Pilates Topu ile Egzersizler(fotoğraflı)

antrenor

Profesyonel Sporcu
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2006
1.336
5
exerciseball1.jpg

exerciseball2.jpg

exerciseball3.jpg

exerciseball4.jpg

çok faydalı bence hareketlerin doğru yapılması için bu paylaşım...emeğinize sağlık....

annem için bu toplardan alıcaktım kaç kere büyük alışveriş mağzaların spor bölümüne baktıysam kalmadı vs. diyolar kaydirigubbakcemile3 bulunmaz hint kuması mubarek..

bel fıtıgı içn bi kaç egzersiz yapılıyormuş o yüzden bu ay gelicekti alıyımda bunları deneriz beraber kaydirigubbakcemile3 teskkürler..

canım paylaşımın için teşekkürler...bende epeydir pilates yapıyorum ve faydasını çok çok gördüm...salonda hoca eşliğinde yapıyordum kendimi geliştirince evde devam etmeye karar verdim..salonda top derdi yoktu ama evde yapmaya başlayınca top gerekti...50-60tl arası değişen toplar bana çok pahalı gelmişti kiiiii...8mart dünya kadınlar gününe özel,gittide delta marka toplardaki kampanyayı gördüm veee...17tl ye aldım...çokta güzel çıktı.dışardakilerin aynısı..şöle diyim:ebrununkilerden..kampanya devam ediyor mu bilmem ama bir bakın derim..

ya arkadaşlar ebrunun kullandıgı lastıklerı nerden alıcaz bılenınız varmı lastık kullanımı daha kolay geldı bana

cnm toplarla evde kendimizin yapması zararlı olabilirmiş..bnde almayı düşündüm fakat gerçekten sonuçları kötü kazalara neden olabiliyormuş

yok canım daha neler??öyle bişey yok ben 2.5 aydır çokta güzel yapıyorum evde topla lastikle kadın gayet güzel gösteriyor,hiç toptan düşüp bişey olanı duymadım,lastiğe gelince ben internetten sipariş ettim spor mağzalarındada bulabilirsin hatta carefur da bile var medium alıcaksın orta seviye topta 65 cm olucak hadi bakalım pilatesle hayata yeniden doğmuş gibi hissediceksin bide buna yürüşü eklersen tabi diette beraber seni kim tutar istediğin kiloya ismemene imkan yok:)

antrenör merhaba güzelim=)sana bir sorum olucak şimdi ben bu pilates topundan alıp birde ebru şallının dvd sinden almak istiyorum fakat girdiğim bir sitede topların büyüklükleri verilmiş ebrunun sabah programında kullandığı büyüklükte bir top istiyorum bana yardımcı olursan sevinirim =)sevgiyle kal=)zayıflarım belki he=)

antrenör merhaba güzelim=)sana bir sorum olucak şimdi ben bu pilates topundan alıp birde ebru şallının dvd sinden almak istiyorum fakat girdiğim bir sitede topların büyüklükleri verilmiş ebrunun sabah programında kullandığı büyüklükte bir top istiyorum bana yardımcı olursan sevinirim =)sevgiyle kal=)zayıflarım belki he=)

canım meraba hiç sipariş werme bence oyuncakçılarda satılıyo top daha uygun fiyata en azından(bide istediğin büyüklükte kendin şişirt) ebru şallının dvd sine gelince okadar para wericene indirrr be gslimkaydirigubbakcemile5

bende gitti gidiyordan top siparişi vercem bakalım evde yapmak tehliklei diolar ama dvdyi indirrim bndegamyoncuiremsu

canım dvdyi nereden indirdin ? bende plates yapmak istiyorum lütfen banada yardımcı olurmusunuz?

bu fotograflar tek basina yeterli degil bence pilates yapmak icin.

cok aciklayici degiller

ben de yeni aldım pilates topu. çok garip geldi, sanki altımdan kayacak gibi.. sakatlanmadan yaparım inşallah kaydirigubbakcemile3

paylaşımın için saol canım bnde tam bunu arıodum işte :)

iş yerinde tüm gün bilg başında oturmaktan sırtlarım tutuldu. doktor pilates yap, yüzebilirsen yüz çok faydalı olacaktır dedi.bayanssulusmile

ben dizimden 2 ay once amelıyat oldum
doktorum bana bır suru egzersız verdı ama pilates de yapmak ıstıyorum
kendı basıma burdan bakarak yapsam hareketlerı sorun yasarmıyım dızımı falan sakatlarmıyım?

kızlar sırf top ile pilates yapılmaz.
toplu hareektler pilates programının sadece bir parçasıdır. öncesinde bir sürü ısınma ve başka hareketler de var. lastikle yapılan hareketler var. sadece bir top alıp pilates yapıyorum sananlar ya da zayıflıycam sananlar çok yanılır.

bende onumuzdekı hatfa netten top ve lastık alacagım, topun boyutları var 75cm olan 1.70 ın uzerındekıler ıcın, 65cm olan 1.60 ıle 1.70 arasındakılere 55cm olan ıse daha kısalar ıcın, lastıkte rengıne gore degısıyor pembe olanı orta sevıye ve ıdeal olanı bu, mavı olanı erkekelr ıcın ve ılerı sevıye , sarı yesıl arası olandan kol calısmak ıcın:)

bende başlamayı düşünüyorum inş.zayıflarım :) paylaşımlarınız için teşekkürler

X