Boşanmak mı? Ne yapmalıyım..

canım hayretler içerisinde okuyorum yazdıklarını,eşinin mutlaka bir psikoloğa görünmesi gerekiyor.Annesinin yanında yatması ne demek yaa,o zaman niye evlenmiş seninle.bende yeni evliyim ve eşimle ailesi yüzünden çok problemler yaşadık.boşanmanın eşiğine gelmiştik,valizimi hazırlayıp evi terketmeye bile kalkıştım.biz eşimin ailesiyle aynı binada oturuyoruz.ikimizde çalışıyoruz,akşam yemeklerini onlarda yiyorduk.en son bombayı patlattım ve yemeğimi ayırdım.1 hafta oldu bu olaylar yaşanalı,1 haftadır çok mutluyuz eşimle,çok sık görmüyorum artık ailesini,evlendiğimizden beri eşim ailesine karşı inanılmaz bağlı davranıyordu,nişanlıyken hiç böyle bir durum yoktu,sonradan çok şaşırttı beni,ben yalnız 3 ay dayanabildim bu duruma,en sonunda patladım,hemde ne pahasına olursa olsun içimdeki herşeyi döktüm,valizimi toplayıp evden ayrılmaya kalktığımda eşimin ailesi gelip ikna etti bizi,evliliğimize son bir şans verdiğimi söyledim,1 haftadır herşey yolunda çok mutluyuz,ben güzel güzel yemekler pişiriyorum,eşimle başbaşa yiyoruz,ailesinide artık çok sık görmüyorum,eşimle daha çok vakit geçirmeye başladık,eşimin aileside artık karışmıyor,sanırım hatalarını anladılar,inşallah böyle devam eder,sana da tavsiyem cnm eşinle oturup konuşmalısın,herşeyden önemlisi ayrı eve çıkmalısınız,eşin annesinin dizinin dibinde olduğu müddetçe sana asla alışamaz,anladığım kadarıyla da annesi eşini dolduruyor,herşeyin bir çaresi vardır canım umarım eşin bir an önce hatasını anlar,aklını başına toplar ve evli olduğunun farkına varır,herşey gönlünce olsun,hakkında hayırlısı neyse o olsun inşallah

Seviyorum diyorsun bu kadar yapılana karşın hala sevebiliyorsun.Ama görünen köy kılavuz istemez arkadaşım eşinin anasının sülalesinin tavırlarının değişeceğine inanmıyorum.Ve sonunda içindeki sevgide bitecek bu yaşadıkların çektiklerinle kalacaksın.Anlattıklarından bu insanların düzelmeyeceği aşikar.Ayrılırsan akrabalarım konuşur biz sana demiştik derler diye çekiniyorsun sen önce kendi beden ve ruh sağlığını düşüneceksin kimin ne dediği önemli değil.Bu hayatı yaşayan sensin sevgide bir yere kadar.İzin verme arkadaşım bunları sana yaşatmalarına sen o kadar değersizmisin ki eşin kaynanan ve sülalesi böyle davranmayı hak görüyorlar kendilerinde.İnsan dünyaya 1 kere geliyor.Bu hayatıda böyle abuk insanlar için heba etmeye değmez.

canım, eski konuna da yazmıştım birşeyler.Ama bu sefer eşinin yeni özellikleri de çıktı ortaya.evet gerçekten eşinin, psikolojik sorunları var. Kişilik problemleri var.

Cok kararsız bir durumdasın.gerçekleri görüyorsun, sonunun iyi görünmediğini biliyorsun, ama pişman olmaktan korkuyorsun. Dışardan bakıp ne desek boş biliyorum.En doğru kararı sen vereceksin.

