Saç Bakım Ürünleri Saç tellerini kalınlaştırmak için ne yapabilirim?

feRhuNde_

Guru
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2009
484
2
39
bayanlar benim saçlarım cansız ve ince telli ayrıca dökülme sorunum var ama dökülme sorunu için minoxidil kullanıyorum ve memnunum fakat saç tellerimi kalılnlaştırmak ve kabarık göstermek için ne kullanmalıyım? önerilerinizi bekliyorum..

bnmde saçlarım çok ince telli. ampüllerden katmayı düşünüyorm şampuanımın içine snde dene istersen

yağlar hiç bi işe yaramıyor hepsini denedim. bu şampuanın içine katılan ampul ne oluyor nerden alabilirim onları ve nasıl katacağım.

saç dökülmesinde ve gürleşmesinde etkilidir ampuller bepantene,evigen ve bemiks eczanelerde satılıyor şampuanla karıştırılıp yıkamanın yanı sıra badem yağı ile de bakım yapılabilir.

Iyi beslenmekle saç tellerini biraz kalinlastirabilirsin. Mesela yemekleri ayçicek yagi yerine zeytinyagi kullan. şakkıdı

moraliniiz bozmak istemem ben sac tellerini kalınlaştırmak imkan sız gibi bişey nasıl gelmiş se öyle gider dıştan değiştiremezsiniz anca içten olur köklerden

teşekkür ederim hepinize de cevaplarınız için. ama benim saçlarım eskiden çok kalın telliydi sonradan inceldi o yüzden birşeyler denemek istiyorum. bu ampul karışımlarını şampuanımda deneyeceğim i_pek teşekkür ederim.

bayanlar benim saçlarım cansız ve ince telli ayrıca dökülme sorunum var ama dökülme sorunu için minoxidil kullanıyorum ve memnunum fakat saç tellerimi kalılnlaştırmak ve kabarık göstermek için ne kullanmalıyım? önerilerinizi bekliyorum..

slm:))

saç teli kalınlığı genetik bir unsurdur.......kalınlaşması yada incelemesi sözkonusu değildir......Genlerinizde ne varsa ona razı gelmelisiniz.....fakat yaş alımıyla beraber,,özelikle de 30 lu yaşlara gelinirken ve sonrası,,,,bir miktar daha incelme olur saçlarda...... ve yıllar itibarı ile bu incelme nispeten azar azar devam eder.....bu süreçsel bir durum,,geriye döndürmek genel olarak imkansız......fakat çeşitli piyasa şampuanları ve kremleri ile kamuflaj sağlanabilir.....kozmetik açıdan bakıldığında.....proteinler, vitaminler ve saç yağları saçın sağlığına katkıda bulunurken,saç telini kalınlaştırmazlar......(içlerinde hormon bulundurmadıkları için)...sevgiler....sengözlerimebaksanab

Bioxcin kullan..Ben 1 sene 2 aydır kullanmaktayım ve çok memnunum..
Saç telim kalınlaştı ve saçlarımda artış da oldu..Ayrıca saç rengimi(siyah)
daha da koyulaştırdı..Görenler saçımı boya zannediyor...a.s

Canım ben uzun süredir çam terebentinli bakım yağı ve ısırgan otunun suyunu kullanıyorum ve çok faydasını gördüm halada devam etmekteyim ayrıca saç tellerini kalınlaştırıyor ve saçların gerçekten güçleniyor tavsiye ederim, eminim sende memnun kalacaksındır :dance:

slm:))

saç teli kalınlığı genetik bir unsurdur.......kalınlaşması yada incelemesi sözkonusu değildir......genlerinizde ne varsa ona razı gelmelisiniz.....fakat yaş alımıyla beraber,,özelikle de 30 lu yaşlara gelinirken ve sonrası,,,,bir miktar daha incelme olur saçlarda...... Ve yıllar itibarı ile bu incelme nispeten azar azar devam eder.....bu süreçsel bir durum,,geriye döndürmek genel olarak imkansız......fakat çeşitli piyasa şampuanları ve kremleri ile kamuflaj sağlanabilir.....kozmetik açıdan bakıldığında.....proteinler, vitaminler ve saç yağları saçın sağlığına katkıda bulunurken,saç telini kalınlaştırmazlar......(içlerinde hormon bulundurmadıkları için)...sevgiler....sengözlerimebaksanab
öncelikle merhaba,
bu konuda size katılmıyorum,bazan kalın telli olmasından kaynaklı saçlarım çok sağlıklı gözüküyor,kuföre gidiyorum saçlarını neyle besliyosun diyolar,fön çekilirken hiç hissetmiyorum yine kalın telli olmasından kaynaklı,saçlarım ayrılırken hiç canım yanmıyor,daha gür daha canlı dah parlak görünüyor.bazen ise beslenmeden yada dış etkenlerden saçlarım saağlıklı görürnümünü yitiriyor,tellerinin inceldiğini hissediyorum,kuföre gittiğimde saçlarımın çok ince telli olduğunu söylüyorlar,fön çekilirken bile çok canım yanıyor,sonra biraz dikkat ediyorum eski formuna kavuşuyor,yani anlaycağınız herşey bakım istiyor,kendi haline bırakmakla bakmak arasında çok fark var.dolayısiyle genetik unsurda etken olabilir ama zamanla dış etkenler saçı etkiliyor,boyamakta saçları inceltiyor mesela,boya ile incelen saç genetik olamaz,arkadaşlarımız dış etkenler ile incelmiş saç tellerini kalınlaştırmak istiyor bence...saygılarımla...

