Kanal tedavisi bilgileri ve ...Paylaşalım

Şu sıralar kanal tedavisi yaptırdığım tam 2 yıl oluyor. Hiç acı çekmediğimi söyleyemem ama çok fazla da çekmedim. Bir de üzerine kaplama yaptılar. Daha uzun ömürlü olurmuş. Çok şükür şimdilik bir şikayetim yok. İnşallah bir daha da olmaz.

kızlar bende 1 sene önce kanal tedavisi yaptırmıstım. Dişim öldüğü icinn hiiiiçç acı cekmedım. Hatta cok zevklı oldu bence :) Hiç korkmanıza gerek yokk .. 3-4 keere doktorunuza gidiyorsunuz ve dişi iyice temızlıyor. temizledıkten sonra da üstünü dolguyla kapıyor ve hiç bi şikayetim yok.. :-)

kanal tedavisi yaptırdığımı zannediyordum ama megersem doktor yapıyorum diye beni kandırmıs bi de tedavi sırasında oraya soktugu igne cubuklardan 2tanesini icinde kırmıs.simdi orda kocaman bir kist var ve diş etim yarılacak onun yuzunden.
doktorunuzu dikkatli seçin.

chansu çok geçmiş olsun,nasıl dr lar var yaa aklım almıyor

kızlar bende kanal tedavisi oldum 4 ay önce falan,iğne yaptı inanın hiç hissetmedim
boşuna ertelemişim yani,iğne yaparken sanki çekirdek kabuğu batmış gibi oldu,o kadar
uyuşunca anlamıyorsunuz:)

bende işini kötü yapan bir dişçi kubanı oldum:çok üzgünüm: üç yıl önce öndeki dört dişimi gereksiz yere kestirip protez yaptırdım(tavşan dişliydim herkes yaptırmama karşı çıktı) dişlerim kesilirken yanlışlıkla sinirimi kesti doktorum.ve mecburen siniri aldı ve dişi kapladı.yaklaşık üç ay önce damağımın bitiminde bir kabartı farkettim kontrole gittim ve şok oldum:1shok: siniri alınan dişin köküne iltihap indiğini ,kist oluştuğunu ve ameliyat olmam gerektiğini yalnız dişimi kaybedebiliceğimi söyledi.anlamıyorum ben bu insanları neden işlerini doğru dürüst yapmazlar:eek:klava:antibiyotik tadavisine başladım haftaya röntgen çektiricem.çok korkuyorum damağımın yarılacağını en az bir hafta hastanede yatabiliceğimi söylüyor yakınlarım:çok üzgünüm: dişçi arkadaşlar beni bilgilendirebilirmi lütfen:Saruboceq:

chansu geçmiş olsun.
Gittiğin hekimi bulunduğun ilin diş hekimleri odasına şikayet etmelisin.
Bu sorumsuzluğu yanına kalmamalı

bende bu akşam gidicem dişçiye kanal tedavisine başlancak daha önce bi dişime daha yapıldı ama ozaman küçükktüm ve doktor uyuşturmadan yapmıştı çok ağlamıştım kulağımda,başımda çok ağrımıştı bidahda gitmedim o dişçiye şimdide bu deneyimden dolayı biraz korkuyorum açıkcası:KK43:((

kanal tedavisi yaptırdığımı zannediyordum ama megersem doktor yapıyorum diye beni kandırmıs bi de tedavi sırasında oraya soktugu igne cubuklardan 2tanesini icinde kırmıs.simdi orda kocaman bir kist var ve diş etim yarılacak onun yuzunden.
doktorunuzu dikkatli seçin.

