klomen kullanan arkadaşlar yardım lütfen?

z3yc3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
267
1
arkadaşlar (adet düzensizliği ve hamile kalmak istememden dolayı):uhm: en son kontrolümde doktorum reglin bitsin gel demişti buğün gittim ve klomen verdi 5 gün kullanıp tekrar gelmemi söyledi aranızda bu ilaçı kullanan var mı varsa daha sonraki ilaç kullanımı ve yapılacaklar konusunda aydınlatır mısınız beni? birde cinsel perhiz gerekiyor mu ilaçı kullanırken?:uhm:

ben kullanıyorum canım.klomeni 5 gün kullanıp kontrole gideceksin.yumurtalarına bakacak büyümüşlermi diye.büyümüşlerse gerek görürse çatlatma iğnesi verecek iğneyi vurunduktan 36 saat sonra ilişki önerecek.hapı kullanırken perhiz yapmanıza gerek yok.doktor ne zaman perhiz olacağını söylecek size..

düzenli saatinde al ilacı bi perhiz durumu söz konusu olmayacak yumurta gelişimin için vermiş takibe gideceksin gerekli mm e ulaşıldımı o bakılacak 14.gün falan 18 mm yumurtan olması çok iyiye işaret. sonrası dr a kalmış kimisi çatlatma iğnesi verir çatlatır kimisi doğal haliyle çatlamasını bekler. tavsiyem 10-20 günler arası sık ilişki olsun ilaç yumurta sayını arttırabilir bu sayede gebelik şansında artar.

yaban gülüm ve fatıma ikinizede teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için merak ettiğim bir diğer konuda eğerr çatlatma iğnesi ile bir sonuç alınamazsa bu yöntem kaç kez tekrarlanıyor araştırdım ve bazı arkadaşlar 3 aydır kullandığından falan bahsetmiş neye göre bu hap kullanımı uzuyor bilğiniz var mı?

şimdi dr bakacak ilaç sende etkili oldumu yumurta geliştimi, bazılarında hiç gelişmiyo sonra 1-2 ay daha ilacın dozunu arttırıp denemelere devam edecek yine olmazsa günlük iğneye geçeceksin. bu ay klomen yumurtalıkları olumlu etkiledi herşey iyi gitti farzedelim 6 ay kullandırabilir bu yaşına yumurta kalitene bağlı kiminde hemen kesip aşılamaya geçiliyo yani senin durum bu ay belli olur. bu arada günlük süt iç.

yumurtanın gelişimine katkısı olur. her gün 1 bardak. bu arada sigara varsa bırak oda gelişimi yavaşlatır.

yaban gülüm ve fatıma ikinizede teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için merak ettiğim bir diğer konuda eğerr çatlatma iğnesi ile bir sonuç alınamazsa bu yöntem kaç kez tekrarlanıyor araştırdım ve bazı arkadaşlar 3 aydır kullandığından falan bahsetmiş neye göre bu hap kullanımı uzuyor bilğiniz var mı?

canım çatlatma iğnesini iğne kullansan ble vurunuyorsun.yumurtan çatlasın diye..valla ben klomeni 4 yıldır aralıklı olarak kullandım kullanıyorumda hala..hapla yumurtaların büyüyorsa hapa devam ediyor..yoksa iğneye geçiyor..

arkadaşlar (adet düzensizliği ve hamile kalmak istememden dolayı):uhm: en son kontrolümde doktorum reglin bitsin gel demişti buğün gittim ve klomen verdi 5 gün kullanıp tekrar gelmemi söyledi aranızda bu ilaçı kullanan var mı varsa daha sonraki ilaç kullanımı ve yapılacaklar konusunda aydınlatır mısınız beni? birde cinsel perhiz gerekiyor mu ilaçı kullanırken?:uhm:

canım,kaç aydır korunmuyosun? ben 4 ay oldu bu ayda olmazsa doktor gel ilaca başlayalım dedi acaba erkenmi die düşünmeye başladıım,ama bir an önce bebeğime kavuşmak istiyoru.ilk bebeğimi 11 haftalıkkken kaybettim.
heralde banada klomen verir,benimde kafam karıştı şimdi:bbo:

minik kelebek 5 aya yakın zamandır korunmuyorum hamile kalma açısından bir problemim yok rahim filmimde çekilmişti heralde ben hamile kalmayı çok istediğimden doktorum dedi daha önce bu konu ile ilgili (çatlatma iğnesi aşılama yani) bir bilgim de yoktu hatta doktor aşıma deyince ben şaşırmıştım. bugün klomene başladım ve 5 tablet kullan 6. gün gel dedi bakalım nasıl olcak?

yaban gülüm 4 yıldır kullanıyorum demişsin sen hangi aşamadasın ben bu kadar uzun devam edildiğini bilmiyordum bebeğin var mı peki senin ?

