Gebelik Konusunda En çok Merak Edilen Sorular ve Cevapları..

iyi günler diliyorum size bazı sorularım olucak son adet tarihim 16.05.2010 ilk beta-hcg mi 18.06.2010 da yaptırdım sonuç 3632.85 2. beta-hcg 21.06.2010 da yaptırdım 14007.52 çıktı bugun doktor kontrolumde bebegin kesenın içinde 2.8mm oldugunu söle doktor hanım ama kalp atışı yokmuş çarşamba gunude kalp atışı duyulmazsa ranyoljiye gitmek gerektığiını ordada bır sonuç alınmazsa bebegin alınıcagını soledı lütfen yardım edermısınız bana gore bu bebek 4 haftalık bebegin kalp atışı ılk ne zaman duyulur böyle bir opesasyonu yaptırmalımıyım

benim SAT 19 haziran. beklenmeyen adet tarihi de 17 temmuz. son adet tarihimin bugün 9. günü. ve ben vajinamın girişinden sıvıyı parmağımla baktığımda, sanki içerden bir yumurta kırmışlar da, beyaz kısmı akmış gibi, beyaz cıvık ve yapışkan bildiğin yumurtanın beyazı gibi bir salgı ile karşılaştım. bu yumurtladığıma işaret mi? 8. gün ilişkide bulunmuştuk bu hamileliğimi gerçekleştirir mi? Bugün çalışma yapmam mümkün değil, eşim müsait değil, ama 10.gün olabilir, bu durumda geç kalmış olmam değil mi?. gün aşırı ilişkide bulunmaya çalışıyoruz. Sizce hamiş kalmam mümkün müdür bu takvim ile ve belirtilerle?

Son düzenleme:
iyi günler diliyorum size bazı sorularım olucak son adet tarihim 16.05.2010 ilk beta-hcg mi 18.06.2010 da yaptırdım sonuç 3632.85 2. beta-hcg 21.06.2010 da yaptırdım 14007.52 çıktı bugun doktor kontrolumde bebegin kesenın içinde 2.8mm oldugunu söle doktor hanım ama kalp atışı yokmuş çarşamba gunude kalp atışı duyulmazsa ranyoljiye gitmek gerektığiını ordada bır sonuç alınmazsa bebegin alınıcagını soledı lütfen yardım edermısınız bana gore bu bebek 4 haftalık bebegin kalp atışı ılk ne zaman duyulur böyle bir opesasyonu yaptırmalımıyım

Benim gebeliğimim başlarında ufak kanamalarım olduğu için gitmiştim dr.a. sat a göre 6 ve 7. haftalarda ultrasona girmiştim ama kalp atışı duyulmamıştı.Sadece kese gözüküyordu. Boş keseden şüphelenmiştim hatta.Dr. 1 hafta daha beklememizi söyledi.8 haftalıkken gittiğimizde de duyduk çok şükür.Bu nedenle seninde beklemeni öneririm..

kalp atışını duymak için erken bir dönem 8, haftada net olarak duyulabiliyor. bence başka dr. a görünmende fayda var diye düşünüyorum

zaten bu doktor benim moralimi çok bozdu bir daha ona gitmeti düşünmüyorum cvp için teşekkür ediyorum arkadaşlar destege çok ihtiyacım vardı:teselli:

arkadaşlar ben 13 haftalık hamileyim. doktorum ilk 3 ay geçmesine rağmen denize girmeme izin vermiyor. enfeksiyon kaparsın belki diyor. ama herkesin doktoru temiz yerde girmesi şartıyla izin veriyor.sizin doktorunuz ne diyor? benimki gibi izin vermeyen var mı?

kalp atışını duymak için erken bir dönem 8, haftada net olarak duyulabiliyor. bence başka dr. a görünmende fayda var diye düşünüyorum

Bence de başka bir doktora görün arkadaşım bazen doktorlar tek başına yanlış karar verebiliyorlar. 4 haftalıksa zaten çok çok erken. Eğer gelişim varsa bence bir hafta daha bekle başka bir doktora git. Hem gelişiminin devam edip etmediğini anlarsınız. Hem de birazcık daha büyümüş oluur. Ben öyle yapmıştım. Allah sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin.

slm bayanlar bir sorum olacak sizlere

yengem 17 seneden sonra kendiliğinden hamile kaldı o kadar tedaviye rağmen ve şuan 3 ay 1 haftalık hamile çok şükür :Saruboceq:
yanlız myomları dolayısıyla hiç rahat değil çok sancılı bir dönem geçiriyor şuan
bebek çok hareketli myomlara değdikçe ağrı yapıyormuş
geçen hafta cuma günü durduk yerde çok fazla kanaması oldu ve bi parça düşmüş
acilen doktoruna götürdük bebek duruyormuş normal kanama olması dediler
yanlız o günden sonra sürekli beli ağrıyor hiç geçmiyor çok değerli bir bebek olması nedeniyle hiç kaldırmıyoruz yengemi ama hiç geçmiyor bel ağrısı sizce neden olabilir böyle birşeyle karşılaşanınız oldumu acaba :1no2: cvp verirseniz seviniriz :teselli:

Arkadaşlar bişey soracağım.Dün gebelik testi yaptım pozitif çıktı yarın sabah kan testi yaptırmaya gideceğim.Hastaneye gidip direkt kan testi yaptırıp sonucu almam yeterli mi?Kendim anlar mıyım yoksa randevu alıp muayeneye mi gitmek gerekiyor?kan tahlilini doktora göstermem mi gerekiyor?
Eğer kendim anlarsam ve hamileysem ne zaman kontrole gitmeliyim?

Merhabalar ben uzun zamandır misafir olarak takip ediyorum umarım yanlış başlıkta sıkıntımı yazmiyorumdurur :) 1 yıldır evliyim ilk bebisim düşük oldu ve 5 6. Aylık birzaman sonra tekrar bebis istiyoruz ancak sat 13 Temmuz ve yumurtlama tar 26 ila 4 Ağustos arası 31 günde bir adet görüyorum adetime 9 kala beta hcg degerim 0 çıktı yıkıldım bu deger yükselirmi yardımcı olursanız sevinirim

Merhabalar ben uzun zamandır misafir olarak takip ediyorum umarım yanlış başlıkta sıkıntımı yazmiyorumdurur :) 1 yıldır evliyim ilk bebisim düşük oldu ve 5 6. Aylık birzaman sonra tekrar bebis istiyoruz ancak sat 13 Temmuz ve yumurtlama tar 26 ila 4 Ağustos arası 31 günde bir adet görüyorum adetime 9 kala beta hcg degerim 0 çıktı yıkıldım bu deger yükselirmi yardımcı olursanız sevinirim

canim öncelikle hosgeldin kk. gecmis olsun beta hcg degeri gebe olunca yüksek cikiyor benim bildigim. sen yumurtlama dönemlerinde iliskiye gir ve yalnizca adet gününün gecmesini bekle canim.

canim öncelikle hosgeldin kk. gecmis olsun beta hcg degeri gebe olunca yüksek cikiyor benim bildigim. sen yumurtlama dönemlerinde iliskiye gir ve yalnizca adet gününün gecmesini bekle canim.

Çok tesekkurler canım o dönemlerde iliski oluo ancak değerimin 0 çıkması çok garipsedim :s

Son düzenleme:
slm kızlar size bişi danışmak istiyorum tecrübelerinize dayanarak benm 14. günümden bu yana kasık ağrılarım sağlı sollu devam ediyor ama bunu tatilde belki enfk. kapmışımdır yada üşüttüm diye yormaya çalışıyorum bugün 22. günüm adete 6 gün var göğüslerimdolgun ve çevresindeki kabarcıklar aşırı belli sanki su toplamış gibi toplu iğne boncuğu gibi böyle bişi yaşayan var mı hiç?
CADIARZU iftardan sonra birkan testi yaptırayım diyorum yoksa bekleyeyimmi göğüslerimi görünce şoke oldumakannehir

selam canım ben ilk doğumumu genel anestezi olmuştum suan hamileyim bunuda genel istiyorum çok memnunum sende düşünebilirsin.

slm kızlar size bişi danışmak istiyorum tecrübelerinize dayanarak benm 14. günümden bu yana kasık ağrılarım sağlı sollu devam ediyor ama bunu tatilde belki enfk. kapmışımdır yada üşüttüm diye yormaya çalışıyorum bugün 22. günüm adete 6 gün var göğüslerimdolgun ve çevresindeki kabarcıklar aşırı belli sanki su toplamış gibi toplu iğne boncuğu gibi böyle bişi yaşayan var mı hiç?
CADIARZU iftardan sonra birkan testi yaptırayım diyorum yoksa bekleyeyimmi göğüslerimi görünce şoke oldumakannehir[/QUOT

bendede aynı şeyler olmuştu sanırım bu ay hamileyim deyip duruyordum çünkü kasıklarımda kasılmalar oluyordu ve bugün ecz. den test aldım veeee pozitif çıktı . bence bekle adetinin geçmesini.allah gönlüne göre versin opuyorumnanaktan

ben 10 haftalık hamileyim ilk gebeliğim ve kasıklarımda şiddetli olmayan sancı oluyor, acaba bu durumun bir tehlikesi varmı korkuyorum

vesilee, bu sorunun cevabını ancak dr verebilir. kasılmalar normaldir ama sendeki şiddetini bilemeyiz. biri çıkar gayet normal der (masumane) sonradan kötü bişe olur. allah korusun. sen bi dr a görün canım

X