acil cvp lütfen !!! norlevo ertesi gün hapı

merhaba
benim endişem bu norlevoyu kullanan herkes sonrasında kanama yaşamış olmasına rağmen ben bir hafta geçti üstünden kanama yaşamadım acaba nedendir?
bilgisi olan var mı acaba?
sağolun

merhaßa..ßen norlewo'yu 8ay boyunca 3 defa kuLLandım.öncekiLerde taßiki etki gösterdi.ßenim sormak istediğim 3. kuLLanmamda etkisi azaLırmı.iLişkiden 4 saat sonra kuLLandım.yan etkiLerini görmedim Sadece iLk kuLLanmamda görmüştüm.Şuan ßir rahatsızLığım yok.ßir hafta sonrada test aLıp kontroL edicem taßi.sormak istediğim sizce etkisini yitirir mi.?aynı ay içerisinde kuLLanmadım.Ve hormonLarda ne gibi ßozukLuLuk yapıyor ßu hap merak ediyorum..

sevgili emily ben ilk defa 3 gün önce kullandım sen benden daha tecrübelisin. henüz yan etki falan görmedim.adet dönemime daha var. yalnız ben sürekli araştırıyorum senede 1 yada 2 iki kez kullanılması gerekiyormuş yoksa seninde aslında msjında belirttiğin gibi ne kadar çok alınırsa etkisini o kadar çok yitiriyormuş.

Adet kanaması her ay tekrarlayan bir hormonal döngü ile kontrol edilmektedir. Bu döngüde kanama üzerine etkisi en baskın olan hormonlardan birisi progesteron hormonudur.

Kanda progesteron hormonunun yükselmesi kanamayı engellerken, bu hormonun kandaki miktarında meydana gelen ani bir düşüş kanamayı başlatmaktadır.

ışte adet kanamaları da böyle meydana gelmektedir. Adet kanaması bittikten sonra kanda progesteron hormonu yükselmektedir. Bu süre zarfında kanama olmaz. 26-30 günlük süreç tamamlandığında kanda progesteron miktarı aniden düşer ve kanama gerçekleşir.

Ertesi sabah hapı da progesteron hormonu içermektedir. Uygulandığında kandaki progesteron seviyesini arttırmaktadır. ılk etkisi kanamayı baskılamaktır, ancak ilacın etkisinin sonlanmasıyla birlikte kandaki progesteron miktarı da düşüş göstermekte ve kanamaya eğilim yaratmaktadır.

Bununla birlikte adet döneminin ortalarında kullanıldığında kanama üzerine etkisi çok daha düşük olmaktadır. Adet kanaması tarihi yakın olduğu bir dönemde ertesi sabah hapı kullanıldığında kanamayı geciktirme veya erkene alma gibi yan etkilerin görülme olasılığı artmaktadır. (alıntı)

daha fazla detayı aşağıdaki adreste bulabilirsin.

Sıkça Sorulanlar

merhaßa..ßen norlewo'yu 8ay boyunca 3 defa kuLLandım.öncekiLerde taßiki etki gösterdi.ßenim sormak istediğim 3. kuLLanmamda etkisi azaLırmı.iLişkiden 4 saat sonra kuLLandım.yan etkiLerini görmedim Sadece iLk kuLLanmamda görmüştüm.Şuan ßir rahatsızLığım yok.ßir hafta sonrada test aLıp kontroL edicem taßi.sormak istediğim sizce etkisini yitirir mi.?aynı ay içerisinde kuLLanmadım.Ve hormonLarda ne gibi ßozukLuLuk yapıyor ßu hap merak ediyorum..

Kalp krizi, karaciğer iflası, böbrek yetmezliği gibi bir çok yan etkisi var sık kullanımının.. Bu bir doğum kontrol yöntemi değil ki.. Kendinize sağlam bir doğum kontrol yöntemi belirleyin ve mümkünse bir daha bu ilacı kullanmayın.. Kendinize yazık..

Hamile olduğumu bilmediğim bu hapı kullanmıştım.Sonuç boş bir gebelik geçirdim ve kürtaj oldum.Sakın kullanmayın arkadaşlar bu ilacı.Kadın doğum uzmanlarının hiçbir şekilde tavsiye etmediği bir ilaç bu...

