Çaresizim artık kafayi yiyeceğim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Melodilove

Benim hâla bir umudum var 🍃
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2019
317
186
Selam arkadaşlar şuan ağlayrak yazıyorum ellerm titriyor. 11 yasında oglum var 5e gidiyor ve insan çocugundan artık sogurmu sogudum resmen kinamayın bunu yazarken bıle kendimden nefret edıyorum ama malesef aerık benı bu duruma soktu . Biraz uzun olucak ama nolursunuz beni yonlendırın ne yapacagımı bılmıyorum. Oglum aşırı sorumsuz ama normal şımarık sorumsuzlugu degil dısardan goren ne kadar efendı sakin bı cocuk dıyor ama icine gıren bı kac pıskologlada gorustuk cok zor bır cocuk dediler. Benı aşırı yoruyır asla odev yapmak aklına gelmez hep ben dıcem cantanı hazırla odevını yap odevlerını hep yaptım deyıp gecen ogretmenı mesaj attı kactır odev yapılmamış şok oldum hep bahane uretır arkadasları dışlıyor ılk basta uzuluyordum ama benım oglum gecımsız okuldan her 2 gune bı ogretmenı arar ya oynarken yaralanmıstır ya kafa y elını ıncıtmıstır bı kac arızalı cocuklar var onlarla takılma dıyorum bana kufur ettıler dıye sureklı olay cıkıyor hep mudur odasında dersleri berbat hep 20-30 kı ılk okulda gayet başarılı bı cocuktu her gun guzel ogutlerle gonderıyorum dualarla gıtar kursuna gıdıyor 3 senedır bı arpa boyu yol anca alabıldı bızım zorumuzla gıdıyor gıbı alalım deyince aglıyor ama verılen gıtar odevlerını calısmaz onun haricinde neursound dıye bı sıstem keşfettik 3 aydır oray gıdıyor ordakıler bıle bıraz benden kaynaklı bu cocugun boyle olduguna ınandırmıs ve sımdı ıse her gorusmemızde ordakı ogretmenleri en basit gordukleri cocukken şuana kadar en zorlandıkları cocuk oldugunu soyluyor asla bana karsı terbıyesız degıl hep sakın sessiz bagırır cagırırım dayanamaz ama gıkı cıkmaz duygusal hemen aglar kabuguna cekılır ve benı vicdanımla hep cezalandırıyor yanı napıcagımı bılemıyorum gelıp anne tamam calısacam cabalayacam da demez benım zorumlada derse bu sozu 1 gun tutar ertesi gun aynı cocuk ,duzensızdır okulun ılk haftası dunya para verıp aldıgımız formayı boydan yırtıp geldı ustu bası hep kalem boyaları elı yuzu boya cızılmış ynu daha da saysam ınanın bıtmez ve kıme anlatsam bızım cocukta aynı dıyor ama degıl arkadaslar mutlu bır aıleyız kucuk kız kardesıde var esımle iyiyz hep neşeli herseyı beraber yaparız aılecek ama o hep ısteksız hep mutsuz hep suratsız bızı asla dınlemez katılmak ıstemez ve şuan delırdım yine sebebı ise saat olmuş 9bucuk yatma saatı ki buna bıle hep ıtıraz eder yalvar yakar wh grubundan velılerden yarınkı sınav konusu nedır dıye turkceden oglum sınavmı vardı yarın dedım evet dıyor unuttum soylemeyı bunu bıle demez bana arkadaslarımızın cocuklarını goruyorum yasıtlar ve gunler oncesınden arkadaslarım bıle sınavlardan haberdarlar bu bana demez bıle ve ben cıldırmak uzereyım ne yapayım nereye goruruyum ben bu cocugu daha acaip kopuk bızden ve kaybetmek ıstemıyorum kaderıne terk edıp ama benı mahvetti ömrumden ömur gıdıyor zaten küçük kızım dogdundan beri sorunku bır bebektı alerjık uyumaz aglar bagırır ve sun 3 yasında aşırı harwketlı durdan anlamaz uyumaz hep aglayan asla benı takmayan bı cocuk oglumda boyle intihar edıcrm cok bunaldım ve tek başınayım ailem yok bı esım var sagolsun hep yrdımcı ama oda işten 7de gelır zaten adamda bunaldı az evvel evi terk etti oglumla tartısınca resmen oglum artık evde huzur bırakmadı test yaptılar cok bı sıkıntı yok dıkkatı eksık bıraz dediler ama ordakı ogretmenlerı bıle bızı bıle masumluguyla kansırıyor ve hep bı bahaneye sıgınıyor dedıker asosyal bı cocuk konusurken bıke artık ıkı lafı bı araya getırmıyor cunku kımseyle ıletısımı yok hayattan tek zevk aldıgı pubg ve abuk subuk telefon oyunlarıydu onuda kademelı kademelı gorevlerını yaprsan verırız dedık baktık olmuyor komple aldık ona gunlerce agladı ama sınavdan aldıgı notu basını egdı odasına gıttı cok duugusal ne dersem ellerını buzerek aglarak bana bakıyor ama devamı yok her defasından ınanmak ıstıyorum oda tamam anne dıyor sarılıyorum kucaklıyorum icimden bır parça kopuyor sankı ama sonra ertesı gun yine aynı cocuk ve ben karıyerımı bıle cocuklarım ıcın reddettım durumuz cok iyi degıl ev kıra esım normal maasla calıaıyor ona ragmen oglumu kurstan kursa gotururyoruz kızım bıle abısının kucukenkerıyle buyuyor haft sonumuzu hep ogluma ayırıyoruz yapmasak neden yapmıyorsunuz bıle demez o kadar umursamaz duygusuz kı oglum bı mınnet duygusu yok bıze acımıyır hıc dıyecegım cok ama işte