Ama tecrübeli olanlardan fikir istemişsin ya.Benzer bir örneğini yaşadım ben. Bende yeni evliydim, daha 1 yıl olmamıştı. Anne sorunu yoktu ama işsizlik, eski ilgili kocanın yerine son derece kaba ve bencil bir erkeğin gelmesi.Ben de çok dedim senin gibi.Eskinin hatırına sabredeyim, belki düzelir, benim tanıdığım adam bu değildi, zamanla değişir. Sabrettim, bekledim ama ipler öyle bir koptu ki, dayanamadım patladım sonunda ve hakaretten 4 bin ytl tazminat ödedim.Ben haklı iken o haklı çıktı. Zamanında veremediğim kararın bedelini maddi ve manevi olarak fazlasıyla ödedim.Şimdi 4 yıl oldu boşanalı. Ama görüyorum ki, en doğrusu olmuş ayrılmak.Her ne kadar kazık yesemde. Şimdki aklımla nasıl kızyorum eski ben'e. Ne aptalmışım diyorum.Ne salaklık etmişim diyorum. Eskiden üstüme titreyen adamın etmediği hakaret, yaşatmadığı psikolojik zulüm kalmamışken, ben hep korkularımdan beklemişim. Pişman mıyım, evet adımı ben atmadığıma pişmanım.Ama o evlilikten ve o adamdan kurtulduğuma çook mutluyum. insanlar ne derlerse desinler canım, kendi cektiğini kendin bilirsin.

A AAA NASIL BİR TAZMİNAT BU BÖYLE. BEN BİLİYORUM Kİ AYRILMAYA KALKSAK BUNLARDAN ZIRNIK BİLE ALAMAYIZ ALAMAYIZI BIRAK BELKİ BİZE SENİN GİBİ PARA BİLE ÖDETİRLER. BUNLARIN DİNİ İMANI PARA. EVLLİK HAZIRLIKLARINDA GÖRDÜM BEN HALLERİNİ RESMEN KAYNANA ONDAN BUNDAN BORÇ ALMIŞ MASRAFLAR İÇİN BİZE TAKILANLARLA ÖDEDİLER VE MOBİLYALARIN TAKSİDİ İÇİN HER AY BENİM ALTINLARI BOZDULAR HATTA ALTINIMI BOZDURUP DAYILARININ YAZLIĞINDAN KOYUN KESTİLER YEDİLER. UMURLARINDA DEĞİL Kİ BUNLAR YENİ EVLİ GELECEKLERİ NE OLUYR DİYE DÜŞÜNEN YOK Kİ. ŞİMDİ DE BANA NİSPET EŞİME İŞ YERİ AÇACAKLARMIŞ HAH LAFTA SADECE. 31 YAŞINA KADAR DÜZGÜN BİR İŞ YAPAMAMIŞ HERİF BU ZAMANA KADAR NERDEYDİNİZ. NEYSE AÇSINLAR İNŞALLAH BARİ MADDİ SIKINTI GİDİNCE DÜZELİR BELKİ.

BİR DE Bİ ŞEY SORUCAM BOŞANMA DAVASINDA TARAFLAR HANGİ HAKLARA SAHİP. BEN AYRI EV İSTEDİM DE AÇMADIĞI İÇİN TAZMİNATA HAKKIM VARMIŞ.
SENİN TAZMİNATI DA ÇOK MERAK ETTİM DOĞRUSU. KÜFÜR MÜ ETMİŞTİN. BAZEN BENİM DE EDESİM GELİYOR AMA KÜFÜR EDEN BİR Yapıda değilim sinirlenince.

