cretli retmen maalar

Arkadaşlar bende ücretli öğretmenliğe başvurmak istiyorum Ama bir şey öğrenmek istiyorum ben okuldan şubat ayında mezun olucam Mezun olmadan da başvuru yapabiliyor muyum bi de ne zaman başvuruluyor

Tam olarak emin olmamakla beraber diploma alman gerektiğini biliyorum çünkü başvuru kabul edildiğinde okula diploma fotokopini götürmen gerekiyor.Başvurular okullar açıldığı zaman oluyor

arkadaşlar şimdi ücretli öğretmenlerin 1 saatlik ücreti tam olarak ne kadar? bilen var mı

Arkadaşlar bende ücretli öğretmenliğe başvurmak istiyorum Ama bir şey öğrenmek istiyorum ben okuldan şubat ayında mezun olucam Mezun olmadan da başvuru yapabiliyor muyum bi de ne zaman başvuruluyor

basvuruda ıstenen belgeler diploma fotokopisi ,ikametgah ,saglık raporu,adliye sıcıl kaydı,nufus fotokopisi..sanırım mezun olduktan sonra basvurabılırsın ucretlı ıcın.zaten suan basvuru tarıhlerı gectı.ama ıkıncı donem tekrar basvur derım hem subatta mezun oluyomussun dıplamanında almıs olursun böylelıkle.

bu arada ekders ucretlerı yanılmıyorsam ders basına 5 kusur dıyebılıyorum ben

sanırım 6 lira ama maaşa asgari geçim indirimide ekleniyor 45 lira falan

sanırım 6 lira ama maaşa asgari geçim indirimide ekleniyor 45 lira falan

asgari geçim indirimi nedir bu konuda hiç bilgim yok da, eşim çalışıyor onun için mi ekleniyor 45 lira yoksa eşi çalışmayanlar için mi geçerli

Son düzenleme:
asgari geçim indirimi herkes için geçerli 2007den beri, ücretli öğretmenlere de veriliyor.çocuk varsa ya da eş çalışmıyorsa rakam değişebiliyor ama bazı okullarda vermiyorlar eğer haberiniz yoksa mutlaka bilgi edinin ya da memura sorun çünkü verilmek zorunda asgari geçin indirimi.normal rakam 54 lira ama benim bu ay 45 lira yattı.bu arada ders ücreti 6 lira olareak hesaplanıyor.ben uzun süredir ücretli görev yaptım hala yapmaktayım

asgari geçim indirimi herkes için geçerli 2007den beri, ücretli öğretmenlere de veriliyor.çocuk varsa ya da eş çalışmıyorsa rakam değişebiliyor ama bazı okullarda vermiyorlar eğer haberiniz yoksa mutlaka bilgi edinin ya da memura sorun çünkü verilmek zorunda asgari geçin indirimi.normal rakam 54 lira ama benim bu ay 45 lira yattı.bu arada ders ücreti 6 lira olareak hesaplanıyor.ben uzun süredir ücretli görev yaptım hala yapmaktayım

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama ders ücreti 6 liradan daha fazla galiba. çünkü ben 105 saat derse girdim ve 705 lira yatmış

tam olarak ayın kaçınca hesaplanıyor ona göre belki değişebilir.asgari geçim indirimi eklenmiş hali mi yoksa sadece ders ücreti mi? bizim ayın 30unda kesiliyor her yerde aynı mı bilemem

hesap kesim tarihi her yerde aynı ama ödemeler değişebiliyoru ve sanırım ödemelerin bazen gecikmesi de bankalardan kaynaklanıyor o paraları bir gün tutmak demek ciddi anlamda faiz kazancı demektir bankalar için. ayın 1-7 arası ödenmesi lazım

hesap kesim tarihi her yerde aynı ama ödemeler değişebiliyoru ve sanırım ödemelerin bazen gecikmesi de bankalardan kaynaklanıyor o paraları bir gün tutmak demek ciddi anlamda faiz kazancı demektir bankalar için. ayın 1-7 arası ödenmesi lazım

kesim tarihleri her yerde aynı değil bizim 15'inden 15'ine hesaplanıyor arkadaşımın 1'inden 1'ine. benimki ayın 18'inde yatmıştı

29 Ekimde okula gidecekmisiniz arkadaşlari,ben daha önceki yıllarda ücret kesildiği için törene katılmadım fakat bugün başka okuldan bir arkadaş ile konuştuk,idarecileri eğer katılırsan ücret alırsın demiş.

