Kontakt Lens lens solüsyonu önerileri

kızlar kkda biyerde okumuştum bir bayan yorum yapmış ben hiç lens kullanmadım ama bu fikir kafama yattı gibi biraz yinede bir optikçiye danışıcamcokacimcoook

arkadaşlar lens çok rahat olmasına karşın bakımı iyi yapılmadığında sorunlar yaratan bişey. ben lens alırken çok araştırdım nolur napar die. neyse söze giriyim... lensler hergün çıkartılıp solusyona koylmalı ve bu su en fazla iki gün kullanılmalıdır. çünkü lens tozları ve kirleri üstüne toplar ve suya koyduğunda bunları bırakır fakat zaman içinde tekrar içine çeker o yüzden lens suyunuzu hep değiştirin ve bi aylık lensse vaktinde çıkarıp yenisini takın ben max. 10 gün geçiriyorum değişrime tarihini. onun nedeni de az önce söylediğim gibi lensin kirlenmesi ve hava geçirgenliğ sağlayan porların kapanması. geceleri lensleri muhakkak çıkarın doktorum gece karanlığında lens yerine gözlük takmamı söyledi zaten benim bi deev için gözlüğüm var akşamları ve evde olduğum vakitler gözlük takıyorum gözüm ava alsın diye.
VE önemli ve ucuz bi öneri... biliyorsunuz lens suları pahalı ve lens, takmak için yıkamamız gerekiyor.
ben yıkama suyu olarak lensleri beklettiğimiz solüsyonu kullanmıyorum çok çabuk bitio çünkü. lens ldığım yer tavsiye etmişti İZOTONİK %0.09 luk yani binde dokuzluk Nacl( sodyum klorür) çözeltiisi kullan diye. bu bildiğimiz SERUM. eczaneden alıosun ben bunu boş bi lens şişesine koyuyorum takarken bunal lensi temizliyorum. hiç bi ters etkisi yok zaten vucuda verilen bi sıvı göz için uygun ben yaklaşık iki yıldır kullanıyorum. size de öenririm. lens suyundan daha ucuza geliyor.

Her insanın gözü farkLıdır. Kimisi kaßuL eder, kimi etmez.. ßildiğinden $a$ma demi$Ler...:nazar:

ßu arada, ßen geneLde ceßimde ne kadar varsa ona göre aLıyorum soLüsyonu....sırnaşık şey Ama Renu & SoloCare..FavoriLerim :nazar:

kızlar kkda biyerde okumuştum bir bayan yorum yapmış ben hiç lens kullanmadım ama bu fikir kafama yattı gibi biraz yinede bir optikçiye danışıcamcokacimcoook

arkadaşlar lens çok rahat olmasına karşın bakımı iyi yapılmadığında sorunlar yaratan bişey. ben lens alırken çok araştırdım nolur napar die. neyse söze giriyim... lensler hergün çıkartılıp solusyona koylmalı ve bu su en fazla iki gün kullanılmalıdır. çünkü lens tozları ve kirleri üstüne toplar ve suya koyduğunda bunları bırakır fakat zaman içinde tekrar içine çeker o yüzden lens suyunuzu hep değiştirin ve bi aylık lensse vaktinde çıkarıp yenisini takın ben max. 10 gün geçiriyorum değişrime tarihini. onun nedeni de az önce söylediğim gibi lensin kirlenmesi ve hava geçirgenliğ sağlayan porların kapanması. geceleri lensleri muhakkak çıkarın doktorum gece karanlığında lens yerine gözlük takmamı söyledi zaten benim bi deev için gözlüğüm var akşamları ve evde olduğum vakitler gözlük takıyorum gözüm ava alsın diye.
VE önemli ve ucuz bi öneri... biliyorsunuz lens suları pahalı ve lens, takmak için yıkamamız gerekiyor.
ben yıkama suyu olarak lensleri beklettiğimiz solüsyonu kullanmıyorum çok çabuk bitio çünkü. lens ldığım yer tavsiye etmişti ıZOTONıK %0.09 luk yani binde dokuzluk Nacl( sodyum klorür) çözeltiisi kullan diye. bu bildiğimiz SERUM. eczaneden alıosun ben bunu boş bi lens şişesine koyuyorum takarken bunal lensi temizliyorum. hiç bi ters etkisi yok zaten vucuda verilen bi sıvı göz için uygun ben yaklaşık iki yıldır kullanıyorum. size de öenririm. lens suyundan daha ucuza geliyor.

