Eşinde morfoloji %0 olanlar hangi merkezde olumlu sonuç aldınız?

T

tess

Ziyaretçi
Arkadaşlar eşimin sperm sayısı 10 milyon ama morfoloji %0. 4 negatif mikro geçirdim. Bizde tek sorun bu gibi görünüyor çünkü yapılmayan tetkik kalmadı.Şimdi iyi bir tüp bebek merkezi arıyorum. Önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar eşimin sperm sayısı 10 milyon ama morfoloji %0. 4 negatif mikro geçirdim. Bizde tek sorun bu gibi görünüyor çünkü yapılmayan tetkik kalmadı.Şimdi iyi bir tüp bebek merkezi arıyorum. Önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

slm canım bızımde aynı sorunumuz vardı doktorumuzun tavsıyesı uzerıne özel ege tüp bebek merkezine gittik doktorumuz erdal beydi 3embırıyo transfer edıldı ve suan test degerlerıme gore hamıleyım ıstersen arastır derım rabbım hastaneyı ve doktorunuzu denk getırsın ınsallah

canım teşekkür ederim cevabın için. Allah sağlıkla kucağına almayı da nasip etsin inşallah.

bizim de sorunumuz aynı.IMSI diye bir yöntem varmış,özellikle morfoloji kötü olanlarda daha başarılı olnuyormuş,klasik mikroenjeksiyon tedavisinde 400 kat büyütülüp seçiliyormuş spermler ama IMSI yönteminde 6000 kat.
istanbulda benim bildiğim bu yöntemi brüksel tüp bebek merkezi ve memorial hastanesi uyguluyormuş.ama başarı oarnı gerçekten artıyor mu araştıma lazım.
bu yontemı kullanan bır merkezde tüp bebek yaptıran birileri var mı?
eşim şimdi varıkosel ameliyatı olucak 3-6 ay sonra degerlerımız duzelmemişse bızde tüp ebbek tedavıse baslıcaz,o yuzden ben de su anda arastırıyorum butun merkezleri.

canım ben o yöntemin yapıldığı yerde 2 kez denedim. Ankarada hrs tüp bebek merkezi diye bir yer. Daha sonra bir başka doktora sorduğumda bunun reklamını bile yapmaya değmez bu sadece kullanılan mikroskobun çeşidi ve çoğu merkezde var dendi.

Selam,
Bizde de morfoloji sıfır 7.denememiz olucak hrs de 1.dondurulmuş 2 denememiz oldu ve hrs sadece reklam yapıyo tedavi fiyatları çok yüksek tedaviye başlayınca tahlillerden bile para istiyorlar ve anestezi ücrete dahil deyil diyorlar geçen yıl ödemiş olduğum para 6000 tl ve sonuç sıfır. Bizide IMSI denilen mikroskobu överek tedaviye çağırdılar. Ama benim anladığım şey merkezlerin şunu yapıyoruz bunu yapıyoruz diye yapyıkları şey sadece reklam tedaviye girdiğinde herşey rutine giriyor ve size yapılan ek hiçbirşey olmuyor. Biz şuan Ankara tıpta tedavi oluyoruz.

Duygu size morfoloji için uygulanan bi tedavi yada senin eşine uyguladığı bitkisel v.b. bişeyler varmı merak ettim yazarsan sevinirim.

benimde eşimdemde morfoloji %0 çıktı. bende haziran ayı gibi tedaviye başlıycam.morfoloji için yapılabilcek hiç birşey yokmuş doktor öyle diyo.bize söylediği şey zaten biz spermlerden kaliteli olanı transferde kullancaz diyo.bu morfoloji bozukluğu sperm sayısının az olması ile aynı gibi bişeymiş.yani ha sayı az hada 100 milyon spermde morfoloji %0 .umarım herşey umduğumuz gibi gider.

minecim doktorlar genelde öyle söylüyor çünkü onlar için ne maddi nede manevi kayıp var sadece aldıkları parayı biliyorlar.. Bir spermde sağlam bir baş yüzde yüz başanomali ise o nekadar döller ve döllese de o embriyo ne kadar sağlıklı olabilir hiç araştırdınmı bence sen bunu doktorlara burakma biraz araştır. Biz tutunmama konusunda androloji profa gittik ve o direk morfoya bağladı ve ben eşime 5-6 aydır keçiboynuz kürü ve havuç kürü uyguluyorum belki işey yarar ama morfo kesinlikle önemli diğer faktörlerde var tabikide ama morfoyu hiç yabana atmayın. Bak hem sölüyosun ha sayı az hada 100 milyonda sıfır morfo. Az la sıfır birmi azda sperm var ama sıfırda hiç yok.

