Nasıl anlatsa ona bu durumu ?

adimyokbenim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2009
54
1
Merhaba arkadaşlar...

Sizinle en yakın ve çok sevdiğim bir arkadaşımın sıkıntısını paylaşmak istiyorum.

Arkadaşım çok küçük yaşta bisikletten düşmüş ve bisikletin oturulacak yerinin hızlı çarpması sonucu bi kanama yaşamış. Bu olaydan ailesine hiç bahsetmemiş zaten ilkokula gidiyomuş ve utancından söylemeyip iç çamaşırını çöpe atmış.

Aradan yıllar geçti şimdi arkadaşımın ciddi bi ilişkisi var ve bu yaz evlenmeyi planlıyor. Evleneceği insan gelenek ve göreneklere çok bağlı bi insan. Arkadaşım bunu bildiği için bişeyler fazla ciddiye binmeden gidip bi doktora görünmek ve işin aslını öğrenmek istemiş.
Doktora gittiğinden beklemediği bir sonuçla kaşılaşmış. Doktor kızlık zarının bu bisiklet kazasında zedelenmediğini fakat başka bi durumun olduğunu söylemiş. Bu durum zarının çok çok geniş olduğuymuş. Ve ilk gece büyük bir ihtimalle kanama olmayacağıymış.

Şimdi iyi ya işte diyebilirsiniz. Fakat arkadaşım bunu ilişkisi olduğu kişiye nasıl anlatır? Anlatırsa arada yine de bi güvensizlik şühe oluşmaz mı ? Arkadaşım daha önce nişanlanıp ayrılmıştı. Acaba sevdiceğinin aklına başka şeyler gelir mi? Acaba düğün gününü bekleyip o zaman mı açıklasa. Bende bi çözüm bulamıyorum ne yapsın kızcağız ?:1no2: Fikirlerinizi bekliyoruz.

ilkokuldan bu zamana kadar ,
bana çok tuhaf geldi açıkcası...yani 6-7 yaşından beri
bu olayı kimseye anlatmamış...
önemli olan kendinin doğruyu bilmesi,
başkasına bunu sadece söyleyebilir,
inandırmak zorunda değil bence...
zaten arada güven varsa,inanancaktır karşı taraf,
yine ama diyorum
bazı şeylerin saklanmaması gerektiğine inanıyorum...
Allah yardımcısı olsun...
sevgiler...

Son düzenleme:
ne garip...
hatun kendisinden emin
fakat sevdiği adamın ona güvenmeyeceğini düşünüyor
hem de tamamen anatomiyle alakalı bir durum nedeniyle...
böyle bir mevzuda bile güven ortamı oluşmamışsa evlilik düşünmek niye?

bu ülkede kızlık zarı esnek diye ilk gece kanama yaşamayan karılarının kafasına sıkan insan görünümlü cahil yaratıklar var.

evlilik öncesi cinsel birlikteliğe karşıyım
ama namusu 2 bacak arasında arayan akıl fukarası insanlara daha da karşıyım

evliliği oluşturan en temel taş "güven"dir, karşılıklı saygıdır...
ruha değil de bedene tutsaksa yaşadığınız aşk(!) zar da sorun olur memelerin küçüklüğü de malum bölgedeki 1 tek kılda

hadi birileriyle düşüp kalkmıştır kız değildir de bunu nasıl açıklarım evleneceğim adama çaresizliğine düşer onu anlarım
ama Allah vergisi bi durumu açıklayamayacağı bir insanla evlenicek olan hatuna sadece acırım...
zira o evlilikten mutluluk ve huzur beklemek hata olur
size meta olarak bakan bi adamı değil yatağınıza hayatınıza bile sokmayın...

kanıtlamak zorunda değil bence, karşı taraf güveniyorsa inanır zaten ki evlenen insanlar arasında da böyle bir karşılıklı güvenin bulunması gerekir. ama çok korkuyorsa, sevgilisine evlenmeden önce beraber gidelim, bazılarında zar çok esnek oluyormuş falan diyip beraber doktora görünmeyi teklif edebilir.