Noktalama işareti kullanmadığınız için sıkıldım ve yarıya kadar okudum, oradan da şunu söyleyebilirim; kurs kurs kurs sorumluluk sorumluluk sorumluluk. Yüklemişsiniz çocuğun sırtına. Hepsinde başarılı olmasını bekliyorsunuz. Ben çocuğa üzüldüm. Ayriyeten bazı yerleri abartmışsınız sizin yaşadığınız sorunların çoğunu her çocuğu olan insan yaşıyor. Siz mi destek alsanız biraz?

Okurken içim karardı kusura bakmayın da çocuk bu oyuncak değilki sizin sorumlulugunuzda olan bişey ödevlerini derslerini takip etmek ve ya diğer şeyleri o daha hala bir çocuk eşiniz 11 yaşindaki çocuk için evi terk ediyosa kusura bakmayın da bence gereken olgunlukta değil kurslara götürmek yerine bence psikoloğa götürün ve takipçisi olun devamini getirin yani çocuktaki bu isteksizlik sizin bu düşünceleriniz ve bu hissiyati ona iletmenizden olabilir bence çocuklar her şeyi hisseder

Yemin ediyorum konuya baslarken korka korka okudum. İşin içinde ciddi merhamet sorunu olan, hayvanlara zarar veren ya da daha kötü şeyler yapan bir çocuk var sandım. Sadece annesinin hosgorusuz yaklastigi , ogretmenlerinin masum değil bu rol yapıyor dediği, babasinin ilgilenmedigi ve çocuk olduğu unutulup azarlanan, yetersiz hissettirilen sessiz sakin terbiyeli dehb'li küçük bir çocuk varmış.

Pubg ve abuk subuk telefon oyunlarına kadar bir sebep bulamamıştım ama bu oyunların çocukların psikolojisini bozduğunu düşünüyorum. Oyun bağımlılığı yaşıyor olabilir bu konuda bir uzmandan yardım alın. Ayrıca kendinizi yıpratmayın çocukların gelişimleri ve karakterleri bazen ebeveynlerinden ayrı da olabilir. Sadece oyun konusunu çözdüğünüzden emin olup siz de biraz rahat bir tavır sergileyin.