Ya canım büyü filan dedin ya ben ona takıldım olur mu olur annesi seni kıskanıp böyle şeylere kalkışabilir çünkü adam 180 derece dönmüş resmen şöle düzgün bi hocaya danışsan ben çok duydum büyü olaylarını ilk önce bunu araştır eğer böle bişi yoksada bavulunu topla git senle artık yapamıcam de belki seni kaybediceğini anladığında değiştirir kendini hayırlısı hakkında

cnm anlatıklarını okuyunca senin bunları yaşadığına çok üzüldüm.
eşini sevmiş yada hala seviyor olabilirsin ama bu çok uzun süreli olmaz diye düşünüyorum. daha çok gençsin hiç kimse senin hayatından daha değerli değil ve olmamalı bence yolun başındasın ve dön.
tabi ki kerşına çok daha ii karakterli seni mutlu edebilicek insanlar çıkıcak ve onlarla daha da mutlu hayat kuraucaksın kimseyi sevemem yapamam diye şartlandırma kendini herşeyin ilacı zaman.
bu kişiyle devam edersen sen kendi benliğini kaybediceksin kendine yazık etmiş olucaksın. şu anda eşinin senin için hiç bir artısı yok ve senin kaybedilicek hiçbirşeyin yok
asıl devam edersen kendinden çok şey verip hayatını kaybetmiş olucaksın.
bence kesinlikle hiç vakit kaybetmeden ayrıl. herşey zamanla senin için çok daha ii olur.

ya canım büyü filan dedin ya ben ona takıldım olur mu olur annesi seni kıskanıp böyle şeylere kalkışabilir çünkü adam 180 derece dönmüş resmen şöle düzgün bi hocaya danışsan ben çok duydum büyü olaylarını ilk önce bunu araştır eğer böle bişi yoksada bavulunu topla git senle artık yapamıcam de belki seni kaybediceğini anladığında değiştirir kendini hayırlısı hakkında

evde abuk sabuk küçük kağıtlarda yazılar bulduydum sorduydum başkasına yaptırmış da erkeği eve bağlama büyüsüymüş de böle apır sapır cevaplar vermişti kaynana. Hocaya gitmiş annem sormaya hoca demiş yapılmış ama kızın bulmuş onları imha etmiş demiş ama bir değişiklik yok ki acaba diyorum yedirip içirdiler mi ona da dualı su okuyup içirdim yok yine aynı bu büyü değil ya anlamadım.
Ayrıca evi de terkettim bir gece peşimden bile gelmedi. Yarım saat sonra geldi ben durakta gecenin bi körü bekliyordum arkadaşımı aradım alması için beni onunda eşi eşimi armış da öyle geldi beni almaya geri götürdü eve sabah defolup gideceksin diye falan bağırmıştı ve o gün benim evlilik ıldönümümün önceki gecesiydi. Annemlerle dalga geçtiği için dayanamıştım. Halen gecenin köründe evi terkeden kadından hayır gelmez der durur bana. O da son konuşmamız son şansımız oldu. Artık çıkıp gitsem dönüp bakmaz bile her yolu denedim yok yok yok.............

Başından beri okuyorum yazdıklarınızı..Nekadar cok seyler yapmıssınız evliliginizi kurtarmak için ama bos hepsi peki neden korkuyorsunuz yada neyin pişmanlıgından bahsediyorsunuz karsınızda sizi anlamayan, önemsemeyen, değer vermeyen biri var daha neyin pişmanlıgından bahjsediyorsunuz ... Bir kere geliceksin dunyaya anneni babanı bile saymayan saygısız biri için değermi cektiklerin yazık size

Belki yine devam ediyodur bi çeşit sumu ne eve döküyolar öle bişeler duydum bi çok çeşiti olabilir tekrar bi hocaya gitseniz anlatsanız olayı en son çare boşanmanız üzülceksiniz ama devam edersenizde bu sevgi size zarar vericek daha çok gençsizin mesleğinizde var ne kadar güzel o size muhtaç olsun bırakın o sizin peşinizden koşsun tabi dediği gibi seviyosa aksi halde sevmiyo demektir sizi sevmeyen biriyle bi ömür nsl geçirirsiniz.

