Pilates yapanlar, paylaşalım mı?

Güzel Hanımlar,

Bugün Ebru Şallı'nın dvd pilatesini yapmaya başladım. Daha önce ağırlık çalışmış ve nivea nın cd sini uygulamış biri olarak bu pilates in yağ yakacağından çok emin olamadım. Sizce karın ve basen yağlarını yakar mı? Benim ilk gün izlenimlerim daha çok duruşu düzeltip bir zindelik vereceği yönünde. Ve ilk gün için hareketler gerçekten zor geldi bana.
kafamçokkarıştı

ya arkadaşlar ebru şallı için doğru pilatesi bilmiyor falan diyolar.
bende o yüzden emin olamıyorum alsammı almasam mı diye?napcazz??

Ebru Şallı'ya ben yeni başladım, bunu cevaplayamam ama daha önce başlamış olanlar tecrübelerini, etkisini anlatsa çok iyi olacak gerçekten. Siz de ona göre karar verirdiniz.

evde her sabah ebru şallıyla yapıyorum 2,5 aydır müthiş bi değişim var dediğiniz gibi pek tartıda gözükmüyor mezro kullanın ölçülerde müthiş değişim olduğunu farketmeniz çok sürmeyecek ilk bir ayda anlaşılıyor yani harika bence ben hergün yapıyorum ve yapmadğım gün kendimi çok kötü hissediyorum ruhumu temizliyor bedenimi inceltiyor gerçekten ben çok mutluyum hrekese tavsiye ediyorum spor salonuna gitmek zor oluyor hazırlan falan filan ama evde harika alet edavatları aldıktan sonra sorun yok ben şiddetle tavsiye ediyorumkaydirigubbakcemile2

1 ay kadar platese gittim ve bu sporu çok sevdim.sanki sizi zorlamıyormuş hiçbir yeriniz erimiyormuş gibi geliyor.belki kilo olarak fazla bi şey kaybetmiyorsunuz ama görüntünüzde bi daralma oluyor.ben tam faydalarını görmeye başlamıştım ki bıraktım.evde yapmak da her zaman işime gelmiyor.ama gerekirse topunu ve diğer malzemlerini de alıp evde yapıcam.tavsiye ederima.s

Ben de 1 hafta oldu Ebru Şallı ile pilatese başlayalı... Biraz araştırdım ve 1 ay sonrasında sıkılaşıldığını öğrendim. Umarım gerçekleşir. Bu haftasonu top, lastik vs. malzemelerini almayı düşünüyorum. Ancak vücudu gerçekten zorluyor ve çalışılan bölgeler gerçekten yanıyor. Ancak Ebru'nun da dediği gibi bu acı insana mutluluk veriyor... Bir gün ideal bir vücuda sahip olmanın mutluluğu... :KK70: Aynı zamanda Nintendo Wii Fit ile de çalışıyorum sabahları pilatesten önce.. Ve diyet tabii ki...Bu kez kafaya koydum... Kararlıyım...Eriteceğim fazla yağlarımı ve fit olacağım inşallah... :)

ya arkadaşlar ebru şallı için doğru pilatesi bilmiyor falan diyolar.
bende o yüzden emin olamıyorum alsammı almasam mı diye?napcazz??

annem kursunada gidiyor ve Ebru Şallının daha güzel yaptırdığını söylüyor.Bende 3 haftadır yapıyorum ,haftasonları yapıyorum sadece ama çok sevdim,güzel anlatıyor.Hımm bu arada belim 1 cm inceldi şimdidenhihoyyyt

kzlar..
ben bi kampanyadan pilattes topu kazanmısıtım
bugün geldi..
şişirmeye başladım
ama benimmmm akıllı kardeşim -tatlicadiarzu- böleeeee bi anda banıncaa.. pombanın ucu cıktı
hem ucu hemde iki siyah csim..
kırımadı
yaa bilen var mı
nasıl takcagımı
yardım lütfen :KK43::KK43:

arkadaslar merhaba. bu plateste basen bolgesı ıcın ozel hareketler nelerdır nerelrden gorebılırız??
bunları onlıne olarak gorebılcegımız sıteler var mı ozelden mesaj atarmısınız?? ındırebılecegım yerler varsa onlar da cok super olur hep nette olamıorum cunku:KK43:

arkadaslar merhaba. bu plateste basen bolgesı ıcın ozel hareketler nelerdır nerelrden gorebılırız??
bunları onlıne olarak gorebılcegımız sıteler var mı ozelden mesaj atarmısınız?? ındırebılecegım yerler varsa onlar da cok super olur hep nette olamıorum cunku:KK43:

indirebilmen için üye olman lazım ama umarım ingilizcen vardır :s

link vermek yasakmış siliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende gidiyorum platese ve stepe haftada 2 gün yaklaşık 1 aydır önceleri çok ağrım oluyordu hareketlerden sonra ama artık alıştım etkilemiyor.Boyum 1.65,kilom 58..Biraz kilo vermem lazım sporun yanında bir de lahana kapsülü kullanacağım...

merhaba
bende platese başlamayı düşünüyorum evde mi yapmak iyi spor salonundamı ben spor salonuna yazılmayı düşünüyorum izmirde gidenler bir yer önerirlermi?

slm kıslar bende 2 aya yakın bir zamandır evde ebru şallının platesini yapıyorum ve gerçekten çok rahatlatıyo
ama benim bir sorunum var bir türlü belim incelmiyo basenlerim inceldi 3 santim ama belde tık yok niye acaba
hamilelikten sonra 3 santim kalınlaşma oldu ve incelmiyo bi türlü:çok üzgünüm:

merhaba arkadaşlar bende bayağı kilo verip incelmem lazım bende ebru şallının programıyla yapmaya başladım aynen arkadaşların söyledikleri gibi kendimi çok iyi hissediyorum yapmaya devam edicem ayrıca platesle ilgili videolara nerden ulaşabilirim şimdiden hepinize çok teşekkür ederim:eek:

X