Bence cok acil durumlarda kullanilmali ama asla bir dogum kontrol yontemi olarak kabul edilmemeli.bunyeye cok fazla yan etki yapiyor ve vucudun toparlanmasi uzun zaman aliyor. neyse ki ben ucuz atlattim fazla bi etki göremedim kendimde ama bir daha kullanmam sanirim.

bizde dün bi kaza oldu bugün gittim eczacı tavsiye etmedi emzirdiğim için
gerçi dışarı boşaldı eşim ama yinede korktum. anlatınca aman sakın alma bişey olmaz dedi
inşallah olmaz daha kızım çok küçüüük bu arada kondom yırtılmış:1shok:

norlevo adet kanamasını gecıktırıyormu.. normalde 4.9.2009 adetım başlamalıydı. ama bugun 6.9. hala adetım yok ama kasık agrılarım var. ayrıca adetıme 3 gun kala ilişkiliye girdim. yani yumurtlama zamanı dışında.

norlevo adet kanamasını gecıktırıyormu.. normalde 4.9.2009 adetım başlamalıydı. ama bugun 6.9. hala adetım yok ama kasık agrılarım var. ayrıca adetıme 3 gun kala ilişkiliye girdim. yani yumurtlama zamanı dışında.

canim norlevo adet dongusunde de bazi degisikliklere neden olabiliyor endise etme. hamile degilsin muhtemelen.

mrblar... sanırım hepimiz aynı konudan müzdaribiz.biz de dün gece 2 kere aynı hataya düştük.14 saat sonra norlevoyu kullandım.adetime 12 gün var daha.ilaç etkisini görsterirse normal dönemde mi kanamam olur? hamile kalma olasılığım nedir acaba:S başıma ilk defa böle bişi geldi.bu yüzden fazlasıyla gerginim ve ne yapacığmı bilmiorum.lütfen bana yardımcı olunn :KK43:

adetim 14 ünde bitmişti 17sinde ilişkim oldu ve ertesi gün norvelo kullandım bugün ayın 25 ı kanamam var normal adet günüme daha 16 gün var korktum ne diyosunuz kızlar ilacın yan etkisi mi kanamam normal adet kanından az ve daha koyu renkte :1no2::sm_confused: cevabınızı bekliyorum :KK43:

adetim 14 ünde bitmişti 17sinde ilişkim oldu ve ertesi gün norvelo kullandım bugün ayın 25 ı kanamam var normal adet günüme daha 16 gün var korktum ne diyosunuz kızlar ilacın yan etkisi mi kanamam normal adet kanından az ve daha koyu renkte :1no2::sm_confused: cevabınızı bekliyorum :KK43:

Aynısı bendede oldu ilacın etkisi bu hormonları altüst ediyo günler öncesinde kanama oldu 15 gün içinde tekrar adet oldum falan bi kaç kez kullandım bu ilacı ben ne spral kullandım nede dogum kotrol hapı eşim korundu hep arada kaza oldumu bu ilacı kullandım 6 aydır korunmuyorum ve hamile kalamıyorum acaba bu ilacın etkisi olabilirmi zarar verici bi etkisimi oldu acaba bana bak şimdi gece gece aklım karıştı mafoldumben 1 oğlum var 2. olmuyo garip olanda bu

bende norlevo kullandıktan sonra hamıle kaldım.pıyasada ıkı tane var sanırım bu tur ılactan norlevomu yoksa dıgerıı hatırlayamıyorum ama.ılk 4 5 saat ıcınde almıstım ılacı.

ben bu hapın tekini kullandım ve 24 saat içinde bulantı oldu acaba hap etkisini göstermişmidir yardım edin :KK43:

HAPIN TEKINI kullanırsan etkisi olmaz 2 sini birden yada 12 şer saat arayla alman gerekıodu..mıde bulantısıda olur.. ama 1 hapın etki edecegnı zannetmıorum

norlevo da 2 tablet aynı anda alınır arkadaslar

Son düzenleyen: Moderatör:
mrblar... sanırım hepimiz aynı konudan müzdaribiz.biz de dün gece 2 kere aynı hataya düştük.14 saat sonra norlevoyu kullandım.adetime 12 gün var daha.ilaç etkisini görsterirse normal dönemde mi kanamam olur? hamile kalma olasılığım nedir acaba:S başıma ilk defa böle bişi geldi.bu yüzden fazlasıyla gerginim ve ne yapacığmı bilmiorum.lütfen bana yardımcı olunn :KK43:
adetınıZ 7 weya 10 gun gecıkebılır ancak daha fazla bır gecıkme olursa test yaptırın..

arkadaşlar bnde aynı şekilde 13 aralıkta ilişkiye grip 14 aralıkta norlevo kullandım ama bende bi yan etki gstermedi ( ayrıca ilişki tam anlamıyla deildi) ne olur ne olmaz die kullandm ama hala endişeliym hamile kalma ihtmalm war mı blmiorm.. lütfen bilen biri acill cevap yazsın norlevoyu ilk kullanışımdı..:KK43::KK43::KK43:

X