Hamur İşleri En pratik Mantı nasıl yapılır?-Resimli

niye kesiyonki bacım anlamadım valla 2 kat hamur açıyom ben tam boyutunda acıcık bi hamur artıyo yanlardan onlarıda kuşalra veriyorum genelde :eek: çokmu unluyosun acaba yapışmıyo öle hayretfisfisfis

belkide canım fazla un kullandıysam aslında elde tek tek yapmaktan çok daha iyi birkerede bir sürü çıkıyor buda pratiklik için ideal bir yöntemkaydirigubbakcemile5

harıka gorunuyolar bende yaptım sımdı ama bırazcık buyuk oldular ılk deneyım tabı olucak okadar kaydirigubbakcemile5
bende ortadan ıkıye kestım tekrar kaydirigubbakcemile3
sımdı gazetenın ustune dızdım hepsını suyumun kaynamasını beklıyorum:)

canim ben yaptim mantiyi su an pisiyor,yalniz hamuruna bir yumurta girmesi gerekmiyor mu?ben senin tarifindeki gibi yaptim yapilis sekli çok pratik gerçekten.sirf bu tarif için kesme rulasi aldim bugun :)bakalim insallah tadida guzel olur.

evet bende sırf bu tarıf ıcın dun aksam ınanın saat 9:30 da esımle bırlıkte rulet aradık ve buldukkaydirigubbakcemile5

bende eskiden bu yolla yapıyordum sonra kalıplarından aldım hem daha küçük hemde daha güzel çıkıyo denemekisteyenlerin aklındaolsunkaydirigubbakcemile5

images

paresim bendede var bundan hemde ne hevesle aldım ama üstünde merdaneyle bastırıom bastıom kesmio çoğu yeri deli oluom valla attım bi köşede duruo :kızgın:

ben denedim guzel oldu ama hamurun tadi istedigim gibi degildi.bir dahaki sefere içine bir yumurta kiricam.tavsiye ederim yontem gerçekten pratik.

harıka gorunuyolar bende yaptım sımdı ama bırazcık buyuk oldular ılk deneyım tabı olucak okadar kaydirigubbakcemile5
bende ortadan ıkıye kestım tekrar kaydirigubbakcemile3
sımdı gazetenın ustune dızdım hepsını suyumun kaynamasını beklıyorum:)

evet bende sırf bu tarıf ıcın dun aksam ınanın saat 9:30 da esımle bırlıkte rulet aradık ve buldukkaydirigubbakcemile5
hüzün yılı çok teşekkür ederim ilgine umarım güzel olmuştur ellerine emeğine sağlıkkaydirigubbakcemile5
paresim bendede var bundan hemde ne hevesle aldım ama üstünde merdaneyle bastırıom bastıom kesmio çoğu yeri deli oluom valla attım bi köşede duruo :kızgın:
aynen canım bende pek beceremedim birde az oluyor zaten...
bu aparattan bende aldım ama henuz hıc kullanmadımalkisalkisalkis
güle güle kullan canım umarım memnun kalırsın..
ellerine saglik canim iyi fikir hic gormemistim ben deniycem
teşekkür ederim ilginizea.s.
deneyenler beğendi mi beğenmedi mi hiç bişey yazmamışlar...
:çok üzgünüm::uhm:
ben denedim guzel oldu ama hamurun tadi istedigim gibi degildi.bir dahaki sefere içine bir yumurta kiricam.tavsiye ederim yontem gerçekten pratik.

teşekkür ederim canım yorum içinŞeniz

ay süpermis bunlar yaa tek tek kapaticaz diye anamiz agliyodu:nazar:
oh bee artik buldum kolayinihihoyyyt
ellerine emegine saglikkaydirigubbakcemile5

Hemen listeme ekledim.cokacimcoook

Klasör oluşturdum böyle pratik yemekler için.K.K'dan alıyom tarifleri koyuyom dosyaya. Evrak takip numaraları eksik bi.kaydirigubbakcemile3

açken giriyorum.sonra kilo alıyorum.harika görünüyo.eline sağlık

ay süpermis bunlar yaa tek tek kapaticaz diye anamiz agliyodu:nazar:
oh bee artik buldum kolayinihihoyyyt
ellerine emegine saglikkaydirigubbakcemile5

ayyy ayyy elleine sağlık canım

Hemen listeme ekledim.cokacimcoook

Klasör oluşturdum böyle pratik yemekler için.K.K'dan alıyom tarifleri koyuyom dosyaya. Evrak takip numaraları eksik bi.kaydirigubbakcemile3

emeğine sağlık eline sağlık bende pek böle beceriler yok

açken giriyorum.sonra kilo alıyorum.harika görünüyo.eline sağlık
kusura bakmayın kızlar cvp geç oldu ama uzun zamandır bu topiğe bakmamıştım:kedi:
çok teşekkür ederim kızlar güzel yorumlarınız içinopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
deneyenlere afiyet balşeker olsunnnncokacimcoook
umarım memnun kalırsınız ve begenirsiniz:kedi:

canim mantinin hamuruna sen yumurta koymuyormusun??birde unlamiyormusun azcik suya atmadan once yapismasin diye...??..bu arada cok guzel bir fikir oldu ruletle kesmek cok pratik...

paylaşım için çok teşekkürler:), bizde de mantı kalıbı var çıkan şekil buna benzio

biri mantımı dedi...bayılırım mantıya...canımda çok çektii çok pratik olmuş,çokta harika görünüyo..ellerine sağlık..

canim mantinin hamuruna sen yumurta koymuyormusun??birde unlamiyormusun azcik suya atmadan once yapismasin diye...??..bu arada cok guzel bir fikir oldu ruletle kesmek cok pratik...
sağolasın cnmopuyorumnanaktan
mantıya yumurta koyulur aslında ama koymadanda yapılır ben bunu yaparken koymamıştım oyüzdende buraya böyle yazdım ozaman aklıma gelmedi bir de daha doğrusu:kedi:
hamuru açarken unluyoruz ya ben bir daha un atmıyorum mantılaraın üstüne hatta olan fazlalıklarıda silkeliyorum yada eliyorum yapışmadılar şimdiye kadar ama..fazla beklemediği için hamurun kendini salmasına fırsat kalmadan pişiyor zaten..

paylaşım için çok teşekkürler:), bizde de mantı kalıbı var çıkan şekil buna benzio
çok teşekkürleropuyorumnanaktan
bayıldım harika anlatmışsın resimlemişsinde
ellerine sağlık cnm
sağolasın cnm çok teşekkürler begenmene sevindimopuyorumnanaktan
biri mantımı dedi...bayılırım mantıya...canımda çok çektii çok pratik olmuş,çokta harika görünüyo..ellerine sağlık..
bende bayılırım ama yapmak zor gelirdi bana en çabuk olarak bunu keşfettim tek bir hamur açmak yeterli oluyor birkerede ahlledebiliyorum.bir borcam mantım oluyor yani:lepi:
çok teşekkür ederim cnm begenmene sevindimopuyorumnanaktan

X