Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 3 aylık bebeği olanlar bir sorum var

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

yildizyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
81
0
40
bebeğim 4 martta 3.ayını bitirdi ama henüz elinde birşey tutamıyor sizin bebekleriniz ne durumda acaba

sen oyuncaklarını uzat almasını bekle .
arada sen ver elıne..
ama daha bıraz daha bekle.1-2 hafa ıcıde buyuk gelısımler gosterıyorlr
sonra her gorduğunu uzanıp almak ıstıyor ve sonra hooooppppp ağzına..:)

aslında bende daha acele etmiyorum ama geçen günkü kontrolünde doktoru kısa sürede olsa elinde bir şey tutabiliyormu die sordu oyüzden merak ettim

canım her bebeğin gelişimi aynı olmuyor.ama genellikle 4 ay civarı başlar tutmaya.ondan sonrada elinden alamazsın.

aslında bende daha acele etmiyorum ama geçen günkü kontrolünde doktoru kısa sürede olsa elinde bir şey tutabiliyormu die sordu oyüzden merak ettim

benim küçük kızım 2aylık elinde birşey tutabilmek için çok küçük ama bebekler doğduğu gibi annelerinin parmağını tutabilir.bebeğin onudamı yapmıyo

benim küçük kızım 2aylık elinde birşey tutabilmek için çok küçük ama bebekler doğduğu gibi annelerinin parmağını tutabilir.bebeğin onudamı yapmıyo

hayır canım parmağımı tutabiliyo hemde sımsıkı hatta banyo yaparken filesine yapışıyo zor ayırıyoruz:) benim kasettiğim oyuncak çıngırak tarzı şeylerdi

bizim bebişte tutamıyordu ama dün akşamdan beri mendilini,çıngırağını tuttu ama tuttuğu yere bakmaması bana bilinçsiz tutmuş gibi geldi sanırım biraz daha zamanları var

şu dönem parmağını uzat ve tutmasını bekleyerek işe başlamalısın bence...

bizde 3 ayı yeni doldurduk.henüz tutamıyo azıcık eline alıyo ben verince ama kavrayamıyo. 1 -2 hafta içinde tutarlar.

ılk önce parmalkarını tut açması için yardımcı ol birkaç saniye tutması yeterlidir.Hergün azar azar yap bu egzersizi.Minekler daha bişey bilmiyor biz göztermemiz gerekiyor.Canını sıkma daha çok zamanı var.Bebekler bişey yapmaksızın birden bi göriyorsun büyümüş.Bebek hazır olurken yavaş yavaş büyücek.

benım kızımda 3 ay 10 gÜnlÜk Şu an yaptıĞı tek Şey uykusu kırıldıĞında yanı uyandıĞında emzıĞını elıyle tutup aĞzından Çekıyoyo ve bazen de memesı aĞzından dÜŞer gıbı olursa tekrar aĞzına sokabılıyo. Ama yerden alıp aĞzına gÖtÜremıyo tabı zaten kızım uyurken elıyle hep emzıĞını tutup uyur.

benim kıızım 3.5 aylıkken oyuncaklarını tutmaya başladı emzigini faha gördügü her şeyi tutuyo sanırım her çocugun gelişimi çok farklı uzulmeyin.

benim kızımda 3.ayın sonuna doğru tam kavrayabilmeye başladı oyuncaklarını şimdi tam 4 aylık çok güzel bi şekilde tutuyor ama çok uzun süre değil atıyor hemen bazen.
ellerini yalamayı daha çok seviyor doktor dişleri kaşınmaya başladı heralde dedi

Son düzenleme:
X