Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaşlar lütfen yardımcı olun bana.dün doktora gittim ve bana zoretanin yazdı.bu sabah aldım ilacı akşama almaya cesaret bulamadım kendimde.çok korkuyorum.bazı yorumları okudum gerçekten çok kötü şeyler yazmışlar.dudaklarından yemek yiyemez hale geliyosun burnunun kurumasından nefes alamıyosun ve burnun çok kanıyo diyolar.ne yapacağımı şaşırdım.öyle kafama taktımki kararsız olmakta beni mahvetti.artık sinirden ağlıyorum resmen yaa.yardımınıza ihtiyacım var:KK43:

arkadaşlar lütfen yardımcı olun bana.dün doktora gittim ve bana zoretanin yazdı.bu sabah aldım ilacı akşama almaya cesaret bulamadım kendimde.çok korkuyorum.bazı yorumları okudum gerçekten çok kötü şeyler yazmışlar.dudaklarından yemek yiyemez hale geliyosun burnunun kurumasından nefes alamıyosun ve burnun çok kanıyo diyolar.ne yapacağımı şaşırdım.öyle kafama taktımki kararsız olmakta beni mahvetti.artık sinirden ağlıyorum resmen yaa.yardımınıza ihtiyacım var:KK43:

canım merhaba,
ben de 6 aylık bir zoretanin tedavisi gördüm, geçen mayıs bitti.
evet ilacın bazı yan etkileri var, vücuttaki yağ salgısını azaltıyor ve bu burun içi kuruması dudak kuruması yapıyor.
doğrusunu söylemek gerekirse ben asla yemek yiyemeyecek kadar kötü olmadım,

ilaca başladığın andan itibaren ciddi bir destek görürsen sorun yaşayacağını sanmam. doktorum bana dudaklarım ve burnum için bepanten merhem vermişti ve çok da faydasını gördüm. ayrıca nivea veya başka bir marka da olabilir ruj gb olan dudak nemlendiricileri var onlardan mutlaka yanında bulundur ve kuruduğunu hissettikçe dudağına sür demişti.

burnumun içini de sabah öğle akşam bepanten merhemle nemlendirdim.
tedavi bittikten sonra 2hafta içinde tüm yan etkiler ortadan kalkıyor zaten merak etme,

tüm sivilce ve siyah noktalarımdan kurtuldum Allaha şükür.
tedaviden önce aşırı yağlı olduğu için nerdeyse hergün yıkamak zorunda olduğum saçlarımı artık 3-4 günde bir yıkasam bile asla yağlanmıyor.

sivilcenin yarattığı psikolojik travmayı ömür boyu çekeceğine 6 ay bu yan etkileri çek kurtul derim naçizane benim görüşüm...
yine de tatmin olmazsan doktorunla yeniden konuş iyice bilgilen...

öncelikle cvp verdiğiniz için çok ama çok tşk ederim.inanın 2 gündür stresten sivilcelerim çoğaldı resmen.genel yapı itibariyle çok fazla güçlü bi bünyem ve dayanıklılığım yoktur.buyüzdende cesaret edemiyorum.üniversite öğrencisiyim.derslerim ağır.mesela kasımda vizelerim var.ilaç 1 ay içinde cildini kusturuyo diyolar.tamda vize zamanına geliyo.ya başa çıkamazsam diyorum.öyleki kimileri dışarı çıkamaz oldum cildimin kusmasından diyor.ya bendede öyle olursa:KK43:

öncelikle cvp verdiğiniz için çok ama çok tşk ederim.inanın 2 gündür stresten sivilcelerim çoğaldı resmen.genel yapı itibariyle çok fazla güçlü bi bünyem ve dayanıklılığım yoktur.buyüzdende cesaret edemiyorum.üniversite öğrencisiyim.derslerim ağır.mesela kasımda vizelerim var.ilaç 1 ay içinde cildini kusturuyo diyolar.tamda vize zamanına geliyo.ya başa çıkamazsam diyorum.öyleki kimileri dışarı çıkamaz oldum cildimin kusmasından diyor.ya bendede öyle olursa:KK43:

canım bunlar olağan sonuçlar,
ama inan bana ilaca başlamak için tam vakti, yani sonbahar gb başlamak gerekiyor, bu mevsimde cilt daha az güneş görecek ve leke sorunun olmayacak...

ben de üniversite öğrencisiyim, haklısın hergün dışarı çıkıyoruz bazen fazlaca ağır gelecek ilaca devam etmek ama sadece sabır diyorum ihtiyacın olan tek şey sabır...

bir de sana tedavin süresince Solante Acnes güneş koruyucu losyon öneririm, çok faydasını göreceksin, ben hala kullanmaya devam ediyorum.