Bisikletten düşmeyle, oturma yerinin sert çarpmasyla falan bekaret bozulmaz....
6-7 yaşındaki kız da zaten bekaret falan bilmez.. Utanır belki ama en azından annesine söyler kanadı oram diye... Bekaret 6-7 yaşında öğrenilen bişey değildir....
Ha doktor farklı bir durumdan bahsettiyse de bunu evlendikten sonra eşi şüphelenirse tekrar bir doktora giderek açıklayabilir...
Sorun bunun neresinde anlayamadım....

Allah bildikten sonra kuldan niye saklasinki...:nazar:

Söylesin böyle böyle birsey basima geldi diye....ayricada gerdek gecesine kadarda beklemesin kanimca...bu cok sacma olur...benneyaptımki

Geleneklerine düskün bir erkek buna önem veren bir erkek bunu bilmek ister...
Inanirmi Inanmazmi bilmiyorum lakin ben kendimden eminsem icim ve vicdanim rahatsa kimseyide inandirmak gibi bir amacim olmaz...:kahve:

ya evlenmeden önce yada evlendiği zaman anlatsın bu konuyu erkek arkadaşına bence
korkmasın erkekler bu konuda daha bile bilgili
çok da problem olursa gider bi doktora onun anlatmasını ister
çok büyük bi problem değil yanii
zaten neticede kızz yani kimseye bişey ispat etmek zorundada değillll

Evlenecegi kiseye bence en yakin zamanda anlatmali evlilikte güven cok önemli.
Bunu gerdek gecesinde ögrenirse belki inanmaz.
Her geleneklerine düskün bir erkekde ayrilir böyle bir durumda diye bisey yok.
Sonucta kimseyle birlikte olmadi.
Hem inanmazada kendisi bilir ondan baska evlenilecek erkekmi yok?

arkadaşınızın daha 6-7 yaşındayken bunun bekaretle ilgili bir olay olduğunu anlayıp herkesten saklaması,çamaşırını çöpe falan atması çok ilginç...hani o yaştaki masumluk ve saflıkla koşa koşa annesinin yanına gidip "anne kanadıı" diye ağlaması gerekmezmiydi?
gerçi yukardaki kısım başka bir topik konusu olabilir.
ben konu hakkındaki yorumumu yapayım...
bu tamamen fiziksel bir durum.eğer arkadaşında kendinden eminse karşı tarafa ıspat için kendini paralamasına gerek yok.
ama en azından bir açıklama yapmalı.yani "ben rutin doktor kontrollerimde böyle bir durumum olduğunu öğrendim." demeli.karşı tarafında bu durumu bilmeye hakkı var.
ama ister ama istemez.onuda paşa gönlü bilir:nazar:

bence söylemesin ogün yaşasın neler olacagını ......
kız eminse neden bundan korksun ki...

Merhaba arkadaşlar...

Sizinle en yakın ve çok sevdiğim bir arkadaşımın sıkıntısını paylaşmak istiyorum.

Arkadaşım çok küçük yaşta bisikletten düşmüş ve bisikletin oturulacak yerinin hızlı çarpması sonucu bi kanama yaşamış. Bu olaydan ailesine hiç bahsetmemiş zaten ilkokula gidiyomuş ve utancından söylemeyip iç çamaşırını çöpe atmış.

Aradan yıllar geçti şimdi arkadaşımın ciddi bi ilişkisi var ve bu yaz evlenmeyi planlıyor. Evleneceği insan gelenek ve göreneklere çok bağlı bi insan. Arkadaşım bunu bildiği için bişeyler fazla ciddiye binmeden gidip bi doktora görünmek ve işin aslını öğrenmek istemiş.
Doktora gittiğinden beklemediği bir sonuçla kaşılaşmış. Doktor kızlık zarının bu bisiklet kazasında zedelenmediğini fakat başka bi durumun olduğunu söylemiş. Bu durum zarının çok çok geniş olduğuymuş. Ve ilk gece büyük bir ihtimalle kanama olmayacağıymış.

