dış gebelik ve dış gebelik geçiripte hamile kalan varmı

:Saruboceq:burcucum teşekkür ederim ::::) koceelinden sevgini kucak dolusu aldım sağaolasın pazartesi aldığım işalah guzel haberleri burdan sizlere yazarım ii akşamlar

Melikecim arkadaslarin dediklerine katiliyorum ama benim de eklemek istedigim birkac sey var. Oncelikle insallah canim Allah ellrini su mubarek gun bosa cikarmaz ve hamile olmus olursun hayirlisi ile ve hamileligin devam eder.
ama sunu soyleyeyim. sadece bhgc olcumu de sana dis gebelik olup olmadigini vermeyebilir. genelde ele verir ama bende vermedi. 5+4 ken degerim 489, 5+6 iken 1150, aradan 4 gun daha gecince de 6000 olmustu yani deger olmasi gibi hatta daha da iyi katliyordu ama 6000 oldugunda zaten hastanedeydim. ve cok gecti. sol tupumu aldilar.

canim insallah dis gebelik degildir.

butun bu sorunların cevabını pazartesi alırım sanırım ve kesinlikle burdan yazcam umarım herşey gönlumuzce olur arkadaşım :CüvCüv: karnumm bukadar şişerr belküde:nazar:umarım herşey yolundadır ve bu ölçümlerde henüz yeni olduğu için bukadar düşük çıkmıştır bebekle keseyi gördukmu sorun yoktur artık yola devam diyorum öpüyorum hepini zi pai pai şimdilik akşam gene bakarım kaydirigubbakcemileeşim aynen bu şekilde sacımdan cekiyor hadi yemek yiyelim die ben daha fazla yolunmadan çıkıyorum

kizlar bu basligi guncelliyorum. var mi dis gebelik gecirip hamile kalan? kaldiysa ne zaman?

malesef canlarım bende geçen sene aralık ayında dış gebelik geçirdim nerdeyse senesi geldi ama hala bir gebelik yakalayamadım bakalım bu ay klomen kullanmaya başlayacağım yavaş yavaş tedaviye başlıyoruz normal olarak olacağı yok.... allah hepimizin yardımcısı olsun tez zamanda sağlıklı hayırlı evlatlar versin cümlemize....

canim dis gebelik gecirdiginde tuoune bir sey oldu mu? yoksa ilacla mi yok ettiniz?

bir de yumurtlamanda mi problem var ki klomen vs verdiler?

kıslar slm benımde bı sorum olcak ;ben regılım 5 gun gecınce dr a gıttım,keseyı de bebişide goremedık.dr kan ıdrar testı ıstedı yaptırdım;bhcg 2333,33 cıktı.dr gayet normal,gec dollenme olmuş olabılır dedı ve 20 gun sonraya gun verde son sat 18 agustos.bu deger simdi 2000 lerdemı yoksa 200 lerdemı?anlayamadım,2000 lerde olsa keseyı gormemız gerekmezmıydı,ole de olsa dr normal demezdı heralde.kafam karıstı iice.sızce ne?merak edıorum.şimdilik bı sorunum yok.göğüslerim şiş,ve hafıf bulantı basladı.pzrtesı gıtcem dr.ama cok merak edıorum noluurr fıkırlerınızı yazarmısınız?dıs gebelık mol gebelıı bırsuru sey gelıo aklıma:KK43:(((((((((((korkuorummm.

canim yanlis bilmiyorsam 1500 lerde kesenin gorulebiliyor olmasi lazim. ama 1500 ile 2300 arasinda cok fark yok bence. yani pazartesi gun gittiginde kese de bebisin de hatta kalp atisi vs hepsi belli olur. kahve lekeln yoksa uzulme. dis gebelik dgeil. bence diger belirtiler de basladiysa bebisin varlik gostermeye baslamis.

