ilgisiz sevgiliyi alt etmenin yolları

canım yaşın daha çok küçük inan hepimiz o yollardan geçtik benimde vardı öyle pamuklara sarıp sarmayalım bir yerlere koyduğum meğer benim sevgimi arkadaş ortamlarında yerlere seriyormuş ama ben akıllı kızdım yani kendimi asla kullandırtmadım yanlış şeyler yapmadım dillere düşücek şekilde hiç bir şey yaşamadım o kadar çok seviyordumki haklı olduğum halde gidip özür dilerdim ya çocuk gibi ruh hastalığı şeklinde bir ilişkimiz vardı sürekli küserdik ıy iğrençti ya bide bizim aramızda çıkma sevgili bilmemne gibi şeylerde geçmedi hiç ama ben severdim işte o da beni severdi ne biliyim:)neyse işte bunun bi eski sevdiği kız mı ne vardı bi gün bana ben seni sevmiyorum eski kız arkdşımı seviyorum dedi ben de iyi koş git dedim ve offf ne gözyaşı döktümm 3 ay falan sonra noldu geçtiii:))böyleleri psikopat oluyolar kuyruk acısını unutamayıp geri dönüyolar beni hala arar arada aklına geldkçe gerizekalı hiç bir şekilde o gün seni sevmiyorum dediğinden beri konuşmadım yüzüne bakmadım keşke daha önceden yapsaydım diyorum ama aşk işte gözlern kör oluyor ama ben ilk günden beri biliyordum yürümüceğini boşa sevdiğimi ama seviyosun işte bi yere kadar yeterki gözlerini açmasını bil işişten geçmeden:)

ya ayrılrsam ölürüm gibime geliyor.. o benden ayrılmayı hiç istemedi belkide hep benden bekledi bilmiyorum.. belki hata yapıyorum suqn halşa birlikteyiz bana hediyeler alıyor güzel şeyler söylüyor.. ayrılırssam hayatımın aşkını kaçıracağımdan korkuyorum ama yaptıklarıda akımdan çıkmıyor. onun için o kadar üzülmüşken çabalayıp beklemişken onu bırakmak gelmiyor içimden:97:

meraba bayanlar bnmde size bi sorum var :KK1: :KK15: sevgilinizden kendinizi nasıl çekiyosunuz kacan kovalanır hesabı:KK9: +nasıl meraklandırılır bu erkekler ustumuze dusurmenın yolları nelerdir:KK5: yorumlarınızı beklıorum :KK70::KK1::KK1::KK1:En Büyük KK
:KK52::KK52:

meraba bayanlar bnmde size bi sorum var :KK1: :KK15: sevgilinizden kendinizi nasıl çekiyosunuz kacan kovalanır hesabı:KK9: +nasıl meraklandırılır bu erkekler ustumuze dusurmenın yolları nelerdir:KK5: yorumlarınızı beklıorum :KK70::KK1::KK1::KK1:En Büyük KK
:KK52::KK52:

ben de şu sıralar ilgisiz erkek arkadaşımdan muzdaribim. offf ya çok belli ettim sevdiğimi, o da ilgiliydi ama benim kadar değil.
neyse çok detaya girmek istemiyorum. ama kaçıştayıım bugün. bakalım napacak

şimdi hepimize yol göstermesi adına ilhan uçkan ın bir yazısını paylaşıcam

Bilmeyeniniz, duymayanınız yoktur herhalde; kaçan kovalanır. “Kaçıyorsa vardır elbet bir sebebi, ne acaba?”, diye hiç yoktan meraktan peşine düşülür.

Bütün oyunlarda olduğu gibi bu oyunda da ilk harekete geçen, ilk kaçan öne geçer. Önemli olan, oyunda ilk kaçışı yapıp karşınızdaki kişinin kafasına her an elinden kaçabileceğinize dair paranoyayı yerleştirmektir.

Böyle bir paranoyanın yerleşebilmesi için ilk kaçışın vakit kaybetmeden ve mükemmel bir biçimde gerçekleştirilmesi gerekir.