Saç neden incelir? Saç Neden Hacim Kaybeder? En büyük etken saçın ihtiyacı olan gıdaları alamamasıdır. Düşünün; saksınızda ektiğiniz bir çiçek; verimsiz bir toprakta ve besleyici bitki suyu, besleyici toprak ilavesi yapmıyorsunuz. Beslenemeyen her canlı zayıflayacağı gibi saçlar da beslenemediğinde incelmeye başlar, beslenememe durumu devam ettiği taktirde sap kısmı incelir, sonrasında sadece kök kalır ve daha sonra kök dahi ölür. Bu nedenle saç kalınlaştırmak için, doğru saç bakım şampuanı serumu, saç bakım ürünü kullanmak gerekmektedir.
Saç tellerini kalınlaştırmak; Saç telinin kalın yada ince olması her ne kadar yapı ile alakalı olsa da sonradan saç tellerinin sonradan incelmesi yada kalınlaşması mümkündür. Saç tellerini kalınlaştırmak için; saça uygulanan yanlış işlemler kalın olan saçların incelmesine neden olabilir. Örneğin saç rengini açılması esmer bir bayanın saç rengini sarı yada daha açık bir renge açması işleminde saç telleri kalın olsa dahi inceldiği görülmektedir. Birde bayanların seçtiği yanlış kuaförlerin saçları yakması ve saça diğer bazı işlemler de zarar vermesi de saç tellerini inceltir.
Saç tellerini kalınlaştırmak için halk arasında da bilinen ve bilimsel olarak ta gerçekliği kanıtlanmış bir yöntem saça ısırgan otu özünün suyunu uygulanması gerçekten etkili bir yöntemdir. Ve saç telinin kalınlaşmasına etkisi son derece iyidir, fakat yalnızca ısırgan otunun yeterli gelmediği durumlar da söz konusudur. Örneğin saç dökülmesi saç tellerinin incelmesi yalnızca saça uygulanan yanlış işlemler sonucu olmayabilir. Yani günlük hayatın stresi yanlış beslenme sinirsel etkenler, çevre kirliliği ve benzeri gibi sebeplerde kalın olan saç tellerinin incelmesine hacmini kaybetmesine ve son olarak da dökülmesine sebep olur.

Saç Neden İncelir
Peki incelen saç tellerini kalınlaştırmak, tüm bu olumsuz etkenlere rağmen mümkün müdür? Cevap ise evet mümkündür. Tüm bu olumsuz etkenleri sadece ısırgan otu ile çözmek güçtür. Hatta işe yaramayabilir. Tüm bu etkenlerin zararında saçları doğru belenme ve saçın doğru beslenmesi ile kurtarabilirsiniz. Bilim adamları saçtaki rahatsızlık dökülme ve hacim kayıplarının sebeplerinin çözümünde yalnızca dışarıdan verilen takviye ile mümkün olmayacağı yönündedir. Ciddi saç teli incelmeleri sonraki safhası dökülmedir. Kan yolu ile takviyeler ile birlikte saçı dışarıdan beslemenin saçın dökülmesine ve saç tellerini kalınlaştırmaya iyi geleceğini araştırmaları ortaya koymuştur.
Bunun için önerimiz garlex şampuandır. Ürünlerimizden olan sarımsaklı şampuan içeriğinde bulundurduğu 6 farklı bitki özleri, çiko, provitamin b5 ile saçın dökülmesini, saç incelmesini ve hacmini kaybetmesini önlemek için ve saça yeni hacim kazandırarak onu derinlemesine besler. Saç bakım losyonuda aynı şekilde 6 çeşit bitki ve çiko,provitamin b5 içermektedir.Az önce belirttiğimiz gibi saçı dışarıdan beslemek, her safhada etkili bir yöntem değildir. Eğer sorun ilerlemiş ve saç dönüşmesine dönüşmüş ise çözüm önerimiz SPİULİNA tatlı su yosunudur. SPİRULİNA gıda takviyesi muazzam bir protein vitamin kaynağıdır saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve proteinleri içerir ve % 100 doğal bir gıda takviyesidir. Aynı zamanda vücut bağışıklığını arttırır ve düzenli beslenemeyen insanlarda kesinlikle vücudun ihtiyaç duyduklarını vermesi açısından önemlidir. Ve bizimde önerimizdir. Saç tellerini kalınlaştırmak için içden ve dıştan çift yönlü besleme yapmak daha kalıcı ve etkili sonuçlar vermektedir.
Saç tellerini kalınlaştırmak için besleyici içerikli şampuan,serum,losyon,saç bakım yağı gibi ürünlerle desteklemek çok doğru bir hareket olacaktır.