29 Ekimde okula gidecekmisiniz arkadaşlari,ben daha önceki yıllarda ücret kesildiği için törene katılmadım fakat bugün başka okuldan bir arkadaş ile konuştuk,idarecileri eğer katılırsan ücret alırsın demiş.

ben de bugün ücret alacağız diye bir şeyler duydum ama emin değilim, imza atıyormuşuz gittik gibi görünüyormuş ve ücret de alıyormuşuz

Bizim genelde diğer öğretmenlerin ek ders ücretlerini aldığı tarhilerde yatıyor yani ayın 5-6 sından sonra falan.29 Ekimde ücret yatırılmıyor diye biliyorum ama yatasa bile bizim idare sorunlu o yüzden keserler gelmedik diye

onu ben de duydum.eğer gidilirse o günlük ücret alınıyormuş
ben ztn gitmek zorundayım konuşma verdiler bana bilmiyorum ne olacak
ders ücreti de sanırım 7.3 TL olmuş

okul müdürümüz ücret ödenmediği için törene katılmanıza gerek yok dedi.

ayrıca maaşım 18 ekimde yatmış. 11 günlük ücret olarak (64 saat) 423 lira yatırılmış. sigortayada 9 gün olarak bildirilmiş.

okul müdürümüz ücret ödenmediği için törene katılmanıza gerek yok dedi.

ayrıca maaşım 18 ekimde yatmış. 11 günlük ücret olarak (64 saat) 423 lira yatırılmış. sigortayada 9 gün olarak bildirilmiş.

ohoo bizimki sormadan görev bile veriyo

banada 10 kasım törenini vermiş. baştan sona ben hazırlayacakmışım. ilk kez öğretmenlik yapıyorum nasıl yapıcam bilmiyorum. müdürle aramız bozuk sürekli tartışıyoruz. 5 tane ücretli öğretmen var hepimiz birlik olunca adam bişey diyemiyor. okul buz gibi kalorifer yanmıyor titreyerek ders anlatıyoruz, kabanlarla sınıfa giriyoruz. kendisi elektrikli ısıtıcı kullanıyor. okulda fareler cirit atıyor her öğlen fare kovalıyoruz. köyde bu normal diyor. ilaçlama yaptıralım olmaz diyoruz alışırsınız alışırsınız diyor.

diğer kadrolu öğretmenlerlede aramız iyi değil. onlar hizmetli odasında biz öğretmenler odasında oturuyoruz. öğlen lojmana gidiyorlar yanımıza bile gelmiyorlar.

bugün bir öğrenciye kağıt verdim rehberlik dersinde kadrolu öğretmenin sınıfına gönderdim 3 kişinin numarasını al dedim. benim gönderdiğim öğrenciden kağıdı almış buruşturmuş top yapmış bi de azarlayıp göndermiş. kız sınıfa geldi hoca kızdı kağıdı böyle yaptı diyor öğrencilerin önünde beni düşürdüğü duruma bakar mısınız? bunu yapan 45 yaşında öğretmen yazık diyorum. çıkışta göremedim kendisini ama iki çift lafım var.

o okuldakiler de fenaymış yaa
bizde o tür durumlar yok küçümseme vs gibi
bence konuşun sizi küçük düşürmüş

Ben bugün memura sordum gelesinizde gelmesenizde ücret yatmayacak dedi ee görev falan almadım ne diye gidicem,ama bizim idare de çok ters gıcıklığna gel derler ama bende karşı gıcıklık olarak gitmicem valla kusura bakmasın kimse.adam yerine koymazlar ama angaryaya geldi mi önce sen seçilirsin.bide eğitim verilen eğitim insanlarının olduğu bir yer ama aldığın maaşa göre muamele yapılıyor resmen bizde de bir sürü problem var.Adamlar sanki maaşımızı ceplerindne veriyormuş gibi tavır yapıyorlar.neyse daha fazla yazmak istemyorum yeterince doluyum zaten.

X