Gaz problemi

selin25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
935
2
Kizlar , hangi yiyeceklerden sakinmaliyiz emzirirken bu konu hakkinda bilgisi olanlarin yardimini istiyorum, buradan birbirimize bildiklerimizi yazip destek cikarsak sevinirim...
Simdiden tesekkurler herkese...:lepi:

Ben kendi duyduklarimi paylasmak istiyorum.
Broccoli, karanbahar, cig sogan,kuru fasulye,nohut,mercimek ve portakal uzak durulmasi gereken yiyeceklermis, ben bukadarini biliyorum

nohut kısmını dün akşam test ettim hakikaten 1 kaşık yemem yetti arttı bile allah korusun bir daha evde pişirmem bile aslında çiğsoğan süt yapıyor diyorlar ama gaz kısmınıda hiç test etmedim

Protein gereksinimini karşılamak için kuru fasulye, nohut, mercimek gibi kuru baklagiller, et, tavuk, balık gibi yiyeceklerden her öğünde yemelidir

bir sitede bu yazıyordu aklım karıştı

bebeklerde ortalama üç ay sürüyormuş gaz sancısı biz çok yoğun yaşıyoruz oğlum 25günlük ilk üç ay annelerin bakliyat turunçgiller soğuk içecekler kola ayran vs.fazla süt baharatlı yiyecekler katkılığı hazır yiyecekler hazır çorba, meyve suyu, puding vs yememeleri gerekiyormuş dr. söylediği bunlar ayrıca bu yiyecekler yenmeye başlandığında azar azar yemek gerekiyormuş

gaza karsi benim bilgidigim rezene cayi cok iyi geliyor
ebem söylemisti hem gaz icin iyi hemde güzel süt yapiyor a.s.
bebislere gazsiz günler diliyorum

soğan ve sarımsak, kuru baklagiller, brokoli (kendim denedim e gerçekten uzak durun kızlar amannnnnn bidaha yermiyim kızım mahvetti beni 2 gün gaz ancısı çektik) süt yoğurt soğuk içecekler ay ne bilim herşeyden uzak durun işte ben öyle yapıyorum valla korkumdan hiçbirşey yiyemiyorum:KK43:(((
Bide her öğünden sonra 1 bardak suya 1 çaykaşığı kimyon katıp için bu gazı dengelermiş. Bende işe yaradı gibi. Tabii bide bol bol rezene için!

valla ben herşeyi yiyorum canım ve sorun yaşamıyorum :nazar: :nazar: :nazar: oğlumun doktoru sadece çiğ soğan ve sarımsak yeme sütü kokutabilir onunda dışında herşeyi ye dedi bende öyle yapıyorum

selincim çok güzel bir konu tebrikler akşam acildeydik gaz yüzünden doktor hemen ne yedin bugün diye sordu süt içmiştim birde mercimek çorbası yedim dedim birde lahana yediysen mehvetmişsindir çocuğu dedi :))şimdi dikkat ediyorum artık

Kizlar dun öglen vakti beni bir usume tuttu ve esimin annesi bana isinmam icin corba yapti, corbanin icindede bulgur,havuc ve bezelye vardi, ay yemez olsaydim olusum dunden beri gaz sancisi cekiyor,kakasini yapamiyor ve sutte icmiyor, geceleyinde hic uyumadi, simdi bir saati geckindir uyuyo Allah´a sukur.BEZELYE´nin bu sekil oglusumda gaz yapabilecegi hic aklima gelmemisti ve saniyorum azda olsa bulgurunda gaz yapma riski varmis, birdaha asla bezelye yemiyecegim , sadece oglusum duzelsin ve sutunu icsin eskisi gibi sadece bunu istiyorumsenağlama

X