SAÇ TELLERİNİZİ KALINLAŞTIRMAK İÇİN ÖNERİLERİM:
1- Saçınıza bakım olarak hint yağı kullanın, tam bir hacim yapan bakımdır. İster banyo öncesi ister sonrası, isterseniz banyoda avucunuzda şampuana katın, saçta 1-2 dakıka bekletin. Hint yağını sakın rafine yağ almayın.
2- Hindistan cevizi yağını kullanın, hem yumuşaklık hem hacım aynı anda verir. Ikısınınde kullanımı aynı. H.cevizi yağı da tortusuz olsun, rengi beyaza yakın olsun.
3- keratin yükleyin, keratin saç teli çevresinde bir koruma tabası oluştururken, aynı zamanda da hacim yapar, bu da ince telli saçlrda işe yarar. Keratin alırken kesinlikle katkısız keratin olmalı kimyasal keratin olmaz.
4- Banyodan sonra sprey şeklinde gliserine bire iki oranında su katın saçınıza püskürtün. Gliserin de bitkisel olandan olacak.
5- Saçınıza elden geldiği kadar az fön çekin. işlemleri azaltın.
6 Saç derisini canlandırmak için, çamterebentin, sarımsak, badem ve ısırgan tohumu yağlarını karışım yapıp kullanın. Bakın saçlarınız 3 kat nasıl hacımlı olacak. Bu tavsiyeleri yapıp da saçı hızlı uzamayan ve saçı hacim yapmayan olmaz. Mutlaka farkını kısa sürede hisseder.
hiç bi önerisi olan yok mu yani:çok üzgünüm:

SAÇ TELLERİNİZİ KALINLAŞTIRMAK İÇİN ÖNERİLERİM:
1- Saçınıza bakım olarak hint yağı kullanın, tam bir hacim yapan bakımdır. İster banyo öncesi ister sonrası, isterseniz banyoda avucunuzda şampuana katın, saçta 1-2 dakıka bekletin. Hint yağını sakın rafine yağ almayın.
2- Hindistan cevizi yağını kullanın, hem yumuşaklık hem hacım aynı anda verir. Ikısınınde kullanımı aynı. H.cevizi yağı da tortusuz olsun, rengi beyaza yakın olsun.
3- keratin yükleyin, keratin saç teli çevresinde bir koruma tabası oluştururken, aynı zamanda da hacim yapar, bu da ince telli saçlrda işe yarar. Keratin alırken kesinlikle katkısız keratin olmalı kimyasal keratin olmaz.
4- Banyodan sonra sprey şeklinde gliserine bire iki oranında su katın saçınıza püskürtün. Gliserin de bitkisel olandan olacak.
5- Saçınıza elden geldiği kadar az fön çekin. işlemleri azaltın.
6 Saç derisini canlandırmak için, çamterebentin, sarımsak, badem ve ısırgan tohumu yağlarını karışım yapıp kullanın. Bakın saçlarınız 3 kat nasıl hacımlı olacak. Bu tavsiyeleri yapıp da saçı hızlı uzamayan ve saçı hacim yapmayan olmaz. Mutlaka farkını kısa sürede hisseder.
Bahsettiklerinizden en çok işime yarayan katkısız keratin yüklemek oldu, diğerleri de oldu ama az hissettim, asıl keratin çok etkılı oldu. çok teşekkur ederım, saçlarım bayağı toparladı güçlendi.

Canlarım sizin de saç telleriniz benım gibi ince telli ya da işlemlerden dolayı da iyice inceldiyse, tek çaresi Keratin Sprey ile keratin yüklemek. Ben evde kendım yatarken yukluyorum ve sabah duruluyorum resmen saçlarım diriliyor hacım kazanıyor ve de etkısı aylarca devam edıyor hiç cıkmıyor. Çok mutluyum.

X