Kanal tedavisi bilgileri ve ...Paylaşalım

ben de geçen sene yaptırmıştım hem de iki tane. zaten diş koltuğuna alışkınım rahat rahat uzandım :) iğneden sonra hiç bir şey hissetmiyorum :) çok rahat geçti. sonrasında da ağrı sızı hiç bişey olmadı. ilk yaptırdığım diş harika oldu aynı orjinal dişim gibi ama ikincisine kaplama da yaptı. estetik olarak pek beğenmedim.

korkulacak bişey yok arkadaşım bende korkum yuzumden 2 diş değil 6 dişimden (ön alt dişlerim) kanal tedavisi olmuştum. Dr Melkan Yeşilkaya tedavimi yapmıştı onun sayesinde korkumu yendim hem eli hafif hemde çok ilgiliydi. benim gibi korkak bi hastanın kahrını çekti

Kızlar benim de bir endodonti uzmanına ihtiyacım var acilen, Özcan Çakmakçıoğlu'na giden, ya da bilgisi olan var mı? Ya da bana önerebileceğiniz başka bir endodonti uzmanı var mı??

Ya kızlar selam bana geçen sene 4 tane kanal yapıldı bi tanesi kötü durumdaydı çekilsin mi kanal mı olsun diye çok düşündü doktorlar en sonunda kanal yaptılar ama kanalım 3 ay sonra falan kırıldı :KK43::KK43: korkudan gitmiyorum doktora KIRIK KANALA NE GİBİ Bİ UYGULAMA YAPILIYOR BİLİYOR MUSUNUZ? ayrıca diğer kanallarımda gri gri renkleri çok itici duruyor onlar kaplama vs birşey yaparlar mı devlet hastanesinde ?

merhabalar. ben hayatımda ilk kez bir dis doktoruna gittim. cok korkuyorum öncesinde de. 3 cürüğüm varmıs, birini hemen halledelim dedi. peki dedim. iğne yapayım mı diye sordu, istemedim. iğne fobim de var :/ cürük derin olmasına rağmen ben islem sırasında doktor sormasına rağmen iğne istemedim. doktor da cürüğün derin olduğunu ve bu acıya karsın dayanıklı olduğumu söyledi. diğer 2 disim icin gittiğimde ise iğne yaptı bu defa. 2 disimi temizledi ve dolgu yaptı birine. fakat 1 disim cok cok cürümüs. sinire ulasmıs artık. iğneye rağmen acı duydum. özellikle sinirime dokunduğunda inanılmaz bir acı yasadım. asla dayanılmaz bir acı değil, üstelik saniyeden dahi kısa sürüyor ama acının etkisi cidden büyük :) daha sonra bazı ilaclar koydu bi tür pamukla. 1 aydı sanırım, yanlıs hatırlamıyorsam tekrar gel bakalım onarılacak mı dedi. ben korktuğumdan 3 ay sonra gittim :$ süre gectiği icin etki olmayacağını söyledi ve ilacı yeniledi. bu defa zamanında gittim ve doktor bazı yerlere dokunarak acı hissedip hissetmediğimi sordu. öyle aman aman bi acı yoktu fakat ufak acılar hissettim. korktuğumdan söylemedim doktora ve belki kanal tedavisi olacak olan disim suan dolgulu :$ kesinlikle o tarafla herhangi bir sey yiyemiyorum, o disime ufak bir sey gelip icine girince acı duyuyorum. tekrar doktora gitmeye de korkuyorum. ne yapsam bilemedim :KK43:

ya arkadaşlar korkmayın gerçekten. ben 1 senemi verdim kanal tedavisine ve sonrada ameliyata. oyle kokruyordumki. meğer hep boşuna korkmuşum ihmal etmişim. ihmalımın bedelini 2 dişimle değil 6 dişimle ödedim( kanal tedavisi) bir an önce tedavisini yaptırın. sorunuz varsa yardımcı olurum diş doktorumla kanka olmuştuk artık az çilemi çekmediler sağolsunlar

ben dolgudan dahi cok korkuyordum. yapıldıktan sonra bosuna korkmusum ya, bi sey yokmus falan dedim. ama tabi simdi yine bi tedavi gerekince acı hissetmesem dahi gereksiz bi korku oluyor. ama cesaretimi toplayıp gitmem gerek bi sekilde. daha cok gecikmeden ve bedelini baska türlü ödemeden

Kızlar benim de bir endodonti uzmanına ihtiyacım var acilen, Özcan Çakmakçıoğlu'na giden, ya da bilgisi olan var mı? Ya da bana önerebileceğiniz başka bir endodonti uzmanı var mı??

