Saç Rengi ve Saç Boyama Platin sarı saç rengi için öneriler?

• Konu Sahibi celinecnn
  • Başlangıç Tarihi
slm kızlar benim bi sorum olacaktı cevap verirseniz sevinirim,benim uzun zamandır istedigim bir saç rengi galiba platin sarısı dedikleri oluyo ...böyle çok açık bir sarı yani beyaza yakın ama emin değılim eger platin sarısı değilse sizce kuaföre hangi renk demem lazım...

slm kızlar benim bi sorum olacaktı cevap verirseniz sevinirim,benim uzun zamandır istedigim bir saç rengi galiba platin sarısı dedikleri oluyo ...böyle çok açık bir sarı yani beyaza yakın ama emin değılim eger platin sarısı değilse sizce kuaföre hangi renk demem lazım...

cnm dediğin renk platın sarısı ama herkeze yakışmayablir iyi karar vermelısın tatlım

aslında ton güzel ama çok kızıl kızıl olmuş..
dipten yanması normal, saçını yıkamadan git kuaföre, kirli saça işlem yaparsa daha az yanar..

benim kuaförüm saçımı lilafix açıcıyla çok sık röfle yaparak acıyor ne bunun gibi bi ton farkı nede yanma oluşmuyor saçımda hemde saçlarım belimi geçiyor cok uzun

arkadaşlar saçlarımda şuan dore bakır ve koyu altın sarısı karışımı boya var 1 ay önce yaptırdım ama altında 3 ay önce kadar yaptırdığım röflem var ben tekrar röfle yaptırmak istiyorum ama platin sarısı istiyorum ve kızıllıklar arada kalmasın istiyorum ama saçlarımla çok uğraşıyorum yıpranmasın istiorum sizce çokmu şey istiyorum yaptırırsam saçlarım yanarmı :KK43: yardım edin lütfen

Kızlar merhaba ben de platin sarısı istiyorum yalnız saçlarım şuan kızıl kahve arası bir renk 4 senedir kızıl kullanıyordum kapatamadım da henüz ne yapmamaı önerirsiniz ?

Kızlar merhaba ben de platin sarısı istiyorum yalnız saçlarım şuan kızıl kahve arası bir renk 4 senedir kızıl kullanıyordum kapatamadım da henüz ne yapmamaı önerirsiniz ?

canım bi ara kızıldan sarıya geçiş diye bi başlık vardı forumda,bi ürünle direk kızıldan kurtarıp sarı tonlarını uygulayabiliyorlarmış kuaförler,hatırlayamadım ismini dediğim şekilde arat istersen.yerimseniben

ben de bir yıl platin sarısına boyattım. sonra bana yakışmadığını düşündüm ve kahve tonlarına boyattım :)

bence renk farkliligi önceden röfleli oldugu icin olusmus cünki kestane olan yerler turuncu olmus röfleli yerlerde iyice acilmis. Aynisorunu bende yasadim cünki kuaför cilayi cok bekletti komple actirmis gibi kendi sac rengim bakir kizila kacti :KK43:
sac diplernin acimasi yanmasida acicinin komple saca uygulandigi icin balyajda sanirim sac dibine ilac degmiyor bir santim falan kalyor yanilmiyorsam o yüzden acitmiyor.
küllüboya turuncuya iyi gelebilir ama acik olan yerler gri yada yesil olabilir.
daha cok fildisine falan boya hem soguk bir renk hemde o kadar küllü degil.
ben hafta ici goldwell in incisarisina boyucam türkcede sanirim fildisi oluyor A10 numarali bakalim ne cikacak.
ha birde kalici boya degil amonyaksiz 24 yikamalik olan boyasindan colorance acid diye cünki bu akici boyalar normal amonyaklilardan cok daha iyi tutuyormus aciciyla acilmis saclara.

bence ilk başta ne koyu ne de açık olan bir sarıya komple boyat.. Daha sonra , eğer ortadan ayırıyorsan bir sağa bir sola platin balyaj attır.. Yan ve arkalara da ara ara attır :) Ben ne tüm sarı boyayı, ne de balyajın yarattığı çizik çizik olan ve alttan siyah çizgi çıkan saçları sevmiyorumm... Böyle yaptırıcam ben :)

bence ilk başta ne koyu ne de açık olan bir sarıya komple boyat.. Daha sonra , eğer ortadan ayırıyorsan bir sağa bir sola platin balyaj attır.. Yan ve arkalara da ara ara attır :) Ben ne tüm sarı boyayı, ne de balyajın yarattığı çizik çizik olan ve alttan siyah çizgi çıkan saçları sevmiyorumm... Böyle yaptırıcam ben :)

canim bu bahsettigin tarzin resmi varmi netten falan eklersen sevinirim cünki güzel duyuluyor. mera ettimnasil durur diye

bnde röfle olarak kullanıyorum ama değdiği yerler fena halde yanıyordu

evet soyledigin renk platin sarisi olu arkadasim insallah istedigin gibi olur:)