Ben normal bi çocuk gördüm yazıklarınızda ergenliğe giricek yavaştan bir sürü değişim çatışma yaşıyor belli ki tembel ruhlu yaparım diyor yapmıyor. Evde bağır çağır değilmiş tamam anne diyip ağlıyomuş çocuk muhtemelen içselleştirdiği şeyler var bi pedagoga götürün ayrıca gitarı sevmiyo diyosunuz farkında olduğunuz halde neden zorluyosunuz ki kurs kurs gezmesine ne gerek var potansiyeli olan çocuk zaten yapar bence siz başka annelerle yarıştığınız için çocuğunuzun farkına varmıyosunuz asıl siz onu görmüyosunuz

Pubg ve abuk subuk telefon oyunlarına kadar bir sebep bulamamıştım ama bu oyunların çocukların psikolojisini bozduğunu düşünüyorum. Oyun bağımlılığı yaşıyor olabilir bu konuda bir uzmandan yardım alın. Ayrıca kendinizi yıpratmayın çocukların gelişimleri ve karakterleri bazen ebeveynlerinden ayrı da olabilir. Sadece oyun konusunu çözdüğünüzden emin olup siz de biraz rahat bir tavır sergileyin.
Yahu çocuğu bezdirmişler o kurs bu kurs çocuk bu biraz da oyun oynamasın mı onu da elinden alsınlar tam olur zaten

Bence siz bir işe girip çalışın size iyi gelecek. Çocuğu da her duyduğunuz kursa değil de bir yeteneği doğrultusunda bir yere gönderin. Oyun falan seviyorsa ona daha uygun bir kurs bulun belli ki gitarla arasi yok yani neden bu inat kaç senedir? Ne bileyim bir kodlama olur grup sporu olur denesin bir şeyler. İlerde oyun yazarsın çok yeteneğin var diye gaza getirin biraz yeteneklerine vurgu yapın yazık çocuk kendini hep sorunlu ve yeteneksiz görüyor.

Hepsini okuyamadim.
Daraldim.
Cocugunuzu tarif etmenizden degil, yazi seklinizden.

Benimkide 11 yasinda. Odevi varmi,nedir,hangi gune diye takip ederim. Hatirlatirim surekli. Matematigi birlikte yapariz zorlandigi icin. Yani anormal bir durum goremedim okudugum yere kadar ( odev kismina kadar okudum )

Yahu çocuğu bezdirmişler o kurs bu kurs çocuk bu biraz da oyun oynamasın mı onu da elinden alsınlar tam olur zaten
Aileler özellikle anneler kimin çocuğu hangi kursta ne yapıyo buna takılıp yarışa sokuyolar çocukları. Tamam bencede bi sporla sanatla ilgilensin keşke hepsi yapsa ama ilgilenmeyen çocuğuda ne zorlarlar anlamam zaten yetenekli olan çocuk kendi istiyor çabalıyor özellikle spor ve sanat dalında. Bazen bazı çocuklar amaçsızca oynamak ister bu kadar basit ya sokakta top oynamak her kurstan daha iyi gelir bende yeni nesil anneyim değişir miyim bilmem ama kesinlikle bu kafayı anlamıyorum

Pubg oyununu normal bir oyun olarak görmüyorum yakın bir tanıdığımızın sınıf arkadaşları bu oyundan etkilenip evde toplandiklarinda 2 arkadaş bir diğerini bıçaklamıştı küçük çocuklar için gerçekten psikoloji etkiliyor ayrıca o oyunda konuşulanlar da bana normal gelmiyor sürekli küfür vs. Bence zaten çocuk bu durumdaysa kursları biraktirabilirler ama cocuk bırakmak da istemiyor online oyunlarına aile karar verebilir ya da online oyunlar yerine futbol basketbol ya da bireysel olarak katılabileceği oyun tarzı sporlara yönlendirilebilir profesyonel olarak değil oyun amaçlı katılım sağlayabilir

Ben de hepsini okuyamadım, okunamaz şekilde yazılmış.
Çocukta dikkat eksikliği ve hiperaktivite olabilir düzgün bir uzmana götürmenizi tavsiye ederim. Zor bir çocuk diyip geçiştirmez uzmanlar.

Hepsini okuyamadim.
Daraldim.
Cocugunuzu tarif etmenizden degil, yazi seklinizden.