ben sana söylıyım bu adam dr falan asla vede asla düzelmez böyle bi insan bizim basımızdada var tek degıl senın kocan merak etme ablamda böyle bı adamla evlı evlenmden önce işi yoktu arıyorum falan buluyoruz begenmıyo dedıgın gibi holdıng arıyor neyse sevıyoya ablam evlendi adam hala evde senınkı gıbı annesıyle oturuyo calışmıyo ablam iş arıyo suan yanı cekılecek çil degıl ben calışıp eve baktıktan sonra benım paramla saga sola nıspet yapıp hava atıcaklarına bıde gıcık olcan tabı onlara yol yakınken ayrıl cocuk fılanda yapmadan

canım sanırım sen bu sorunlu kocala ilgili bir kere daha konu açmıştın hatılıryorum...
panik atak ve cinsel sorunlar ayrıca kötü anne karakterinden hatırladım.
o zaman da söylemiştim yine söylüyorum....
ben okurken içim daraldı gerçekten önü olmayan bir evlilik...
yaşın genç mesleğin elinde aklı başında bir kızsın.
Sevgiyle ömür teknesi nereye kadar yürüyecek... Hoş yazdıklarından ben adamın sana karşı bir sevgi beslediğinede inanmıyorum. seven insan sevdiği incinmesin diye çaba sarfeder. Bu adam yalnızca kendini ve annesini seviyor. Yaşı 31 ama koca bir bebek gibi davranan zavallıdan başka bir şey değil. Kişiliği karakteri oturmamış onun annesini yönlendirmesine çok alışmış.
diyeceğim odur ki Madem ailen destek veriyor neden böyle bir adamı çekiyorsun???,
Bence geç olmadan ve çocuk olmadan kurtar kendini....

