amniyosentez yaptıranlar yardım lütfen..........

canan28

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2009
227
2
kızlar doktorum benden amniyosentez istedi.nedeni ise burun kemiğinde kısalık,bağırsaklarda parlaklık ve serçe parmağındada kısalık görmüş bu yüzden istiyor.bu durumu yaşayıp iyi sonuç alan varmı lütfen yardım edin moralim çok bozuk:KK43:((((((((((((((((((

ben de yaptırmıstım ama sonuclar temiz cıktı,basta insan cok üzülüyor ama sonuçlar genelde iyi cıkıyor arkadasım,senin de iyi çıkar inşallah

canım hiç üzülme ve doya doya hamileliğini yaşa bende yaptırmıştım bekleme süreci çok kötü ama eşimle birlikte konuşarak böyle bişey yokmuş gibi davrandık moral çok önemli için rahat olsun allahın izniyle hiç bişey çıkmaz

canım ben 11 mayısta yaptırdım.korkulacak birşey yok.Canın acımıyor.Şuan sonucu bekliyoruz.Allah yardımcın olsun

ayrıca nerede ve kaça yaptırdın yazaran sevinirim canım

Canım benim üçlü test 248/1 çıktı.Doktorum o yüzden istedi.Ayraca benim doktorum Zübeyde hanın doğumevinin doktoru.Yani devletin olduğu için hiç para ödemedik.Biz bu konuyu çok araştırdık.Genetik uzmanla konuştuk.O da bizi yaptırmamız yönünde ikna etti.Ayrıca bu işte doktorun iyi olması gerektiğini söyledi.Bizim doktorumuzu tanıyordu.Ve bu konuda çok iyi olduğunu söyledi.Daha önce doktorum 1100 hastaya yapmış dedik.Çok iyi bir seriymiş dedi.yani sana diyeceğim işi bilen bir doktora yaptır.Canım sana kolay gelsin.

kızlar yaştan dolayı kesin bendende istenecek ama korkuyorum.ayrıca iyi bir uzman bulama gerek.ücreti nedir bende merak ediyorum.

bnde biyokimyasal risk cıktı 1:219 .amniyosentez yaptırcam.ilk önce cok korkmustum ama doktorla ayrıntılı konusunca içim ıyıce rahatladı moralım düzeldi.yarın randevu için bi doktoru arıycam ücreti söylerım burda merak edenler varsa.umarım bnm sonucum da olumlu cıkar.Allah yardımcımız olsun

evetkızlaryaptıranlar lütfen nerede ve kaca yaptırdıklarınıda yazsınlar benimde böyle birşeye ihtiyacım olabilir veya devlette hangi hastanede yaptırdınız

bende 37 yaşındayım ve hamileyim...büyük bir ihtimalle yaştan dolayı benden de isteyecekler....ben tüp bebek tedavisi sonucu hamile kaldığım için amniyosentezden çok korkuyorum düşük olur diye...tüp bebek tedavisiyle hamile kalıpta bu işlemi yaptıran arkadaşlar var mı aranızda? varsa lütfen deneyimlerini paylaşsınlar.....

bugün gittim önce obstetrik ultrasonografi (ayrıntılı ultrason ) yaptırdım.herşey normal çıktı.yarın kendi doktorumla da konusacağım.herşey normal olduğu için yaptırmayı düşünmüyorum.düşük tehlikesi var cunku.zaten doktor kesın yaptırın derdi.hayırlısı bakalım.ultrasonu 250 tl ye yaptırdım özel muayene ank. da 30 yıllık doktor.yarın kendı doktorumla da konusunca ıyıce rahatlıycam.birde 2 li 3 lü normal cıksada down sendromu herkes te olabılırmiş.cok fazla takmamak lazım eğer ultarason verılerı normal se. Allah yardmcımız olsun.

bugün gittim önce obstetrik ultrasonografi (ayrıntılı ultrason ) yaptırdım.herşey normal çıktı.yarın kendi doktorumla da konusacağım.herşey normal olduğu için yaptırmayı düşünmüyorum.düşük tehlikesi var cunku.zaten doktor kesın yaptırın derdi.hayırlısı bakalım.ultrasonu 250 tl ye yaptırdım özel muayene ank. da 30 yıllık doktor.yarın kendı doktorumla da konusunca ıyıce rahatlıycam.birde 2 li 3 lü normal cıksada down sendromu herkes te olabılırmiş.cok fazla takmamak lazım eğer ultarason verılerı normal se. Allah yardmcımız olsun.