Benimkide 11 yasinda. Odevi varmi,nedir,hangi gune diye takip ederim. Hatirlatirim surekli. Matematigi birlikte yapariz zorlandigi icin. Yani anormal bir durum goremedim okudugum yere kadar ( odev kismina kadar okudum )
Bazı veliler sanıyor ki biz çocuğa her imkanı sağlıyoruz mükemmel veli biziz. Öyle bir şey yok. İlgileneceksin başında duracaksın ödevini yaptıracaksın. Maalesef çocuklar meyve değil dalında kendiliğinden yetişmiyor. Yazmış da yazmış bunaldım

Pubg oyununu normal bir oyun olarak görmüyorum yakın bir tanıdığımızın sınıf arkadaşları bu oyundan etkilenip evde toplandiklarinda 2 arkadaş bir diğerini bıçaklamıştı küçük çocuklar için gerçekten psikoloji etkiliyor ayrıca o oyunda konuşulanlar da bana normal gelmiyor sürekli küfür vs. Bence zaten çocuk bu durumdaysa kursları biraktirabilirler ama cocuk bırakmak da istemiyor online oyunlarına aile karar verebilir ya da online oyunlar yerine futbol basketbol ya da bireysel olarak katılabileceği oyun tarzı sporlara yönlendirilebilir profesyonel olarak değil oyun amaçlı katılım sağlayabilir
Nasıl bir oyun olduğunu bilmiyorum fakat çocuğun o oyunu bir kaçış olarak gördüğü kesin.

Bazı veliler sanıyor ki biz çocuğa her imkanı sağlıyoruz mükemmel veli biziz. Öyle bir şey yok. İlgileneceksin başında duracaksın ödevini yaptıracaksın. Maalesef çocuklar meyve değil dalında kendiliğinden yetişmiyor. Yazmış da yazmış bunaldım
En nefret ettigim sey .
Yani hala kucukler.
Bizimkiler hic ilgilenmezdi dersimizle. Ders yaptin mi der okadar ile kalirdi. Hic takildigin yer varmi,zorlaniyor isen beraber yapalim yok.

2 aydir roman okuyorlar. Evde okumalari gerek cogunluk ile. Oku ,okudun mu demek yerine her aksam birlikte 30 dk kitap okuma faslina geciyoruz. Ders gibi gormuyorlar ozaman.

Noktalama işareti kullanmadığınız için sıkıldım ve yarıya kadar okudum, oradan da şunu söyleyebilirim; kurs kurs kurs sorumluluk sorumluluk sorumluluk. Yüklemişsiniz çocuğun sırtına. Hepsinde başarılı olmasını bekliyorsunuz. Ben çocuğa üzüldüm. Ayriyeten bazı yerleri abartmışsınız sizin yaşadığınız sorunların çoğunu her çocuğu olan insan yaşıyor. Siz mi destek alsanız biraz?
Noktalama işaretlerini evet farkındayım kullanamamıssım ama gonderımın basındada belırttıgım gibi ellerim titriyor artık ve tek gittigi kurs gitar kursu başka bi kursa gıtmıyor yenıce bı yere basladık oda kendı severek ısteyerek gıdıyır alalım dıyoruz almayın dıye aglıyor bende uzuluyorum hem ogluma hem kendıme

Ben normal bi çocuk gördüm yazıklarınızda ergenliğe giricek yavaştan bir sürü değişim çatışma yaşıyor belli ki tembel ruhlu yaparım diyor yapmıyor. Evde bağır çağır değilmiş tamam anne diyip ağlıyomuş çocuk muhtemelen içselleştirdiği şeyler var bi pedagoga götürün ayrıca gitarı sevmiyo diyosunuz farkında olduğunuz halde neden zorluyosunuz ki kurs kurs gezmesine ne gerek var potansiyeli olan çocuk zaten yapar bence siz başka annelerle yarıştığınız için çocuğunuzun farkına varmıyosunuz asıl siz onu görmüyosunuz
İşte sorun orda gitarı cok sevıyorum dıyor almayın benı kurstan dıye aglıyor peki dıyor ve devam edıyorum hocasının verdıgı sorumlulukları odevlerı calsımaları yapmıyor ve boyle boyle 3 senwdır gıdıyor ama 2-3 aydır gıden baska cocuk kadar anca ogrenebılmıs (gecenlerde gosterılerı vardı buyun cocukların ) ılerlemıyorsan ılerlemek ıstemıyorsan alalım dıyoruz onada yok dıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X