Ben evliliğimde 1 sen 1 ayı doldurdum. Eşim ile problemlerimiz şu anda ayyuka çıkmış durumda. Evliliğimizin başından beri cinsel istesizlik vardı eşimde ve çoğunlukla beni reddiyordu. Zaman ilerledikçe de sadece benden bekler oldu bunu. Şu anda kaç aydır ilk defa geçtiğimiz akşam bunu dile getirdi istediğini ama 15 günde 20 günde bir yaklaşıyor bana. Akaşmları ben 11-12 de yatıyorum o çalışmadığı için 3-4 de yatıyor gece. ilgi konusunda yaptığı hiçbir şey yok. Biz severek evlendik 1,5 seneye yakın bir ilişkiden sonra. kayınvalidem ile birlikte oturuyoruz ve onunda benim ile problemleri var.Eşim aynı zamanda panik atak hastası ilaçlarından dolayı isteksizlik olabilir diye düşünüyorum ama kabul etmiyor bunu. dün akşam ben evde yalnızdım aileme tek başıma gidiyorum bir kaç aydır benim ile gelmiyor. Dün akşam annesi ile gezmiş bütün hafta sonunda ve beni hiç aramadı. Eve geldiklerinde ise ben biraz rahatsızdım ve ben yatak odamda tek başıma oturdum durdum. 2 gün önce de gece yanıma gelmemiş ve annesinin odasında yatıyordu uyandığımda anladı sanırım ayıbını bana sarıldı falan yatak odasına girdik yine vampir oldu. işte annesi ile orada yatamazmıymış hep benim ile mi yatacakmış bu odaya bu yatağa esirmiymiş falan filan. Ailesi ve annesinin benim haklarıma olan saldırılarına karşı çıktığımdan beri bana çok kötü davranıyorlar en kısası umursamıyorlar. Eve gelen giden bitmiyor bakışları halleri tavırları hep bana saldırmaya hazır halde devamlı bir laf sokma ihtiyacındalar eşimde ailesi de. Eşim ayrı eve çıkmayı kesinlikle kabul etmiyor. Kayınvalidem daha çok genç. Yani düşünüyorum da ben bu kadın ile yaşlanırım elzem bir durum olmaz ise. Eşim bir çok şeyi bırakmış durumda benim ile ilgili. Ailesi de devamlı gaz veriyor. Eşim de boşanmak istiyorum ama seni seviyorum mutsuzum dedi bana. bende aynı durumdayım. benim ailem de bana yapılanları görüyor ve boşan diyor. Ben boşanmayı geleceğe bakınca istiyorum karanlıktan başka bir şey göremiyorum en ufan bir ışık zerresi yok. Ama diğer yandan bir umut düzelir belki diyerek bekleyeyim mi diye düşünüyorum. Eşimi çok seviyorum ama bana böyle davranması ailesine iyi samimi davranmamı şart koşması yıpratıyor beni. Çünkü ben ailesiyle önceleri çok iyi anlaşıyordum baktım devamlı ben alttan alıyorum onlar beni sömürüyorlar dayamadım söyledim. Yani ben şimdi ailesi ile ilgili konularda daha az canım sıkılıyor iyi davranmaya çalışırken daha çok canımı sıkıyorlardı. Resmen ezildiğimi hissediyordum ama eşim hiç yanımda olmadı hep onları haklı gördü. Aile durumu belki zamanla çözülür terbiyesizlik yapmadıkça düzelir belki ama eşimin umursamazlığı ben ailesi ile iyiyken de vardı.Cinsel problem o zmaanda vardı tabi şimdi daha da çoğaldı. Ne yapacağımı şaşırdım. Ben evlendiğim adamı geri istiyorum ben eşimi istiyorum onu çok seviyorum ne yapacağımı şaşırdım. Ailem arkamda ama akrabalarım falan çok kınayacaklar boşanınca ailemde hiç böyle bir şey yok fakat eşimin ailesinin hepsi dul. Ailem ondan bana eş olmayacağı konusunda hemfikir annem de babam da. Ama çok üzülüyorlar. Eşimin annesinin ise umurunda gibi durmuyor.Keza eşimin de öyle.Çalışıyorum mesleğim var, üniversite mezunuyum, 23 yaşındayım ama eşimde bir sürü vasıf eksik olmasına rağmen hiç önemsemiyor. Kazanılabilecek bir evlilik mi bilmiyorum. Ama devam edersem de çok yorulacağım bunu da farkındayım. ayrılığın acısını çekeceğime de iananıyorum ama pişman olmak istemiyorum keşke demek istemiyorum hala onu çok sevdiğimi hissediyorum. Onun da içinde bir yerlerde var biliyorum ama evliliğimize çok şart şurt koşuyor bana. Ben sadece onunla ile olmak isterken o ailesini şart koşuyor. Tamam atamaz satamaz ben de o da ama, sürekli onun ailesinin çıkarlarına hizmet etmek, sürekli o insanlarla beni içlerine almak istemeyen insanlarla olmak zoruma gidiyor. Evde adeta hapis gibiyim işe git gel yat kalk işe git gel bu döngü içerisinde deli gibi oldum. Bir de ailesi geldiğinde bana yaptığı laf sokmalarına da dayanamıyorum bazen ama yine bir şey beklenen hep ben oluyorum. Hepsi düzelir belki ama eşim bana karşı çok isteksiz her konuda. ne dışarıya çıkıyoruz ne gezmeye gidiyoruz ne başbaşa kaldığımızda mutlu oluyoruz. Devamlı benim suçlu olduğumu söylüyor ona iyi vakit geçirmiyor muşum diye ama seven insan varlığından bile mutlu olmaz mı? Sürekli benim istediğimi yapcaksın beni dinleyeceksin gibi şeyler söylüyor. ben istediğim gibi davarnamadım hiç evlendiğimizden beri. ama lafa gelince yapıyorsun ya ediyorsun ya saçmalama ben böyle bir şey yapmıyorum diyor ama yapıyor. Ayrılık sonrasından çok korkuyorum pişman olmaktan korkuyorum hayallerim heveslerim vardı 70 yaşında da ömrümüz yeterse el ele olmak istiyordum bir daha bu hayalleri başkasıyla kuramam bir daha böyle aşık olamam. Ame böyle bir hayatı da yaşayamam ilgisiz sevgisiz saygısız değersiz. Ne yapacağımı şaşırdım. çünkü istese biliyorum dünyanın en mutlu kadını eder. Yaptı çünkü, neden istemiyor niye böyle davranıyor. Niye bu kadar zalim bana karşı.Ben sevmekten başka ne yaptım ki. Ailesini de sevemiyorum ama zorluyor beni. Sadece kendi değil ki bir sürü derdi var ailesinin. Sürekli onların sorunlarından kendimize yaşayamıyoruz. Evimde kayınvalide değil de kumam gibi sanki. Eşimde bunu görmüyor hep bana kızıyor ve daha da uzaklaşıyor. Akşama kadar evde oturuyor devamlı bilgisayar oynuyor eve gittiğimde ne sarılır ne öper hiç bir şey yapmaz. Ama teyzesi gelsin ananesi gelsin güler eğlenir sarılır onlara kucaklarına yatar öper ben de öylece seyrederim. Söylüyorum kıskanıyor musun diyor bana e bana yapmıyorsun ki bunları. Ne yapayım. Bir de ben yapmıyorsam sen yap diyor bana devamlı ama kocamın peşinde koşmaktan yoruldum yapınca öfff deyip gidiyor. Bırakıyorum yapmayı yok umursamıyor hiç bir şekilde. Ben evli olduğumu hiç hissedemedim ama ona olan aşkım da susmak bilmiyor. Şimdilerde işe başladığımdan beridir daha da uzak bana. Sadece akşamaları görüdüğü için mi bilmiyorum kayınvalidem doldurduğu için mi hiç anlkamadım. İşten çıkmayı da düşünmedim değil hani aramızı düzeltmek için ama bu türlü de geleceği ne olacak eve kim para getirecek. Bu da ağrıma gidiyor ben sıcak yatağımdan çıkmak zorunda kalıp para kazanıyorum o akşama kadar aramıyor bile. Hep benden bekliyor hep. Ne yapacağım bilmiyorum. Tacrübeli arkadaşlar ne olur yardım etsinler. Öyle bir ikilemdeyim ki sıkıştım kaldım bunun için evlenmedim ki ben. kendimi kullanılmış gibi hissediyorum......:çok üzgünüm:

Canim anlattiklarina baktim genelde burda benim yorumlarimi okuyanlar bosanmaya karsi oldugumu bilir ama evlilik 2 kisiyle yapilir.Yani tek kisi evlilik icin ugrasip diger taraf sefasini suremez.Cocuk yapmadan bazi seylerin kararini ver.En kotusu annesine senden daha fazla zaman ayirmasi.Canim ailenin sana destegide cok guzel.Nice insanlar var ne olursa olsun katlan sakin gelme derken sizinkiler sana istediginde gelebilirsin demis.
Zor bir durum ama senin gonlun sana ne diyor onemli olan oo.
Esin calismiyor
Kayinvalidenle yasiyorsun
Esin sana zaman ayirmiyor
Cinsel probleminiz var
Sana pek iyi davranmiyor

Esinin olumlu yanlarinida yazar misin ,yani seni dusunmeye iten tek sey sevginin disinda nedir.

Son düzenleme:
gözlerim bunları görüyor ben bütün bunları yaşıyorum ama kalbim inanmıyor yapmaz diyor ama görüyorum yapıyor içimde öyle bir kavga içindeyindeyim ki anlatamam. o bana bütün bunları yaparken ben eski günlerin geleceğine nasıl inanabiliyorum neden inanıyorum. nasıl hala seviyorum bilmiyorum ama ben evimi çok seviyorum.evime yatağıma herşeye çok alıştım nasıl koapyım bu kadar bağlanmışken. bu yaşıma kadar oradsa değildim bu evde değildim onlarla yaşamıyordum. Biliyorum ama içimde bir yerler burada olmaktan mutlu artık adı aşk mı sevgi mi bilmiyorum. bu hissi anlamıyorum bu kadar eziyet ediyor bana ve ben nasıl eski günlerin geleceğine mutlu olacağıma inanabiliyorum anlamadım. bir anlasam zaten bu ikilemde bitecek...

