Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Hamilelikle gelen dökülme

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

dirim

Nirvana
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2008
12.030
1.177
slm kızlar yengemin saçları dökülüyor,yeni doğum yaptı.3 ay oldu.topak topak saç geliyor,heryer saç diyor,belli saçıda azalmış,1 aydır dökülüyormuş.inanırmısınız 1 ayda nasıl farketmiş saçları epey azalmış.
kızlar doğumdan sonra dökülme normal değil mi?peki bu dökülme ne kadar sürüyor,1 aymı?3 ay mı?1 sene mi ne kadar,eski saçlar yerine geliyormu?
bu tarz problem yaşamış olan bayanlar lütfen yazsın,ben de korkmaya başladım

benim hamilelik dönemimde ve dogum sonresı saclarım tek bi tel dökülmemişti hata olmadıgı kadar cok gürleşmişti ama dogumumdan 1bucuk yıl sonra cook döküldü önüne gecilemicek kadar 4 veya 6 ay falan bu durum sürer galiba bunu stres sıkıntı uykusuzluk düzensiz yeme icme bunu anne olan her kadın yaşar kolay gelsi

Canım saç dökülmesi sorununu yaşamış biri olarak şunları söyleyebilirimki saç dökülmesi hormon seviyelerine çok bağlı hamilelik süresi boyunca artan östrojen seviyesi sayesinde saçlar çok güzel ve sağlıklı oluyor dökülmüyor fakat hamilelik sonrası birden değişen hormon durumu saçların dökülmesine neden oluyor bunun için zaman kaybetmeden iyi bir doktora gitmeli bence geçmiş olsun canım a.s.

X