:roflol:merhaba arkadaşlar ..lütfe dış gebelik ameliyatı geçirenler bana cevap yazsın ben 16 ekımde bu amelıyatı oldum...tuplerımın bırınde yanı sol tupumde yapısıklıklar varmıs ama doktorum almadı..yakında acılır yasın genc dedı yasım : 25...ama hala kanamam var...size sorum bu kanamanın devam etmesı normal mı?yanı dıs gebelık amelıyatı gecıren bırı varsa norlur yazsın...onun kanaması oldumu?olduysa ne kadar surdu ?(tabı amelıyattan sonrakı kanama? ) lutfen cevap yazın :KK43::KK43: cok korkuommm

Merhabalar;
Benimde bir dış gebelik hikayem var sene 2003 Aralıktı. Mutfakta iş yaparken kasığıma bıçak saplanır gibi bi şey oldu lavoboya koştum ve sanki tüm bağırsaklarım iflas etmişti. Koridora çıktım ve yere düşüp kaldım ablam evdeydi hiç sesim çıkmıyordu. Ablam hissetmiş ve iç güdüsel olarak dışarı çıkmış, beni yerde görünce şok oldu eşim geldi ve hemen hastaneye götürdü ben ayaklarımı aşağı indiremiyordum, öleceğimi hastaneye yetişemeyeceğimi düşünüyordum ve sürekli bayılıyordum. Hastaneye gitttiğimde artık iptal olmuştum sürekli bayılıyordum ayıldığım zamanalarda çığlıklar atıyordum karnımın ağrısından öleceğim zannettim.saatlerce inanılmnaz dayanılmaz ağrılar çektim ve benden idrar tahlilii ultrason istiyorlardı ben hafif ayağa kalkmaya çalıştığım anda bayılıyordum. ve bir sürü tahliler yaptılar serumlar verdiler bana idrar yolları enfeksiyonu teşhisi koyup eve göndermek istediler ben bu arada bayılıyorum hala sık sık. Eşim bu helde eşimi kesinlikle eve götürmeyeceğim ne yapacaksanız yapın dedi. Bu sefer başka testler yapmaya başladılar.Gece saat 1 de gebelik testi yaptırmayı akıl edebildiler. Eşim başka bir hastanede bu testi yaptırdı ve doktorlara getirdi. Beni acilen ulrasona aldılar tüm kadın doğum doktorları amaliyata koştular benide sedye ile alıp. Nerdeyse ölüyormuşum karnım tamamen kan dolmuş dış gebelik geçirmişim ve bu patlamış enteresan olan şeyde tıp ile hiç bir alakası olmayan ablamın ilk tahmini dış gebelikti ama doktorların hiç birinin aklına 6,7 saat boyunca bu ihtimal gelmedi.
Amaliyat iyi geçti ama
Bu olayda tüm ailem tranva yaşadı. Ben aylarca her ay kan tahlili yaptırdım. Eşimin doktorlara güveni sıfırlandı .
şimdi iyiyim ve Tüp bebek yolu ile bir aylık hamileyim
sevgilerimle

mehaycım 10 ay sonra mesajını okuyabildim.ilgine çok teşekkür ederim.boş gebelikmiş .ocak ayında kürtaj oldum .sonrasında 3 ay korundum ve hala hamile kalamıyorum.senin durumun nedir?

arkadaşlar 3 ay önce dış gebelikten ameliyat oldum... bu ay rahim filmi çektirdim.Hormonlarımada bakıldı, çünkü geçen ay 6 günlük adet gecikmesi yaşadım. çok şükür ki bütün tahlillerim ve filmim temiz çıktı.Doktorum herhangi bir problem olmadığını söylüyor. Ama ben endişeli bir bekleme süresi içindeyim.. Benim gibi veya bana benzer hikayesi olan arkadaşlar var mı? varsa deneyimlerini paylaşmak isterim
Gerci uzerinden cok uzun yillar gecmis.bilmiyorum evlat sahibi oldunuzmu
Inssllah olmussunuzdur.
Sadece konuyu okuyup arastiranlar icin yaziyim
Evet abimin esi dis gebelikte bir tupu alinmasina ragmen biryil sonra hamile kalmisti.yegenim büyüdü bile

X