100 mılyonluk bır ordu ama hepsının kolu bacagı sakat nasıl savaşabilirler ki?bence bu morfolojı olayı cok cıddı.ama anlayamadıgım mikroenjeksıyonda düzgun spermı bulup koymuyorlar mı?buluyorlarsa neden hala düşükler oluyor?belkıde kötünün içinden en iyisini buluyor..yani enjekte ettıgı sperm %20 hasarlı bır sperm ve embrıyo olussa bıle tutunamayıp düşüyor..
o zaman mıkroenjeksıyon yontemının nasıl başarılı olucak ,işin kötüsü morfolojiyi düzeltmenın caresı yok dıyorlar ve tıp bu kadar ılerlemısken hala bu konuları cozemıyorlar mı cok uzucu..

Selam,
Bizde de morfoloji sıfır 7.denememiz olucak hrs de 1.dondurulmuş 2 denememiz oldu ve hrs sadece reklam yapıyo tedavi fiyatları çok yüksek tedaviye başlayınca tahlillerden bile para istiyorlar ve anestezi ücrete dahil deyil diyorlar geçen yıl ödemiş olduğum para 6000 tl ve sonuç sıfır. Bizide IMSI denilen mikroskobu överek tedaviye çağırdılar. Ama benim anladığım şey merkezlerin şunu yapıyoruz bunu yapıyoruz diye yapyıkları şey sadece reklam tedaviye girdiğinde herşey rutine giriyor ve size yapılan ek hiçbirşey olmuyor. Biz şuan Ankara tıpta tedavi oluyoruz.

hrs konusunda söylediklerine sonuna kadar katılıyorum.

Duygu size morfoloji için uygulanan bi tedavi yada senin eşine uyguladığı bitkisel v.b. bişeyler varmı merak ettim yazarsan sevinirim.

canım cok ugrastık esımın ıcmedıgı ılac gıtmedıgı dr kalmadı kecıboynuzu caksır suları fayda vermedi sonunda tup bebrkte karar verıldı suan degerlere göre hamıleyım ama daha kese gormedık dualarınızda esırgemeyın

canım dualarımız seninle .İnşallah Allahım tamamına erdirir. İnan hamile kaldığına o kadar sevindim ki bu bizler için de bir umut demek.

canım dualarımız seninle .İnşallah Allahım tamamına erdirir. İnan hamile kaldığına o kadar sevindim ki bu bizler için de bir umut demek.

saol canım ınsallah hepımızın yuzu guler rabbım yuzumuzu guldursun dualarda bulusalım

yaa arkadaslar neden bana kımse cevap yazmıyo transferımın 3 günü bana yardım edın çok sıkılıyorummmmmmmmmmmmmmmmm

canım hangi konuda yardımcı olmamızı istiyorsan söyle elimizden geleni yaparız

merhaba arkadaşlar bizde hem morfoloji hemde buna bağlı olarak ileri yönlü hareketlilik sıfırdı.memorial hastanesinde doktor hale karagözoğlu ile tedavimizi yürüttük.ilk denememdi.bende bir sorun yoktu.sperm sayımızda çok az değildi ama yeterlide değildi.3 milyon ile 14 milyon arasında çıktı analizlerde sayı.ve Rabbime şükürler olsun ilk denememizde başarılı sonuç aldık.başarılı sonucun arkasından yine morfoloji sıkıntısı olduğu için acaba sağlıklı yürüyecekmi yoksaa düşükmü olacak endişesi taşıdım ama 11.haftamızaa geldik çok şükür.inşallah bir sıkıntı olmadan kucağımıza almak nasip olur.ama morfolojio olmasına rağmen çok şükür sonucumuz böyle.kısa protokolle 1 ayın içinde olup bitti.ben merkezimi tavsiye ediyorum.Rabbim hepinizinde yüzünü güldürsün kucağını doldursun dilerim.

azbycv,çok güzel çok sevindim,allah tamamına erdirsin.Bizimde durumumuz sizinle aynı ama benim eşimde varikosel de var çift taraflı ameliyattan sonrakı degısıme gore ,bende su an merkes arastırıyorum ama en az 3 ay beklemek gerekıyornmus..memorial ı bende düşünüyorum,hale hanımı da cok duydum..tebrikler tekrar..

Tebrik ederim azcybv. Allah sağlıkla kucağına da almayı nasip etsin. Bizde morfolojik bozukluğun %97 sini baş anomalisi oluşturuyor. Sanırım şansı bu düşütüyor. Belki biliyorsundur. Baş ve boyun anomalisi en önemli olanı.

X