Antalya eğitim ve araştırma hastanesinde aşılama ve tüp bebek tedavi süreci...

varikoselll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2021
102
24
29
Arkadaşlar merhaba ben antalyada yaşıyorum ve 4 yıllık evliyim eşime varikosel teşhisi konuldu ve nisan ayında mikrocerrahi operasyon ile ameliyat işlemini gerçekleştirdik. Bu ay allah izin verirse aşılama ve tüp bebek surecine başlamak istiyoruz daha önce devlet hastenesinde yaptıran arkadaşlar yardımcı olursanız sevirim.. Konu ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamakta.

Merhaba kasım ayında 2. Aşılama mı oldum. Sorularınız varsa yardımcı olabilirim
Merhabalar. Surec nasil isliyor kisaca ozet olarak sorsam size? Bizde serap hocamıza muaeyene olduk hic birr sorunumuz yok. Ama 3 senedir gebelik ellde edemiyoruz 😞 Hazir hissettiginizde asilama deneyebiliriz dediler. Bir de devlet hastanesinde ucret olarak ne odediniz onu da merak ettim

Merhaba tek tek not almıştım sizinle paylaşayım süreci.
  • 8 Aralık: Adetin 1. günü Doktorum Femaraya başlayacağımızı sabah akşam içmem gerektiğini söyledi.
  • 10 Aralık: Adetin 3. günü Femara başlandı.
  • 11 Aralık: Femara
  • 12 Aralık: Femara
  • 13 Aralık: Femara
  • 14 Aralık: Femara son 2 hapı kullandım.
  • 15 Aralık: İlk kontrolüm. Sağda 1 tane 13 mm solda 2 tane 11 mm yumurta oluşmuş, belki 13 mm olanı yakalayabilirler, endometrium yani rahim duvarın ince 2 gün sonra tekrar görüşelim dedi. Ve gün aşırı ilişkiye devam etmemi söyledi.
  • 17 Aralık: Bugün birliktelik oldu. Akşam saatlerinde sağ tarafta karnımda ve kasıklarımda tuhaf bir ağrı var daha çok belime doğru yayılıyor. Sağ taraftaki 13 mm olan yumurtamın büyüdüğünü düşünüyorum. Sol tarafta hiçbir ağrı yok.
  • 18 Aralık: İkinci kontrolüm. Sağda 13 mm olan yumurtam 17 mm olmuş gayet iyi durumda. 11 mm olan yumurtalar hakkında bilgi vermedi 1 yumurta yeterli, rahim duvarı 5,6 olmuş dedi. Rahim duvarım kalınlaşıyor. Akşam 11 de ovitrelle çatlatma iğnesi yapacağım. Çarşamba günü aşılama yapılacak. Progestan verdi çarşamba günü aşılamadan sonra günde 2 doz şeklinde vajinadan kullanmaya başlayacağım. 23:00: Ovitrelle çatlatma iğnesi yaptım.
  • 19 Aralık: Ovitrelle sadece baş ağrısı ve uyku yaptı onun dışında iğne yapılan yerde herhangi bir ağrı, morarma veya başka bir sorun ortaya çıkmadı.
  • 20 Aralık: Eşim 08:45 de sperm verdi. 10:20 de aşılama için çağırdılar. Spekulum yerleştirildi, daha sonra doktorum kateter ile rahme spermi enjekte etti. Spekulum biraz rahatsız verici olabiliyor. Kateteri doktorum rahme ittirirken biraz canım acıdı ama bu dayanılmayacak kadar bir acı asla değil. İşlemden sonra 10 dakika uzandım. Biraz dışarı sperm gelmesi çok normal korkma dedi. Birkaç gün hafif kasık ağrısı, kasılma, lekelenme olabilir dediler. Yarından itibaren progestan kullanmaya başlıyorum 14 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere (vajinadan) . 4 ocakta kan vermek için çağırdı o zamana kadar ilişki serbest. İlişkiye bu gece başlayabilirmişim.

Merhabalar. Surec nasil isliyor kisaca ozet olarak sorsam size? Bizde serap hocamıza muaeyene olduk hic birr sorunumuz yok. Ama 3 senedir gebelik ellde edemiyoruz 😞 Hazir hissettiginizde asilama deneyebiliriz dediler. Bir de devlet hastanesinde ucret olarak ne odediniz onu da merak ettim
Benim doktorum burak hocaydı işi nedeniyle beni serap hocaya yönlendirmişti. Benim ilk aşılamamı serap hoca yaptı. Bugün negatifle sonuçlandı tekrardan aşılama yaptıracağım adetimi bekliyorum.