Ben kendisine giden bir arkadaşımın tavsiyesi ile gitmiştim,çok memnun kalmıstım ağrı sızı olmadan tedavimi bitirdi şiddetle tavsiye ederim .

benimde 2 tane dişime uygulandı bu yöntem, birisi için 2 ay boyunca gittim devamlı açıldı temizlendi geçiçi dolguyla kapatıldı en uzun tedavisi süren dişim buydu.Digeriyse 2 seansta kapatıldı.Çok acı vermiyor ama sonrasındaki o sızlamalar maffetti beni, neyseki şuan dişlerim kurtuldu ,fakat! kanal tedavisi olan dişler zamanla kararıyormuş dr um söyledi artık karardığı zaman kaplama yaptırırım.

benımde kaç sean yapıldı dişime halen sızım var ama bır ay oldu geçmedi doktor sınırleri ilk seanta tam almamış ikincisinde aldı üçüncusunde dolgu yaptı ama halen sızı var birde özele gittim iyi olur diye yakında tekrar gidip filimini çektirecegim

Ya kızlar selam bana geçen sene 4 tane kanal yapıldı bi tanesi kötü durumdaydı çekilsin mi kanal mı olsun diye çok düşündü doktorlar en sonunda kanal yaptılar ama kanalım 3 ay sonra falan kırıldı :KK43::KK43: korkudan gitmiyorum doktora KIRIK KANALA NE GİBİ Bİ UYGULAMA YAPILIYOR BİLİYOR MUSUNUZ? ayrıca diğer kanallarımda gri gri renkleri çok itici duruyor onlar kaplama vs birşey yaparlar mı devlet hastanesinde ?

Yazmadan edemedim kırılan dişinizi mutlaka gösterin tekrar, kanal tedavisi emek isteyen bi iştir öylece kalırsa bütün emek boşa gider,dişin durumuna göre üzerine kaplama yada yeniden dolgu vs. yapılabilir.Kanal tedavisi sonrası renkleşme olan dişler tekrar beyazlatılabiliyor, normal beyazlatma değil bahsettiğim daha farklı, normal beyazlatma devlet hastanelerinde yapılmıyo ama kanal tedavisi sonrası renkleşen dişlerin tedavisi yapılıyo.Geçmiş olsun...

benımde kaç sean yapıldı dişime halen sızım var ama bır ay oldu geçmedi doktor sınırleri ilk seanta tam almamış ikincisinde aldı üçüncusunde dolgu yaptı ama halen sızı var birde özele gittim iyi olur diye yakında tekrar gidip filimini çektirecegim
Bazı dişler (çoğunlukla büyük ve küçük azılar yani arka dişler) çok kanallı olabiliyo hatta bi ağacın dalı gibi sinirler yan dallara ayrılmış olabiliyo.Kanal tedavisinin tamamen başarılı olması için tüm sinirlerin alınması gerekir ama bu bişekilde alınamamış küçük yan dallar ağrınızın nedeni olabilir.Aslında pek çok sebep var tedavi sonrası sızlama nedeni olarak,ama siz sinirleri tam alamamış dediğiniz için bundan bahsettim.Film çektirip kontrol ettirmekte fayda var.Ama şöyle düşünün bi dişi kurtarmanın son yollarındandır kanal tedavisi çekmektense kanal tedavisi yapılır ve diş dayanabildiği sürece dayanır.En güzeli çürükler ufakken kanal tedavisine gerek kalmadan tedavi olmak basit bi dolguyla işi halletmek, geçmiş olsun.