:kedi:bu benim yazım tee eskiden yazmıştım:kedi:
bir ay evvele kadar aynen dediğim gibi yapıyordum (serum bittiği için almaya üşendim
şimdi solüsyon kullanıyorum sadece)sorun yaratmadı ben de ama tabi arkadaşlarda
demiş gözün yapısına bağlı olarak değişir bu durum ben imk çok hassas olmayablr hassas gözlerde sıkıntı da yaratabilir danışmak da fayda var.
ama muhakkak çıkarın lensinizi yok efendim bir hafta kalabilir lafları falaln bana gerçekçi gelmiyor.
seneler önce aldığım lens için gözde kalabilir diyorlardı.
şimdi ı lensin üstüne iki tip daha çıkmış şimdide diyorlarki bunlarda gece çıkarmasanız da olur ama en eskisinde her gün çıkarmak gerekkafamçokkarıştı
yani ne demek bu nabza ve zamana göre konuşuyorlar.:umursamaz:
bildiğimden şaşmam mecbur kalmadıka lensle yatmam.
he solüsyon olarak da şuan solo care kullanıyorum sorun yaratmadı ben de.
ondan öncede b&l kullandım.
ben pek analmıyorum sanırım aralarındaki farkı:tomato:
bitince opti free alcam vardır b hikmeti çok önerildiğine göre:lepi:

Bende kısa süre elegance kullandım ama acayip bulanık görüyordum.sonra solo care aldım solüsyonumu değiştirdiğim içim gözlerim hemen enfeksiyon kaptı.Zor atlattım .Yaa bu arada solüsyonların üzerinde lensi her takp çıkardığınızda solüsyonunu değiştirin diye yazıyor.ilk bir ay günde iki üç kere değiştirdim solüsyonu.Ama her seferinde gözlerimde yanma batma falan yaptı.ıki günden beridir lenslerim aynı solüsyonda.değiştirmedim yani ve acayip rahatım şu anda.Yani adamlar sırf solüsyonlar çabuk tükensin diye böyle şeyler yazıyolar uyarı olarak.Ama ne kadar sık solüsyonunu değiştirirsen o kadar rahatsız ediyor gözleri.

arkadaşlar ReNu ortadoğuda pis elleriyle gözüne lens takan biri yüzünden kaldırılmak zorunda kalmış, solüsyonda kontaminasyon yokmuş ama nolur noolmaz diye kaldırmışlar. o solüsyonun içeriği ile bu günkü çok farklı imiş.

kızlarr giallolarım geldi.Resimlerini koycam yakında.
Sizden lens solüsyonu önerisi almak istiorum ben basush lomb RENU kullanıodum lensin yanındada COMPLETE die bi marka gelmiş.Lensin rengini deiştirmesini fln istemiorum hangi solüsyonu kullanıyım yoksa yenimi alım ?

ben renuden çok memnundum burdan bazıları kötülemiş ama :))

şimdi de indirim var diye solo care aqua aldım ondan da aynı şekilde memnunum. tavsiye edebilirim.

Lens solüsyonlarını eczanelerden aldığımda ne kadara alırım arkadaşlar?

Lens solüsyonu çok değişik birşey. birisinin gözüne iyi gelen diğerinin hoşuna gitmiyor. konuyu görünce eczacıma sordum. en çok satılan Solo Care Aqua, Opti Free, Renu ve All in One mış. Şimdi renu yeni bir marka çıkarmış "bio true" diye. onu kullananlar çok memunmuş. ben de bir şişe 60 ml denemek için aldım. bakalım sonuç ne olacak. Bu arada boş ta durmadım internetten da araştırdım. En ucuz farmasaglik.com ve kamelya.com da satılıyor gibi gördüm. tabii siz bu yazıyı okuyana kadar değişebilir. Bio True konusundaki fikirlerimi de ayrıca belirtirim. Bayram sonrası bu ilk iş gününde hepimize kolay gelsin canlarım :KK3:

şimdiye kadar farklı markalara ait lens ve solüsyon kullandım şimdi renu kullanıyorum solüsyon olarak ve hiç memnun değilim..doktorum night&day yada oasys önerdi ;lenslerim de oasys idi sanırım ama o da gözlerimde ve başımda ağrı yapıyor night&day kullananlar memnunmusunuz..bir de internetten lens alacaktım ama doktorun yazdığı reçeteyi anlayamadım optik e gittim bana açıkladı ama internetten alma güvenilir değil filan dedi internetten aldınız mı lens acaba memnunmusunuz?

güvenilir değil derken isim aynı ama kalite olarak aynı değil manasında söyledi

X