Antalya eğitim ve araştırma hastanesinde aşılama ve tüp bebek tedavi süreci...

İlk ve ikinci aşılamayı 1 yıl arayla araştırma hastanesi tüp bebek merkezinde yaptırdık. Sadece ilaçlara ücret ödüyorsunuz iğne olarak gonal f veriyolar dozu doktor ayarlıyor ben 50 olarak vuruldum. Yumurta gelişince aşılama yapıyorlar ve progestan hapı vajinal yoldan kullanıyorsunuz. Benim 2. Aşılamayı Dr. Lütfiye eren yazıcı yaptı çok iyi bir hoca konuşarak anlatarak süreci tamamladı çok sakin geçti benim için ilkine göre o yüzden tavsiye ederim.
Bu arada yaklaşık 5 yıldır uğraşıyoruz eşimde ve bende herhangi bi sorun yok birçok doktora gittik testler verdik hepside aynı şeyi söyledi. Çok şey denedik takviye ilaçlara bir sürü para döktük ama nasip olmadı sonra araştırma hastanesinde tedaviye başladık aşılma ilki tutmadı biz de tüp bebek istedik şans düşük olduğu için fakat 2 kez aşılama olmadan tüp bebek yapmıyorlar(özel durumlar hariç) o yüzden 2. Aşılamayı yaptırdık sadece ek olarak eşim ve ben selenyum kullandık ama siz doktorunuza danışın mutlaka. Hiç umudumuz yoktu nasıl olsa bundan tüp bebeğe geçeriz diye düşünüyorduk evde testler yaptım belki bi umut çıkar diye ama yine tek çizgiyi gördüm. Aşılamadan sonra kan vermek için tekrar hastaneye çağırdılar sonuçlar çıkınca inanamadım mucizemiz gelmişti sonunda şükürler olsun.
Sizde en yakın zamanda güzel haberler alırsınız inşallah 🤲🏻❤️
Çok sevindim bende eğitim araştırmada tedavi görüyorum benim tüplerim tıkalı aşılama da sonuç alamadım adet olmayı bekliyorum tüp bebek tedavisi olacağım 🥹

Merhaba. Tedavi sürecinde elimde gonal f 450 kaldı sadece 50 lik kullandım içerisinde 400 daha var. İlacı satmak istemiyorum o süreçlerin maddi ve manevi ne kadar çok zorladığını çok iyi biliyorum o yüzden ihtiyacı olan birine vermek istiyorum. İhtiyacı olan yada tanıdığı olan varsa yardımcı olur musunuz?

Merhaba. Tedavi sürecinde elimde gonal f 450 kaldı sadece 50 lik kullandım içerisinde 400 daha var. İlacı satmak istemiyorum o süreçlerin maddi ve manevi ne kadar çok zorladığını çok iyi biliyorum o yüzden ihtiyacı olan birine vermek istiyorum. İhtiyacı olan yada tanıdığı olan varsa yardımcı olur musunuz?
Eğer ilaç acilmissa 28 gün içinde kullanılması gerekiyor eğer açılmasıyla benim ihtiyacım var yardimci olursanız çok sevinirim

Merhaba tek tek not almıştım sizinle paylaşayım süreci.
  • 8 Aralık: Adetin 1. günü Doktorum Femaraya başlayacağımızı sabah akşam içmem gerektiğini söyledi.
  • 10 Aralık: Adetin 3. günü Femara başlandı.
  • 11 Aralık: Femara
  • 12 Aralık: Femara
  • 13 Aralık: Femara
  • 14 Aralık: Femara son 2 hapı kullandım.
  • 15 Aralık: İlk kontrolüm. Sağda 1 tane 13 mm solda 2 tane 11 mm yumurta oluşmuş, belki 13 mm olanı yakalayabilirler, endometrium yani rahim duvarın ince 2 gün sonra tekrar görüşelim dedi. Ve gün aşırı ilişkiye devam etmemi söyledi.
  • 17 Aralık: Bugün birliktelik oldu. Akşam saatlerinde sağ tarafta karnımda ve kasıklarımda tuhaf bir ağrı var daha çok belime doğru yayılıyor. Sağ taraftaki 13 mm olan yumurtamın büyüdüğünü düşünüyorum. Sol tarafta hiçbir ağrı yok.
  • 18 Aralık: İkinci kontrolüm. Sağda 13 mm olan yumurtam 17 mm olmuş gayet iyi durumda. 11 mm olan yumurtalar hakkında bilgi vermedi 1 yumurta yeterli, rahim duvarı 5,6 olmuş dedi. Rahim duvarım kalınlaşıyor. Akşam 11 de ovitrelle çatlatma iğnesi yapacağım. Çarşamba günü aşılama yapılacak. Progestan verdi çarşamba günü aşılamadan sonra günde 2 doz şeklinde vajinadan kullanmaya başlayacağım. 23:00: Ovitrelle çatlatma iğnesi yaptım.
  • 19 Aralık: Ovitrelle sadece baş ağrısı ve uyku yaptı onun dışında iğne yapılan yerde herhangi bir ağrı, morarma veya başka bir sorun ortaya çıkmadı.
  • 20 Aralık: Eşim 08:45 de sperm verdi. 10:20 de aşılama için çağırdılar. Spekulum yerleştirildi, daha sonra doktorum kateter ile rahme spermi enjekte etti. Spekulum biraz rahatsız verici olabiliyor. Kateteri doktorum rahme ittirirken biraz canım acıdı ama bu dayanılmayacak kadar bir acı asla değil. İşlemden sonra 10 dakika uzandım. Biraz dışarı sperm gelmesi çok normal korkma dedi. Birkaç gün hafif kasık ağrısı, kasılma, lekelenme olabilir dediler. Yarından itibaren progestan kullanmaya başlıyorum 14 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere (vajinadan) . 4 ocakta kan vermek için çağırdı o zamana kadar ilişki serbest. İlişkiye bu gece başlayabilirmişim.
Merhabalar sonucunuz ne oldu acaba insallah hayırlı bir haberle sonuçlanmıştır 🙏🏼

Merhabalar sonucunuz ne oldu acaba insallah hayırlı bir haberle sonuçlanmıştır 🙏🏼
Günaydın 😇 ilk 2 aşılamam negatifle sonuçlandı 3. aşılamayı yaptırdım bekliyorum daha netleşmedi maalesef heyecanla bekliyorum. İlk 2 aşılama femara, 3. aşılama gonal-f ile oldu

AA çok sevindim süreciniz nasil ielrledi peki belirtiniz var mıydı benim bugün 10. Günün aşılamada. 9. Gününde aşırısı sancım vat adet oldum olcam gibi gelirodu . Ana bugün ağrım sızım yok çok şükür peki sizjnki nasıldı belirtielrinjz vs

Kan pıhtılaşmasına baktırdınız mı?
Yani şöyle ikinci düşugum kürtajla alındı kalbi durmuş zaten 8.haftasinda doktorum ikincisinin de bu şekilde olmasının sebebi pıhtılaşmadir dedi ayrıca test falan uğraşma istersen demişti direk suan corasprin kullan demişti öyle yapıyorum bende hamilelik oluştuğu an ignelere başlarız demişti

Yani şöyle ikinci düşugum kürtajla alındı kalbi durmuş zaten 8.haftasinda doktorum ikincisinin de bu şekilde olmasının sebebi pıhtılaşmadir dedi ayrıca test falan uğraşma istersen demişti direk suan corasprin kullan demişti öyle yapıyorum bende hamilelik oluştuğu an ignelere başlarız demişti
anladım şifa olsun inşallah 🙏🏼🤍

X