çok geçmiş olsun canım yaaa şu bir gerçekki doktorluk mesleğini her doktor yapamıyo

önceLikle gidiLEcek doktorun iyi seçilmesi gerekiyor..Ben herşeyden çok korkarım özeLLikle doktorLardan ama 1ay önce artık dişimin ağrısı daynılmaz bi hale gidince korka korka gitmek zorunda kaldım.ve anLadımki bu güne kdR dişçide boşuna korkmuşum sengözlerimebaksanab ilk önce diş etine iğne yapılıyor fakat bu iğneler rastgele bir yere yapılmıyor belirli noktalar var oralara yapılıyor ve iğne yapılırken hiç bir acı hissedilmiyor zaten daha sonrada uyuştuğu için bişey hissedilmiyor..Diş oyuLup içine ilaçlı geçici dolgu koyuluyor bu ilaç diş içindeki sinirLeri öldürmek için koyuluyor..2-3 gün soRa ilaçlı dolgu çıkartılıyor ve küçük iğnelerle sinirler temizleniyor..iğne diorum ama bunlar ucu sivri can acıtıcı iğneler değil çubuk gbi bişeler..daha sonrada üzerine dolgu yapılıyor..1-2 gün çok hafif bir sızlama olabiliyor ama hissedilecek kdr büyük bi sızlama değil.. benim dişime ışın dolgu yapıldı tavsiye ederim 1ay oldu ve ilk zamanlar dolguyla rahat yemek yenemezmiş çıkma tehlikesi varmış dediler bana ama benm hiç öle bir sorunum olmadı ilk andan itibaren sanki kendi dişimmiş gibi rahtaça yemek yedm hiç bir oynamada olmadı ki dolgum küçük bişi deildi nerdeyse bütn dişimi kaplıyo dolgumm şakkıdı

merhaba kanal tedavisi ile ilgili bir olayımı anlatmak istiyorum. cansuu' nun da dediği gibi hekimin iyi seçilmesi şart. 10 sene önceki dolgunun içi çürümüş ha bugün ha yarın gideyim derken inanılmaz bir ağrıyla kendimi dişçide buldum. önce 3 yere anestezi yapıldı herşey sorunsuz gidiyordu ne bir acı hissettim ne de ağrı. kanalları açmak için ilaç konuldu geçici dolguyla kapatıldı. 2 gün boyunca hiç bir sorun yaşamadım.3. gün çok ağrı çektim, öyle bir ağrı ki yutmunmama bile izin vermiyordu. dayanamayıp dişçime gittim kanalları açtığı için normal bir ağrı olduğunu ama çok dayanılmaz bir ağrı olduğunu kabul etmedi. ağrı kesici verdi ağrıyı durdurdu. ertesi gün gece öldüresiye bir ağrı çektim. gözlerimden durmadan yaşlar akıyordu. bir gece içinde 6 adet ağrı kesici kullandım ama bir sonuç vermedi. sabah 6 ya kadar uyuyamadım. kafayı yedirecek bir ağrı ki anlatılması imkansız. hemen sabah dişçime gittim dişin enfeksiyonlu oldğunu söyledi. geçici dolguyu açtı kanal tedavisini iptal etti. enfeksiyon geçesiye kadar durmam gerektiğini sonra dişin çekileceğini söyledi. hala inanılmaz ağrılarım devam ediyor fakat doktorumunda tavsiyesi ile uyuşturucu niteliğinde, kanserli hastalara verilen bir damla kullanıp ağrıyı minimale indirgemeye çalışıyorum.(lütfen kimse doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanmasın. alışkanlık yapan bir ilaç çünkü) kanal tedavisinden önce antibiotik kullanmayı nasıl atladı aklım almıyor. hem bu dişçi konya' nın ünlü diş hekimlerinden. özellikle dişlerinizde ağrı varsa sakın ihmal etmeyin.

Son düzenleme:
ya dişim ağrıyo biraz çürük göürünüyo ama ilk kez gitcem dişçiye dolgu yaparlarmı yad a hemen çekiyorlarmı

1 ay önce 20 dişi çektirdim,yarında kanal tedavisi için randevum var ve çok korkuyorum.dişçiye her gittiğimde bayılıyorum.iyneyi görünce gözlerim kararıyor.çok korkuyorum:teselli:

En yakın tarihte sanırım ben yaptırdım.İğne yapıyor sonraki işlemleri pek hissetmiyorsun ama uyuşukluk bitince işte o zaman ağrı dayanılmaz olabiliyor. Ağrı kesici almanızı doktor öneriyor.