Şimdi iyi ya işte diyebilirsiniz. Fakat arkadaşım bunu ilişkisi olduğu kişiye nasıl anlatır? Anlatırsa arada yine de bi güvensizlik şühe oluşmaz mı ? Arkadaşım daha önce nişanlanıp ayrılmıştı. Acaba sevdiceğinin aklına başka şeyler gelir mi? Acaba düğün gününü bekleyip o zaman mı açıklasa. Bende bi çözüm bulamıyorum ne yapsın kızcağız ?:1no2: Fikirlerinizi bekliyoruz.

ne yapacak ki. olayı olduğu gibi anlatacak..... bu kadar basit:kahve:

arkadaşınızın daha 6-7 yaşındayken bunun bekaretle ilgili bir olay olduğunu anlayıp herkesten saklaması,çamaşırını çöpe falan atması çok ilginç...hani o yaştaki masumluk ve saflıkla koşa koşa annesinin yanına gidip "anne kanadıı" diye ağlaması gerekmezmiydi?
gerçi yukardaki kısım başka bir topik konusu olabilir.
ben konu hakkındaki yorumumu yapayım...
bu tamamen fiziksel bir durum.eğer arkadaşında kendinden eminse karşı tarafa ıspat için kendini paralamasına gerek yok.
ama en azından bir açıklama yapmalı.yani "ben rutin doktor kontrollerimde böyle bir durumum olduğunu öğrendim." demeli.karşı tarafında bu durumu bilmeye hakkı var.
ama ister ama istemez.onuda paşa gönlü bilir:nazar:

kro doğru der mirmirmirmir
2 yıl önce fuar nedeniyle adet geciktirici almıştım da
adetim geldiginde parca parca kan gelmişti
eşek kadar halimle ben bile hemen anneme koştum "anne bu neee :1shok:" diye :nazar:

Bu kadar kafaya takıyorsa, nişanlısına bisiklet olayını da anlatmasına gerek yok..

''Jinokolojik kontrollerimde doktorum, zarın esnek olduğunu söyledi'' desin geçsin..Bu kadar..

Ortada büyütülecek birşey yok..

Bir arkadaşım evlendikten 1 sene sonra zar kanaması olayını yaşamıştı..Yani herkesin aynı olmaması normal..Bunu da nişanlısı olan beyefendinin bilmesi lazım..

Nişanlısına anlatmaya gerek yok
Doktorun dediğine göre
Kızlık zarı esnekmiş...
Bisikletten düşmesini aklından bir çıkartsın
Zar esnek olunca kan gelmez diye biliyorum
Ancak doğumda yırtılırmış kızlık zarı...
Bunu evleneceği adamda biliyorsa sorun olmaz
Bir damla kan için beni sevecek adamı asla istemem
Hangi zamanda yaşıyoruz, önce ruhen anlaşmalı çiftler

Doktura götürür oda esnek der hiç bisiklet çarpmayla kızlık bozulur mu hiç korkmasın eğer korkarsa adam şüpelenir bozulmazsa hemen dokturuna gitsin gittiği öldürecek hali yok ya küçükken söyleyecekti

ben inanmıyorum böyle bisikletle bozulma olayına.kişi kendinden eminse böyle birşeyi sorun etmez. hadi sorun etti diyelim sevgilisi sorun edecek biriyse ve ona güvenmeyecekse niye evleniyor ki? ben napiim öyle adamı bana inanmıyor güvenmiyorsa zaten kocam olamaz..
ayrıca illede açıklama yapmak istiyorsa gider doktora cinsel ilişkiyle değil çarpma sonucu yırtılma olduğuna dair rapor alabilir . onu alsın arkadaşınız..sengözlerimebaksanab

Arkadaşım zaten bisiklet kazasından bi bozulma yok ... Anatomik bi durum var ortada.Bisiklet kazası sadece bunun öğrenmesine neden oldu. Ama ilk gün sorun yaşamamak için acaba en başından söylese mi kararsız?

Arkadaşım zaten bisiklet kazasından bi bozulma yok ... Anatomik bi durum var ortada.Bisiklet kazası sadece bunun öğrenmesine neden oldu. Ama ilk gün sorun yaşamamak için acaba en başından söylese mi kararsız?

evet düşündükçe mantıksızlaşıyor, bir şeye yol açmayan böyle bir kazayı bu kadar takmak niye :uhm:

arkadaşımda aynı durumla karşılaşmş küçükken aklı başına gelince dra gidip anlatmış muayne olmuş küçüğken tabi ne olduğunu anlamamış genç kız olunca bu bundan diye düşünmüş neyse dr zarın zedelenmiş ama kanama olmamamsı için bi sebep yok demiş gerçekten evlendi ve sorun olmadı
arkadaşında bidra gidip nedir ne değildir öğrensin bence öncelikle

X