Doğuma Hazırlık oğluma kuranda geçen isim güzel isim arıyorum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
benim oglumun ismi Muhammed Harun

Muhammed taha da koyabilirsin veya Huzeyfe cok nadir ender bir isim suan ikinci hamisim oglazn olsaydi bunu koycaktim ama kiz cocugu bekliyoruz Allahin izniyle kerem kerim muhammed can ahmet

elyesa ( hz.ilyas)
tugrap (bereketli toprak + hz alinin lakabi)
musab (musab bin umeyr)
semi (Allahin sifatlarindan) ben semi ereni begeniyorum
ammar yasir, ahmet yasir..
salih
tarik
yasin
yusuf
muhammed ama bu ismi tek basina koyma cok yaramaz oluyorlar kaldiramiyorlar sanirim..

DUHA,DUHAN,FURKAN,YASıN,TAHA bunlar Kuran da sure olarak bildiğim ve çok beğendiğim isimlerdir.
Yavrun hayırlı uzun ömür ve sağlıklı olsun,ismiyle müsemma büyüsün,yaşasın inşallahha.s.

Evet isminin güzel anlamlı olması önemliymiş illa kuranda geçmesi değil..
Kendi oğlumada henüz isim bulmadım o başka :KK66:

Benim favorilerim
Emir
Arda
Yağız
Bera (bk.Bera Bin Malik)
Utku

İsra yada Duhan ı beğeniyorum bende
İsranın anlamı güzeldi
Batını bende çok beğeniyorum ama anlamı tehlikeli cidden

Ben oglumun ismini Yusuf koyucam, Hz. Yusuf gibi güzel ve ahlakli olsun :KK66: Üstelik Kuranda hikayesi en uzun anlatilan peygamberlerden biri :)

benim de oğluşum olacağı için isim araştırmasındayız Kayra ve Huzeyfe arasında kaldık ikisinide yakınlarımızda koyan oldu hoşumuza gitti Kayra koyacağız inşallah bak bulduğum diğer isimleride söyliyeyim ha bir de uyarı Batın sakın koyma o Allahın ismi çocuğa koymak uygun değil sakın samet vs de uygun değil başına ek getirmek gerek abdüssamed gibi neyse isimleri yazayım

Ensar:Yardımcı koruyucu
Bedir:Anlamı dolunay
Behiç:Güzel güler yüzlü adam(hac suresi 5.ayet)
Behlül:Hayır sahibi adam
Erkam:ılk müslüman sahabelerden biri
Elyesa:Kuranda geçen bir peygamber
Turab:Hz.Alinin lakabı
Huzeyfe:peygamber efendimizin sır katibi
Yaser:Bolluk varlık zenginlik
Yasir:Sahabelerden biri,islam için savaşan ilk şehitlerden
Eymen:hayırlı,kutlu

benimde oğluşum olacakmış Allahın izniyle inş.
liseden beri enes istiyorum peygamber efendimizin yanında büyük güzel ahlaklı olduğu için çok özeniyorum bakalım babamız pürüz çıkarmazsa...

bilginiz olsun diye paylaşıyorum arkadaşlar, Allahın isimlerini koymak dinimizce sakıncalı, çünkü çocuğumuz o ismi layığıyla taşıyamayabilir... O yüzden Allahın isimlerinin başına Abdul-(s) ekini getirmek gerekir örneğin Abdullah: Allah'ın kulu anlamında...

batın demek tıp dılınce yanı turkcede karın demek
sora tufan felaket dogal afet demek
kayra sankı yabancı ısım gıbı
bence anlamları bellı olan ve ıyı anlamları olan özturkce ısımler daha ıyı olur
mesela yıgıt yagız gıbı

Oğlum olursa Yusuf Kağan,Yakup düşünüyorum.Ama Taha,Ensar,Yahya,Talha,Burak,Emre,Emir hoş isimler bence Hayırlısı ile kucağına alırsın İnşaalah

benim begendiklerim
furkan
harun
alikerem
sinan
sefa
eymen
kerim
esad
talha
taha
samet
nebi
tarik
kamer

kayra , samet ama samet gibi isimler düşünürsen yanına mutlaka modern isimler koymak gerkiyomus cünkü samet allahın isimlerinden biri yanına cocuklar bırbırlerine argo hıtap edebılıyorlar bunlar dıkkate alın derim

X