Bebek Beslenmesi Bebeğim Emiyor Ama....

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
evt ayda 1.5 alması güzel ama biberonla vermiştim.
biberonla daha kolay emiliyor sonuçta.
memede yoruluyor daha az kilo alabilir
bebegin şimdi nasıl bende simdi aynı sorunu yasıyorum kılo alırmı almaz mı bılemıyorum cunku ıkı dakıkadan fazla emmıyor bende bıberonla versemmı dıyorum ama bu sefer emmeyı bırakır dıye korkuyorum karnının doymadıgını dusunuyorum cunku emmek ıstıyor bana gore ama ememıyor ıkınıyor gaz sancısından dolayı sanırım cunku emme esnasında aglayarak memeyı bırakıyor ve ıkınıyor:KK43:

benimkide en fazla 5 dakka emiyor ama gaz sancısından yoksa ütüm çok fazla gelmiyor

oğlum sarılık olmuştu canım ve fototerapi görürken biberonla süt verdiriyor dr.lar.
biberona alışınca emmek istemiyordu zar zor 5dk.emzirebiliyordum.
ama sarılığın bitmesi için anne sütünü iyi alması gerekiyordu o korkuyla biberonla vermeye devam ettim.
içimde hep uhde olucak emzirmek.
gece kalkıp süt sağıp birde sıcak suyun içinde ısıtmak derken uyku diye birşey kalmıyor.
emzir kilo alımı yetersiz olursa zaten dr.un biberonla verdirir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
gaz sancısı bitmez oğlumda da vardı.
ama aza indirebilirsin.
yediklerine ve kendine dikkat et.
bebeğinin ayaklarını karnını sıcak tut.
bebek için su torbaları var ayaklarına koyuyordum oğlumun.
milupanındı sanırım rezene çayı var kullanmıştık.
dr.unla mutlaka görüş,yapman gerekenleri söylicektir

Arkadaşlar merhaba,
benim bebeğim 47 günlük 2 saatte bir en fazla 5 dakika emiyor bu arada biberon da veriyorum sütümü sağıp ama dbu beş dakika emmeyle doyuyor doymuyor mu bir türlü anlayamadım . Emdikten sonra biberon verdiğim de ondan da içiyor yaklaşık 50 ml kadar ne yapmalıyım

5 dk az bence
merak ettim eğer emiyorsa neden biberonla da veriyorsun
şunu söylemek isterim ki;emmeye alışırsa büyük rahatlık yaşarsın
sağmak zor kendimden biliyorum

ilk 5 dk.da sütün en yağlı kısmını içtiği için doyuyodur bence
fakat ilk 40 gün bnm oğlum yarım saat emerdi
bencedememe emiyosa biberona alıştırma sonra seni bırakır
bu sefer sağmak zorunda kalırsın makina bebeeğin çekiş gücününü yarısı kdr
çektiği için sütün azalır bu sefer
sürekli emzirmeni tavsiye ederm
bol sütlü günler

X