Ama şu bir gerçek. Bütün işlemler bittikten soonra "iyiki yaptırmışım " diyorsunuz. Benim kanal tedavim 3 seansta bitti.

selam kızlar hepinize geçmiş olsun benimde dişim iki gündür bi hayli azdı ..bi kaç ay önce yine böyle coşmuştu bende doktora gittim kanal tedavisi yapalım dişi kurtaralım dedi ama benim dişim zaten oyuk ...oyuk dişede tekrar bişey yapılmaz herhalde değilmi ..beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim ..ben bu konuyla ilgili bi vdeo izlemiştim ..dişi tekrar kırmazlar herhalde ..şimdiden sağolun ..

merhaba hanımlar,

benim 3 tane norm al dolgum , 1 tanede kanal tedavili dolgum var, yani olmak zorunda olduğum dolgular. Ama korkumdan sürekli erteliyorum :1no2:

siizn yazdıklarınızdan biraz cesaret aldım, hemen yaptırmayı düşünüyorum .

Ama şimdi de başıma 20lik gömü dişleri çıktı, 4 ü de alınması gerekiyormuş hatta bir tanesi yan geliyor :1shok: ben bittim kızlar zaten dişçiden ölüm giib korkuyorum, cnaımda çok tatlıdır hiçbirşeye dayanamam senağlama

ayyy ben doktordan cok korkan bı ınsanım annemın cok ısrarlarına dayanamayıp gıttım(buarada ama dısım uzun zman agrıdı sıstı ındı dındı yınede sıktım kendmı gıtmedım)korka korka otudm koltuga temızledı ama bı alet soktu ffffıııııııııııısssssssss ahhhhh dedım nasıl acıdı kan beynıme sıcradı resmen ıgnelerı soktu ıgneden cok korkarım kı buna kapadım gozlerımı dayandım 1 tane verdı bekledı bıda verdı vbekledı heryer uyusuo ama aletı soktugunda delırıodum 3 ncuyu verdı yok allahım uyusmuo dıs cıldıracgım doktorda sasrdı nası oluo agzın heryerın kaymıs dogru duzgun konusamıosun bıle nası uyusmuo hıssedıosun dısını anlamıorum dedı hanı doktorda ozel muayenehanesı var cokta ıı bı doktordu yok kardesım sen yapma dedım en ııı sı bole klsın memnunum dedım nası yapcm aslında yaptrmam grek blorum cnku yerken rahatsz edıo oyuk dısım ıcıne kacıo yemek artkları rahatsz edıo of allahım ne yapcam ben yaa

ayyy ben doktordan cok korkan bı ınsanım annemın cok ısrarlarına dayanamayıp gıttım(buarada ama dısım uzun zman agrıdı sıstı ındı dındı yınede sıktım kendmı gıtmedım)korka korka otudm koltuga temızledı ama bı alet soktu ffffıııııııııııısssssssss ahhhhh dedım nasıl acıdı kan beynıme sıcradı resmen ıgnelerı soktu ıgneden cok korkarım kı buna kapadım gozlerımı dayandım 1 tane verdı bekledı bıda verdı vbekledı heryer uyusuo ama aletı soktugunda delırıodum 3 ncuyu verdı yok allahım uyusmuo dıs cıldıracgım doktorda sasrdı nası oluo agzın heryerın kaymıs dogru duzgun konusamıosun bıle nası uyusmuo hıssedıosun dısını anlamıorum dedı hanı doktorda ozel muayenehanesı var cokta ıı bı doktordu yok kardesım sen yapma dedım en ııı sı bole klsın memnunum dedım nası yapcm aslında yaptrmam grek blorum cnku yerken rahatsz edıo oyuk dısım ıcıne kacıo yemek artkları rahatsz edıo of allahım ne yapcam ben yaa

canım bence başka bi doktora git, hatta profosörler flanda oluyo ama onlarda baya para alıyo.. :1shok:
bu da bi fikir delikafadulden

dişci koltugunda aglamama sebebiyet vermişti:) işe de yaramadı cekilmek zorunda kaldı 5 ay falan sonra..

Peki arakadaslar bu kanal tedavisi iyi yapan , izmirde bir dis dr.u bana tavsiye edebilirmisiniz?
Acil ve önemli?

Ayrica kaca yapiliyor asagi yukari?
tskler.

X