gözlerim bunları görüyor ben bütün bunları yaşıyorum ama kalbim inanmıyor yapmaz diyor ama görüyorum yapıyor içimde öyle bir kavga içindeyindeyim ki anlatamam. o bana bütün bunları yaparken ben eski günlerin geleceğine nasıl inanabiliyorum neden inanıyorum. nasıl hala seviyorum bilmiyorum ama ben evimi çok seviyorum.evime yatağıma herşeye çok alıştım nasıl koapyım bu kadar bağlanmışken. bu yaşıma kadar oradsa değildim bu evde değildim onlarla yaşamıyordum. Biliyorum ama içimde bir yerler burada olmaktan mutlu artık adı aşk mı sevgi mi bilmiyorum. bu hissi anlamıyorum bu kadar eziyet ediyor bana ve ben nasıl eski günlerin geleceğine mutlu olacağıma inanabiliyorum anlamadım. bir anlasam zaten bu ikilemde bitecek...

Arkadaşım yanlış anlamayın..
Ama şu son mesajınıza göre bence psikolojiniz hiç yerinde değil..
Eşiniz ve annesi sizi o kadar çok ezmiş,küçük görmüş ki.. Kendinizi onlara muhtaç sanıyorsunuz.:1no2:
Bence biran önce bir psikoloğa gidin. Bu düşünceleriniz sizin için pek hayra alamet değil..:çok üzgünüm:
Eşiniz ve annesi denen insanlar(!) hakkında yorum yapmazsam daha iyi olacak,en azından bu da benim kendi ruh sağlığım için..:nazar:

canim anlattiklarina baktim genelde burda benim yorumlarimi okuyanlar bosanmaya karsi oldugumu bilir ama evlilik 2 kisiyle yapilir.yani tek kisi evlilik icin ugrasip diger taraf sevasini suremez.cocuk yapmadan bazi seylerin kararini ver.en kotusu annesine senden daha fazla zaman ayirmasi.canim ailenin sana destegide cok guzel.nice insanlar var ne olursa olsun katlan sakin gelme derken sizinkiler sana istediginde gelebilirsin demis.
Zor bir durum ama senin gonlun sana ne diyor onemli olan oo.
Esin calismiyor
kayinvalidenle yasiyorsun
esin sana zaman ayirmiyor
cinsel probleminiz var
sana pek iyi davranmiyor

esinin olumlu yanlarinida yazar misin ,yani seni dusunmeye iten tek sey sevginin disinda nedir.