Merhaba. Beni de aşilamaya yönlendirdiler. Antalya'da özelde yaptırmayı düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz doktor var mı fiyat olarak muayene 2 bin aşılama 9 bin dediler sanırım ilaçlar hariç

Merhaba. Beni de aşilamaya yönlendirdiler. Antalya'da özelde yaptırmayı düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz doktor var mı fiyat olarak muayene 2 bin aşılama 9 bin dediler sanırım ilaçlar hariç
Antalya ivf de tüp bebek ile hamileyim şuan doktorları iyi Hande hanımi öneririm güncel fiyatlarını şuan bilmiyorum

Direkt tüp bebek mi yaptirdiniz öncesinde aşılama denediniz mi ? Özel değilse değerleriniz nasıldı bahsedebilir misiniz
Eşimin sperm değerleri düşük olduğu için aşılama için uygun değildi daha önce iki negatif tüp bebek denemem oldu başka bir merkezde... 3.denememde burayı buldum tavsiye üzerine çok şükür pozitif oldu.baska sormak istediğiniz varsa cevaplayabilirim

Eşimin sperm değerleri düşük olduğu için aşılama için uygun değildi daha önce iki negatif tüp bebek denemem oldu başka bir merkezde... 3.denememde burayı buldum tavsiye üzerine çok şükür pozitif oldu.baska sormak istediğiniz varsa cevaplayabilirim
Benim eşimin 9 milyon sperm ve %30 hareketlilik var. Doktor klomen ve sperra diye bir takviye verdi. Özelde mi aşılama yaptırsam devlette mi kararsız kaldım. Antalya'da bir doktor 9 bin lira + 2 bin lira muayene ücreti olduğunu söyledi. İlaçlar ne kadar tutar bilmiyorum. Aşılama ile gebe kalma olasılığı %20 anca sanırım

Benim eşimin 9 milyon sperm ve %30 hareketlilik var. Doktor klomen ve sperra diye bir takviye verdi. Özelde mi aşılama yaptırsam devlette mi kararsız kaldım. Antalya'da bir doktor 9 bin lira + 2 bin lira muayene ücreti olduğunu söyledi. İlaçlar ne kadar tutar bilmiyorum. Aşılama ile gebe kalma olasılığı %20 anca sanırım
Bizim sperm daha düşüktü canım morfolojide sıfırdı aşılamada ihtimal çok düşük evet tüp bebekte hamile kalma ihtimalin yüzde 60 civarı fiyatlar Ocak ayı itibariyle arttı tabiki ilaçlarda artmıştır biz 4-5 ay önce falan ilaclara 20-25 bin civarı ödedik toplamda tedavi boyunca merkezi arayip aşılama ile ilgili bilgi alabilirsin devlet düşünürsen de araştırma Hastanesi'nde yaptirip memnun kalanlar var ama ben hiç gitmedim nasıl oluyor bilmiyorum.

Kızlar tekrardan merhaba bende serap hocanın hastayım benim özelde bir aşılamam var ve birde doğal yolla oluşan fakat düşükle sonuçlanan birde gebeligim daha yeni evrak işlemlerimi tamamladım ve hasta olmayı bekliyorum

Kızlar tekrardan merhaba bende serap hocanın hastayım benim özelde bir aşılamam var ve birde doğal yolla oluşan fakat düşükle sonuçlanan birde gebeligim daha yeni evrak işlemlerimi tamamladım ve hasta olmayı bekliyorum
Ben de şu an Serap hocanın ve Burak hocanın hastasıyım ikisi de iyi