5 gün kullanıp ama saatler arası tam olsun sabah 8 de alcaksan akşam 8 de mutlaka al çok önemli sonra 3 gün ara verceksin bu arada ilişkiye girmicen sonra yumurtalarına bakılcak istenilen gibiyse çatlatma iğnesi sonra 36 saat sonra ilişki ve sonrasında dr belirlediği güne kadar gün aşırı ilişki sonrada inş bebiş oldumu cnm

bebişim doktor bana 5 gün boyunca günde 1 tane almamı söyledi 6. gün için randevu verdi ilişki yasağından bahsetmedi. pazartesi gidicem bakalım neler olucak.... İlacı aynı saatlerde almaya dikkat edicem sağol ilgin için....

ilişki yasağı yokki bana dr ilaç seni gebe bırakmaz yumurtanı büyütür sen bol bol çalış demişti demekki bu durumda dr dan dr a değişiyo bence rahat ol şartlandırma kendini. günde 1 le başlıcaksın gelişmeler iyiyse 1 taneden devam der yeterli gelmezse diğer ay 2 ye çıkartır

yaban gülüm 4 yıldır kullanıyorum demişsin sen hangi aşamadasın ben bu kadar uzun devam edildiğini bilmiyordum bebeğin var mı peki senin ?

evet canım bi taneyle başladım 2,3 derken 1,5 yıldır günde 4 taneye çıkardık kesin sonuç alabildik yaklaşık 6-7 ay kullandım her ay 2 yumurtam oldu ama gebelik oluşmadı.önceden büyüyor ama geç büyüyorlardı şansımız azalıyordu.bu ay aşılam yaptırdık tutmadı.

arkadaşlar merak ettiğim bir konuda aşılama tüp bebek mi oluyo? benim kafam çok karıştı acaba yanlış mı yapıyorum diye doktorumu seviyorum ama acaba başka doktorlara daha mı gitsem. doktorum klomen verdi 5 gün kullan 6. gün gel demişti şimdi pazartesi gitcem ve çatlatma iğnesi yaparsa sonradan pişman olmaktan korkuyorum bu iğnenin bi riskki falan var mı? iğneden önce acaba başka doktorlarlada görüşsem mi ne önerirsiniz?:1no2:

adetin 5.günü başlayayıp bitiminde dr ye gideceksin
günde 2 kere içtim ben6 ay içtim
2 aydırda içmiyorum

ben geçen yıl aşılama için imiştim ama olmadı.bu ay da progesteronum düşük olduğu için kullandım.adetin 3.günü başladım günde 2 kez içtim.dr 12.günü yumartama baktı ve o akşam çatlatma iğnesi oldum şimdi de progestan içiyorum.bakalım bebiş gelecek mi?dr iğneden 2 gün sonra 10 gün boyunca beraberlik tavsiye etti.:

z3yc3 korkma klomen ya da aşılamanın tüp bebekle hiçbir ilgisi yok.Klomen bende kullandım bu ay ve yarın adet günüm sabırsızlıkla bekliyorum inş.. Sende bende olumlu sonuçlar alırız iğneye gelince herhangi bir sakıncası yok.Kendine dert etme.Rahat ol doktorunun sölediklerini uygula gittiğinde direk yumurtana bakıcak oluşmuşmu diye ona göre süre verecek şu kadar sürede ilişki kurun diye sende ona göre hareket edersin canını sıkma şu durumda korkulacak bişey yok.Hayırlısı olsun

ummuhan çok teşekkür ederim bende buğün gittim doktora 5 gün kullan gel demişti klomeni. yumurtalar istenilen duruma gelmemiş sanırım doktor 2 gün daha kullan 3. gün dedi çarşamba gidicem bakalım durum ne olacak?

X