Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

aynen yaa, yan dairenin fayansları kırılıyo ustalar var düşün ev yıkılacak üstümeama o sese rağmen uyuyorum..mirmirmirmir

ya Kevsercim aynı binadamıyız yoksa bizim üst kattada aynı iş..Fayanslarını kırıyolar sabahtan beri tepemde ben hala uyuyorum

medinem sana da günaydın? naptın daha ii sin inşallah, sabah istifranı ettin mi?

dün aksamla bu sabah hiç bişi yapmadım canım hafif geliyo gibi bastırıyorum kaydirigubbakcemile3
SAnırım alısıyorum artık umursamıyorum altıma falan kacırmaya basladım ya cıkarırken :kedi: mafoldumben

Vil sanada günaydın canım bende yeni uyandım yata yata büyütücez karpuzları kaydirigubbakcemile3

maşallah hanımlar,yatın,uyuyun,büyütün anasını satıyımm,,
ohhh keyif sizinn,ne güzelll,maşallahh..

benim de mutfağın tezgahını silmem lazım,ocağım duruyor,
bir de ortalığı süpürsemm..

sarem kucağımda baygın uyuyor,emiyor,koyuyorum cin gibii..

Medinemm nasılsın bugünn günün güzel olsun inş..

Vil canım iyiyim hamd olsun sende iyisin inşaALLAH
SEninde günün güzel olsun inş güzel haberlerini bekliyoruz bende özledim bebişleri ya ama daha 2 haftam var opuyorumnanaktan

Yazıyorum yazıyorum hata veriyo yaa

SEninde günün güzel olsun inş güzel haberlerini bekliyoruz bende özledim bebişleri ya ama daha 2 haftam var opuyorumnanaktan

ben de uyuz oldum hıh :dilcikar:

maşallah hanımlar,yatın,uyuyun,büyütün anasını satıyımm,,
ohhh keyif sizinn,ne güzelll,maşallahh..
canım bugünleri çok arıcaz tadını çıkaralım die düşünüyorumm

boşver işler kalsın benimde ortalığın süpürülmesi gerek ama yapacak halim yok haftasonu eşimle yaparız artık

banada he hata veriyo ya dünagecede yavaştı yine süsleniyo galiba KKkaydirigubbakcemile3 bakalım ne dicek doktor yazarım hemen size. Bu arada bende kimsenin numarası yok ya özelden numara alışverişi yapalım

Kayracım okudum yazdıklarını ama yazdıkalrım görünmedi hata veriyo hep dikkat et kendine bitanem sevindim bişi olmamasına...

Canım sen güzel alıştırdın sareye kucagı o yüzden kokundan ayrılmak istemiyo sölim sana

GEcende Tvde bi doktor dediki cocukların kollarına kundak yapın bacaklar önemli degil kolları fazla alışkındegil serbest kalmaya yaparsanız rahat uyur dedi istersen cok sıkmadan bi dene bide bizim bi abla basörtüsünü veriyodu cocuk onu kokluyo uyuyo yatırıyo oh mışıl mışıl uyuyoo

saolun canlarım benim....allah sizden razı olsun....
hymarry güldürdün beni allah senide güldürsün inşallah..

Ben kahvaltı yapayım kızlar daha yapmadım bu sat oldu tembellik işte :) gelin birlikte yapalım yalnız yalnız hiç gitmiyo ....

Canım sen güzel alıştırdın sareye kucagı o yüzden kokundan ayrılmak istemiyo sölim sana

GEcende Tvde bi doktor dediki cocukların kollarına kundak yapın bacaklar önemli degil kolları fazla alışkındegil serbest kalmaya yaparsanız rahat uyur dedi istersen cok sıkmadan bi dene bide bizim bi abla basörtüsünü veriyodu cocuk onu kokluyo uyuyo yatırıyo oh mışıl mışıl uyuyoo

sarem başta emmedi biliyorsun,
ona emmeyi öğreticem derkkeeeenn,öğrendi,
ama kucağıma da alıştı,evet..

kundağa üzülüyorum yaaa,çocukları annam sarar bazen,ben böyle çığlık çığlığa "anne yaaaaaaaaaa" falan diye çözerim çocukları,
doğrudur ama..

başörtüsü verdim bi gece aralarına,bi baktım gece dolanmış yüzlerine,ne biliyim yaaa...

hymarry cim annem söylerdi ben ona yapışıklmışım bi gece göğsüne mendil koymuş sabah uyuyucam zamanda o mendili benim burnuma yakın bi yere koymuş ben saf kanmışım hemen sonra annem hep mendil koymaya başlamış uyurken burnumun dibine bende hep kek yemişim bu numarayı ama şimdiki jenerasyon yermi bilmiyorum bide uyumayan bebeği biraz ılık su banyosu diyolar hiç şampuan filan yapmadan oyle biraz yüzdürüp masaj yapın yatırın diolar 3 / 4 saat kesintisiz uyur mutlaka diolar dene bakalım işe yararsa bende zamanı gelince onaylarsan yaparım:kedi:

he bide ben size bahsetmedim ama çocuk gelişimciyim ve bildiğim kadarıyla bu kundak olayı çocuklarda kalça çıkıklığı yapıyor ve dolaşım sistemini olumsuz etkiliyo ayrıca çocukların el kol koordinasyonlarında da olumsuz etkileri var çocuklar bedenlerini el ve kollarını tanıyamadıklarından bazı refleksleri gecikebiliyor

