PGD (implantasyon öncesi genetik inceleme) yapılması gerekmektedir.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

X