Canom zaten burada okuduguma göre amniyoların hepsi temiz cıkıyor ama benim sigortada 2 lim yapıldı bana trizomi 18 i 1:89 cıkardılar down olsa anlardım ama araştırdım trizomi 18 nadir görülen bir anomali ve 6000 dogumda bir görülüyor ortada bir yanlışlık var ama bu düşüncelerlede 9 ay yaşanmaz ki ben bugün zeynep kamil genetiğe randevum var bana amniyo diyecekler adım gibi biliyorum ama ben yaptırmak istemiyorum benim içimde kötü yok iyi olacak biliyorum sende öyle düşün 27 mayıs 1 haziran arası 3 lüye giricem sonrada ayrıntılıya gireyim diyorum ne yapacagımı bende sasırdım ama bu sefer hem devlette hemde özelde yaptırıcam 3 lüyü bakalım sonuçlar ne cıkacak

bende 37 yaşındayım ve hamileyim...büyük bir ihtimalle yaştan dolayı benden de isteyecekler....ben tüp bebek tedavisi sonucu hamile kaldığım için amniyosentezden çok korkuyorum düşük olur diye...tüp bebek tedavisiyle hamile kalıpta bu işlemi yaptıran arkadaşlar var mı aranızda? varsa lütfen deneyimlerini paylaşsınlar.....

canım bende tüp bebek tedavisi ile şuan hamileyim dondurulmuş embriyo transfer edildi.ben memorialda ayrıntılıya girdim 215 lira idi amniyosentezi ise orada 2000 lira dediler bize 27 mayısta birde çapaya gidicem bakalım orada ne diyecekler.benim ikili testim negatif.

Canom zaten burada okuduguma göre amniyoların hepsi temiz cıkıyor ama benim sigortada 2 lim yapıldı bana trizomi 18 i 1:89 cıkardılar down olsa anlardım ama araştırdım trizomi 18 nadir görülen bir anomali ve 6000 dogumda bir görülüyor ortada bir yanlışlık var ama bu düşüncelerlede 9 ay yaşanmaz ki ben bugün zeynep kamil genetiğe randevum var bana amniyo diyecekler adım gibi biliyorum ama ben yaptırmak istemiyorum benim içimde kötü yok iyi olacak biliyorum sende öyle düşün 27 mayıs 1 haziran arası 3 lüye giricem sonrada ayrıntılıya gireyim diyorum ne yapacagımı bende sasırdım ama bu sefer hem devlette hemde özelde yaptırıcam 3 lüyü bakalım sonuçlar ne cıkacak

canım seni kendi topiğinden takip etmiştim allah hepimizin yardımcısı olsun ya dr um bana illa yapmamız gerekiyor demedi 300 de 1 ihtimal ama genede yapalım içimiz raha olsun dedi ama ben çok korkuyorum

canım bende tüp bebek tedavisi ile şuan hamileyim dondurulmuş embriyo transfer edildi.ben memorialda ayrıntılıya girdim 215 lira idi amniyosentezi ise orada 2000 lira dediler bize 27 mayısta birde çapaya gidicem bakalım orada ne diyecekler.benim ikili testim negatif.

benim ikili testim iyi çıkmıştı..doktor bir problem yok dedi..ense kalınlığı da gayet normal demişti...bu gün muayenem vardı.....16+4 günlük olmuş bebeğim.....muayenede ayrıntılı ultrasona da girdim...bebeğimin kalp kapakçıklarını bile gördüm....doktorum her şey yolunda diyor....4'lü test için de bu gün kan verdim.doktoruma 4'lü testlerde yaştan dolayı risk yüksek çıkıyor mu? diye sordum......bana merak etmememi sonucu geldiğinde 2'li test sonucu ve 4'lü test sonucunu karşılaştırıp ona göre amniyosentez yapıp yapmayacağına karar vereceğini söylerdi....Hayırlısı olsun...ben bol bol dua ediyorum...hem kendi bebeğim hemde tüm hamileler için sağlıklı sıhhatli kucağımıza alalaım diye......İnşallah 4'lü testimde problem çıkmaz da amniyosentez yaptırmam:KK43:

canım seni kendi topiğinden takip etmiştim allah hepimizin yardımcısı olsun ya dr um bana illa yapmamız gerekiyor demedi 300 de 1 ihtimal ama genede yapalım içimiz raha olsun dedi ama ben çok korkuyorum

Canım cok teşekkür ediyorum ben bugün zeynep kamile gittim orada tabii hemen gün verdiler 17 haziran ama genede ben 3 lümü yaptırıp öyle karar vericem cok ilginçtirki kiminle konuşsam mesela minibüste bir bayan ssk da yaptırmış makinalar bozukmuş ve riskli cıkmış gidip özelde yaptırmış ve sorun yok işte benim böyle bir şansım olmadı ama 3 lüde riskli cıkarsa o zaman amniyo kesin bu endişe ile hamileliğimin tadına varamam ki ben Allah hakkımızda hayırlısını versin inşallah

Allah hepinizin yardımcısı olsun kızlar bnm kuzenimde yaptıracak ama sorun ne bilmiyorum kısmet inş hepinizinki iyi çıkar

X