eşim geçtiğimiz ekim ayında bana sürpriz doğuım günü partisi yapmıştı düşünün 1 hafta boyunca düşünmüş annemleri tüm arakadaşlarımı kendi ailesini toplamıştı ve doğum günü yapmışlardı bana. Ama o gün bile kaynananın doğum günüydü sanki nikahımda bile gelin oydu sanki. öyle bir havalara giriyordu ki. şimdi de öyle karısı o sanki dibinden ayrılmazlar kocamın ne teyzeler ne ana. Neyse yani bana bunu bile yapmıştı yapmadığı şeyler o zamanda vardı. Yani ben ne zaman kaynana ile konuştum her şey o zaman değişti. Bir de eve çok misafir geliyordu bazen bende dayanamıyordum haftanın 5 günü yatılı kalıyorlardı hafta sonu insanlar dinlenir ben yorulurdum ne kocamla gezebilirdim ne yatabilirdim. Kaynanaya bunu dedim biraz eşim ile yalnız kalayım dedim. Kıyametler koptu o zaman. Ozamandan beridir de her geçen gün kötüleşiyor. Ondan öncesinde eşim çok iyiydi davranış oalrak fakat cinsel problem ilk günden beridir var...e adamda cinsel dürtü olmayınca da ne benimle yalnız kalıyordu ne de fırsat kolluyordu. Anasının teyzelerinin dizinin dibinde resmen evcilik oynuyorduk küçük bebeler gibi. Adam onların yanında canım aşkım tatlımdı odamıza girince sırtını döner yatardı. Ben söylerdim ona ne oluyor böyle diye yok yorgunum yok hastayım yok başım ağrıyor yok banyo yapamam yok hava soğuk gibi cevaplar verirdi. Ama davranış olarak çok iyiydi. Eşim iyi davranınca kaynana da açıkça bişey yapamıyordu ama şimdi eşim kötü davranıyor o da artık gizlemiyor hiç bişiyi. Akşama kadar da eminim dalga geçip kocamı dolduruyordur. çünkü ben daha 2-3 aylık gelinken beni şikayet etmiş. Bir de ilk evlendiğim zamanlar çok ağlıyordum demiş ki bu ne be ağlasın diye mi aldık biz bunu demiş eşim de bakıcam icabına anne demiş zaten ağladığım zaman hemen kızıyordu gidiyordu. Ama ben çalışmadığım için akşama kadar kaynanayla dayanamıyor ağlıyordum....

Sende zaten problem yok canim.Sen orayi yuvan olarak sahiplenmissin.Problem maalesef esinde.Buda inan cok buyuk bir problem .Ama tabiki karar senin yani biz sana sadece tavsiyede bulunuruz.Evliligin tam oturmadan sakin cocuk yapma.Cocuk evlilikte bana gore ilk yillar esler arasini daha cok acan bir etken.
Bide kesinlikle bencede psikologa git.

arkadaşım kusura bakma ama öyle bir insanla yaşanmaz.Geleceğini düşün!

nasıl bir insan ya allah allah bak arkadasım daha gencsın sen evlılık boyle olmamalı nıye kendını genclıgıını bole manyak anakuzusu bır adamın yanıda bıtırıyosunkı bellıkı sana deger vermıyor annesıyle yattıgına gore allahım ya cok sınırlernıdm ya yazamıyorum bıle allah yardım etsın..

senın bu alıstıgın ne sevgı ne ask alıskanlık sadece artık alısmıssın o yuzdende normalmıs gıbı gelıyor sana ama yazık etme kendıne...

kesinlikle eşin seni sindirmiş.
nasıl yaptı bilmiyorum ama seni kendisine mecbur bırakmış.
bence bir an önce bu düşüncelerden kurtulup senin için gerçekten üzülen insanlarıda üzmemen lazım onların yanında huzurlu olman lazım.
cocuk bile yok düşünmeni gerektiren hiçbişey yok ortada.
bir mecburiyetin yok yani.sevgi bir yere kadar ne aşklar yaşanıyor ama aşkı var eden ayakta tutan şey saygıdır o yoksa aşk sevgi ölür.eşin sana saygı duymuyor birkere
tekrar söylüyorum kendini ve aileni düşün artık.

Arkadasım şimdi kafan allak bullak ama inanki bunlar normal değil bırak olacakmı diye uğraşma düzelmez giden senin yıllarına geleceğine gençliğine olur bak çocuğunda yok en önemlisi artık boşanmak evlenmek gibi normal yok elalem ne der diye düşünürsen ömür boyu mutsuz bir insan olarak bu adamı sülalesini çekersin giden yıllarına olur zaten normal bir birey olsa bunları yaparmı sence sende ana kuzususun milletin yok anasının yok teyzesinin kahrını çekmek içinmi evlendin sen besle bak bide üstüne laf ye olmadı adam sana bide işe yaramayan dırdırcı kadın muamelesi yapsın gelen giden laf söylesin hakkında hayırlısı ne ise o olsun

X