Ben kahvaltı yapayım kızlar daha yapmadım bu sat oldu tembellik işte :) gelin birlikte yapalım yalnız yalnız hiç gitmiyo ....
ahhh ne isterdim gelmeyyiii,
çocuklar olmadan bir orda bi burdaydım,
İstanbul-Ankara arasını arabayla durmadan yaz mevsiminde 3.5 saatte gitmiş karuyum ben :eek:
aaaaahh ahh,şimdi kızları da atsam arkaya da bi kahvaltı yapıp evime dönsemm,ne hayalllkaydirigubbakcemile3
he bide ben size bahsetmedim ama çocuk gelişimciyim ve bildiğim kadarıyla bu kundak olayı çocuklarda kalça çıkıklığı yapıyor ve dolaşım sistemini olumsuz etkiliyo ayrıca çocukların el kol koordinasyonlarında da olumsuz etkileri var çocuklar bedenlerini el ve kollarını tanıyamadıklarından bazı refleksleri gecikebiliyor
maşallah bir de nur topu gibi bi çocuk gelişimcimiz olduu kaydirigubbakcemile3 Şeniz
canım ama deseler ki bu çocuk için şart,benim kafama uymazsa ben yine yapmam,
bu kundak olayında da çocuk tıkışıp kalıyor gibi üzülüyorum yaaa,ıkına sıkına bir hal oluyor,
benim Sarem karnımdayken bile üzerine yattığımda beni uyutmazdı kıpır kıpır,döndürürdü öbür yana,
şimdi de öyle hiç gelemiyor anası gibi sıkışmayakaydirigubbakcemile3

hymarry cim annem söylerdi ben ona yapışıklmışım bi gece göğsüne mendil koymuş sabah uyuyucam zamanda o mendili benim burnuma yakın bi yere koymuş ben saf kanmışım hemen sonra annem hep mendil koymaya başlamış uyurken burnumun dibine bende hep kek yemişim bu numarayı ama şimdiki jenerasyon yermi bilmiyorum bide uyumayan bebeği biraz ılık su banyosu diyolar hiç şampuan filan yapmadan oyle biraz yüzdürüp masaj yapın yatırın diolar 3 / 4 saat kesintisiz uyur mutlaka diolar dene bakalım işe yararsa bende zamanı gelince onaylarsan yaparım:kedi:

şimdiki jenerasyon o mendilleri tülbentleri sıpıtıp atarken yüzüne gözüne doluyor kaydirigubbakcemile3
canım aaaahhh ahh olunca görücen,
tek çocuğun olsa,yüzdür de,,,gezidr de,
ama iki çocukta nasıl oluyo görüceksiniz valla,
o söylenen standart lükslerin dışında anneler oluyoruz biz,çünkü ikiziz..

valla sen ne kadar özgür olmak istersen oda ister senin elini kolunu bağlasalar nolursun öyle düşünmek lazım aslında valla konusu olmadığı için hiç bahsetmedim bu mevzudan ama büyütme konusunda olmasa ( mamalar banyolar ağlamalar vs) gelişim özellikleri gibi mevzularda kafanıza takılan bişi olursa yardımcı olmaya çalışırım biraz daha palazlanınca da bebeleriniz psikoloji konusunda yardım edebilirim aklınızda dursun işte

Bende böyle oldugunu biliyorum canım zaten sıkı sıkıya demedi şimdi doktorun hakkını yicem yani dediki anne karnında bebeğin cok alanı olmadıgı için kollarını sıkı olmadan sadece o hareket edince kollarında rahatsız olur dedi bu yüzden yoksa sıkı sıkı kundak yapılması taraftarı zaten degilim yanlış anlaşma olmasın

şimdiki jenerasyon o mendilleri tülbentleri sıpıtıp atarken yüzüne gözüne doluyor kaydirigubbakcemile3
canım aaaahhh ahh olunca görücen,
tek çocuğun olsa,yüzdür de,,,gezidr de,
ama iki çocukta nasıl oluyo görüceksiniz valla,
o söylenen standart lükslerin dışında anneler oluyoruz biz,çünkü ikiziz..

haklısın canım şimdi valla ben bile daha yaşamadığım halde kendimi öyle bi hazırlamışım ki tek çocuk olupta yakınanlara şöyle bi bakıyorum cevap verme ihtiyacı bile hissetmiyorum komik gelio tek çocukla uğraşmak şuan bana küüçükken oynadığım oyuncak bebeğime bakmak kadar basit gelio valla inan

X