Bunu daha ilk tanışma anında, kendinden fazlaca bahseden erkeğe arkanızı dönüvererek dahi yapmış olursunuz ya, yine de işin püf noktalarına bir bakalım.

Birinci kural haklılıktır:

* Elbette illa ki haklı olmanız gerekmiyor.
* Ama kaçtığınız kişi sizi kaçıranın yalnız ve yalnız kendisi olduğuna ikna olmalıdır.

İkinci kural karakterli olmaktır:
* Örneğin; “Sen böyle bir ilişki yaşamak isteyebilirsin, ama bu hiç bana göre değil, beni hiç anlayamamışsın”, deyip arkanızı döner gidersiniz.
* Sizi kovalamazsa aşk olsun!
* Nasıl bir ilişki yaşamak istediğini, neyi anlayamadığını merak etmemesi hemen hemen imkânsızdır.

Üçüncü kural açık kapı bırakmaktır:
* Gitmeden önce, “Tamam, sen benim için önemlisin, ama böyle bir durumu kabullenemem” dersiniz.
* Burada özellikle vurgulanması gereken ‘sen benim için önemlisin’ bölümüdür.
* Vurgulayın dediysem gözüne batırmayın, öylesine söylermiş gibi, ama tam o sırada gözünüzü gözünden kaçırıp yere bakarken alçak bir sesle söyleyin.
* Duraksamadan da devam edin; “Seni zorlamak istemiyorum, çünkü zorla bir şey yaşamak istemiyorum, bu hiç benim yapabileceğim bir şey değil” dersiniz, gitmek için de birdenbire hızlı hareketlerle çantanıza saldırırsınız.
* Ne de olsa üzgün ve kırgınsınız.

Dördüncü kural yalnızca sabırla beklemektir:
* İşte bu en önemli kuraldır.
* Unutmayın, zamanlama oyun için çok önemlidir. Geçen zamanı sizin lehinize işletmeyi bilmeniz, bunun için de sabırlı olmanız gerekir.

Beşinci kural gevşeyip, daha gün bitmeden peşine düşmemektir:
* Kaybetme korkusunun sizi alt etmesine izin vermeyin.
* Biraz gururlu, biraz da istikrarlı olun.

Altıncısı, size geldiğinde ‘hatasını bir daha asla tekrarlamayacağı’ itirafını ağzından eksiksiz almaktır:
* Bu itirafı henüz dile getirmediyse beklemeye devam edin.
* Elbette bu bekleyiş, olayın soğuyup unutulmayacağı kadar da kısa sürmelidir.
* Ama mutlaka itiraf ettirin. Çünkü sonra çok işinize yarayacak.

Yedinci kural, bu oyunu fırsat buldukça, ilişki monotonlaştıkça farklı biçimlerde tekrarlamak, ama karşınızdakinin bağışıklık kazanmasına da imkân vermemektir.
* İlk kaçışı iyi yaparsanız, bir daha kaçmasanız bile o hep “kaçtı, kaçıyor” zannedeceğinden artık paranoyayı onun aklına yerleştirmişsiniz demektir, gerisini kendi getirir nasıl olsa.

Bu arada bazı sürprizler de iyi gelebilir:
* Örneğin sürekli yapılan şeyleri yapmamak, arayacağı saatte telefonu açmamak gibi.
* Ne olduğunu sorduğunda da “Arayacağını unutmuşum, hep aramanı bekleyecek değilim ya, zaten ne zaman aradığın belli değil” dersiniz.
* Eğer erkek arkadaşınız kaçma konusunda sizden atak davranırsa hiç paniğe kapılmayın.
* Böyle numaralarla kaybedecek zamanınız yok.
* Siz kendinizi ne kadar rahat bırakırsanız, soğuk kanlı olursanız, o kadar hızla size geri dönecektir.
* Arkasına bakıp da peşinden kimsenin kovalamadığını görünce önce geçici bir rahatlık yaşayacak, bir süre sonra hâlâ kimseyi göremeyince hata yaptığını düşünmeye başlayacak ve kendine güvenini kaybedecektir.