"ya bende de öyle olursa" demişsin, bende öyle olmadı mesela, cildim öyle deli gb kusmadı, en yoğun olduğu zamanlarda yüzümde kocaman bir kaç tane büyük sivilce oldu sonra hemen söndüler..

ben tedavim biitip de sonucu gördüğümde bunca zaman neden bekledim niye uğraştım diye kendime kızdım...

keşke bende başlayabilsem ve böyle diyebilsem.bana doktor sabah 20mg akşam 10mg al dedi ama sabah akşam 10mg alsam acaba bi sorun olurmu

keşke bende başlayabilsem ve böyle diyebilsem.bana doktor sabah 20mg akşam 10mg al dedi ama sabah akşam 10mg alsam acaba bi sorun olurmu

ilacın miktarı vücut ağırlığına göre ayarlanıyor canım dozu azaltırsan istediğin sonuca ulaşamayabilirsin :KK43:
ben sabah 20, akşam 20, öğle 10 toplam 50mg alıyordum.
benimkine göre düşükmüş dozun.

istersen yeniden görüş doktorunla ama bana sorarsan tedavine biran önce başla bitir derim, sayılı gün çabuk geçiyor

anladım canım çok ama çok tşklerr.biliyorum biraz fazla oluyorum ama kafamdaki sorular bitmiyor birtürlü baş ağrısı ve bel ağrısı yaptımı sende.birde kaçıncı aydan sonra tedavi rahat gidiyor:KK43:

merhaba arkadaşlar... ilacın ismini görür görmez yorum yazmak istedim 6 aylık bir tedavi sonucunda bu ilaç sayesinde cildim bebek gibi oldu. 5 yıl önceydi kullandığımda cildim sivilce doluydu. fakat ciddi oranda yan etkileri olan bir ilaç dikkatli kullanın...

anladım canım çok ama çok tşklerr.biliyorum biraz fazla oluyorum ama kafamdaki sorular bitmiyor birtürlü baş ağrısı ve bel ağrısı yaptımı sende.birde kaçıncı aydan sonra tedavi rahat gidiyor:KK43:

ne demek canım istediğini sorabilirsin, yardımım dokunur dilerim

ben de baş ağrısı yapmadı, 3 ve 4. aylarda eklem ağrısı oldu ama sonra geçti canım, inan ben ilaçtan olduğunu bile bilmiyordum sonradan burdaki yorumları okuyunca dedim ilaçtan galiba diye..o kadar rahatsız olmadım anlayacağın,

son 3. ay sivilceler falan iyice azaldı tek tük çıkmaya başladı, son 2 ay ise hepten geçtiler canım,
bu tedavinin mutlaka devam ettirilmesi gerekiyormuş, o yüzden 6 ay sabrettim. muradıma erdim, darısı başına...

ne güzel canım yaa ne mutlu sana çok geçmiş olsun.inan bende kullanmayı çok istiyorum.ilacı aldım dolapta duruyor öylece. elim bir türlü varmıyor korkudan.kendimden nefret eder oldum bu cesaretsizliğimden dolayı ya:KK43:

ne demek canım istediğini sorabilirsin, yardımım dokunur dilerim

ben de baş ağrısı yapmadı, 3 ve 4. aylarda eklem ağrısı oldu ama sonra geçti canım, inan ben ilaçtan olduğunu bile bilmiyordum sonradan burdaki yorumları okuyunca dedim ilaçtan galiba diye..o kadar rahatsız olmadım anlayacağın,

son 3. ay sivilceler falan iyice azaldı tek tük çıkmaya başladı, son 2 ay ise hepten geçtiler canım,
bu tedavinin mutlaka devam ettirilmesi gerekiyormuş, o yüzden 6 ay sabrettim. muradıma erdim, darısı başına...