Şafak olgan’ı duymuştum özelde isterseniz araştırın

İlk ve ikinci aşılamayı 1 yıl arayla araştırma hastanesi tüp bebek merkezinde yaptırdık. Sadece ilaçlara ücret ödüyorsunuz iğne olarak gonal f veriyolar dozu doktor ayarlıyor ben 50 olarak vuruldum. Yumurta gelişince aşılama yapıyorlar ve progestan hapı vajinal yoldan kullanıyorsunuz. Benim 2. Aşılamayı Dr. Lütfiye eren yazıcı yaptı çok iyi bir hoca konuşarak anlatarak süreci tamamladı çok sakin geçti benim için ilkine göre o yüzden tavsiye ederim.
Bu arada yaklaşık 5 yıldır uğraşıyoruz eşimde ve bende herhangi bi sorun yok birçok doktora gittik testler verdik hepside aynı şeyi söyledi. Çok şey denedik takviye ilaçlara bir sürü para döktük ama nasip olmadı sonra araştırma hastanesinde tedaviye başladık aşılma ilki tutmadı biz de tüp bebek istedik şans düşük olduğu için fakat 2 kez aşılama olmadan tüp bebek yapmıyorlar(özel durumlar hariç) o yüzden 2. Aşılamayı yaptırdık sadece ek olarak eşim ve ben selenyum kullandık ama siz doktorunuza danışın mutlaka. Hiç umudumuz yoktu nasıl olsa bundan tüp bebeğe geçeriz diye düşünüyorduk evde testler yaptım belki bi umut çıkar diye ama yine tek çizgiyi gördüm. Aşılamadan sonra kan vermek için tekrar hastaneye çağırdılar sonuçlar çıkınca inanamadım mucizemiz gelmişti sonunda şükürler olsun.
Sizde en yakın zamanda güzel haberler alırsınız inşallah 🤲🏻❤️

Sizin adınıza çok sevindim benimde bu 2 aşılamam olcak Allahın izniyle ilk aşılama mı özel de yaptırdım fakat hic memnun kalmadım ama şuanda gonal f kullanıyorum 75 lik yarında tekrardan kontrole çağırdılar bakalım doktorumuz ne diyicek dualarınızı eksik etmeyin.🤲

Sizin adınıza çok sevindim benimde bu 2 aşılamam olcak Allahın izniyle ilk aşılama mı özel de yaptırdım fakat hic memnun kalmadım ama şuanda gonal f kullanıyorum 75 lik yarında tekrardan kontrole çağırdılar bakalım doktorumuz ne diyicek dualarınızı eksik etmeyin.🤲
Bu süreçte dikkat edin kendinize günde 1 tane avokado tüketebilirseniz çok iyi olur birde ağır işler yapmayın. Umarım en kısa sürede güzel haberlerinizi alırız dualarım sizinle 🤲🏻☺️

İlk ve ikinci aşılamayı 1 yıl arayla araştırma hastanesi tüp bebek merkezinde yaptırdık. Sadece ilaçlara ücret ödüyorsunuz iğne olarak gonal f veriyolar dozu doktor ayarlıyor ben 50 olarak vuruldum. Yumurta gelişince aşılama yapıyorlar ve progestan hapı vajinal yoldan kullanıyorsunuz. Benim 2. Aşılamayı Dr. Lütfiye eren yazıcı yaptı çok iyi bir hoca konuşarak anlatarak süreci tamamladı çok sakin geçti benim için ilkine göre o yüzden tavsiye ederim.
Bu arada yaklaşık 5 yıldır uğraşıyoruz eşimde ve bende herhangi bi sorun yok birçok doktora gittik testler verdik hepside aynı şeyi söyledi. Çok şey denedik takviye ilaçlara bir sürü para döktük ama nasip olmadı sonra araştırma hastanesinde tedaviye başladık aşılma ilki tutmadı biz de tüp bebek istedik şans düşük olduğu için fakat 2 kez aşılama olmadan tüp bebek yapmıyorlar(özel durumlar hariç) o yüzden 2. Aşılamayı yaptırdık sadece ek olarak eşim ve ben selenyum kullandık ama siz doktorunuza danışın mutlaka. Hiç umudumuz yoktu nasıl olsa bundan tüp bebeğe geçeriz diye düşünüyorduk evde testler yaptım belki bi umut çıkar diye ama yine tek çizgiyi gördüm. Aşılamadan sonra kan vermek için tekrar hastaneye çağırdılar sonuçlar çıkınca inanamadım mucizemiz gelmişti sonunda şükürler olsun.

Benim de bugün 2. aşılamamı Lütfiye eren yazıcı hocam yaptı umarım bize de uğurlu gelir sizin gibi 2. de tutar ❤️🥰

X