Bir ilişkide erkek kaçarsa bekleme süresi en fazla 5 gündür!
* Gelmedi, gelmedi.
* Bir daha yanınıza sokmayın.
* Çok çaba harcayıp gelirse o zaman da, “Ben de sana ‘bitsin bu ilişki’ diyememekten daralıyordum, iyi ki sen gittin diye sevindim, artık rahat bir nefes alıp dostluğun tadını çıkaralım. Böyle saçmalıklar yapmayalım” deyin, iyice kötü hissetsin kendini.
* Sonra da sizi geri kazanmak için elinden ne geliyorsa yapsın.
* Hem görsün bakalım durum nasıl tersine dönüveriyormuş.
* Sizinle ya da kendisiyle bir problemi olmasa kaçmazdı, bunu aklınızdan çıkarmayın.
* Erkekler biz kadınlar gibi “ilişkiyi kızıştırmak” için “numaradan” kaçmazlar.
* Eğer sizi hakikaten seviyorsa beş güne varmadan döner.
* Ama beş günü geçerse bilin ki kendini yeni arayışlara kaptırmıştır.
* Bir iki ilişki denemesinin ardından geri dönüp de tarafınızdan hemen kabul görürse, sizi rahatlıkla idare edebileceği bir pozisyona taşımış demektir.
* Böylelikle, kafasında sizi, “kızgınlıkları etkisiz” ve “zaaflarına çabuk kapılan” bir yere koyacaktır.
* Bu da oyunu kaybettiğinizin işaretidir.
* Artık blöflerinize bile kanmayıp, her canı istediğinde gidecek, sizi canı çekince de geri gelecektir.
* Var mı böyle yağma?

Bu tür “sorumluluktan kurtulma” numaralarını bozmanın bir yolu da, gideni geri geldiğinde sizin kovmanızdır!
* Nasıl da şok olur!
* Önce “Aman, bana ne?”, der.
* Sonra reddedilmenin sıkıntısı yavaş yavaş içini daraltır ve hiç yoktan ikinci bir deneme yapıp sizi o kovabilmek için elinden geleni yapar.

Döndükten sonra samimiyetini yeterince inandırıcı bulmadıysanız hiç oyalanmadan, kendi kendinize bahaneler bulmadan gönderin gitsin.

İlhan Uçkan, Erkekleri Kullanma Kılavuzu, Artemis Yay., Sf: 57

alıntıdır.

ilgisiz sevgiliyi alt etmenin en kolay ve en önemli yolunu söylüyorum, ek şeylere gerek yok!

onunla havadan sudan, komşunun sevgilisinden ya da arabasından değil. sadece size özel şeylerden ve açık seçik konuşun, sadece bu kadar... kafadan sallıyor olsanız da yapın bunu :)) çünkü erkekler ilgisini ancak böyle canlı tutulabiliyor ve sonra söylediğiniz her şey dikkatle dinleniliyor :)

Son düzenleme:
bende buna katılıyorum.erkeklere çektiriceksin eğer seni seviyorsa zaten herşeyine katlanır seni kabullenir.ben arkadaşımı örnek göstereyim kız en pahalı şeyleri alır ve ona ödetir.en pahalı yerlerde yemek yemek ister vs hiç üşünmüyo bütçem öyle sarsılır böyle mahvoluruz , düşündüğü tek şey ben bunlara değerim benim için yapmıycakta kimin için yapıcak ama gelin kocasındaki ilgiyi görün kadını el üstünde tutuyo bir dediğini iki etmiyo vs o yüzden biraz sömürün arkadaşlar inanın iyi oluyo ( ben yapamıyorum ama yapabilen varsa yapsın ):kk77::kk77::kk77::kk77:

mahmurecim saol nedir bu erkeklerden cektıgmız ya artık ıntıkam zamanı kosturalım pesımızden al ust olsunlar hahahaha xd:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK66::63:

benim ilişkim berbat gidiyor:KK43:
9 yıl önce 4 ay çıkmıştık, ilgisiz tavırları beni süründürüyordu ama daha da bağlıyordu kendine
bir süre sitemle karışık benimle ilgilenmesini vs istediğimi söyledim
ama tüm gün ben yokmuşum gibi davranıyordu. telefondayken iyiydi ama... içime sinmiyordu bir türlü bu ilgisiz halleri
ayrı şehirlerdeydik üstelik.