amin canımm inş:KK43: bi arkadaş kullanmış şuan 5. ayında dudaklarında hiç birşey kalmamış.bu beni biraz cesaretlendirdi.sonra internetten bi resim gördüm.dudaklarına zar zor baktım ve 7. ayım yazmış altına

ne güzel canım yaa ne mutlu sana çok geçmiş olsun.inan bende kullanmayı çok istiyorum.ilacı aldım dolapta duruyor öylece. elim bir türlü varmıyor korkudan.kendimden nefret eder oldum bu cesaretsizliğimden dolayı ya:KK43:

canım haklıksın bu tedirginliği yaşamakta... Ben açıkçası prospektüsü okumadan içtim son 1 ay kala okudum o zaman bir şok geçirdim yan etkiler konusunda ama doktoruna danış ve knouş eminim o seni rahatlatıcaktır... sıkma kendini... :KK43:

amin canımm inş:KK43: bi arkadaş kullanmış şuan 5. ayında dudaklarında hiç birşey kalmamış.bu beni biraz cesaretlendirdi.sonra internetten bi resim gördüm.dudaklarına zar zor baktım ve 7. ayım yazmış altına

herkes de aynı etkiyi yaratmaz canım, üstelik öyle bir durum olursa doktorunla konuşursun yeniden doz ayarlaması yapar :KK66:
ben ilk tedaviye roucuttane (nasıl yazılıyor bilmiyorum) başlamıştım sırtımda kocaman sivilceler çıktı, doktora söyledim ilacı değiştirdi zoretanin yazdı, bu diğerine göre daha hafifmiş sanırım. sonra o sorunum ortadan kalktı.

önemli olan aylık olarak doktorunla iletişim kurabilmen, ilaca başladıktan sonra vücudundaki değişiklikleri iyi takip et, sana ne iyi geliyor, ne kötü geliyor yaz bi kenara,
zaten ilaçla birlikte bi broşür vermişlerdir. onun arkasında takip çizelgesi oluyor oraya not alabilirsin

ve bi sorun olursa mutlaka bunun doktoruna anlat, böyle yaparsan kötü bir netice alacağını sanmıyorum canım

canım haklıksın bu tedirginliği yaşamakta... Ben açıkçası prospektüsü okumadan içtim son 1 ay kala okudum o zaman bir şok geçirdim yan etkiler konusunda ama doktoruna danış ve knouş eminim o seni rahatlatıcaktır... sıkma kendini... :KK43:
evet canım tekrar bi gidiyim diyorum doktora.bu şekilde devam ederek kendi kendimi yiyip bitirmekten başka bişey yapmıyorum:S

herkes de aynı etkiyi yaratmaz canım, üstelik öyle bir durum olursa doktorunla konuşursun yeniden doz ayarlaması yapar :KK66:
ben ilk tedaviye roucuttane (nasıl yazılıyor bilmiyorum) başlamıştım sırtımda kocaman sivilceler çıktı, doktora söyledim ilacı değiştirdi zoretanin yazdı, bu diğerine göre daha hafifmiş sanırım. sonra o sorunum ortadan kalktı.

önemli olan aylık olarak doktorunla iletişim kurabilmen, ilaca başladıktan sonra vücudundaki değişiklikleri iyi takip et, sana ne iyi geliyor, ne kötü geliyor yaz bi kenara,
zaten ilaçla birlikte bi broşür vermişlerdir. onun arkasında takip çizelgesi oluyor oraya not alabilirsin

ve bi sorun olursa mutlaka bunun doktoruna anlat, böyle yaparsan kötü bir netice alacağını sanmıyorum canım[
haklısın canım peki bu ilacı kullanırken fondoten kullanabiliyormuyum.yani cildin kusma dönemlerinde en azından o kötü görüntüyü tolere edebilmek için :S

ve bi sorun olursa mutlaka bunun doktoruna anlat, böyle yaparsan kötü bir netice alacağını sanmıyorum canım[
haklısın canım peki bu ilacı kullanırken fondoten kullanabiliyormuyum.yani cildin kusma dönemlerinde en azından o kötü görüntüyü tolere edebilmek için :S

canım benden sonra tedaviye başlayan bi arkadaşım vardı, o fondoten sürüyordu yüzüne ama inan bana sürmese daha iyiydi, sivilceli yüze fondoten sürünce çok kötü görünüyor :KK43: ya da arkadaşın fondoten seçimi yanlıştı bilemiyorum.

bunu da sor bence doktoruna, ben fondoten kullanmadığım için bi bilgim yok ama sana önerdiğim solante losyonun içinde pudra var ve kapatıcı özellk gösteriyor, fondoten yerine onu kullanmanı tavsiye ederim

X