Çocuk Hastalıkları Bebeğim kesintisiz 7 saat uyuyor !

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Fatma_issever

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2009
143
0
35
merhaba
2 aylık bir kızım var. geceleri 2 veya 3 kez uyanıyordu emziriyordum ve tekrar uyuyordu. ama yaklaşık 3 gündür aralıksız 7 saat uyuyor. E haliyle o uyanıpta ağlamadığı için bende uyanamıyorum. gecici bir durumdur diye düşünüyordum lakin pek gecici görünmüyor. sizce bir rahatsızlığı var olabilirmi ? 2 aylık bir bebeğin 7 saat aç aralıksız uyuya bilmesi mümkünmü ?

Birde 20 gün önce bebeğimin kakasında pırtılaşmış kan vardı. fazla bir miktar değildi ip gibi bikaç parcaydı. kayınvaldem zorlanmış olabileceğini o yüzden olabileceğini söyledi. bir daha olursa doktora gideriz dedi. ama 1 hafta önce karma aşısını olduktan sonra yine kakasından ( nokta şeklinde) çok az bir kan vardı. Eşimde dahil herkez çok paranoyak olduğumu düşünüyor.

Arkadaşlar sizlerdende bu gibi sorunları yaşayan yada yaşamış olan warmı ? warsa benimle paylaşırsa sewinirim.

:uhm:

Son düzenleme:
Sarılık değerleri nasıl dı bebeğinizin?

Bence bir kontrole götürmekte fayda var. Eğer bir sorun yoksa bırakın uyusun. Uyusun da büyüsün minnoş. Maşallah.

sarılık hiç olmadı ilk doğduğu günün ertesi günü sarardı biraz ama güneşe koyduk gecti akşama. hastaneden cıkmadan yapılan tahlillerde temizdi.sağlık değerleride çok iyi.Baş,gögüs ve kilo ölcümü ayına göre cok iyi dedi doktorumuz. en son 1 hafta önce 6.100 gramdı. Ama bu günlerde emzirirken memeyi emmek yerine dilini dışarı cıkarıyor zorla wermeye calıştığımda ise kusacakmış gibi oluyor ama kusmuyor. gece emziremediğim denmi yoksa regl oldum dün ondanmı bilemiyorum sütüm baya azaldı yetmiyecek diye korkuyorum ama kızımda hiçbir tepki yok yetmese ağlar dimi ?

saatini kurup bir kere emzir o arada derim, çünkü gece anne sütünün bazı değerleri çok yüksek oluomuş, zaten uyanmaz emer hemen yatırırsın, hastalıklardan korur gelişimi ii olur kesinlikle emzir gece kaldırıp, bak benm kızım 4.ayın içinde 5saat uyuduğunu söledim dr o 5saati çok buldu kaldırmamı söyledi

Bende dün saati kurdum 1 de yattı 4 e kurdum. emzirdim öyle iştahlı emdiki ama 5 dk sonra yine dalgın uyumaya başladı ne yaptıysam uyandıramadım kıyamıyorumda zorla uyandırmaya.

Anne sütü gece de gündüz de besleyicidir arkadaşlar. Uyuyan bebeği doktorunuzda aksini söylemezse uyandırmayın derim. Büyüme hormonu bebeklerde gece uykuda salgılanır.
Dönem dönem emme isteksizlikleri normaldir bebeklerde. Reflü açısından bi izleyin bebeğinizi. Fizyolojik Reflü olmuş olabilir. Korkulacak bişeyde yoktur. Çoğunlukla tedavisiz zamanla kaybolur.

Sütünüz yetmeyecek diye endişelenirseniz sütünüz azalır.
Bebeğinizi uyuduğu sürece uyuyun, günde en az 3 lt su için ve moralinizi yüksek tutun.
Süt üretimi artar. Birde ısırgan çayı için. Süper süt yapıyor.

Sevgiler.

uyku konusu normaldir diye düşünüyorum acıksa zaten ağlar fakat kakasındaki kan tekrar ederse bezi bir doktora göstermekte fayda var derim ben bebeğinizi güle güle büyütün

bebeginiz yeterli kilodaysa bence uyandirmayin. sabah sütünüz de daha cok olur. vücudunuz ayarlar bu duruma göre kendini. uyuyan bebegin uyandirilmasi uyku bozukluguna sebep oluyormus diye okumustum. benim bebegimde dogdugundan beri 5-6 saat deliksiz uyuyordu.( gece ) onlar kendilerini ayarliyorlar merak etmeyin

hiççççç pırkalama bırak uyusun nasıl olsa bebeğin artık 2 aylık olmuş susuz falan kalmaz hem bu ararda bence bu durumun tadını çıkar çünkü bu yaramazlar her gün huy değiştiriryorlar bu şekilde gece uykusuna alışacak benimde 4,5 aylık bir kzızm avr bu aylarda benim kzımda kesintisiz 6 saat uyurdu ve doktora söyledim sakın bölme bırak uyusun nasıl olsa beebğin artık büyüdü demişti bende öyle yaptım hiç bişiycik olmadı ALLAHA şükür hem bu arada nasıl olsa kendi acıkınca uyanır kilosuda iyiyse hiiiç elleme

hiççççç pırkalama bırak uyusun nasıl olsa bebeğin artık 2 aylık olmuş susuz falan kalmaz hem bu ararda bence bu durumun tadını çıkar çünkü bu yaramazlar her gün huy değiştiriryorlar bu şekilde gece uykusuna alışacak benimde 4,5 aylık bir kzızm avr bu aylarda benim kzımda kesintisiz 6 saat uyurdu ve doktora söyledim sakın bölme bırak uyusun nasıl olsa beebğin artık büyüdü demişti bende öyle yaptım hiç bişiycik olmadı ALLAHA şükür hem bu arada nasıl olsa kendi acıkınca uyanır kilosuda iyiyse hiiiç elleme

pırkalama lafın çooooook hoş babaannem de kullanır bunu:)

:ecrin_bebek:ben pıltılaşmış kana takıldım bence dr. götürün ki tekrarlamış..açık pembe kanı dr.lar kızlarda önemsemiyo ama seninkinin kanı pıltılaşmış uykusu buna bağlı olabilir içinde kalıcağına dr.a götür canım ne olur ne olmaz.. dilerim bişeyi yoktur bıldırcının

Çok tşk ederim düşüncelerinizi ve bilgilerinizi benimle paylaştığınız için. Cuma günü eşim izin alıcak kızı doktora götürcez. o güne kadar geceleri kızı hiç pırkalamayacağım =)

bence geceleri emzirmek için uyandırma cnm.uyku düzeni yerine giriyodur.benim kızımda maşallah çok uykucu.akşam saat 11 de uyur sabah 9a kadar aralıksız.emzirrim geri yatar.anasına çekti iice.korkma bişiyi yoktur.bebekler uyuya uyuya büyücekkler

Benimde bebeğim geceleri uzun süre uyuyodu ve sorduğum kişiler kimi uyandırma uyudukça büyür kimi uyandır aç uyumasın kimi acıkınca zaten uyanır dedi kafam karıştı ve doktorumuza sordum en fazla 6 saat uyusun emzir sonra yatır dedi. Bende 6 saat sonraya saatimi kurup kalkıp onu doyurup sonra tekrar uykuya bırakıyorum. Sonra ikimizde mışıl mışıllllll :))

fatmacım benim bebeğim 9 aylık 2 aylıkken o da sabaha kadar deliksiz uyuyordu ama şimdi nerde endişe etme ben ce bugünlerin tadını ççıkar

X