merhabalar. ben hayatımda ilk kez bir dis doktoruna gittim. cok korkuyorum öncesinde de. 3 cürüğüm varmıs, birini hemen halledelim dedi. peki dedim. iğne yapayım mı diye sordu, istemedim. iğne fobim de var :/ cürük derin olmasına rağmen ben islem sırasında doktor sormasına rağmen iğne istemedim. doktor da cürüğün derin olduğunu ve bu acıya karsın dayanıklı olduğumu söyledi. diğer 2 disim icin gittiğimde ise iğne yaptı bu defa. 2 disimi temizledi ve dolgu yaptı birine. fakat 1 disim cok cok cürümüs. sinire ulasmıs artık. iğneye rağmen acı duydum. özellikle sinirime dokunduğunda inanılmaz bir acı yasadım. asla dayanılmaz bir acı değil, üstelik saniyeden dahi kısa sürüyor ama acının etkisi cidden büyük :) daha sonra bazı ilaclar koydu bi tür pamukla. 1 aydı sanırım, yanlıs hatırlamıyorsam tekrar gel bakalım onarılacak mı dedi. ben korktuğumdan 3 ay sonra gittim :$ süre gectiği icin etki olmayacağını söyledi ve ilacı yeniledi. bu defa zamanında gittim ve doktor bazı yerlere dokunarak acı hissedip hissetmediğimi sordu. öyle aman aman bi acı yoktu fakat ufak acılar hissettim. korktuğumdan söylemedim doktora ve belki kanal tedavisi olacak olan disim suan dolgulu :$ kesinlikle o tarafla herhangi bir sey yiyemiyorum, o disime ufak bir sey gelip icine girince acı duyuyorum. tekrar doktora gitmeye de korkuyorum. ne yapsam bilemedim :KK43:

Bence doktordan ağrılarınızı gizlememeliydiniz, dediğiniz gibi ağrım var deseydiniz kanal tedavisi yapcaktı ve şuan rahat rahat dişinizi kullanıyo olcaktınız.Gecikmiş sayılmazsınız tekrar gidin ağrım var dişi kullanamıyorum diyin dolguyu söküp kanal tedavisi yapar.Onca badire atlatmışsınız korkulcak bişey yok,ihmale gelmez ilerde dişiniz çekilse daha mı iyi, hiçbişey gerçek dişin yerini tutmaz üstelik.Dişinizi kurtarın, geçmiş olsun.

Uygun fiyata nerede yaptırabiliriz? Araştırdığım yerler hep 250tl'ye yapıyoruz diyor.Daha ucuza bulamaz mıyım,memnun kaldığınız bir yer önerir misiniz?

Meraba Arkadaşlar, ilk defa kanal tedavisi yaptırıyorum, normalde dişlerime çok dikkat eden biriydim, ama hamilelikten sonra bebeğimin süt alerjisi olduğundan bende süt ürünleri tüketemedim, kalsiyum hapları almama rağmen dişlerimi kurtaramadım. Hiç ağrım olmadan bir gün dişim kırıldı, meğersem diş içten çürümüş ve kanal tedavisi gerekti. Dolgu için tavsiye üzerine ilk defa gittiğim bir doktor o gün kanal tedavisine başladı. Açıkçası bu kadar uzun ve ağrılı bir süreç olacağını hiç düşünmemiştim. Belkide doktorun elinin ağırlığından bilmiyorum ama hayatımda hiç öyle diş ağrısı çekmedim. Bir kere dişçi koltuğunda ağladım. Geçen aksam pansuman sonrası evde inanılmaz ağrı çektim ama öyle böyle değil, sanki ameliyat oldum. Dişlerim çürüdüğünde bile ağrı çekmeyen insanım, bu tedavide tabii şok geçirdim. Şu an 3 hafta oldu, hala geçici dolgu var kanallar doldurulmadı, dişin üstüne basamıyorum öyle acıyor ki.. Dişcime sinir kalmıştır diyorum yok diyor. Enfeksiyonda yok diyor. Oda anlamadı galiba.. belkide çok uzman değil bilmiyorum. Napsam bilemedim. Kanalları artık kapatalım diyor, ya ağrı sızı böyle devam ederse diye korkuyorum.