4 ayın sonunda soğumaya başladım ben. balık burcuyum efenim, fazla sıkmayacaksın fazla gevşek de bırakmayacaksın. kaçış yaparım
neticede ailemin zoruyla evleneceğimi söyledim. ve ayrıldım
gerçekten evlendim de)))

evli olduğum sürelerde de onu terk ettiğim için üzülürdüm onun adına. ağlamıştı çünkü.

her yıl doğum gününü kutlamak için arardım. kısaca laflar kapatırdık telefonu.

evliliğim bitti.

bir ay kadar önce aradım. çok heyecanlandı. arkadaş gibi giderken, yine başladık. sanki aradan onca zaman geçmemiş gibiydi

ama bizimki hala aynı. gün içinde msni hep açık olurdu, ama ben giriyor muyum çıkıyor muyum bihaber!!1 telefondan açtığı için ben ileti yazmadan bakmıyormuş.
geceleri msnde konuşurken erkenden yatıyor, uykum var filan
geçen hafta cumartesi neredeyse tüm gün kapalıydı msni. telden de aramıyorum. gururumdan. bir ara açtı. telefonumun şarjı bitiyor, istanbula geçiyorum dedi
hayırdır bir şey mi oldu dedim."bir şey yok, gezmek için"

tmm dedim. üzüldüm tabii. birden bire çıktı bu gezme işi. tüm gece kapalıydı gene msn. ertesi gün de akşama doğru açtı. hep çevrimdışı durdum, kırıldım çünkü. şarjı bitse bile araç kiti var, halledebilir. arkadaşlarıyla buluşacaktı şarjı bitse nasıl iletişim kuracaktı ki? şarj olayı düzmeceydi anlayacağınız.

pazartesi günü bir şey yokmuş gibi davranayım evham yapıyorumdur belki dedim. günaydın dedim günaydın toplantıya giriyorum müsait olunca arıycam dedi
aramadı!!
dün aradı. online görünce beni. hem mesafeli hem ilgili ortaya karışık bir tavır sergiledim. tüm gün toplantıdaydım, çok kötü. akşam üzeri rahatladım ama sen müsait değilsindir diye arayamadım (boşanmş olduğum içn sıkıyor ailem. daha haberleri yok durumdan)

ve bugün... şu saat oldu msn i hala kapalı(((

içim çok kötü ama çaktırmamaya çalışıyorum. üstüne düşmek de istemiyorum.
arasa sorsa bile artık cumartesi gecesi istanbulda ne haltlar karıştırdığını bilemediğim için, içimdeki kurt beni kemirecek

kızlaaaar akıl verin, yorumlarınız mümkünse olumlama şeklinde olmasın da soğuyayım şundan.

bende buna katılıyorum.erkeklere çektiriceksin eğer seni seviyorsa zaten herşeyine katlanır seni kabullenir.ben arkadaşımı örnek göstereyim kız en pahalı şeyleri alır ve ona ödetir.en pahalı yerlerde yemek yemek ister vs hiç üşünmüyo bütçem öyle sarsılır böyle mahvoluruz , düşündüğü tek şey ben bunlara değerim benim için yapmıycakta kimin için yapıcak ama gelin kocasındaki ilgiyi görün kadını el üstünde tutuyo bir dediğini iki etmiyo vs o yüzden biraz sömürün arkadaşlar inanın iyi oluyo ( ben yapamıyorum ama yapabilen varsa yapsın ):kk77::kk77::kk77::kk77:

bende yapamam bunu yaa:KK64::KK64::KK64:

valla arkadaslar ilk günlerin değerini bilin..hiç bi zaman o günler gibi olmuyo ya..aah ah geçen yıl nasıldı benım ki odun bu yıl nasıl.nasıl canlı tutulur öyle ilk günki gibi bilmiyorum..doğal ortamına bırakcam ormana orda yaşasın ya :63:

bu foruma bayılıyorum çekenin halinden çeken anlar hesabı her kelimenizden birşeyler çıkarıyorum şahsım adına,bunun için en baştan teşekküretmeliyim tüm yorum yapan arkadaşlara..benimde sorunum tıpkı burdaki sorun gibi,ben direk sonuca geleyim arkadaşlar aslında bir arkadaş daha sormuş ama cevap gelmemiş,ya sevdiğimizi çok belli ettiysek,bunu söylediysek her fırsatta,ya hayatımızın merkezi olduğunun farkındaysa şu durumda ne yapmalı?hala kurtarılacak bir yeri varmıdır?kısasa kısas şu durumdada etkili olurmu peki?( balık burcu bir erkek bunuda söylmeliyim illallah ettim):KK59:

Bence bunun anahtarı kayıtsız olmak kızlar. İlgisiz değil ama kayıtsız davranın. Ve hatta davranmak da değil gerçekten kayıtsız olun, öyle hissedin ve ona da bunu hissettirin. Sanırım bu işe yarar.

bu foruma bayılıyorum çekenin halinden çeken anlar hesabı her kelimenizden birşeyler çıkarıyorum şahsım adına,bunun için en baştan teşekküretmeliyim tüm yorum yapan arkadaşlara..benimde sorunum tıpkı burdaki sorun gibi,ben direk sonuca geleyim arkadaşlar aslında bir arkadaş daha sormuş ama cevap gelmemiş,ya sevdiğimizi çok belli ettiysek,bunu söylediysek her fırsatta,ya hayatımızın merkezi olduğunun farkındaysa şu durumda ne yapmalı?hala kurtarılacak bir yeri varmıdır?kısasa kısas şu durumdada etkili olurmu peki?( balık burcu bir erkek bunuda söylmeliyim illallah ettim):KK59:

Evet çok güzel bir soru, ben de aynı durumdayım, yani baştan hata yaptıysak, şu zamana kadar hep biz kovalamışsak bu durumu nasıl tersine döndürüp rolleri değiştirebiliriz? İlgimizi bir kere aşırı belli etmişiz, hep biz kıskanmışız, biz aramışız biz üstüne düşmüşüz diyelim, bu arada söz konusu olan oldukça uzun bir ilişki... Bu durumda artık yapacak hiçbir şey yok mu? :63: Böyle bir durum için taktikler var mı? Kısacası durumu tersine çevirmek istiyorum, artık kovalamaktan yorulduysak onuhn kovalamasını nasıl sağlarız?

Evet çok güzel bir soru, ben de aynı durumdayım, yani baştan hata yaptıysak, şu zamana kadar hep biz kovalamışsak bu durumu nasıl tersine döndürüp rolleri değiştirebiliriz? İlgimizi bir kere aşırı belli etmişiz, hep biz kıskanmışız, biz aramışız biz üstüne düşmüşüz diyelim, bu arada söz konusu olan oldukça uzun bir ilişki... Bu durumda artık yapacak hiçbir şey yok mu? :63: Böyle bir durum için taktikler var mı? Kısacası durumu tersine çevirmek istiyorum, artık kovalamaktan yorulduysak onuhn kovalamasını nasıl sağlarız?

Fikri olan yok mu?

evet uzun bir ilişki benimkide ve ibreyi nasıl tersine çevirebiliriz fikir verebilecek arkadaş yokmu acaba??