slm kizlar ben yeniyim uzun suredir bi cok kez boyadigim siyah sacimdan karamele dönmek istiyorum fakat bi turlu cesaretim yok sizi bayadir takip ediyorum aranizda baya cesaretli saclarini acan bayanar var bu banada cesaret verio ama ginede sizden bi öneri yada beni cesaretlendirecek yorumlar bekliyorum ....acaba sacim cok yanarmi yada yandi diyelim bakimla guzellesirmi kac seferde acilabilir falan gibi sorular yani simdiden tesekkurler hepnize

siyahtan sarıya dönmek zor diye açıcının volumünü yüksek tutmuş olabilir kuaförün ..
bide cildinin hassasiyetiyle ilgili derinin bu kadar yanması ..
beyaz tenli olduğum için , benimde cildim çok hassas , boya yaparken bile yanar .. tavsiyem yukarıda da bahsedildigi gibi kirli saçla boyayaa gitmen , mümkünse 4 - 5 gün yıkanmamış olsun:)

:mymeka: Arkadaşım bende yeni platin yaptırdımm full tek ton sadece tiplerde koyu kestane varr tenimde beyazzz çok güzell oldu çok beğendim ben. Kimisi çok beğendi kimisi çok açık olmuş dedi farklılığı kimseye benzememeyi seviyorsan kesinlikle full platin tavsiye ederim. Evet saç yanıo dipleri acaip hemde! Çünkü bu açıcıların içinde amonyak var ondan dolayı şekerim kaydirigubbakcemile3 Bende korkmuştum. Hatta saçlarım aynı tonda olması için 2 defa açıcı kullanıldı. Şuan mat 1 hafta içinde düzeleceğini sölediler ama bende böle mat olanı sevmiyorum :1no2: bende nasıl parlatabilirim die siteye bakmaya gelmiştim denk geldim :dance: Mujkk canım hiçç sıkma canını cidden istersen msnden konuşuruz cam açarım sana nasıl göründüğüne bakarsın kendine yakıştırırsan sende yaparsın çok güzel tavsiye ederim. yerimseniben

canım sen de ankaradasın anladıgım kadarıyla.sacını nerde açtırdın?benimde sari balyaj var sacımda ama platin röfleye dondurmek istiyorum. güvenilir bi kuafore ihtiyacım var yardımcı olur musun?

Yaa kızlar benim saçlarım kızıldı..gece kzıılıı.3 ay önce boyatmıştım..2 gün önce saçlarımı bitkiselle açtılar..Üzerine kahverengi attılar ama kahve gibi deil bakır gibi duruo..Akıo yıkandıkça..Napıcam ben??Akınca hangi sarı tonuna boyatayımm.Platin yakışırmı bana ..Açık buğday tenliyim..LÜtfen YArdımmm..

merhaba kızlar..saç rengim kestene,daha önce röfle yaptırarak kullanıyordum çokda
memnunum herkes çok beğenir çok yakıştığını söyler.bu sefer değişiklik yapmak istedim platin sarıya kaydı aklım.kuaför arkadaş istiyorsan dene içinde kalmasın dedi.yalnız açıcının yakmasından bahsetti,acı duyabilirsin yanma felan dedi..ben o derece olduğunu kestiremedim tabi..delikafaduldeninanın kafa derimde duyduğum yanmayı tarif edemem.delikafaduldenbiraz daha beklemesi gerekiyordu sanırım .ben yeter dedim yıkadık.yine sarı oldu fakat platin sarı değil.deneyen arkadaşlar acaba aynı şekilde sızı ve yanma duydularmı ?cahilliğime verinbenneyaptımki.yoksa bu gittiğim kuaförle alakalı bişey mi acaba?şimdi tekrar gidip biraz daha rengi açtırmayı düşünüyorum.önerisi olan arkadaşlar ve deneyimleri paylaşırmısınız?:eek:

arkadaşlar çok yanlış bilgilendiriliyorsunuz saç konusunda inanın uzman sayılırım arkadaşım senin saçının yanmasının nedeni hem kuaför hemde kullandığı açıcıdan kaynaklanıyor.. 1.si hiç bir açıcı işlemi gören saç dipten yapılmaz dibini kusturup 1 cm bırakarak açılır yada röfle yapılır bu senin gittiğin kuaförün bilgisizliği ikinciside bitkisel diil kimyasal bir açıcı kullanmasından kaynaklanıyor bidaha aklında bulunsun cnm kuaföre giderken bu dediklerimi onada söyle eğer gerçekten kuaförse halverir Allah korumuş diplerin yara olmamış ucuz atlatmışsın valla.....

slm arkadaşlar ben saçımı platin sarı yapmak istiyorum ama röfleden sıkıldım 7 senedir platin röfle kullanıyorum şuan sadece uçlarında röfle var düz platin sarı yapmak istiyorum fakat cesaret edemiyorum kullanışlı olurmu diye saçlarım çok çabuk uzuyor kullanabilirmiyim diye korkuyorum kendi saç rengim açık kestane rengi kulllanan varmı aranızda mirmirmirmir

X