Bir tane daha dişim kanal tedavisi olacak, nolur bana Ankarada eli hafif, kanal tedavisini iyi yapan, tecrübeli bir doktor tavsiye edin:KK43:(

Kızlar Merhaba,
Ben de baya bi araştırmıştım hatta buraya da yazmıştım, dişimi kurtarabilecek bir uzmana ihtiyacım vardı, bir arkadaş tavsiyesi ile Hakan Özbaş'ı buldum, iyi ki de bulmuşum. Benim eski doktorumun kurtaramam çekelim dediği dişi mutlaka kurtarıcaz dedi ve kanal tedavisini sıfır acıyla tek seansta bitirdi. Damağımda fazladan 1 dişim vardı,azı dişi üstelik, onu da aynı gün yine sıfır acı ile çekti. Dahası 1 kanal diye gittim, meğer 6 tane dişim daha içten çürümüş onlara da dolgu yaptı. şu anda çok iyiyim şükürler olsun, tek sıkıntım dam.ağımdaki diş gidince dilim yayıldı o yüzden de dilimin kenarları hep yara 2 aydır, alışamadı bir türlü ağzım yeni dolgulara, 2 haftadır şehir dışındayım, dönünce tekrar gidicem. ben kesinlikle doktorumu tavsiye ederim hem dünya tatlısı, zaten Çapa diş fakültesinde Profesor ve endodonti uzmanı.

Kızlar Merhaba,
Ben de baya bi araştırmıştım hatta buraya da yazmıştım, dişimi kurtarabilecek bir uzmana ihtiyacım vardı, bir arkadaş tavsiyesi ile Hakan Özbaş'ı buldum, iyi ki de bulmuşum. Benim eski doktorumun kurtaramam çekelim dediği dişi mutlaka kurtarıcaz dedi ve kanal tedavisini sıfır acıyla tek seansta bitirdi. Damağımda fazladan 1 dişim vardı,azı dişi üstelik, onu da aynı gün yine sıfır acı ile çekti. Dahası 1 kanal diye gittim, meğer 6 tane dişim daha içten çürümüş onlara da dolgu yaptı. şu anda çok iyiyim şükürler olsun, tek sıkıntım dam.ağımdaki diş gidince dilim yayıldı o yüzden de dilimin kenarları hep yara 2 aydır, alışamadı bir türlü ağzım yeni dolgulara, 2 haftadır şehir dışındayım, dönünce tekrar gidicem. ben kesinlikle doktorumu tavsiye ederim hem dünya tatlısı, zaten Çapa diş fakültesinde Profesor ve endodonti uzmanı.

Merhaba..Ne kadara yaptırdınız acaba? Benim de dişime çekilecek,başka bir şey yapılamaz dediler.Uygun fiyata yapacak,işinin ehli birini arıyorum.Özel muayenehanesi mi var,nerede tam olarak?

Endodonti uzmanı olduğundan piyasaya göre biraz daha pahalı yapıyor 3 köklü diş için kanalın fiyatı 450 TL idi. ama ben tüm dişlerimi yaptırdığım için ciddi bir indirim yaptı bana. kesinlikle işinin uzmanı ve insanda dişçi korkusu falan bırakmıyor, çok tatlı bir insan. ben daha önce de okulun medikosunda bir kanal yaptırmıştım, o da çok acılı olmadı ama 6-7 kez gitmiştim. Hakan hocam tek seansta bitirdi, yeni teknolojilerle artık sinirleri yakıyorlarmış, o nedenle gerek kalmıyormuş. ben isterseniz muayenehane numarasını verebilirim, İncirli'de eşinin muayenehanesinde oluyor 5 ten sonra, eşi de diş doktoru.

Evet oldukça fazlaymış bana 250tl bile çok pahalı geliyor.Ama kendisine gidip sadece muayene olmak,bilgi almak isterim.En azından dişim çekilecek mi çekilmeyecek mi onu öğrenirim.Muayene için ücret alınıyor mu acaba?

X