Madem öyle şu anki durumla ilgili farklı bir şey sorayım, fikirlerinizi yazarsanız sevinirim. Küslük durumu varsa ne yapılmalı sizce? Konu kısaca şu: Pazar gecesi tartıştık, haklı ya da haksız yoktu, daha doğrusu ikimizin de kendimize göre haklı olduğu bir konuydu. Sonrasında bu sorunu konuşmak için tekrar görüştük, ama konuşmak imkansız gibi bir şeydi, ne desem beni anlamıyordu ve kayıtsız tavırları ve sözleri beni çıldırttı. Dayanamadım ve bu ilişkiye bu şekilde devam etmek istemiyorum dedim, ondan bir çözüm önerisi bekliyordum ama sustu ve peki kendine iyi bak dedi sadece. Sonra 2 gün hiç konuşmadık, gerçekten ayrıldık mı diye düşünmeye başladım, amacım bitmesi değil ki oturup karşılıklı sorunları çözmekti sadece ama o her zamanki gibi hiçbir çaba göstermiyordu. Neyse dayanamadım ve dün akşam mesaj atıp, buzları eritmek amacıyla ortak bir arkadaşımızla da beraber bizi bir mekana götürmesini teklif ettim. Önce kabul etmedi, "bu uygun olmaz artık sonu yok birbirimizi sevsek de" dedi. Ama sonra yumuşadı ve bir akşam dışarı çıkmayı kabul etti. Ama o mesajlaşmadan sonra beni bütün gün yine aramadı, şimdi biz sevgili miyiz yoksa komik bir arkadaşlığa mı başladık anlamıyorum. Belki ben arkadaşça bir buluşma teklif ettim ama onu tanıyorum oturup başbaşa konuşalım düzeltelim desem hiç kabul etmezdi. Şimdi ben ne yapayım, yine hiçbir şey olmamış gibi arayayım mı? Küslük bitsin, tekrar sevgili gibi olalım istiyorum. Hani mesela arayıp hiçbir şey olmamış gibi tatlı tatlı konuşsam, şirinlik yapsam olur mu? Yoksa bekleyeyim mi? Sonuçta dün akşam ben mesaj atıp bir yere davet ettim. Ne yapayım?

buna yakın bırseyı bende gecmıs zamanda yasamıstım cok ıyı anlıyorum senı okurkende onu hıssettım,sevgılı gıbı gorunmuyorsunuz artık yanı sevsekte artık olamayız demesı zaten kafasında coktan bıtırdıgını gosterıyor acı ama gercek bu.bunlar son cırpınıslar tutunabılmek adına cok sert belkı sozlerım ama eger cıdden ıstıyorsa senı bıtsın dedıgınde hemen kabul etmezdı degılmı?sımdı aradakı sorunu ve sevgılının karakterını bılmedıgım ıcın yuzeysel konusuyorum tecrubemede dayalı olarak.sonuc olarak senı cok ıyı anladıgım ıcın,ıcınden aramak mesaj atmak gelıyor bılıyorum cunku sen yapmassan bunu onun yapmıycagından korkuyorsun ve boylece temellı onu kaybetmekten korkuyorsun.sakın sen ılk adımı atma desemde atıcaksın,belkıde ıcının rahatlaması ıcın en ıyısı bu sonradan acaba yazssaydım baslarmıydıkkı bırdaha demektense rahatlat ıcını at bakalım,ben hayattan sunu ögrendım askta gurur olmuyormus kendı canın daha kıymetlıymıs karsıdakınden,benım ıcımı kurt yıyıcegıne Allah'ın bır kuluna sadece aşkım ıcın boynum egılsın olmuyorsada Allah selamet versın bır daha nerde gorucem...kaldıkı gun gelır ben onun meyvesını alırım eger gercek aşksa! uzun lafın kısası cok uzattım bende cok yaralıyım bazı seylerdede oyle dokuluyor ıste parmaklara ıcınden ne gecıyorsa onu yap ama dozunda salya sumukdegıl ama kendı ıstedıgın ıcın kendıne yedırebılıcegın tarzda..sonucu burayada yazarsan sevınırım inşallah ıstedıgın gıbı olur canım..

aynen benimde canım kıymetli içim içimi yiceğine ben onu yiyip bitireyim diyorum:)) gururumu incitmeden zeki ce taktiklerle durumunu öğrenmee çalışıyorum:))):KK52:

anlasıldı kımse dıkkate alıp cevap vermıyor burda halbukı ozenle takıp ettıgım bır sıte,ılgınç!!

X